Rejestracja i logowanie

Urzędnicy odbierają przedsiębiorcom klientów? "Nie ma nawet jednego wolnego miejsca"

Wydarzenia 08-11-2019 Autor: bnp
29

Spore zastrzeżenia do pracowników urzędu miasta ma jeden z lokalnych przedsiębiorców. Kutnianin wytyka urzędnikom, że blokują miejsca parkingowe przy ul. Narutowicza, przez co tutejsze zakłady tracą klientów. - Ludzie krążą po 3-4 razy po czym po braku znalezienia miejsca po prostu odjeżdżają - twierdzi przedsiębiorca. 

Maciej Stefański postanowił zaapelować do urzędników za pośrednictwem facebookowej grupy Kutno. 

- Szanowni Pracownicy Urzędu Miasta Kutno. Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o zaprzestanie parkowania swoich samochodów przy ulicy Narutowicza .Przyjeżdżając do pracy na godzinę około 8:30 nie ma ani jednego miejsca wolnego do parkowania ponieważ większość z nich zajęte są przez Wasze samochody, które zostawiacie po godzinie 7 i zabieracie przed 16 - apeluje kutnianin. 

Jak zaznacza pan Maciej, początek ulicy Narutowicza jest fragmentem handlowym składającym się ze sklepów i firm usługowych. Tymczasem, braku miejsc do parkowania wszystkim tutejszym przedsiębiorcom odbija się na wynikach handlowych.

- Ludzie krążą po 3-4 razy po czym po braku znalezienia miejsca po prostu odjeżdżają. Ja wiem, iż zlikwidowano płatną strefę parkowania i teraz "wszystko wolno" i nasz problem to nie Wasz problem. Ale gorąco apeluję o zrozumienie.

Mężczyzna zauważa, że docelowym miejscem parkingowym dla pracowników m.in urzędu miasta, jest duży parking przy ul. Podrzecznej, do dyspozycji urzędników ma być także parking przy Pałacu Ślubów. Jednak...

 - Na pytanie do jednego z Was dlaczego musicie parkować akurat tutaj dostałem odp "A Bo tu bliżej" - twierdzi Maciej Stefański. 

Przedsiębiorca prosi o zrozumienie i wyrozumiałość i podkreśla, że pozostałe parkingi naprawdę nie są tak daleko. 

Co na to urząd miasta? Wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na łamach naszego portalu. 
 

komentarze (29)
Dodaj komentarz

Zapytajcie pana Pruka z Zarządu Inwestycji przy Podrzecznej to wam powie jak załatwić sprawę parkowania dla pracowników .

A może wprowadzić parkowanie na 1 H za Free. Urzędasy nie będą przestawiać aut co przerwę na kawkę bo by sie kondycji nabawili.

A u nas na terenie zamknietej wspólnoty parkuje syn jednej z lokatorek, który tam nie mieszka i co im zrobić???

nygusy z u m blokujom parking na kilinskiego

czy jak ktoś pracuje w urzędzie to automatycznie traci sprawo do korzystania z PUBLICZNYCH parkingów miejskich???? tak pytam ...

Rozumiem ze oczywiście chodzi o dostęp do miejsc parkingowych dla klientów. ...bo kupujac-chcemy mieć możliwość zapakowana towaru-niejednokrotnie wiekszego-do samochodu...płaciłeś i miejsce było. .. Ciekawe gdzie wtedy parkowali samochody pracownicy urzędu. ...???? Bo opłata za postój osmiogodzinny była raczej spora...i można było? ??? Można. .....

blokują? to znaczy co robią? stoją tam osobiście cały dzień czy parkują swoje samochody czyli to do czego parking jest stworzony?

Jak był płatny to i miejsca były wolne

Bo kiedyś klienci mogli sie przejść z darmowego parkingu na Podrzecznej. Teraz za darmo to i się drą 'bo im się należy'. Parking jest dla każdego a nie dla klientów sklepów.

zgadza się, parking jest dla KAŻDEGO

W podobny sposob pracownicy Urzedu moga sie przespacerowac z parkingu na Podrzecznej do swojej pracy...???????????????? ....i raczej wtedy nic ciezkiego nie niosa????????????????????????????????????

Mogą ale jak nie chcą to nikt im nie może tego nakazać. Widać różnicę? Mogą ale nie ma obowiązku. Na zakupy tam jeździ się zdecydowanie rzadziej niż do pracy.

Ale po co?

Hahahaaaa........, kto chce ten parkuje !

Furman z tojoty to zna przepisy? Tam nie wolno parkować.

Znak na fotce nr 1 pokazuje sposób parkowania. Znaki poziome wytyczające miejsce parkowania są namalowane pod innym kątem. Jak zaparkować auto ? Jak kto chce.

Problem z parkowaniem mają klienci poczty przy ul. Wł. Łokietka 1. Parkują na trawniku, na chodnikach w poprzek drogi a parę kroków dalej na parkingach są wolne miejsca. Wnioski sami wyciągnijcie.

Tak tylko pare krokow dalej na parkingach ,o ktorych piszesz stoja znaki z podpisem, ze tylko dla mieszkancow RSM Pionier.

Są dwa duże parkingi do wyboru. W bloku gdzie jest poczta też mieszkają z RSM Pionier a prawdę mówiąc parkingi są na działkach mieszkańców a nie RSM Pionier. Tylko nikt nie wie w którym miejscu jest czyja działka.

Z całym szacunkiem do wszystkich ale prosze wrócić do debaty prezydenckiej w radio Łódz albo TVP3. Tam jest dużo na ten temat.

Szanowne KCI - nazywam się Stefański przede wszystkim A po drugie - ani nie wytykam ani się nie denerwuje. Ja tylko proszę emoji Pozdrawiam

"REDAKTORZY" z KCI widocznie nie potrafią 2 razy dobrze napisać nazwiska - jak zwykle ŻENADA !!! Kolejny raz apeluję żebyście czytali to co zamierzacie opublikować bo takie błędy bardzo źle o Was świadczą...

Czy Przedsiębiorcy też wnioskowali o zniesienie strefy płatnego parkowania? Jeżeli tak, to mają odpowiedź. Pozostaje tylko współczuć zarówno przedsiębiorcom jak i ich potencjalnym klientom, Zdaje się że to własnie ci drudzy mają większy problem. A tak, nawiasem mówiąc, czyjeż to auto stoi tak bezkarnie na powierzchni wyłączonej z ruchu?

Nie moje - jeżeli tak Pan myśli.

Z tego co wiem po większych miastach, przedsiębiorca prowadzący usługi mający parking miejski przy swoim budynku może wnioskować o wydzielenie kilku miejsc dla swych klientów, oczywiście nie jest to darmowe wnioskowanie - myślę że w Kutnie z tym również nie jest problem, kwestia dowiedzieć się jak wygląda ta papierologia. Problem ilości samochodów względem dostępnych miejsc będzie się nasilać ponieważ w obecnych latach ludzi stać kupić samochód za 2/3 tysiące czy brać kredyt na auto i spłacać za pieniądze otrzymane z programów socjalnych. Kilkanaście lat temu gdy w rodzinie było auto, to było wielkie WOW. Dziś jak w rodzinie nie ma przynajmniej dwóch aut to słabo. Od lat problem z miejscami parkingowymi jest na osiedlach. Jedna rodzina ( ojciec, matka, syn i córka - każdy ma auto ), blok 50 mieszkań, miejsc parkingowych 10 i już 1/3 parkingu zabiera jedna rodzina. Kiedyś ludzie kupowali/wynajmowali garaż lub miejsce parkingowe aby chronić swe auto, dziś aby po prostu mieć gdzie zaparkować...

A może ta rodzina musi dojechać czymś do pracy. Tak jak w moim przypadku. I ja i mąż mamy auta, ponieważ każde z nas pracuje i musimy do tej pracy się dostać.

Nie zrozumiałaś. Mój post wnosi to że jest więcej samochodów względem miejsc parkingowych. Nie to że ludzie źle robią mając po kilka samochodów - skoro kogoś stać, niech ma nawet po 10. Lecz wtedy nie narzekajmy i nie dziwmy się że nie mamy gdzie parkować.

Ile Przedsiębiorcy płacą za prawo do wyłącznego korzystania z parkingu?

Nic. Przedsiębiorca wychodzi z założenia że płaci podatki i mu się należy. Zapominając że osoby parkujące auta w sąsiedztwie swojej pracy również płacą podatki i im wolno stawać tam gdzie jest miejsce wyznaczone. Nie ważne czy jest tam UM, kościół czy prywatny salon meblowy.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także