Rejestracja i logowanie

W Kutnie "Gwiezdnych Wojen" nie będzie? Obostrzenia zbyt duże studio narzuciło

Wydarzenia 02-12-2019 Autor: bnp
17
W Kutnie

Mroczne widmo pojawiło się przed oczami kutnowskich fanów kultowej sagi. Filmu "Gwiezdne Wojny: Skylwalker. Odrodzenie" w ciągu najbliższych tygodni nie obejrzymy bowiem w Kutnowskim Domu Kultury. Powód? KDK nie przystał na warunki postawione przez Disneya.  

Decyzji tej trudno się dziwić. Jak wyjaśnia dyrektor KDK-u, Radosław Rojewski, wymagania dystrybutora mogłyby okazać się zupełnie nierentowne dla kutnowskiego kina.

- Obostrzenia były bardzo duże. Musielibyśmy przez trzy tygodnie, trzy razy dziennie wyświetlać jedynie "Gwiezdne Wojny". Posiadając jedną salę kinową, nie możemy sobie na to pozwolić. Tym bardziej, że obecne "Gwiezdne Wojny" nie mają już tej samej renomy, co poprzednie odsłony. Dlatego postanowiliśmy zrezygnować z premierowych seansów - wyjaśnia Rojewski.

Nowa nadzieja pojawiła się jednak dla fanów kultowej sagi. Jedi powróci. Film w KDK pojawi się bowiem, choć w terminie późniejszym. O sprawie będziemy na bieżąco informować. Niech moc będzie z Wami!

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Kutno jest średnim miastem. Absolutnie zasługuje na to, żeby tutaj funkcjonowało kilkusalowe kino. W co najmniej połowie miast o wielkości porównywalnej do Kutna takie kina już są. Jest nawet w 14-tysięcznej Łęczycy. Jeśli prywatni inwestorzy nie chcą zbudować kina, samorząd powinien wziąć to na siebie i dobudować 2-3 sale kinowe do KDK. Byłyby to o wiele lepiej wykorzystane pieniądze niż na betonowy plac Wolności albo ruderę saską.

To że Kutno jest średnim miastem jest określeniem delikatnym, wręcz subtelnym. W obszarze kultury, rozrywki i każdym innym to jest Miasto Porażka

Kutno walczy z Disneyem. Cha cha cha cha popłakałem się ze śmiechu . ????

Zawsze jak komus nie pasuje malo miasteczkowy KDK to moze **** zabrac i jechac do duzego miasta i konkretnego multiplexu, gdzie za bilety zaplaci 3x tyle a popcorn i pepsi w zestawie po 30 zl od os. Na koniec trzeba zaplacic jeszcze za postoj fury, wiec na rodzinke 400 zl to takie optymalne bedzie... no ale wtedy ten malo miasteczkowy Janusz poczuje sie jak te nowobogackie chamy z duzych miast i będzie co opowiadac w pracy...

Kutno jest średnim miastem. Absolutnie zasługuje na to, żeby tutaj funkcjonowało kilkusalowe kino. W co najmniej połowie miast o wielkości porównywalnej do Kutna takie kina już są. Jest nawet w 14-tysięcznej Łęczycy. Jeśli prywatni inwestorzy nie chcą zbudować kina, samorząd powinien wziąć to na siebie i dobudować 2-3 sale kinowe do KDK. Byłyby to o wiele lepiej wykorzystane pieniądze niż na betonowy plac Wolności albo ruderę saską.

Bzdury piszesz, pewnie nigdy w większym kinie nie byłeś ale głos zabierasz, powtarzasz głupoty które usłyszysz od osób trzecich. Najdroższy bilet w Heliosie na seans 3D to 27,90 a najdroższy w KDK na seans 3D to 20,00 zł. Więc gdzie jest trzykrotna różnica w cenie? Parking bezpłatny, nie musisz kupować popcornu i pepsi, idziesz na film czy na jedzenie?

Jest prosty sposób odwołać tego dyrektora poprostu skoro ten pan nie potrafi zarządzać takim kinem to poprostu trzeba to zostawić to osoba które się znają panu już podziękujemy

Brzmi dobrze... tylko kto np. zna się na prowadzeniu kina? Propozycje?

Kapitalny remont a siedzeń nie wymienili. Te są strasznie nie wygodne, mało miejsca w na nogi, jedna wielka lipa. Na szczęście Włocławek i Płock są nie daleko ....

To są zupełnie inne siedzenia niż przed remontem! Ale siedzenia typu teatralnego, nie kinowego, bo to sala w pierwszej kolejności widowiskowo-teatralna.

Disney przegina, prawda. Ale i KDK nie może się tak łatwo wykręcać. KDK był kilka lat temu gruntownie remontowany i przebudowywany. Wystarczyło wtedy zaadoptować jedno z pomieszczeń, na drugą salę kinową. Dzisiaj nie byłoby takich sytuacji. Kino w KDK miało być po remoncie takie super. I co? Cztery litery. Przyłączam się do osób, które z utęsknieniem czekają na zapowiadane już kino z prawdziwego zdarzenia w galerii.

POSRAŁO RAZ ZE DISNEYA! Bo to co oni odwalaja i jak psują marki wykupywane ciągle (mój kochany Fox np) to jest zgroza i będą o tym kiedyś pisać w książkach o historii... **** Disney'a! Z drugiej strony!!! **** mać to są GWIEZDNE WOJNY na których wychowały się pokolenia... Jak może nie być w dzień premiery tak POWAŻNEJ produkcji... LUDZIE~!!!! **** Disney'a ,ale KDK w tym wypadku już mógł przystać na wytyczne dla dobra ludzi... Nie każdego stać lub ma możliwość dojechać dalej na pemiere... Wytłumaczcie to niepełnosprawnym fanom Star Wars... LIPA

Bardzo wiele ciekawych filmów nie było wyświetlane w KDK . Nie rozumiem dlaczego mniejsze miejscowości mają ciekawszy repertuart niż Kutno? Od lat tak jest. Czekamy na film by obejrzeć na dużym ekranie a on w Kutnie pojawia się jak już go nigdzie nie grają. A co do repertuaru miesiąca to porażka. Nie wiadomo co będzie za dwa dni ani za tydzień. Albo to kino albo pseudo kino? Wciąż najtańsze bajki puszczają albo TVN filmy romansidła. Nagłośnienie lipa nie wiem po co zmienili poprzednie i filmy coraz to nic do obejrzenia na dużym ekranie. Kto tam jest dyrektorek należy z nim porozmawiać.

Niech moc będzie z tobą.....to se obejrzałem.lipa jednym słowem

Ten dyrektor jest śmieszny od czasu jak on jest dyrektorem nic ciekawego nie grają albo rok po premiera to kino to jakiś żart zobaczcie jaki repertuar ma kino górnik Łęczyca trzeba zwolnić tego człowieka i zatrudnić kompetentną osobe takie miasto i taki repertuar

Właśnie pierwszy raz obczaiłem to kino i pewnie tam się wybiorę w takim razie... Aż głowa zabolała ile seansów w ciągu dnia. Ale w końcu Łęczyca chyba większa niż Smutno?..

Łęczyca ma zaledwie 14 tys. mieszkańców. Ale tam znalazł się prywatny inwestor, który otworzył 3-salowe kino. W Kutnie ciągle brakuje takiego inwestora.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także