Rejestracja i logowanie

W Kutnie powstaną mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych

Wydarzenia 23-05-2019 Autor: ez.
31
W Kutnie powstaną mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych

Władze miasta ogłosiły niedawno przetarg na przebudowę istniejącego już budynku mieszkalnego na budynek z mieszkaniami wspomaganymi. Jego adaptacja odbędzie się w ramach projektu unijnego, którego celem jest utworzenie Zespołu Mieszkalno-Integracyjnego z 22 mieszkaniami wspomaganymi dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Z definicji mieszkania wspomaganego wynika, że kierowane do nich na pobyt czasowy mogą być osoby w trudnej sytuacji życiowej, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także wykluczone społecznie, w tym bezdomne czy opuszczające zakłady karne.

Z opracowanego przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej projektu wynika, że przygotowane lokale w Kutnie dedykowane będą osobom w trudnej sytuacji życiowej, seniorom i osobom niepełnosprawnym. Mieszkania te będą formą pomocy przygotowującą podopiecznych tam przebywających pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego funkcjonowania w środowisku - informuje biuro prasowe urzędu miasta.

Mowa o nieruchomości przy ul. Majdany 1 w Kutnie. Przedmiotem zamówienia publicznego są roboty budowlane polegające na przebudowie istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego na budynek z mieszkaniami wspomaganymi. Miasto ogłosiło nieograniczony przetarg, a termin składania ofert mija 28 maja.

Wyłoniony wykonawca będzie zobowiązany wykonać prace, w skład których wchodzą roboty budowlane oraz wykończeniowe, a także wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, zagospodarowanie terenu, instalacja urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz roboty instalacyjne elektryczne. Na to wszystko wykonawca wyłoniony na podstawie postępowania przetargowego będzie miał 5 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

Mieszkania wspomagane, które powstaną w wyniku realizacji projektu pn. „Adaptacja budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane", to nic innego jak forma usługi społecznej kierowana do osób wymagających wsparcia. Takie mieszkanie musi zapewnić pakiet usług mających na celu wspomóc prowadzenie samodzielnego życia, zwiększenie samodzielności osób tam zamieszkałych i integracji społecznej.

To kolejny duży projekt realizowany przez miasto, mający na celu poprawę warunków życia seniorów, osób niepełnosprawnych i innych mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji. W 2011 roku oddano do użytku kompleks terapeutyczno-integracyjny „Wspólny Dom" przy ul. Wyszyńskiego. Inwestycja kosztowała 4,2 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniosło 3,4 mln zł.

W ramach kompleksu powstały dwa nowe budynki mieszkalne z 32 mieszkaniami chronionymi z aneksem kuchennym i łazienką.   

komentarze (31)
Dodaj komentarz

A kiedy będą tak zwane mieszkania rodzina+.?. W Kutnie cisza..

Zamiast cieszyć się, że ktoś chce pomóc ludziom to plujecie jadem. Co za czasy! Każdy z Was może kiedyś znaleźć się w trudnej sytuacji, trochę empatii...

Chcesz prawdziwych zmian na lepsze, niskich podatków , silnej gospodarki ? Chcesz kogoś kto będzie bronił Polskich interesów w Brukseli? Zależy Ci na zachowaniu narodowej waluty i pielęgnowaniu naszych tradycji? Masz dość promowania zboczeń , i zależy Ci na zachowaniu tradycyjnego modelu rodziny? To wszystko jest możliwe!!! Już 26 maja zagłosuj na KONFEDERACJE!!!!!

Każdy ma prawo, do normalnego życia, Każdy popełnia błędy Osoby z domu dziecka, powinni mieć odpowiedni start Większość osób niepełnosprawnych jest dyskryminowanych - pytanie czy wejścia, przejścia i mieszkania będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pomysł dobry, tylko jak osoby niepełnosprawne ruchowo dostaną się do miasta na przykład na badania lekarskie? Trochę niefortunna lokalizacja.

Wszyscy szanowni komentujący. A może Kutno powinno brać właśnie przykład z innych (i właśnie te mieszkania pewnie są tym dążeniem), którzy już robią takie rzeczy i sprawdzają się one świetnie. Spójrzmy np na Gdańsk, gdzie w lokalach, w nowoczesnych, deweloperskich budynkach wielorodzinnych, położonych nawet (!) w najlepszych dzielnicach tego miasta umieszcza się ludzi, których Wy nazywacie "patologią, kryminalistami" itp. Człowiek powinien zawsze równać w górę, nie w dół. I dostawać szansę. Poza tym warto czytać ze zrozumieniem to co piszą szanowni redaktorzy, odwołać się do źródła czyli do wypowiedzi pracownika UM, gdzie nie ma mowy o kryminalistach, za to jest mowa o ludziach w trudnej sytuacji życiowej.

Zmieszkają m.in. osoby opuszczające zakłady karne czy placówki opiekuńczo-wychowawcze a także seniorzy, niepełnosprawni i bezdomni. CUDOWNA mieszanka! Niepełnosprawna osoba która nie dość że cierpi z powodu kalectwa zamieszka z jakimś darmozjadem z więzienia! POMYSŁODAWCA musiał ewidentnie ŁBEM przywalić w C100/115 !!!

Przy tak galopującej drożyżnie nie stać mnie będzie na ogrzanie swojego mieszkania, tam pewnie nie będą musieli sie martwić jak i za co ogrzać dostaną gotowe

Więżniaze, nieroby będą żyli w lepszych warunkach jak ja co tyram i płace podatki, łupi się mnie kosztami, podatkami i na godne warunki mieszkaniowe mnie po prostu nie stąć, bo w tym kraju najlepiej opłaca sie być nierobem wszystko dostanie za darmo ,albo złodziejem

Osoba,która to wymyśliła powinna w trybie dyscyplinarnym stracić prać,ponieważ tak tworzy się getta,w których może się mnożyć tylko patologia i przestępczość.Rozwiązania problemów osób niepełnosprawnych,starszych i ubogich są światu znane.Czy urzędnicy magistratu znają znaczenie słowa I N T E G R A C J A ?

A dlaczego nie powstają inwestycje dla osób pracujących, których mimo wszystko nie stać na wzięcie 300k kredytu? Dlaczego wspieramy jednostki, które nic nie dają od siebie?

Bo kochamy socjalizm... Te wszystkie mieszkania+, 500+, są tego potwierdzeniem...

Czytam i nie mogę uwierzyć,ludzie na jakiej planecie żyjecie?Nie wiem czy dobrze czy żle ale każda inicjatywa ma swoich zwolenników i przeciwników.Środki są przeznaczone na ten konkretny cel i Prezydent nie ma takiej mocy aby je przesuwać na lewo czy prawo.Jesli tych opuszczających więzienia z góry uważamy za straconych to czego można się po nich spodziewać.Warto wyciągnąć pomocną dłoń a może ktoś ją chętnie przyjmie.

Jesteś tak samo obłudna jak ci którzy chcieli uchodźców muzułmańskich w Polsce. Darli gęby o wyciąganiu pomocnej dłoni a na pytanie czy przyjęliby ich do siebie lub w sąsiedztwo to nabierali wody w usta a oczka im biegały jak złodziejom hehe.

ciekawe czy ty chciał(a)byś zamieszkać w bloku ze zbiorowiskiem ludzi po wyroku ...

Przecież przymusowo tam nie będą zasiedlać, kto nie chce nie musi.

a przed kryminalem chyba gdzies mieszkal

Trzeba być skrajnym idiotą żeby do jednego blokowiska wcisnąć seniorów i niepełnosprawnych razem z kryminalistami. Kto to wymyślił ? Czekam na info.

to ja ci odpowiem PZPR nadrabia to czego nie zrobil za panowania

MEGA zly pomysł mieszkam po drugiej stronie torów od tego budynku. To dno nie chcemy patologii u siebie.

Rodziny z dziećmi starają się o mieszkania latami ciężko pracują i płacą za wynajem A oni więźnia mieszkania dają patologia kutnowska to sobie Prezydenta wybraliśmy

Zapraszam pomyslodawce na rozmowę z mieszkancami tamtych okolic. Dlaczego z naszym zdaniem się nikt nie liczy ?? Może Pan Prezydent obok swojego domu zaadaptuje budynek dla byłych więźniów? ? Brak słów na co się wyprawia !!!

urząd miasta nie wspomniał słowem że tam będą byli więźniowie, to dodał redaktor piszący artykuł, ludzie czytajcie to co jest napisane!

Panowie prezydenci bardzo dbają żeby w pobliżu ich włości nie powstało nic co by zakłócało ich błogi spokój.

łączenie osób niepełnosprawnych i starszych z bezdomnymi pijakami i byłymi kryminalistami to chory pomysł! tak dbają w kutnie o najsłabszych!

Osoby chore intelektualne czy seniorzy którzy często nie potrafią się bronić razem z osobami które wyszły z więzienia? Jaki to ma cel i sens? Ja nie widze żadnego.same negatywy.

No to niezłe zagłębie patologii soe szykuje. Brawo- świetny pomysl - żenujący ! Bedzie sie patologia rozmnażać miedzy sobą . Swoiste prawdziwe getto ludzi z niżu społecznego ...

A co z dzieciakami, które wychowały się w domu dziecka? Nie rusza was cudzy los, choć na co dzień głosicie poglądy o solidarnej Europie lub miłości chrześcijańskiej .

Ładowanie patologi do jednego wora to tworzenie osiedli rodem z piekła,z jakiej paki dawać im mieszkania

Tylko dla starych złodziei.Przecież pół Kutna siedziało.

wcale nieprawda ze pol kutna siedzialo a nasi wlodarze

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także