Rejestracja i logowanie

W Kutnie powstanie nowa rada! Będzie skierowana do...

Wydarzenia 17-09-2019 Autor: toza
18
W Kutnie powstanie nowa rada! Będzie skierowana do...

Tydzień temu władze Kutna zapowiedziały, że wkrótce powołana zostanie Rada Seniorów. To ma być jeden z elementów polityki senioralnej naszego miasta. Władze wspólnie z seniorami określą kompetencje tejże rady.

- Trwają prace nad stworzeniem Rady Seniorów. Ta część naszego społeczeństwa jest bardzo aktywna. Trzeba to jeszcze bardziej wykorzystać tworząc taką Radę – mówił prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński.

Temat Rady Seniorów będzie poruszany w trakcie kutnowskich Dni Seniora. Ich zapowiedź znajduje się W TYM MIEJSCU.

- Chcemy zaproponować seniorom na przełomie września i października sposób powołania takiej Rady, porozmawiać o jej kompetencjach i uprawnieniach – dodawał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Rada Seniorów ma pomóc w określeniu zakresu wsparcia dla seniorów.

- Jeżeli przewidujemy, że chcemy np. przekazać więcej środków na organizacje pozarządowe działające wśród seniorów, to musimy tutaj zachować kryterialność. W życiu społecznym to jedna z najważniejszych zasad. Więc np. wszyscy lubią wycieczki, ale my nie chcemy do nich dopłacać, wycieczki każdy może sobie organizować własnym sumptem. Tutaj chodzi o wsparcie zdrowotne, lub jeżeli ktoś ewentualnie chciałby korzystać z instytucji kultury – bardzo proszę, możemy takiego wsparcia udzielać. Zresztą instytucje kultury obecnie już są na to nastawione – mówił Zbigniew Wdowiak.

Jak wybrać skład Rady? Jak mówiono w trakcie konferencji – koncepcje są różne. Są miasta, gdzie wybiera ją prezydent, są miasta, gdzie robi to Rada Miasta, i w końcu są takie miasta, gdzie to seniorzy sami decydują o składzie swojej Rady. Kutno skłania się ku ostatniej z tych opcji.

- Zaraz może się okazać, że seniorzy mają barwy polityczne, a my uważamy, że niekoniecznie – mówił wiceprezydent.

Podsumowując – władze miasta chcą przedyskutować z seniorami sposób wybierania rady, jej uprawnienia i sposób współpracy na linii Rada Seniorów-Urząd Miasta.

Wspomniana Rada nie jest jedynym działaniem podejmowanym przez magistrat w ramach polityki senioralnej. Wkrótce w naszym mieście ma ruszyć program „złota rączka”. Jego zamysłem jest pomoc osobom starszym w drobnych naprawach. Niedawno pisaliśmy o tym TUTAJ.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

W Radzie Seniorów bedą ludzie z UM na emeryturze? emoji

Do wszystkich oszołomów!!!!!!!!!!!!!! Tam gdzie mieszkam są dwie siłownie plenerowe , boiska sportowe ORLIK , ścieżki rowerowe i jakoś tłumów młodzieży tam nie widzę. Widzę i słyszę za to wrzaski i wycia nachlanej młodzieży i kolejki pod sklepikami z piwskiem i gorzałą wieczorami. Być może jest jakiś mały procent normalnej młodzieży ale to nie znaczy że dla tej małej grupki trzeba całe miasto zastawić obiektami sportowymi. Komuś na tym forum ''palma odbija''.

Mieszkańcy wybrali skatepark w głosowaniu, to powinien być zrealizowany. Młodzież w Kutnie nie ma co robić. Po co ten budżet obywatelski, jeśli wygranych projektów się nie realizuje.

I co z tego że wybrali. Inni mieszkańcy stwierdzili że to głupota i głupotę zablokowali. Grupka nawiedzonych nie będzie narzucać swej woli większości.

Najbardziej aktywni są seniorzy z takich przechowalni pseudotalentów jak UM. Dobra kasa, dobra opieka medyczna , premie , 13-tki , dotatki , mało pracy. Po takiej ''karierze'' jeszcze dużo się chce , szczególnie gdy wokół kumple i układy. Co do opcji wyboru do tej rady to powinno być '' sami SWOI zdecydują o składzie Rady. Jeszcze jedna hucpa.

A co ze skateparkiem wybranym w głosowaniu?

Burzyński, buduj skatepark! Mieszkańcy wybrali w KBO, a umów należy dotrzmymywać.

Wybuduj pod własnym oknem.

I pajacu chętnie bym udostępnił teren pod własnym oknem pod budowę skateparku, bo dlaczego nie. Młodzież w kutnie nie ma co robić. To jest wszystko tak beznadziejne.

Debilu, skatepark zajął jedno z czołowych miejsc w głosowaniu. I te głosy teraz trafią do śmietnika? To standardy pisowskie.

Szukanie wyborców bo za miedzą czekają młodzi ludzie i aktwni

Może redakcja KCI zechce się dowiedzieć, co z budową skateparku, który mieszkańcy większością głosów wybrali w budżecie obywatelskim. Po interwencji radnego F., któremu skatepark przeszkadzał, sprawa budowy się rozmyła. Z dodatku w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia wśród radnych - zarówno opozycyjnych jak i koalicyjnych. Mimo wysyłanych do nich próśb żaden nie chce złożyć interpelacji w sprawie skateparku.

I bardzo dobrze. Nikt nie chce wrzasków, wyzwisk i łomotu pod oknami.

Zapewne jakimś cudem członkami tej rady zostaną byli lub wybierający się na emeryturę pracownicy UM

Nie jest tajemnicą że w UM nie tylko p. Burzyński jest w wieku emerytalnym. Może już czas wysłać to towarzycho na zasłużone świadczenia i zrobić miejsce dla młodych. Niestety towarzystwo wzajemnej adoracji dobrze się trzyma - stołków.

Właśnie, może redakcja KCI zechce się dowiedzieć, co z budową skateparku, który mieszkańcy większością głosów wybrali w budżecie obywatelskim. Po interwencji radnego F., któremu skatepark przeszkadzał, sprawa budowy się rozmyła.

Po co, przecież większość pracowników UM, a zwłaszcze Burzyński to rada seniorów. Młodzieżowej rady miasta - brak. Realizacji skateparku wybranego w KBO - brak. Jakiejkolwiek rozrywki dla młodzieży - brak. Wszystko tylko robione dla starszych osób w podeszłym wieku. Prezydent emeryt nie rozumie potrzeb młodych ludzi.

Bo Kutno to miasto (dla) seniorów.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także