Rejestracja i logowanie

W Kutnie wystartuje największa piłkarska liga w kraju. Możesz zagrać w reprezentacji!

Wydarzenia 13-04-2018 Autor: toza
6
W Kutnie wystartuje największa piłkarska liga w kraju. Możesz zagrać w reprezentacji!

Wiadomo nie od dziś, że amatorska piłka nożna cieszy się w naszym mieście sporą popularnością. Mamy więc dobre wieści. Kutno będzie gościło największe rozgrywki piłki nożnej sześcioosobowej. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że uczestnictwo w nich może być... przepustką do reprezentacji Polski.

Playarena to darmowe rozgrywki piłki nożnej sześcioosobowej. Ich historia trwa już 10 lat. Playarena to oficjalna federacja polskiego minufutoblu, która jest zrzeszona w EMF (European Minifootball Federation).

Rozgrywki trwają cały rok, a najlepsze ekipy z każdego miasta otrzymują zaproszenia na turnieje finałowe Mistrzostw Polski.

Na kiedy planowany jest początek rozgrywek w Kutnie? Organizatorzy chcieliby, żeby piłkarze wybiegli na boiska jeszcze w kwietniu. Warunek jest jeden – musi zgłosić się co najmniej sześć drużyn. W przypadku naszego miasta jesteśmy pewni, że to raczej kwestia godzin niż dni. Zachętą jest też fakt, że każde nowe miasto uczestniczące w rozgrywkach ma zapewnioną jedną przepustkę na Mistrzostwa Polski.

Jeśli natomiast chodzi o samą organizację. Spotkania będą odbywały się na kutnowskich orlikach, boiskach szkolnych i osiedlowych. Kapitanowie drużyn sami wybierają termin danego meczu, miejsce i przeciwnika. Każda drużyna powinna składać się z co najmniej sześciu piłkarzy, każdy z nich musi mieć ukończone 16 lat. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących gry w klubie piłkarskim na jakimkolwiek poziomie rozgrywkowym.

Każdy kto wykaże się na murawie ma szansę na założenie biało-czerwonego trykotu z orzełkiem na piersi. Na turniejach eliminacyjnych i na turnieju finałowym pojawia się bowiem Klaudiusz Hirsch, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej. Najlepsi zawodnicy otrzymują powołanie do kadry i jadą na Mistrzostwa Europy. Dodatkowo Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski jadą na EMF Liga Mistrzów.

Organizatorzy zachęcają także do uczestnictwa w programie Ambasador. Został on stworzony dla ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie piłki nożnej. W każdym mieście, w którym gości Playarena, tworzy się specjalny zespół ambasadorów. W głównej mierze to oni rozwijają regionalne ligi. W razie potrzeby mogą oczywiście liczyć na pomoc „z góry”.

Przydatne linki, pod którymi znajdziecie szczegóły rozgrywek i informacje dot, zgłoszenia się do rozgrywek.

Facebook PlayarenaTUTAJ

Strona internetowaTUTAJ

komentarze (6)
Dodaj komentarz

To jest zagrywka przed wyborami dla naiwnych, potem będzie tak jak z halą sportową, czyli klapa.

Pani Ago, myślę że jest Pani świadoma tego że dla dzieci w wieku 6-16 lat byłoby potrzebne stworzenie oddzielnych rozgrywek dla każdego rocznika ze względu na to jak szybko dzieciaki się w tym wieku rozwijają emoji Z tego względu jeśli chcemy stworzyć jakieś rozgrywki amatorskie w Kutnie to o wiele lepszym rozwiązaniem są rozrywki dla dorosłych i młodzieży, pozdrawiam emoji

To starsze "byki" nie mogą grać w piłkę i rywalizować że sobą? Super inicjatywa.

Komuś odbiło, trata, tata!

dzieci z róży czy ks niech sobie grają u siebie, to jest liga amatorska

Hahaha, minimum 16 lat, przecież to juź stare byki są, a gdzie dzieci z ,, Róży" i ,, MKS-u". Takich powinno się szkolić i zachęcsć do grania.

dodaj komentarz
Czytaj także