Rejestracja i logowanie

W kutnowskich przedszkolach nie ma ponad połowy nauczycieli! Tak protestują?

Wydarzenia 04-01-2019 Autor: ez.
403
W kutnowskich przedszkolach nie ma ponad połowy nauczycieli! Tak protestują?

Fala masowych zwolnień lekarskich przetoczyła się teraz przez kutnowskie szkoły, a zwłaszcza przedszkola.  O takiej formie protestu, która miała przybrać na sile na przełomie grudnia i stycznia, informowaliśmy w ubiegłym miesiącu. Jednak to wciąż nic oficjalnego bowiem jak poinformował nas prezes kutnowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, decyzja o oficjalnym proteście i o jego ostatecznej formule zapadnie w przyszłym tygodniu.

W ślad za policjantami, strażakami i strażnikami granicznymi, a następnie pracownikami sądów poszli nauczyciele. Tak jak w województwie łódzkim, pracownicy oświaty w Kutnie i powiecie jako preferowaną formę protestu wybrali skorzystanie z L4. Potwierdzają to wyniki przeprowadzonej ankiety, w której uczestniczyło 630 osób. Aż 43 proc. z nich opowiedziało się za strajkiem w postaci masowych zwolnień lekarskich. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Jak planowali, tak zrobili? Można powiedzieć, że od 2 stycznia miejskie przedszkola świecą pustkami i bynajmniej nie odnosi się to do absencji uczęszczających do nich dzieci. Nie ma w nich ponad połowy nauczycieli. Na 119 zatrudnionych w 6 przedszkolach miejskich na zwolnieniu lekarskim od 1 stycznia br. przebywa obecnie 70.

- Mamy również przypadki długotrwałych zwolnień, urlopów macierzyńskich czy zdrowotnych dotyczących 14 nauczycieli. Obecnie ich obowiązki realizują zatrudnieni na zastępstwo nauczyciele. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Dyrektorzy przekazują prezydentowi aktualną informację o absencji nauczycieli w poszczególnych przedszkolach. We wszystkich placówkach opieka nad dziećmi jest zapewniona. Z uwagi na występujące okoliczności, na które organ prowadzący bezpośrednio nie ma żadnego wpływu, dyrektorzy zwrócili się z prośbą do rodziców, aby nie posyłali swojego dziecka, gdy mają możliwość zapewnienia opieki w domu do czasu unormowania sytuacji organizacyjnej w przedszkolach - poinformowało Biuro Prasowe Miasta Kutno.

Możliwe jednak, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć. 8 i 10 stycznia związki zawodowe, w tym ZNP w Kutnie, prowadzić będą rozmowy z Ministrem Edukacji, a jeśli się uda - także z premierem Mateuszem Morawieckim. W związku z tym w najbliższy czwartek związkowcy podejmą decyzję o wyborze oficjalnej już formie protestu, co z kolei może oznaczać jeszcze więcej zwolnień lekarskich nie tylko wśród nauczycieli przedszkoli czy szkół podstawowych ale także szkół średnich.

- Protest w całym kraju się rozszerza. Myślę, że w przyszłym tygodniu, prócz przedszkoli i szkół podstawowych, mogą przystąpić do niego również inne placówki - mówi Mariusz Kozarski.

[AKTUALIZACJA, 5.01.2019r.]

Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie skomentował panujących w kutnowskiej oświacie sytuację. Na ich stronie pojawił się oficjalny komunikat:

- Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Za nami trudny tydzień, któremu towarzyszyły nerwy, etyczne dylematy, dyskusje o to czy przyłączyć się do ogólnopolskiego protestu. Z danych zebranych przez nasz Oddział wynika, że w proteście uczestniczyło dziś 174 nauczycieli i pracowników oświaty z terenu miasta Kutno i Strzelec. Nie jesteśmy sami, podobne sygnały płyną z całej Polski. Pragniemy zapewnić, że nasz protest nie jest wymierzony w rodziców ani w dzieci. Jest aktem naszej desperacji (w sytuacji kiedy Rząd marginalizuje dialog społeczny) w walce o stabilizację systemu i godne wynagrodzenia. Wypełniamy jedno z najważniejszych obowiązków jakie Państwo ma wobec obywatela. Uśmiech dziecka, zadowolenie rodzica jest dla nas bezcenne. Mamy jednak również swoje dzieci i rodziny, którym chcemy zapewnić godne życie. Pracując w permanentnym stresie, przytłoczeni biurokracją, niekończącymi się zmianami przepisów mamy prawo czuć się zmęczeni a nierzadko wypaleni zawodowo. Zdrowie jest naszym dobrem nadrzędnym a naszym obowiązkiem jest o nie dbać. Wasza postawa w minionym tygodniu jest budująca i daje nadzieję, że w prawdopodobnie zbliżającym się strajku generalnym wspólnie ramię w ramię bez podziału na typy placówek będziemy razem! Życzymy dużo zdrowia i niesłabnącego ducha do walki! Pozdrawiamy

komentarze (403)
Dodaj komentarz

Nauczyciele tacy wykształceni ponoć? A jak się zachowują!!! Zgroza! Jeśli takie niskie zarobki mają to trzeba pracę zmienić. Są tacy wykształceni że wszędzie sobie poradzą! Nauczyciele są piękne pokazani w słynnym filmie Ranczo. Zachęcam kto nie oglądał. Wstydzę się za te uczone osoby!!! I może zwolnienia lekarskie trzeba sprawdzić. Przedstawiane przez nich zarobki to kłamstwo ilość godzin pracy tygodniowo pozwala na pracę na 2 etaty!!!!!

Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami?

Wam to się nigdy nie dogodzi (rodzicom) - fala hejtu i nienawiści - wsadźcie sobie w 4 litery wasze ferie, wakacje, studniówki. Zatrudnijcie firmy zewnętrzne do obsługi wycieczek i specjalistów do sprawdzania matur i prac klasowych skoro ciągle podważacie kompetencje nauczycieli. Nauczyciele woleli by mieć jasno określone obowiązki i pracować 40 godz. (teraz pracują więcej) ale niestety wszystkie rządy nie chcą tego uczynić bo straciłyby na tym (obecnie mają pół niewolników z wyższym wykształceniem).

"Nauczyciele woleli by mieć jasno określone obowiązki i pracować 40 godz." Miesięcznie? :-) Zrezygnujcie z kart nauczyciela itp.

To samo mozesz zrobić ze swoimi żądaniami- wsadzić w 4 litery. Narzeakć na hejt i samemu go uprawiać - hipokryzja level max.

Państwo bogate, PiS-ory rozdają swoim, więc fajnie że kolejna grupa zawodowa protestuje. IM TEŻ SIĘ NALEŻY - pni szydło

Na lekcji języka polskiego nauczyciel pyta: - Czym będzie wyraz "chętnie" w zdaniu: "uczniowie chętnie wracają do szkoły po wakacjach"? Zgłasza się Jasio: - Kłamstwem, panie profesorze...Tacy z was dobrzy pedagodzy...

Wiecie co jest gorsze od strajkujacego nauczyciela? Strajkujacy nauczyciel, ktory ma kredyt we frankach i domaga sie anulowania kredytu i dwukrotnej podwyzki.

Kto z was wie, ze ta banda pseudonauczycieli jest najwiekszym obciazeniem dla budzetu Panstwa...?

Kto wiedzial, ze ta banda pseudonaczycieli jest najwiekszym obciazeniem dla budzetu Panstwa...?

Jestem ciekaw, jakie ciężkie zadania po godzinach pracy ma nauczyciel WF ze szkoły w Strzelcach, który planowo "zachorował". Mam nadzieję, że nowy wójt się nim zainteresuje.

Jesteś skończonym dupkiem, sk%#÷em Ty anonimową obrzydliwa świnio co się nawet podpisuje G jak gó$@0.

Jak Ci nie pasuje praca nauczyciela bo niskie zarobki to skoro jesteś taki uczony to zmień pracę na prawnika lub dyrektora jakiegoś banku powodzenia będziesz miał więcej napewno.

Witam ja mam wyższe wykształcenie i pracuję po 40 godz. tygodniowo, nie mam 13, nie mam wolnego co 3 miesiące i nie leże na plaży przez całe wakacje. Proszę bardzo niech mają takie same prawa jak pozostali czyli 26 dni urlopu, bez 13 i praca 40 godz tygodniowo - wtedy dajmy im podwyżkę a połowa zostanie bez pracy. W wakacje, ferie niech organizują zajęcia pozalekcyjne dla dzieci (bo niestety z normalnym urlopem to sobie nie poszaleją a zwiększenie liczby godzin wymusi zwolnienie połowy zbędnych osób). Wybierając ten zawód wiedzieli na co się decydują. Skoro są tacy "wykształceni" to niech się przekwalifikują jak im nie pasuje, lub zrezygnują z przywilejów karty nauczyciela.

Sama się przekwalifikuj( bo to z twojego postu żale płyną), to będziesz i ty leżeć na plaży przez całe wakacje jak będziesz miała za co.

Płytki ten komentarz jak na nauczyciela

Nie prowokuj, po to by później krytykować. Wrodzona kultura i posiadane wykształcenie nie pozwalają na więcej. Pozdrawiam wszystkich, którzy pozwolili się sprowokować. Świadczy to tylko o desperacji środowiska i dowodzi, że zwolnienia się należały, chociażby dla poratowania zdrowia psychicznego nadwerężonego w kontaktach z osobami pokroju wypowiadających się na tym forum.

Godz 9.08 a ty rozczarowana prywatne posty smarujesz? W pracy? Trzeba cie zgłosić do pracodawcy nierobie jeden!!! I nie chrzan że akurat masz wolne klamczuszku!

dać im 2tyś.podwyżki i jeszcze 15-stke i 16-stke będą zadowoleni.

posłuchaj prosty człowieku jak ci nauczyciele kończyli studia to TY rzucałeś kamieniami w szkołe i dlatego zarabiasz ile zarabiasz a problem się pojawił bo musisz zostać z dzieckiem brawo nauczyciele tak trzymać a TY CZŁOWIEKU idz na studia będziesz zarabiał więcej

Człowieku nie tylko nauczyciele kończą studia! O czym Ty mówisz

Jakiem tam studia ? w wieku 50 lat kończa studia ? ło matko

Weźcie się nygusy do pracy albo ją zmiencie. Pracujcie po 8 godzin za 2300 BRUTTO! I urlop 26 dni w roku. Zaraz wam sie odechce! Tak się zarabia w innych zawodach! I tak macie duże pensje w porównaniu z innym zawodem, za duże i się we łbie przewraca. Zaraz będziecie mieć znowu wolne bo ferie...wielkanoc....wakacje 2 miechy. Nikt z was nie musi się martwić jak inni ludzie, z kim zostawić własne dziecko pod opieką i inni musza zapieprzac wakacje nie wakacje, kiedy wy się byczycie. Szczyt bezczelności ten cały protest! Ktora to juz podwyzka w ostatnich latach i ktory protest! Gdzie jest ZUS ? Zero reakcji na lewe zwolnienia? Lekarze sie podkladaja! Ciekawe.... normalnie czlowiek pójdzie na zwolnienie to po tygodniu ma kontrolę i broń boże wyjść z domu, nieważne że możesz ,,chodzić". Do tego 1000 zł się Wam marzy haha kiedy inni dostają podwyżkę 2% co rok czyli około 60 zł brutto. Nie pasuje to zmienić robotę a nie ciągle coraz większe wymagania co do wynagrodzenia. Nie pasuje to przyjdą chętnie młodsi z zapałem na wasze miejsce z lepszym podejściem do dzieci. Nikt Was nie trzyma na siłę. Dużo osób właśnie takie ma zdanie o zawodzie nauczyciela. Do roboty!

Młodsi? Nie po to kończę studia żeby w szkole pracować przez pierwszych 10 lat za 1700 zł na rękę. Co nadal mam być na utrzymaniu rodziców. Gdybyś ty był moim rodzicem chciałbyś żebym tyle zarabiał?

Do kur....wy nędzy wszyscy mało zarabiają. chodźmy wszyscy do lekarza i ch..j. i pani z kiosku, i ochroniarz z budowy, i rolnik, i rodzice dzieci. dać wszystkim po 10 tyś. będzie dobrze. nie -- ktoś stwierdzi że chce 15.

Robota wybrana w latach 90, i początku 2000, gdzie była bida i jedno wielkie G. słodka perspektywa 20 godzin pracy tygodniowo, i wolnych wakacji- ferii, stawiała nauczyciela wysoko w hierarchii ekonomiczno społecznej. Taka jakby CASTA. teraz w pini żeźnik ma więcej, i to belfrów boli. dobry nauczyciel rozwija w dziecku pasję.... widzę to - moje dzieci kochają smartfony.

z których dzieci korzystają po powrocie ze szkoły. Dziecko ma smartfon a rodzic spokój

konstytucja zapewnia mi (mam na myśli dzieci) prawo do edukacji. ŻĄDAM wszczęcia procesu przeciw KEN.

Pisioki dali wszystkim podwyżki , więc i Nam się należy.

Nauczyciele zarabiają tak małe pieniądze ze przekłada się to na poziom edukacji w Polsce. Widać to dość wyraźnie po wpisach pisowsioków, którzy dość intensywnie popisują się na forum prostactwem, chamstwem i analfabetyzmem.

Szkoda, że za rządów platformy nie płakaliście. PiS taki zły a rząd podwyżki płac wprowadza. Za czasów PO nie było podwyżek i rząd PO był dla was dobry.

Masz rację. A do tego IQ większości uczycieli wynosi mniej niż jego temperatura ciała!

nauczyciele to w wiekszosci nygusy, zwlaszcza w przedszkolach , stara kadra , co one robią. i tak ciagle kombinują , maja przeciez wysokie wynagrodzenie , przesadzaja. Niech zmniejsza dla nich wiek emertalny, damy. Panie dyrektor szkol i przedszkoli to dobrze się ustawily, im to powinni zmniejszyc zarobki, damy, jeszcze w miarę młoda kadra coś robi.

Woźnym byłeś w tej oświacie.....bo tak dobrze idzie ci smarowanie...a tym woźne się zazwyczaj zajmują w szkole

Młoda kadra po roku pracy w przedszkolu odchodzi z pracy. Taki rarytas

Ciekawe jaka byłaby reakcja na protest uczniów, którzy przestaliby odrabiać zadania domowe lub pisać sprawdziany, a nie sorry wiem... siadaj pala emoji

No proszę, uderz w stół a nożyce się odezwą. Jacy aktywni są pracownicy oświaty i ich POplecznicy co pracują za głodowe pensje. Jaki dajecie przykład, co chcecie udowodnić? WSDYD I HAŃBA.

Niestety ludzie waszego protestu nie popierają. Macie znakomite warunki pracy i płacy.

Mów za siebie !!!

Na szczęście są/byli nauczyciele, którzy pełnią funkcje radnych i składają oświadczenia majątkowe. Jak sądzę nie kłamią w nich, bo CBA... Zatem na koniec kadencji w połowie września: "Wszedłem na stronę UM w Kutnie są oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli z 2018 roku na koniec kadencji. I tak 51 tysięcy za 9 miesięcy (zwykły nauczyciel), 45 tysięcy za 9 miesięcy (zwykły nauczyciel), 57 tysięcy za 9 miesięcy (dyrektor szkoły), 53 tysiące za 9 miesięcy (dyrektor szkoły). Podzielcie to sobie przez 9." Jak podzielicie przez 9 to się pokryje z danymi MEN.

Dane MEN, nie czytajcie manipulatorów, którzy piszą o pensjach zasadniczych, do których są liczne dodatki: "Od stycznia 2019 r. wynagrodzenie średnie będzie wynosiło dla nauczyciela stażysty - 3045 zł, nauczyciela kontraktowego 3380 zł, nauczyciela mianowanego – 4385 zł, nauczyciela dyplomowanego 5603 zł." Za 20 godzin tygodniowo...

Nawet nie wiesz ile wynosi tydzień pracy nauczyciela podstawowego..... wiec jednak z tych danych nie potrafisz odczytać a niby umiesz czytać

2800 netto za 20 godzin w tygodniu na publicznej posadzie? Zazdroszczę!

Nie za 20, tylko za 40, ignorancie.

40? Jakież to klasówki sprawdza wfista? Albo nauczycielka nauczania początkowego, tudzież inna plastyk?

Nauczyciel wychowania przedszkolnego wykonuje pomoce dydaktyczne do zajęć, przepraszam do każdej sytuacji edukacyjnej a jest ich dużo w ciągu jednego dnia pracy razy liczbę dzieci, wykonuje dekoracje do różnych gazetek tematycznych, uroczystości np. jasełka, Dzień Babci i Dziadka, pory roku, Andrzejki.... itd ,wyszukuje fajnych zabaw dla dzieci z którymi ma przyjemność pracować, pisze scenariusze do uroczystości, przygotowuje się do zajęć dodatkowych- często społecznie prowadzonych, prowadzi niezbędną dokumentacje swojej grup -plany, obserwacje, sprawozdania, wyniki, pomoc psychologiczną, czyta literaturę fachową , projektuje i drukuje dyplomy, podziękowania (własny papier, tusz), układa kroki do różnych tańców, które potem wykonują dzieci podczas różnych uroczystości , stara się chodzić również spać jeśli czas mu pozwoli- żeby rano móc bawić się ze swoimi dziećmi, uśmiechać się do nich i wspierać w każdej potrzebie. Niestety dla swojej rodziny czasu już nie ma. Acha.... i tak potem słyszy że wszystko robi nie tak .... zwłaszcza od rodziców, którzy powinni go wspierać w wychowaniu ich dzieci. Pozdrawiam moje chore koleżanki

I tak się manipuluje opinią publiczną. Co roku takie kosmiczne dane podają w tv, a janie z podziwu wyjść nie mogę i zastanawiam się, dlaczego ja tyle nie zarabiam. Nauczyciel dyplomowany, 20 lat w zawodzie, 2800 netto ze WSZYSTKIMI dodatkami.

Weźcie się nygusy do pracy albo ją zmiencie. Pracujcie po 8 godzin za 2300 BRUTTO! I urlop 26 dni w roku. Zaraz wam sie odechce! Tak się zarabia w innych zawodach! I tak macie duże pensje w porównaniu z innym zawodem, za duże i się we łbie przewraca. Zaraz będziecie mieć znowu wolne bo ferie...wielkanoc....wakacje 2 miechy. Nikt nie musi się martwić, z kim zostawić własne dziecko pod opieką bo sam musi zapieprzac wakacje nie wakacje, kiedy wy się byczycie. Szczyt bezczelności ten cały protest! Gdzie jest ZUS ? Zero reakcji na lewe zwolnienia? Lekarze sie podkladaja! Ciekawe.... normalnie czlowiem pójdzie na zwolnienie to po tygodniu ma kontrolę i broń boże wyjść z domu, nieważne że możesz chodzić. Do tego 1000 zł się Wam marzy haha kiedy inni dostają podwyżkę 2% co rok czyli około 60 zł brutto. Nie pasuje to zmienić robotę a nie ciągle coraz większe wymagania co do wynagrodzenia. Nie pasuje to przyjdą chętnie młodsi z zapałem na wasze miejsce z lepszym podejściem do dzieci. Nikt Was nie trzyma na siłę. Do roboty!

Całkiem wysokie zarobki! Około 4400 zł brutto.

Co mnie obchodzi twoje netto? Może masz trzy kredyty z paska odciągane, albo alimenty, albo inne kasy zapomogowe lub ubezpieczenie. Podaj brutto, bo to już wychodzi 4500 zł brutto...

Sprawdziłbym wszystkich tych nierobów czy faktycznie są chorzy i symulatorów wysłał bym na tydzień w kamasze. Może gdy du...y by im zmarzły, ale za to rozum by im wrócił.

Odpowiedz Zgłoś
168
179

Brawo! ☺

Stary Trep to ćwok z pisdu

Stary trep, nie wiem kim jesteś ale.. Jestem nauczycielką w przedszkolu i wiem ile czasu poświęcam na swoją pracę. Moze Cię zaskoczę, ale krzywdy służbą w wojsku byś mi nie zrobił emoji Myślisz że skoro nauczyciel to siedzi z tyłkiem za biurkiem? To taki sam stereotyp myśleniowy co wiecznie drący się wojskowy.

Jeśli jesteś starym trepem to chyba najmniej masz tu do powiedzenia.

Nie chciało się nosić teczki , to trzeba dźwigać woreczki !!!

Czy możecie napisać, ile nauczyciele w Kutnie zarabiają?

magister z przygotowaniem pedagogicznym magister bez przygotowania pedagogicznego lub licencjat z przygotowaniem pedagogicznym licencjat lub inżynier bez przygotowania pedagogicznego lub ukończenie kolegium nauczycielskiego lub nauczycielskiego kolegium języków obcych nauczyciel stażysta 2417 2127 1877 nauczyciel kontraktowy 2487 2180 1923 nauczyciel mianowany 2824 2461 2160 nauczyciel dyplomowany 3317 2889 2525

Nauczyciel dyplomowany ma w Kutnie nawet 4500 - 4800 brutto, do tego trzynastak.

To są pensje zasadnicze. Dodaj resztę.

???????????? BRAWO.

List poparcia absolwentów dla protestu nauczycieli LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu Do Rady Pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu My, absolwenci Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu, niniejszym listem pragniemy wyrazić nasze poparcie dla protestu, który - jako wyraz sprzeciwu wobec sytuacji finansowej panującej w polskiej oświacie - został podjęty przez radę pedagogiczną tej szkoły. Jesteśmy pełni podziwu i szacunku dla odwagi nauczycieli, którzy zdecydowali się na tak radykalny krok i nie przeprowadzili próbnego egzaminu maturalnego. Nieustannie pogarszająca się sytuacja polskiej oświaty znalazła swój najbardziej dramatyczny wyraz w degradacji zawodu nauczyciela. Także nam, absolwentom Marynki, trudno pogodzić się z faktem, że nauczyciele, czyli osoby, na których spoczywa obowiązek przygotowania młodych pokoleń do życia w coraz bardziej skomplikowanym świecie, są tak bardzo niedoceniani. Okolicznościowe życzenia, kwiaty w październiku, czy inne formy wyrażania sympatii, nie są wszystkim, na co zasługują. Postulaty płacowe tej grupy zawodowej są od lat ignorowane przez środowiska decyzyjne, niezależnie od tego, którą stronę sceny politycznej akurat reprezentują. Dlatego protest nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny to z naszego punktu widzenia oczywisty sposób upomnienia się o należne im prawa i dramatyczny krok w kierunku przełamania poczucia bezsilności. Jesteśmy pewni, że zawrócenie polskiej edukacji z kursu, na którym znajduje się od lat, a którego celem jest społeczna katastrofa, może się zacząć tylko od spełnienia nauczycielskich postulatów. Wiemy, że nawet najlepsze wyposażenie placówek oświatowych nie wpłynie tak bardzo na sukcesy edukacyjne uczniów, jak doceniony, pozbawiony frustracji i lubiący swój zawód nauczyciel. Dziś, po kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu latach od ukończenia naszej szkoły, jako osoby, które miały szczęście wchodzić w dorosłość będąc jej uczniami, ale także w części już jako rodzice, z pełną determinacją chcemy wesprzeć wszystkich nauczycieli w walce o uznanie ich prawa do godnego wynagrodzenia. Lata spędzone w murach Marynki nauczyły nas m.in. szacunku dla postaw obywatelskich i uznania dla cywilnej odwagi. Dlatego, Szanowny Panie Dyrektorze, Szanowna Rado Pedagogiczna Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu - zapewniamy Was o naszym poparciu dla protestu, który z taką odwagą podjęliście. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu Do wiadomości: Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskie

Nieroby 48 godz miesięcznie za 4 tyś. Jeszcze im mało 13 wakacje ferie ostatnio bardzo długie weekendy i wszystko płatne . Wigilia w poniedziałek wpada to od środy w szkole już weekend się zaczyna ,a później męczą tych dzieci pracami domowymi bo trzeba 40 godz nadrobić

Niech zapier.... fizycznie ćw..i jeb...edziesz!!!!!!

Jeżeli takie dna, zera i śmieci jak nauczyciele tu wypowiadający się z pogardą o innych, minusujący komentarze na potęgę mają uczyć moje dzieci to proszę - NIE WRACAJCIE DO PRACY NIGDY. A teraz ćwoki minusować post - no jazda kundle - 3,2,1...

Dobre kundelki - posłuszne. Minusować mi tu dalej NIEROBY !!! Takie qrwa ameby uczą dzieci i myślą, że jak ukryją komentarz to ludzie nie przeczytają. Co za pajace. Siedzi to to na forum i minusiki daje - o ja pier... co ta patologia. Dawać burki - szczekać, warczeć i minusować. No jazda - do roboty nygusy...

Nie ma sprawyemoji Już w kilku swoich wypocinach zniknales, nieszczęśliwy, żałosny czlowieczku. Życie Ci nie wyszło i hejtowanie też nie???? Ale skoro Ci to sprawia przyjemność to... tylko współczuć. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów! Trzeba być razem! A Ci co chowają głowę w piasek niech się wstydzą.

To jest forum i pełno trolli, łatwo wejść w czyjąś skórę, np. po to by zaszkodzić, zrobić słaby PR. Pamiętajcie ludzie.

wiesz co ci napisze (specjalnie z małej litery) sam siebie w tym komentarzu nawyzywałeś, a jeżeli tego nie rozumiesz, to cóż nawet najlepszy nauczyciel z głąba nie zrobi rozumnego człowieka... a do roboty to sam dygaj bo prywaciarz cię wyje.... na zbity pysk hehehe

Ćwoki to są tylko w pisdu

Dlaczego ZUS nie kontroluje tych zwolnień. Nauczyciele udzielają korepetycji!!! W trakcie zwolnień. Więc prywatnie zdrowi a oficjalnie chorzy CWANIACTWO nic dobrego dzieci nie nauczą. Prawo jest takie samo dla wszystkich!!!

Wysil sie babo, poszukaj opieki, rusz mozgownica a nie siedzisz i biadolisz ze dziecka nie masz z kim zostawić! Co za malo zaradny czlowiek z ciebie. Jako rodzic w klasie tez pewnie jestes z tych co tylko rzadac, narzekac i hejtowac potrafia i przychodzic na gotowe . A inne mamy niech za ciebie sie urabiaja. A i dziecko pewnie sprawia problemy, tylko ze 'inni' zawsze sa winni. Takich mamuń jest coraz wiecej, przenoszacych swoje kompleksy i nieudane zycie hejtujac na szkole. I zacznij sie w domu z dzieckiem uczyc a nie na internetach siedziec to zaleglosci nie bedzie mialo, mamuniu z bozej łaski. Nie pozdrawiam mamun, donosicieli itp. ujadaczy. Spędźcie troche czasu z dzieckiem, bo chyba nie chcecie sie go pozbyc z domu na pare godzin i miec z glowy.... Niech szkola czy przedszkole wychowuje....

Dlaczego minusujecie taki post? "Wszedłem na stronę UM w Kutnie są oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli z 2018 roku na koniec kadencji. I tak 51 tysięcy za 9 miesięcy (zwykły nauczyciel), 45 tysięcy za 9 miesięcy (zwykły nauczyciel), 57 tysięcy za 9 miesięcy (dyrektor szkoły), 53 tysiące za 9 miesięcy (dyrektor szkoły). Podzielcie to sobie przez 9."

Do ten on dziecko mam pewnie wyższe wykształcenie od Ciebie ale takie mieliśmy rządy że ludzie po studiach pracowali na smieciówkach więc nie obrażaj ludzi mądrzejszy od Ciebie

Zaplaczecie wszyscy baranim głosem jak wszyscy nauczyciele zaczną protestować... wszyscy lub może prawie wszyscy. Nie oczekuje ze cały naród to zrozumie ...

Już płaczemy - ze śmiechu. My opiekę zorganizujemy dla dzieciaków a wy z podkulonymi ogonami wrócicie do szkół lub do pośredniaka będziecie zapier...ć. Spokojna głowa. Damy radę. Pożyjemy i zobaczymy co z tego wyjdzie i kto na tym straci więcej.

Masz racje Henryk . Nauczycielki z Przedszkola nr 5 w Kutnie nie protestują czyli nie zrozumiały problemu lub siedzą cicho a po kasę i tak wyciągną ręce .

Wszedłem na stronę UM w Kutnie są oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli z 2018 roku na koniec kadencji. I tak 51 tysięcy za 9 miesięcy (zwykły nauczyciel), 45 tysięcy za 9 miesięcy (zwykły nauczyciel), 57 tysięcy za 9 miesięcy (dyrektor szkoły), 53 tysiące za 9 miesięcy (dyrektor szkoły). Podzielcie to sobie przez 9.

To chyba brutto i za rok. Po drugie dyrektor ma 30 dni urlopu, który może wykorzystać kiedy uczniowie mają wolne.

Powinni pracować na umowach smieciowych jak większość z nas pracowała bez urlopu i świadczeń a to było za czasów PO wtedy mogli by sobie iść na zwolnienie ale bezpłatne i proszę nie narzekajcie tak.

Trzeba się było uczyć to byś na śmieciowce nie pracował. Ale jak się rzucało kamieniami w szkole to później lament...

Analfabetyzm masz wrodzony ? Kadzidło zaszkodziło? Coś ci powiem....PO I PSL rządziło w czasach największego kryzysu gospodarczego jak nawiedził Europę i USA od lat 30 ubiegłego wieku! Mimo to doskonale przeprowadzili nas przez kryzys patrząc chociażby na to co działo się w Portugalii, Hiszpanii czy Grecji! Hołota która dziś rządzi doprowadzi Polskę do ruiny tak jak zrujnowała stadninę koni w JANOWIE! Dżepetto wystrugał ci bangstera, który ŁŻE na każdym kroku i jak sam twierdzi taki parobek jak ty powinien pracować "ZA MISKĘ RYŻU" wtedy będzie dobrze...

Co ty masz na oczach klapki?!8lat rządzenia PO i cały czas kryzys hahaNieudolne rządy, najlepiej do niczego się nie przyznać i franka palić, pensje stały w miejscu za to szalały mafie vatowskie, Amber Goldy itp . Było dobrze dla oszustów ,trzeba być głupcem by głosować na nich ,PO niedotrzymuje obietnic -wiek emerytalny jest tego najlepszym przykładem. . . 

Teraz to bzdury piszesz. Popieram żądania nauczycieli i uważam, że każda forma protestu jest w ich sytuacji uprawniona, bo przez całe lata nikt nie dostrzegał ich potrzeb. Ale nie broń rządów PO, bo oni poza pierwszą podwyżką nic im nie dawali , ale sporo dokładali obowiązków. Godziny karciane czyli dwie godziny dodatkowych zajęć za darmo były za PO, IPET-y czyli karty potrzeb dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zajęcia dla nich, odebrano też wtedy nauczycielom prawo do wcześniejszej emerytury. Rząd PO nie wspierał nauczycieli. Przypomnijcie sobie wypowiedzi minister Hall, Szumilas i Kluzik. Ale mimo to nauczyciele mają rację- to zawód, z którym nikt się nie liczy, a jest BARDZO WAŻNY.

Trochę ciekawostek.zawód nauczyciel to jeden z trzech zawodów oprócz lekarzy i Prawników który ma tendencje do dziedziczenia.różnica polega na tym że dwa pozostałe opierają się głównie na karierze prywatnej.a więc nauczyciel to zawód który w Polsce często Dziedziczony jest opierając się głównie na profitach państwowych. jeżeli jest tak źle to dlaczego rodzic nauczyciel namawia swoje dziecko do nauki tego zawodu..nauczyciele to zawód który najrzadziej zmienia swoją pracę od skończenia szkoły do emerytury,więc nie mają porównania. po paru latach mogą iść na roczny urlop zdrowotny.czy nauczyciel muzyki, plastyki, w-f przynoszą pracę do domu.Czy się wykształcił stu olimpijczyków na kontrakcje czy zero jako nauczyciel dyplomowany nie ma znaczenia.?

Bardzo dziwne niegramatyczne wynurzenia a jaka znajomość kompetencji zawodów prawdziwy poliglota znawca czego? niczego?

Masz to poparte jakimiś statystykami czy tylko tak sobie wydunąłes?

APEL DO RODZICÓW !!! Proszę o nastawienie daty i godziny w aparatach fotograficznych i udokumentowanie nieetycznych zachowań przebywających na L4 (symulujących chorobę) nauczycieli i wychowawców. Proszę o zgłaszanie w/w pracowników oświaty do fiskusa ,którzy udzielają korepetycji a nie odprowadzających podatków (przestępstwo podatkowe). Mają dodatkowo 1,5 lub 2 pensje miesięcznie dodatkowo. Ciągle im mało i mało !!!

Typowy pisuarski prostaczek donosiciel z ciebie, forumowy ujadaczu. G$@/o masz zamiast mózgu i tyle w temacie.

Jak szukasz donosicieli (w tym przypadku cierpi przez L4 interes społeczny tj. dzieci , szkoły, UM i ZUS),a donosicieli proszę poszukać w Inwentarzy IPN (a jest sporo ciekawych mieszkancow), którzy czerpali zyski z DONOSZENIA na swoich znajomych, rodziny i mieszkancow , piastując funkcje TW.

Jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała żeś głupi...

Widać pajacu że nie znasz nawet ustawy napisanej przez pisowską swołocz. Do chłopców z SB też biegałeś i donosiłeś więc kapowanie masz we krwi. Wiesz co taki jak ty mi może?

Już to ktoś napisał: nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz. Nauczyciele mają prawo chorować. Nikt nie jest idiotą i w czasie zwolnienua lekarskiego nie pojedzie na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. A nieopodatkowane korepetycje? Podejrzewasz, że udzielają ich nauczycielki z przedszkola? Naprawdę jesteś taki głupi? I ostatnia sprawa, gdyby nauczyciele odprowadzali podatki od korepetycji - to chyba praca raczej sezonowa i chyba jednak nie można tu zarobić wielokrotności nauczycielskiej pensji- więc, gdyby te podatki odprowadzali to pewnie cena za godzinę też by podskoczyła. A to już Rodzicom nie spodobałoby się.

Strajkować jak długo sie da. Trzeba byc konsekwentnym . Nie odpuszczajcie władza banda złodziei ,złamie sie jak wszystko powrbolnie . Polskie gufno rządowe ...

Przeczytałam artykuł i komentarze. Od kiedy pamiętam fala pomyj i hejtu leje się na nauczycieli przy różnych okazjach: początek roku szkolnego, zakończenie roku itd. Tak jestem nauczycielem (czyli darmozjadem). Jednak coś jest ze mną chyba nie tak. Nie narzekam na zarobki ani na wieczny brak czasu dla rodziny i znajomych. Czasami jest łatwiej czasami trudniej jak w każdym zawodzie. Zdarza mi się do tego płacić podatki, robić zakupy (nigdy zdarzyło mi się niczego ukraść) i płacić rachunki dzięki czemu inni też mają pracę. Nikogo nie okradam i nie objadam. Nikogo nie obchodzi do której przygotowywałam sprawdziany albo je sprawdzałam i dobrze bo to mój wybór. Pójście na L4 to dla mnie jak kara za grzechy i zło konieczne. Kiedyś jeden z uczniów zapytał dlaczego tak mi na nich zależy skoro oni sami mają to wszystko gdzieś (w sensie naukę). To utwierdza mnie w przekonaniu że te zarywane noce mają sens. Szkoda tyko że papierologia zabiera czas który można byłoby poświęcić uczniom i wychowankom. Można się licytować kto ma lepiej kto gorzej. Ja szanuję każdy zawód. Kilka razy zdarzyło mi się zwrócić uwagę niecierpliwym klientom B.....ki którzy wściekali się że jedna kasa czynna...Pozdrawiam ludzi wszystkich zawodów i życzę wytrwałości w tym zwariowanym świecie.

Z tego co sie orientuje to sprawdziany dostaja dzieci z gotowych ksiaxek jakie maja a jesli chodzi o branie pracy do domu to prosze pracujcie jak inni pi 8 godzin dziennie i 26 dni urlopubi 2 dni opieki na dzieci i mysle ze wtedy nie bedziecie brali pracy do domu Wiekszosc z nas pracuje po 8 godzin dziennie ma 26 dni urlopu i naprawde tez zostajemy po godzinach albo w wolnym przychodzimy do pracy i tez mamy wyzszs wyksztalcenia i pracujemy za podobme pensje moze poprostu zmiencie prace i problem z glowy

Panie Kozarski weź się w końcu do roboty a nie namawiaj do łamanie prawa.

Drodzy krytykanci, ja nie rozumiem. Uważacie, że nauczycieli za bandę nierobów i oddajcie pod ich opiekę swoje dzieci. Nie boicie się? A teraz lament, bo nie ma z kim dziecka zostawić. Nauczyciel to nie jest bezpłatna niania. Czego oczekujecie za taki brak szacunku? Sami też jesteście winni zaistniałej sytuacji. Mam troje dzieci w wieku szkolnym. W pełni popieram protest nauczycieli.

Też jestem mamą dziecka w wieku szkolnym, wcześniej chodził do przedszkola, które bardzo miło wspominam. Uważam, że to my jesteśmy przede wszystkim odpowiedzialni za nasze dzieci, my musimy zorganizować im opiekę bo przedszkole czy szkoła to nie bagażownia, w której zostawia się bagaż. Dzieci do przedszkoli i szkół przychodzą chore o które troszczą się właśnie nauczyciele, którzy powinni uczyć i wychowywać a nie niańczyć dziecko z temperaturą. Kaszel, katar, wymioty czy biegunka to problemy nauczycieli czy tak powinno być. Rodzice zrozumcie jak czują się wasze chore dzieci. Jak Wy czujecie się gdy musicie iść do pracy np z temperaturą. W pełni popieram nauczycieli, którzy w końcu sami dbają o własne zdrowie. Wielu z nich chodzi do pracy zasmarkanych i chorych więc pora to zmienić. A lekarze wypisują zwolnienia chorym nauczycielom, bo w końcu mają okazję postawić swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Jestem dumna, że w Kutnie pracują tacy nauczyciele. Dziękuję

Dziadostwo. Uderzenie w rodziców i dzieci zamiast we władze... Postawienie pracujących rodziców w beznadziejnej sytuacji bez ostrzeżenia. Pani Natalio i pozostałe panie. Zapamiętam to...

Ja też popieram protest nauczycieli. A rodzice, którzy są oburzeni, że nauczyciele zachorowali niech sobie odpowiedzą co dzieje się z ich chorymi dziećmi. Dzieci w wieku przedszkolnym często chorują, co z nimi wtedy robicie skoro teraz macie problem. Aaaa, pewnie chore, kaszlące, kochające, z gorączką przyprowadzanie do przedszkola. No to teraz wiem dlaczego moje ledwie wyjdzie z jednego przeziębienia zaraz wpada w drugie i muszę brać opiekę.

Protest czy choroba? Co mają do tego chore dzieci? Płacimy przedszkolu za opiekę i edukację. To praca tych ludzi sami ją wybrali. Wygląda na to, że nie chcą jej wykonywać. Brzydza się jej. Dobrze, że nie mają przysięgi Hipokratesa. Korczak w grobie się przewraca...

Ale nie wybrali ciągłych podwyżek, które powodują że ich wynagrodzenie to prawie pensja minimalna. Wielu nauczycieli nie dostaje 500+ chociaż zajmują się Waszymi dziećmi jak swoimi. Wszyscy od nich tylko wymagają, może należałoby zacząć od siebie. A co do opłat to faktycznie płacicie 1 PLN za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu.

Za edukację w przedszkolu nie płacisz. Płacisz za godziny nie objęte podstawą programową (1zł/h, za drugie dziecko 0,50gr/h) i za wyżywienie. Przyprowadź dziecko na 8:00, zabierz o 13:00, to nic nie zapłacisz.

Gdzie ty płacisz ,co ty za bzdury opowiadasz

W przedszkolu. Bezpośrednio za godziny i pośrednio z podatków.

Jeżeli zarabiasz tyle co nauczyciele to dużo z tych podatków nie idzie na ten cel. Chyba że wynagrodzenie jest inne.

Do chemika,w Kutnie sa2zaklady farmaceutyczne,skoro pan tak narzeka na sprawdzanie klasówek ,to są etaty na laborantów, analityków,40godz tygodniowo,26dni urlopu,nie uzerasz się z cudzymi dziećmi,spokój,a i na pewno zarobki adekwatne do pracy. Nie ma jak praca w korporacji.

a ja z innej beczki. Może i ten zawód jest ciężki, ale jak to jest, że nagle od poniedziałku spora grupa nauczycieli wie, że będzie chora??!!!! To jest temat do rozwiązania, bo ktoś im te LEWE ZWOLNIENIA WYSTAWIA!!!! I teraz od poniedziałku od godz. 8:00 powinny ruszyć lawinowe kontrole wszystkich tych pseudonauczycieli udających chorobę! A później kontrole lekarzynów co im za srebrniki te lewe zwolnienia wystawiają! Wszystkich dyscyplinarnie zwolnić i zakaz wykonywania zawodu za zorganizowaną akcję i tyle. Tak się nie protestuje. To zwykły szantaż!

Naprawdę jakie to pouczające być może Podmiot chciałby pracować w zawodzie lekarza lub nauczyciela zapraszamy ale trzeba trzeba się długo uczyć i przez całe życie (to nie jest podaj cegłę-świat się zmienia mamyXXI wiek.I proszę nie mówić o głupstwach .Nasze zawody wymagają potraktowania nas poważne jesteśmy Milionowym krajem kto będzie uczył kto będzie leczył wirtualny Nauczyciel wirtualny lekarz zapraszam do tego świata(ja chciałabym normalnie)

Jesteś żywym przykładem błędu systemu edukacji... a raczej synem kurzu i wiatru emoji

Hahahah w dube mnie mozesz cmoknąć. G zrobicie i g zrobi ZUS nam i lekarzom. Sie wam odechce oszukiwania nauczycieli sk....Wiała Polsko

Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz :-)))))

"Tak jak w województwie łódzkim, pracownicy oświaty w Kutnie i powiecie jako preferowaną formę protestu wybrali skorzystanie z L4." To można tak korzystać ze zwolnienia??? To jak pójdę do lekarza i powiem, że strajkuje, bo chcę więcej zarabiać to on mi da L4 ?!?! No kur#a ludzie przecież to jawne oszukiwanie Państwa Polskiego!!! GZIE SĄ SŁUŻBY DO KONTROLI?!!!

Major do pisdu tam ci pomogą

Już tacy byli co pałowali protestujących. Przypomnieć Ci co historia z nimi zrobiła? Możesz nie pamiętać bo jak była historia to chyba falusy w zeszycie rysowałes...

Jak już coś to fallusy a nie falusy zasrańcu po studiach. Pomyśleć, że takie dno i zero uczy dzieci ....Boże....

Prosze wszystkich o obiektywna ocene. Jakie negatywne i obrazliwe slowa zawiera moj wpis ze zostal ukryty. Czegos tu nie rozumiem redakcjo...

Do AMZ_u niech przyjdą do pracy, po 2 dniach wrócą podcierać tyłki z podzielonym ogonem. Za dobrze mają w du..ch się przewraca. Lekarze też zarabiają 3 tyś a domy po 1 mln zł warte bogate życie prowadzą ubiór auta wycieczki jedzenie i na kontach po 3 mln nie wspomnę o inwestycjach ...

Zmień dawkowanie leków. Obecna porcja Ci nie sluzy

Tracicie szacunek i powazanie za wpisy np. pana chemika itp. Sami sie zapetliliscie obrazajac innych i siegacie dna i mulu. Moto-mysza ma racje. Magazynier piona.

Czytam te wszystkie komentarze, szczególnie Państwa pedagogów i w dużej części wylewa siē z nich morze frustracji i niezadowolenia, że trzeba się dziećmi zajmować, tyłki podcierać. Cóż taka specyfika pracy. I powiem tak, pieniądze tu nic nie dadzą to tylko taka ułuda, że jak się więcej bedzie zarabiać to praca będzie bardziej znośna. Część z Państwa poprostu swojej pracy nie lubi , trudno wtedy o zaangażowanie, pasję, profesjonalizm, włącza się za to narzekanie i postawa " należy mi się". Przy okazji tego protestu możemy my rodzice dowiedzieć się co Państwo myślicie o nas rodzicach i naszych dzieciach.

A skąd wiesz kto tu jest pedagogiem? Może to gimba na gigancie

Szanowny Panie Magazynierze Jestem nauczycielem od 25 lat. Podwójny magister + studia podyplomowe. Właśnie odłożyłem sprawdziany i mam chwilę wytchnienia. Chyba się Pan zapędził z wyzwiskami. Ponieważ to nie mój poziom, pozostaje mi tylko życzyć Panu dziecku wszystkiego najlepszego. W szczególności: pracy jako pedagog, bycie młoda kadrą za 1700 zł po studiach (np. chemii), wysłuchiwania przekleństw i bzdur od osób o niższym intelekcie. Proszę wybaczyć, ale już się odprężyłem, więc wyłączam komputer i wracam do pracy. Pozdrawiam.

Brak pokory i przerost ego. Arogancja i buta. Typowy prowicjonalny nauczyciel. Smutne i zalosne.

A Ty jesteś niedouczona larwa. Patologia rodzi patologie. Taki kraj

Tak właśnie myślą o rodzicach i dzieciach ci co biorą kasę za kształcenie przyszłych pokoleń. Smutne.

Proszę sprawdzić dochody w oświadczeniach majątkowych nauczycieli, którzy są radnymi . To są kwoty, o których inne grupy zawodowe mogą pomarzyć. Więc niech nie kłamią, że zarabiają 2-3 tysiące.

Głupia cjipo ka zarabiam 1800 jako kontraktowy. I wiesz co mam gdzies twoje dziecko za takie wynagrodzenie. Nie spodziewaj sie super opieki nad nim . Robie minimum tak jak moje wynagrodzenie . Bo za taka forsę nie bede sie wysilać. Jaka płaca taka praca

Kochanie najniższą podstawa teraz jest 2250brutto a w starym roku było 2100brutto to jak ci głupia ci po wyszło 1800zl .a może uczysz wychowania fizycznego albo plastyki to co chciałaś 5000tysi widocznie nie masz zamiłowania i nie jesteś zdolna i uczysz dzieci plastyki bo jak byś była zdolna to byś kasę zrobiła albo jesteś śmierdzący leniem. Pozdrawiam

W dupke mam twoje dziecko i z takie pieniadze sie opowddalam minimum . Zeby wysiedzieć godziny , kumasz ? Cos tam robie ale udaje ze robie . Za 1800 mi sie nie chce skakać nad waszymi dziecmi . Naprawdę . 

Za lata nauki, wyrzeczeń i trudnych warunków pracy- należy im się godziwe wynagrodzenie. Jeśli tak zazdrościcie im tych godzin pracy, wolnych świąt i ferii, to czemu sami nie chcecie być nauczycielami. Skoro to taki łatwy i przyjemny zawód. Pamiętajmy, że zadowolony i dobrze wynagrodzony nauczyciel to człowiek, który będzie szedł z ochotą do pracy. Życie weryfikuje który jest dobry a który nie. Im powierzamy swoje pociechy i pokładamy nadzieję, że czegoś ich nauczą i zaszczepią pasją do nauki.

Mamy Sobotę. Zarobieni po pachy frustraci nauczyciele wleźli na forum. Proszę - ile komentarzy ma masę minusów bo było dla nich nie wygodnych. Piszecie o solidarności z wami jednocześnie pomiatając innymi. Na kasę do marketu wysyłacie, do dźwigania worków, wyśmiewacie pracę magazyniera a sami chcecie szacunku ? Na pochybel wam sukinsyny i obyście zdychali z głodu za ten brak szacunku do innych. Po przeczytaniu WSZYSTKICH komentarzy stwierdzam - wyjeb@ć was na zbity pysk a zatrudnić nową kadrę. Za to pomiatanie innymi. A tak na marginesie - sam pracuję jako magazynier. Firma prywatna, praca zmianowa. Mam umowę o pracę i nie całe 5 koła na mc. Mam wyjeb@ne na was tak jak wy na mnie.

Napisz kim jesteś cwaniaczku a nie wycierasz anonimowo sobie ryja tymi ludźmi.

Ty głupi psie, idź uczyć jak potrafisz...

A Ty po co to czytasz,,jak masz w ....bane, weź prozac, jak takis wyrywnyemoji

po to samo po co i ty nauczycielu bidoku, weź nerwosol jak takiś nerwowy i kredycik jak bidnyś he he

Za klasykiem- nam się te podwyżki po prostu należą- przykład idzie z gôry - i tyle w temacie - nagle zrobił się szum , że nauczycieli nie ma , jak tacy beznadziejni jesteśmy, to istnieje edukacja domowa - rodzicu weź się za edukację swego dziecka - nas pozwalniają i będziesz miał spokój - Powodzenia????

znam ludzi, którzy nauczają swoje dzieci w domu, i są lepsze niż uczone w szkole

Tez znam, ale o E Noe potrafią zachować się wśród rówieśników są ,, nieco wyalienowane”. Szkoła to nie tylko nauka, ale nawiązywanie relacji interpersonalnych, żeby umieć funkcjonować w spoleczenstwie.

Moja córka ma odwołane zajęcia w poniedziałek i wtorek. Nie szkodzi. To tylko dwa dni i nawet jeśli będzie trzeba, żeby została dłużej w domu to zostanie. Dobrze, że nauczyciele w końcu upomnieli się o swoje. Utwierdza mnie w tym hejt na forum. Niektórzy zakompleksieni idioci wysyłają ich do Pini lub Biedronki jakby nie rozumieli, że to nie chodzi o zmianę zawodu, ale o godziwe wynagrodzenie. To wstyd, że ludzie, którzy odpowiadają za przyszłość dzieci i młodzieży dostają 2-3 tysiące. Efekt jest taki, że wyrastają później tacy forumowicze, którzy prezentują tu głębię intelektualną krzycząc: ,,Do roboty". Brawo dla pań nauczycielek z przedszkoli! To Wy jako pierwsze postanowiłyście w końcu zadbać o zdrowie. Zawsze do dyspozycji innych teraz w końcu pomyślałyście o sobie i dałyście przykład innym. Brawo dla nauczycieli szkół podstawowych. Pamiętajcie, powierzamy Wam swoje dzieci- musicie być zdrowi i odpowiednio wynagrodzeni, żeby o nie zadbać. I wielki wstyd dla nauczycieli szkół średnich! WIELKI WSTYD DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ ŚREDNICH! A może Wy nie czujecie się nauczycielami tylko...profesorami:-)))

Wątpliwe... Nie pisz głupot bo wnioskuje z twojego wpisu że nauczyciele podstawówki i przedszkola czują się mniej wartościowi a tak nie powinno być bo wierz mi nauczyciele że średnich szkół doceniaja ich prace bo jest w gorszych owarunkowaniach tylko kazde działanie musi mieć swój czas

Och tak, doceniają. No pewnie, ale się nie przyłączą, bo czekają na matury. Nie żartuj, nie przyłączą się w czasie matur, bo powiedzą, że są odpowiedzialni i nie naraża młodzieży. A tak naprawdę to trzepią kasę z korków i cała tajemnica. Ale jak nauczyciele z podstawówki i przedszkola coś wywalczą to przytulą kilka stówek. Taka solidarność między nauczycielami.

G wiesz . Idą ale pózniej na te zwolnienia tak wiec stul ryj

Gosiu, jesteś nauczycielka? Bo z kulturą u ciebie na bakier. Też jestem nauczycielką i wstydzę się za twój styl wypowiedzi. Inie oszukuj nikogo, bo nauczyciele ze szkół średnich nie protestują. I jest to smutne. Ktoś już napisał- wstyd.

Mamo córki, zawsze zastanów się co piszesz! Albo jesteś nierozumna albo ignorantką? W tym okresie czasu najbardziej niewygodna dla społeczeństwa jest absencja nauczycieli z przedszkola i szkoły podstawowej klas młodszych, bo nie ma kto zaopiekować się małymi dziećmi. Nauczyciele ze szkół średnich czekają ńa swój dogodny czas, teraz młodzież starsza cieszyłaby się z wolnych dni. I skutku by nie było! Daj sobie na wstrzymanie i poczekaj, w szkołach średnich strajk odbędzie się w czasie maturalnych egzaminow

Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych będą w trakcie matur strajkować, teraz się boją i wymyślają argumenty, których aż wstyd słuchać, w szkołach ponadgimnazjalnych jest teraz klasyfikacja i egzaminy zawodowe, matury próbne, no dalej nauczyciele, pokażcie solidarność z kolegami i koleżankami, wydaje się wam, że przy podwójnym roczniku coś zyskacie, abyście się przepadkiem nie zdziwili.....

Ale oczywiście, klasyfikacja, egzaminy, sraczka i przemarsz wojsk. Nie przyłączą się, bo czekają na rekrutację podwójnego rocznika. I do głowy im nie przyjdzie, że zawsze może się znaleźć siostrzenica sąsiada Bardzo Ważnej OSOBY lub szwagier zięcia kogoś z organu prowadzącego i trzeba będzie zatrudnić, i dyrektor zatrudni tę siostrzenicę czy tego szwagra zięcia i już nadgodzinek nie będzie. Szkoda , że nie myślicie ani perspektywicznie, ani solidarnie.

Ciekawe czy ci którzy nie protestują w razie podwyżek wywalczonych prze tych którzy mają odwagę walczyć o swoje zrezygnują z "nie swoich" pieniędzy.

Nie wiem dlaczego niektorzy uwazaja ze w sklepach i marketach pracuja ludzie nie wyksztalceni nie jedna osoba ma mgr ale pracuje bo lubi tak ciezka prace nie porownujac nauczycieli chociaz znam osoby bedace nauczycielami ze konczyli zaoczne studia co oni moga soba reprentowac i jakie by chcieli dostac na poczatek pieniadze niech pokaza co ich na tych studiach zaocznych 4 razy w mcu nauczyli i prosze nauczycieli aby nie obrazali ludzi innych zawodow ktorzy naprawde bardzo ciezko pracuja za mniejsze wynagrodzenia ale przewaznie sa to firmy prywatne nie ma mowy o strajku bo inaczej jutro juz nie pracujesz 18 godz tygodniowo to przecie pol etatu warto by to zmienic i wtedy podniesc wynagrodzenie za rzetelna prace nie w domu tylko w szkole 40 godz

"znam osoby bedace nauczycielami ze konczyli zaoczne studia co oni moga soba reprentowac i jakie by chcieli " Jesteś PiSowskim analfabetą, zgadłem?

Przeczytaj co napisałeś. Zastanów się, kto jest analfabetą. Myślę, że najlepszym protestem nauczycieli, po przeczytaniu niektórych komentarzy, byłoby pozostawianie uczniów w tej samej klasie, do chwili jak opanuje podstawową wiedzę, a nie przepuszczanie do następnej klasy.

Polska pisowski nieuku będzie wkrótce wyglądała tak jak stadnina koni w Janowie!

Głosuję na PiS i popieram słuszny protest nauczycieli. Internauto o nicku ło bosze, świat jest bardziej skomplikowany niż się wydaje mędrusiom z miasta K.

Prezesie safarii (pisownia oryginalna), lepiej się nagraj i mów, bo pisanie Ci szkodzi. Zastanów się, czy miałeś słabego nauczyciela polskiego czy może to z Tobą coś nie tak? Teraz pewnie stwierdzono by u Ciebie dysleksję... Ale to chyba tylko niechęć do wykształcenia... Masz pieniądze (safarii), masz może nawet wykształcenie wyższe, ale brak Ci podstawowego - kultury. Świadczy o tym Twój brak szacunku do ludzi w ogóle, nie tylko nauczycieli. Pomyśl tylko, że to dzięki nim umiesz to, co umiesz, choć przykre, że tak niewiele....

Mam pytanie, jeśli tak mało zarabiacie, to skąd macie na korepetycje dla dzieci. Moje, nauczycielskie uczą się w szkole, nie mam na korepetycje, a dzieci dają radę . Ciężko nauczyć, jeśli uczeń mało pojętny, ale nie każdy musi mieć "dobry". Może pretensje do tego, że dzieci nie dają rady nauczyć się w szkole, należałoby składać wyżej, do MEN, bo to ono jest odpowiedzialne za to, ile dziś dzieci muszą się uczyć... Poza tym, kto się przejął protestem nauczycieli w sobotę (protest przeciwko likwidacji gimnazjów)??????

Nauczyciele to najtwardszy beton , spóścizna komunizmu którym kieruje facet o facjacie żula Broniarz , wredna menda . To jest rok wyborczy i wszyscy nauczyciele ; wychowawcy; młodzierzy którzy poszli na L-4 to typowa bladž pokomunistyczna. Dam sobie rękę uciąć że Broniarz (obrońca ucisnionych) będzie kandydował. Nauczycielu zgodziłeś się być psem to szczekaj i nie podważaj systemu , jeżeli jesteście tacy wykształceni to zawód można zmienić na etat 40 godz. Do sztambucha- wychowałem trójkę dzieci , wyksztszłciem, mają tytuły mgr. inż. ale dlatego że każde z nich musiało pobierać korki z przedmiotów maturalnych , a to kosztowało, żaden niby nauczciel nie umiał lub nie chciał przygotować ich na odpowiednim poziomie do egzaminu.Kiedyś na zebraniu klasowym tuż prze maturą na zadane pytanie dlaczego jest taki niski poziom nauczania usłyszłem odpowiedzieć że uczą rodzice a nauczyciel to sprawdza wiedzę .Nic się nie zminiło - kasa, kasa i tylko kasa.

Może to z twoimi dziećmi było coś nie tak skoro musiały brać korepetycje w klasie maturalnej? Zawsze słyszałam, że jeśli ktoś chce iść na medycynę to musi mieć korki, ale na politechnikę? Coś kręcisz. Albo te twoje dzieci genetycznie słabe były. Bo ty chyba też za mocny intelektualnie nie jesteś, prawda? Tyle lat chodzę na zebrania i nigdy nie słyszałam, że uczą rodzice, a nauczyciel sprawdza wiedzę.

Prezes menda z pisdu

Szkoda słów w pini tyle roboty niech idą tam

Nie porównujcie pielęgniarek czy górników z nauczycielami. Po pierwsze pielęgniarki muszą zasówać po 12godz dziennie cały dzień na nogach wszystko robią zastrzyki myjaa tylki 4 razy na dzień i zarabiają grosze nie są w ogóle szanowne... Górnicy też jak ciężko pracują i narażają swoje życie. A nauczyciele 18 godz tygodniowo wakacje ferie wolne i jeszcze strajki bo 3000 tys do ręki maja. A prawda jest taka że szkoła państwowa nie przekażę wiedzy takie dziecko musi jeszcze dodatkowo chodzić na dodatkowe zajęcia żeby coś umialo i dostało się w przyszłości na dobre studia. W nie których państwowych przedszkolach nauczanie jest straszne dzieci po 3lata chodzący do przedszkola nic nie umia... No ale jeśli nauczyciel nie prowadzi zajęć języków czy innych ponieważ pół grupy jest chore i się nie opłaca noo to sorry z czym do ludzi... A teraz niestety zbliżają się wybory i będą wymuszac. Chcecie strajkowac to strajkujcie we ferie albo w wakacje....

Jestem nauczycielem, dostałam 1740 zł wypłaty razem z dodatkiem wiejskim, motywacyjnym, nadgodzin nie mam, też wycieram "tyłki", przytulam kiedy tęsknią za rodzicami. Moje pensum 26 godzin plus wycinanie, laminowanie, przygotowanie kart pracy, żeby dzieci miały ciekawe zajęcia.... Raczej jest to więcej niż 40 godzin. I naprawdę denerwuje mnie podejście, że jestem leniem, nic nie robię i pije kawę...

Tyle lat nauki, wyrzeczeń, użerania się w szkole za 1740 zeta ? Ahahahahaha. Dup@ wołowa jesteś i życiowa niedorajda. Po zawodówce hydraulik ma lekko ponad 2,5 tyś. I po co ci tyle lat nauki było tępa dzido ?

Dziękuję za nazwanie mnie 'tępą dzidą'. To właśnie tym tępym dzidom i dupom wołowym oddajesz codziennie swój największy skarb - swoje dziecko.

I właśnie dlatego protestują nauczyciele. Bo ich zawód jest ważny i potrzebny, ale niedoceniany. A w naszym konsumpcyjnym społeczeństwie o uznaniu i prestiżu decydują pieniądze.

A kto dostaje 3tyś na rękę... Chyba dyrektor, bo zwykły nl nie

Nieroby do Roboty!!!

Na Ciebie Mieszczaninie wlasnie pracujemy i przez twoje klonowanie za które pobierasz 500 zl nauczyciele nie maja na podwyżki

Nauczyciele zarabiają wiecej niż pracownicy na wielu stanowiskach . Porównajmy tu normy godzin.

"Nauczyciel: osoba, która zawodowo zajmuje się edukacją - uczeniem, kształceniem kogoś; edukator;" - źródło SJP. Każdy za swoją pracę musi otrzymywać solidne pieniądze, ale sposób w jaki protestujecie jest na poziomie AMEBY, a nie ludzi wykształconych. Związki zawodowe Was olały!!! Stać Was było tylko na tak prymitywne posunięcie? Czego Wy uczycie naszych dzieci? Cwaniactwa i nic więcej. Protestujcie, walczcie o swoje- popieram Was w 100%, ale w sposób godny i honorowy.

Drogi rodzicu. Nauczaj sam w domu i daj spokój nauczycielom.

Jeżeli praca nauczyciela jest tak ciężka i mało płatna to zapraszam do Pini, albo na kasę do biedronki.

W Pini i Biedrze robią ci co stronili od nauki.... Trzeba było się uczyć a nie zazdrościć..

A Ty Alo zostań przedszkolanką...

18 godz w tygodniu i jeszcze mało kasy to zawsze można zmienić pracę

Przedszkolanki 16 godzin tygodniowo? Na pewno? Poza tym one wlasnie zmieniają pracę, a rodzice ze względu na brak funkcjonujących przedszkoli bedą zmuszeni rezygnować z pracy...

KOMENTARZ!

Prosze zaobserwować te komentaże które mòwią prawde jak są bardzo pokrzywdzeni-zostały wyłączone przez redakcje.

Wszystkim nauczycielom tak chętnie porównujących swoją formę strajku do protestu Policji proponuję jedno - załóżcie mundur i stańcie na przeciw tłumu młodych, rozjuszonych, pijanych, naćpanych byków i ich spacyfikujcie. Wy się kur.wa z Policją porównujecie ? Wstyd !!!! Policjant jadąc na interwencję nie wie czy z niej wróci. Staje na przeciw kilkuset osób i MUSI ich spacyfikować. Wy macie czelność porównywać się do Policji ? Zapraszam na tydzień pracy w Prewencji - nie zapomnijcie zabrać pampersów bo obsracie się nie raz ze strachu. No który/która pokaże odwagę i stanie na przeciw agresywnego tłumu, który rzuca w was kamieniami, maczetami, nożami itp ? 

Policjant tak by nie napisał . Jestes zwykłym poje.bem który wysral komentarz z dopy

Jakoś nie słyszałem o zabitych policjantach, histeryzujesz. Pójdziesz w wieku 40 lat na emeryturę i śmiesz pouczać innych? Taki kozak z ciebie a żona kołki ci rozbija zapewne po głowie, ... Wiemy do czego zdolni są kutnowscy "policjanci"...

Brak wykształcenia zmusił cię do pracy w policji ! Wal do pisdu

Nauczyciel ktory wchodzi na lekcje do 30 osobowej klasy tez nie wie czy wyjdzie z niej po 45 minutach żywy.Po za tym gdzie przyrownujesz konika polnego z zielonej łąki do rasowego konia

Zmień pracę

Kolego, kiedy wreszcie zaczniecie strzelać do ludzi, ktorzy rzucają w was kamieniami i koktajlami molotowa? Czekacie, aż wyposażą się w broń palną?

Proszę przyjść do pracy w szkole choć na miesiąc to wtedy można oceniać. My nie siedzimy za biurkiem i nie popijamy kawę tylko co godzinę trzeba się nagadać a z lekcji stać na dyżurze wśród setki uczniów i decybele uszy rozwalają, a nawet nie ma kiedy do wc pójść. A potem sprawdzanie, podliczanie dzienników rozwiązywanie problemów z roszczeniowymi rodzicami. Chętnie bym się zamieniła na ciepłe biuro z komputetem i do 15 w ciszy. Przestańcie obrażać tylko do pracy w szkole zapraszam za 2tys.

Jak wybierałas zawód i się ksztalcilas to nie wiedziałaś na co się piszesz? Nie wiedziałaś, jak przebiega 45min lekcji, że trzeba mówić? Chore tłumaczenie.

Do tego wolne całe wakacje, zimą 2 tyg ferii i KAŻDE przerwy świąteczne po ok tydzień. Do tego 'dni nauczycielskie' czyli nieformalne skrócenie nauczania o tydzień wcześniej. No rzeczywiści- okropne warunki. A rodzice muszą kombinować kto zostanie z ich dziećmi w czasie takich przerw bo nie mają aż tyle urlopu

Mi osobiście nie chodzi o to, że protestujecie, ale JAK protestujecie. Wiem, że lekko nie macie- mam w rodzinie bliskiej nauczyciela i prawie na depresantach jedzie emoji - taka jest dzisiejsza młodzież... Lecz jak już wspomniałem powyżej, wasz protest jest na poziomie AMEBY, a niby tacy wykształceni z Was ludzie... Czego chcecie nauczyć naszych dzieci? Cwaniactwa i nic więcej...

Do roboty nygusy i zapierdalacccx

niech zmienią zawód...niech pracują 40h tygodniowo i niech podnioszą poziom kształcenia uczniów ...nygusy...

Co tam marudzisz, analfabeto? Kompleksiki wyłażą? No tak... intelekt nie pozwala się rozwijać więc frustracja zastępuje przyzwoitość.

do roboty ... sprawdzić L4...

Do roboty to jest taki muł jak ty. I jeszcze jedno... nie jestem na L4 chociażby z tego względu, że do zawodu nauczyciela jest mi tak daleko jak tobie do intelektu.

ty potrafisz chyba tylko obciągać...

ty jesteś po****...

WSTYD dla zawodu! Strajkować krzywdząc dzieci i rodziców?! Nazywacie siebie nauczycielami? Wstyd i hańba! Nie tędy droga, nie w ten sposób, nie kosztem ucznia i rodzica!!! Kretyn skończony to wymyślił.

A rolnicy blokujący drogi? A górnicy palący opony pod sejmem? A pielęgniarki i ich białe miasteczko? Czy są zawody, ktorym strajk sie należy i takie, ktorym nie wolno słowa pisnąć?

Na umowy zlecenia ich pozatrudniać przecież za PO tak było dobrze w naszym Kraju

Nie każdy w Polsce mam mentalność chłopa pańszczyźnianego i niewolnika jak PiSowcy...Ciężko ci to pojąć sprzedawczyku?

Popieram STRAJK! Widze, że w Polsce poziom zamożności i bogactwa pisiury zazdrosne mierzą na auta...

Zawsze można zmienic zawód np. na kierowce C+E, operatora wózka itp i za rabiać normalne pieniądze jest tylko jeden minus zero przywileji tzn. 13-tek, urlopów zdrowotnych, itp. Jako kierowca dochodzi jeszcze, że w domu bywa się jako gość ale coś za coś tak uważam. Kierowca zawodowy pracuje średnio ok250-300 godz w miesiacu z tego 3/4 poza domem i srednia płacy netto 4-5 tyś.

Wiesz w czym problem? Każdy nauczyciel może zostać kierowca wózka widłowego ale już kierowca wózka widłowego nie może zostać nauczycielem.

Trochę racji masz Wesoły Polak, jednak za kierownicę ciężarówek wsiada coraz więcej bardzo dobrze wykształconych ludzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem ze względu na w miarę przyzwoite zarobki. Każdy z nich pewnie by chciał zostać kierownikiem, urzędnikiem itp. ale za wynagrodzenia 2,5 tyś ciężko utrzymać rodzinę, dom ..... na w miarę średnim poziomie dlatego wybierają ciężki zawód z poświęceniem wielu rzeczy dla polepszenia bytu rodziny. Każdy widzi swój zawód za najważniejszy i chciałby być docenianym finansowo jednak uważam, że na dzień dzisiejszy jest to nierealne.

To fakt..."każdemu wydaje się że jego praca jest najważniejsza" Mnie po prostu szlak mnie trafia jak czytam wylewanie pomyj na ludzi którzy chcą godnie zarabiać. Nie jestem nauczycielem ale wiem że ten zawód jest równie ciężki jak praca kierowcy ciężarówki. Na zachodzie nauczyciele zarabiają podobnie jak lekarze ponieważ tam wiedzą że inwestycja w przyszłość to edukacja. Tu nie!

Kochani to nie nauczyciele jeżdżą drogimi autami tylko ich dyrektorzy - podobno nauczyciele ....co chwilę zmieniają to audii to bmw. ..volvo tu trzeba spojrzeć realnie i pisać głupoty. .....nauczyciel nie pomyśli w wakacje o Turcji. .Hiszpanii...Grecji.....a ilu dyrektorów wyjeżdża co roku albo 2 razy w roku.....biedni.....a zwykły nauczyciel...jak za odłożone pieniądze wyjedzie. ....to wtedy się dzieje. .....moi drodzy uwierzcie nauczyciele zarabiają naprawdę mało. ...a zarobki w mediach to akurat podają średnią ale zarabiających dyrektorów. ...i komu należy się podwyżka?

Taaa jasne. Bidulki nauczyciele na hulajnogach zapylają do szkoły buahahahaha. Samochody na kredyty ahahahahahaha. Trzeba na spłatę kredytu mieć a i żeby go dostać trza mieć odpowiednie dochody. O bidulki, o chodzące nieszczęścia. Nie mają na nic czasu, w szkole co 45 minut gadać muszą ahahahahahaha. A czego tłuku się jeden z drugim spodziewałeś ? Możesz śpiewać a masz uczyć. Nie podoba się - poszoł won do kopania rowów.

Szanowna inteligencjo mam tu na myśli ostatnie zwolnienia wymuszające podwyżki płac. Może by tak odrobinkę przyzwoitości, rozwagi w tym co robicie. Powinniście być przykładem dla ludzi ciężko pracujących i za dużo mniejsze wynagrodzenia, czego uczycie społeczeństwo zastanówcie się . Wyobraźcie sobie że teraz za przykładem inteligencji pójdą robotnicy i np. piekarze, rzeźnicy, kierowcy, ekspedientki , też pójdą na tydzień czy dwa na L4 i co z głodu będziecie zdychać gdyż papu nie będzie. A więc troszkę rozwagi szanowna inteligencjo, to po prostu nie przystoi co robicie.

Zapominasz, że nauczyciel na L4 nie odbiera 100% zarobków jak mundurowy. Dla nauczyciela L4 to poważny ubytek w miesięcznych zarobkach.

ale im się chyba opłaci bo to najbardziej chorowity naród

Mundurowi na L4 odbierają 80% pensji!!!Czego powielasz kłamstwa ?A nauczyciele gdyby tak dobrze wszyscy wykonywali swój zawód to by po godzinach korepetycji nie dawali.Po godzinach pracy nagle umieją nauczyć ucznia! CO TO za strajki bezsensowne jak uczniowie są w klasie maturalnej to jak ich przygotują do matury będąc na L4? Za wyniki matury kogo wówczas powinno się winić?

Niech idą. Nikt nikomu nie zabroni. Wolny kraj.

Xxx ble ble ble

Ludzie wspierajcie nauczycieli w tym proteście! Oni ucza wasze dzieci, kazdy przyszly lekarz prawnik slusarz musi ukonczyc szkołę. Jesli nie bedzie godnych zarobkówdla nauczycieli nastąpi destrukcja w oswiacie! Nauczyciele przestaną wykonywac zawod z powolania ! Piwinno Wam zalezec aby wasze dzieci byly jak najlepiej przygotowane do wejscia w dorosle życie! ! Popierajcie nauczycieli! Pokicjanci mogli strsjkowac i przestali strzec bezpieczenstwa w miastach i w ten sposób wywalczyli swoje . Jestem za nauczycielami! !!

Mają tyle wolnego niech strajkują w ferie a nie wszystko odbywa się kosztem ucznia, jak mają potem dobrze zdać maturę, egzamin zawodowy,czy ukończenia Gimnazjum bo jeszcze ostatni rocznik jest. Kto wówczas będzie odpowiadał za wyniki tych egzaminów? Oczywiście nauczyciel ,a konsekwencje poniosą uczniowie!!!!

To niech strajkuja w wakacje. Przecież też mają placone za wakacje

Wakacje (26 dni) to urlop. Tobie nie płacą za urlop?

Jakie 26 dni wolnego.Nauczyciela mają Wakacje =40 dni wolnego +ferie zimowe =10 dni wolnego+ ferie świąteczne przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Ich tydzień pracy to 18 godzin lekcyjnych.

W wakacje mają 26 dni, pracują do ok.7 lipca i od 15 sierpnia.Kto przygotuje dokumenty na następny r. szk. ? Ty?W ferie zimowe przysługuje urlop. W okresie świąt są w pracy. Sprawdź to w kutnowskich szkołach.18 godz., a ile godzin w domu?Widać, że się męczysz w tym życiu, stąd tyle głupstw wypisałaś.

Znajoma nauczycielka (mieszka w innym województwie), żeby wyjechać z własną rodziną na wypoczynek zimą bierze urlop bezpłatny.Takie są realia i "korzyści" nauczyciela.

Kazdy zazdrosci nam wakacji. Nikt nie zazdrosci nam, gdy potrzebujemy dnia wolnego a takiego nie mozemy otrzymac-nie mamy urlopu w dowolnym momencie. Ech ... ludzie ... czego wy nam zazdroscicie ... ?

"Tak jak w województwie łódzkim, pracownicy oświaty w Kutnie i powiecie jako preferowaną formę protestu wybrali skorzystanie z L4." To można tak korzystać ze zwolnienia??? To jak pójdę do lekarza i powiem, że strajkuje, bo chcę więcej zarabiać to on mi da L4 ?!?! No kur#a ludzie przecież to jawne oszukiwanie Państwa Polskiego!!! GZIE SĄ SŁUŻBY DO KONTROLI?!!!

a ja z innej beczki. Może i ten zawód jest ciężki, ale jak to jest, że nagle od poniedziałku spora grupa nauczycieli wie, że będzie chora??!!!! To jest temat do rozwiązania, bo ktoś im te LEWE ZWOLNIENIA WYSTAWIA!!!! I teraz od poniedziałku od godz. 8:00 powinny ruszyć lawinowe kontrole wszystkich tych pseudonauczycieli udających chorobę! A później kontrole lekarzynów co im za srebrniki te lewe zwolnienia wystawiają! Wszystkich dyscyplinarnie zwolnić i zakaz wykonywania zawodu za zorganizowaną akcję i tyle. Tak się nie protestuje. To zwykły szantaż!

Stalinizm, piSizm i zamordyzm... taki ustrój wg. Ciebie jest najdoskonalszy...

Morda w kubeł pisi bolszewiku.

Pseudo Polak ty znowu tutaj lewacką gnido

Szkoda, że kiedyś nauczyciel języka polskiego nie kontrolował tego jak pisałeś, analfabeto.

Protestujące pielęgniarki nie mogły odejść od łóżek pacjentów - a tu?? Co dzieciaki sa winne? Ok niech podniosą pensje, malo zarabiają. Ale koniec z 2 miesiecznymi wakacjami, feriami, liczba godzin w tyg 40 do przepracowania ( nie ma ze w domu sprawdzaja sprawdziany, przygotowują sie- w szkole ma to zrobić) wycieczki- skoro to dla nich taka tragedia niech nie będzie, zabranie rocznego urlopu na podratowanie zdrowia., zabranie 13nastek.

Zeby nauczyciel przebywał 40 godz. w tygodniu w pracy nierealne. Nie ma na to fizycznych warunków : pomieszczeń, biurek, materiałów do pracy np komputer, drukarka. To wszystko nauczyciel zapewnia sobie sam . Potrzebne byłyby więc spore inwestycje, żeby stworzyć warunki do pracy 40-godzinnej w szkole. Ale bardzo wielu nauczycieli jest za takim rozwiązaniem

Super....jestem za! Tylko jedno 13 jest nie tylko dla nauczycieli.... Cała budżetówka dostaje

Pielęgniarki ODESZŁY od łóżek! Jesteś niedoinformowany albo PiSowiec.Urlop w wakacje to 26 dni. Sprawdzono, ile godzin tygodniowo nauczyciel pracuje i jest to PONAD 40 godz.Sprawdziany przygotowuje się w domu, bo w szkole jest JEDEN komputer dostępny, a nauczycieli wielu, którzy chcą skorzystać.

Odeszły od łóżek? Nie zapewniały ciągłości opieki?? Jesteś pewien? To chyba jednak cos zle zrozumiałeś. Czy tu od razu trzeba wskazywać partię polityczną? A jakie to ma znaczenie? Jeśli ktos ma dobre argumenty bez tego sie obędzie emoji za reformę oświaty juz dawno powinni się zabrać. I wykazać realny czas pracy ( bo na słowo... To mzona powiedzieć ze pracuje w domu po 10h) i formy rozliczania z niego

"Zapewniały ciągłość opieki"? Jedna pielęgniarka na oddział?

Hmm a teraz ile pracuje na oddziale?? 2?? Tak to jest ciągłość opieki. Ale widzę ze to za trudne dla Ciebie.

Dla ciebie też za trudne pojąć, że jedna pielęgniarka nie zapewni właściwej opieki.

Niech nie narzekają, ich tydzień pracy to 18 godzin lekcyjnych po 45 minut. Wolne 2 miesiące w wakacje, ferie zimowe, ferie swiateczne , wolne weekendy. Nauczyciel dostaje mnóstwo dodatków o których nie mówi. Ja pracuje fizycznie 40 godzin i mam 1530 na rękę i co jak mam zaprotestować jak pójdę na l4 to mnie wywala

Na naukę nigdy nie jest za późno. Na początek matura, potem parę lat studiów i też będziesz miała te wszystkie przywileje. Szkoda tylko że ten zawód nie cieszy się społecznym szacunkiem, myślę że między innymi przez nędzne zarobki

Nikt Ci nie broni walczyć o lepszą pensję. A jeśli według Ciebie nauczyciele mają tak dobrze, to zostań jednym z nich.

Wymień te "mnóstwo" dodatków. Stażowe najwyżej 20% bez względu na ilość lat pracy, mieszkaniowe w zależności od gminy, motywacyjne również.Nauczyciel zaczynający pracę, po studiach, ma tyle samo.

Trzeba się było uczyć.Chodziło się na wagary trzeba dźwigać ciężary. Nie chciało się nosić teczki trzeba dźwigać woreczki.

Proponuję pracownikom Urzędu Skarbowego skontrolowanie parkingów przy szkołach. Taka bieda, tak małe pensje a autka jak ta lala nauczycielstwa.

A przepraszam co ma mieć US do auta kupionego na kredyt???? Ty tak serio???? To może od razu niech nauczyciele worki pokutne na siebie założą, bo próbują walczyć o resztki swojej godności. No litości. Jak zwykle polska żółć się wylała. Brawo!!

Ale te kredyty same się nie spłacą? Trzeba mieć pieniądze żeby kredyt spłacać.

Za korepetycje takie autko co niektórzy mają

POPIERAM!!!

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…" Chcemy, żeby w Polsce żyło się dobrze, lepiej, mądrzej, godniej... Dzięki komu ma się tak stać? Rodzice, którzy nie szanują pracy nauczycieli, podważają ich autorytet, dzieci, które odwzorowują poglądy rodziców... To są problemy współczesnej szkoły. Praca z ludźmi, młodymi ludźmi, jest i ciężka, i piękna, i przykra, i uskrzydlająca - i nigdy nie wiadomo, co się zdarzy na lekcji, bo to jest ciągła zmiana. "Pan Tadeusz" się nie zmienia, ale zmienia się odbiór "Pana Tadeusza". Trudno to pojąć rodzicowi? Będzie mu jeszcze trudniej, gdy przyzna, że sam nie czyta, że miał nie takiego nauczyciela itp. Wszystkim myślącym ludziom powinno zależeć, żeby w szkole działo się dobrze. Nasza przyszłość zależy od tego, czego dowiedzą się o życiu nasze dzieci. Jak traktować ludzi, jak z nimi rozmawiać... Szanujmy się, to i nasze dzieci nabiorą do nas szacunku. Jak patrzą na rozwydrzonych rodziców, którzy o szkolne niepowodzenia dzieci obwiniają tylko nauczycieli, jak mają ich szanować? Ludzie oddają swoje dzieci do szkół, a przecież mogliby je sami uczyć. Może wtedy doceniliby choć w części wysiłek nauczycieli...

Tylko dlaczego pedagodzy nie szanują dzieci i ich rodziców, organizując w taki sposób protest, że ludzie rano z dziećmi na rękach odbijali się od drzwi przedszkola.

Nauczycieli atakują pisowcy więc o jakich ludziach myślących tu piszesz...

Kłaniam się w pas za ten komentarz!

Teraz kolej na ochrone też strajkujcie !!!

Tez beda strajkowac,nikt nie bedzie za glodowe stawki pracowal.

Dajcie wszystkim podwyżki każdy chce godnie żyć. To co teraz zarabiamy w tym kraju starcza na agonie a to nie tylko o nauczycieli chodzi . Psy tez muszą godnie zarabiać a inni to nie. Szkoda że wszystko kosztem dzieci.

Popieram nauczycieli, wreszcie zaczynają walczyć nie tylko o podwyżki . ale o zwykłą godność. To, że dotychczas strajkowali w sobotę, zbierali od wszystkich obraźliwe epitety i co z tego? Dobra szkoła i dobry nauczyciel bardzo potrzebny jest naszym dzieciom. Wreszcie środowisko się budzi... Szkoda,że niewielu rodziców to rozumie a związki zawodowe planują "jakieś"rozwiązania ( ale to już było!). Dobrze, że bierzecie sprawy w swoje ręce!

Przepraszam a kim wy ku...a wszyscy jesteście włącznie z tym cwaniaczkiem z UM którego nazwisko zaczyna sie od "W" żeby podważać kompetencje lekarzy by bezpodstawnie oskarżać nauczycieli o protest! A co ...chorować nie mogą!

Proponuję zniesmaczonym przepracowac tydzien w przedszkolu. Wtedy porozmawiamy czy bardziej męczy praca i odpowiedzialność za cudze dzieci czy kopanie rowów. Poza tym nauczyciele przedszkolaków nie mają 18godzinnego tygodnia pracy, nie mają ferii i nie mają wakacji. Takie farmazony mogą wypisywawc tylko ci co nie mają dzieci.... A forma strajku? No cóż....ze strajku policjantow się cieszyliście, bo mandatow nie mial kto dawac a teraz trzeba wziąść wolne bo przedszkole zamknięte? Gdzie obiektywizm???

Jak lekarze zaprotestują i nie będzie miał kto udzielić pomocy to będzie wtedy pani obiektywna?

Jak lekarze protestowali to wyliczyli, że było mniej zgonów pacjentów. Tzn, że wyszło im to na dobre. Oczywiście pacjentom.

Lekarze też protestowali. Martwili się o pacjentów?

Czyli jest to godne naśladowania - świetnie

Nie oceniam roszczen. Niech kazdy zarabia godnie. Oceniam forme protestu. Klamstwo i oszustwo. Chcecie szacunku a strzeliliscie sobie w kolano. Nie dziwcie sie negatywnym komentarzom. Trzeba bylo stanac z otwarta przylbica i powiedziec rodzicom ze tak juz dluzej nie mozecie czy nie chcecie byc traktowani. Ze zaslugujecie na wiecej. Jestem w pracy ale strajkuje. A tak to klamstwo, oszustwo i sciema. Stracilem szacunek. Nie przystoi takie zachowanie Waszemu zawodowi. Przykro.

drodzy pedagodzy, a co jak zastrajkuje obsługa w szkole, co wtedy zrobicie?

U mnie w przedszkolu na 5 pań pomocy była 1. Rozkladałam posiłki, zbierałam naczynia, leżaki, myłam podlogi, stoliki, zamiatałam itp. . A w tym czasie miałam pod opieką 25 dzieci. Korona z glowy mi nie spadła. Zresztą i tak pomagamy panią pomocą mimo, że to nie nalezy do naszych obowiązków

Który dyrektor organizuje Ci pracę i pozwala aby nauczyciel zamiast zajmować się dziećmi wykonywał takie prace. A co wtedy robiły Panie pomoce?

Nauczyciele protestowali w Warszawie. I co to dało?Z takich protestów "ministra" tylko się śmieje.

Policja dała przykład jak sie chodzi na L4

Forma w jaki sposób ten protest został zorganizowany to patologia i brak poszanowania dla drugiego człowieka, i najgorsze że wykonane przez pedagogów... Wiele ludzi zaprowadza dziecko po drodze do pracy i postawienie człowieka w sytuacji z samego rana, że zostaje z małym z dzieckiem pod drzwiami przedszkola, w którym nie może zostawić dziecka, a zaraz trzeba zjawić się w pracy, moim zdaniem jest mocno nie w porządku. Do tego jeszcze tak na prawdę nie wiadomo do kiedy ten protest będzie trwał. Moim zdaniem to jedna wielka patologia a nie pedagogia!

Droga Pani Zniesmaczona oraz drodzy Rodzice : przedszkole to nie przechowalnia dzieci ani darmowy plac zabaw.Przyszedl czas na wolne podczas ktorego mozna pobyc z wlasnym dzieckiem.To rowniez dobry czas by doświadczyć jak wygląda codzienna praca z dziećmi.Może wtedy zaczniecie bardziej szanować nauczycieli oraz nauczycie własne dzieci szacunku do pedagogow.

Co Pani pisze - rodzic nie wie jak wygląda praca z dzieckiem? Chętnie wezmę urlop i się nim zaopiekuję ale chciałbym to wiedzieć z wyprzedzeniem by móc sobie wszystko przeorganizować a nie być postawionym przed faktem dokonanym za pięć ósma rano pod drzwiami przedszkola

Nie ktorzy wiedzą, nie ktorzy nie chca wiedzieć. W większości przypadków rodzice mają pretensję o wszystko do szkoły.Rozwiazaniem w dniach protestu jest opieka nad dzieckiem , urlop na żądanie lub wynajęcie opieki nad dzieckiem.

Ja chciałbym wiedzieć a nie wiedziałem i nie byłem jedyny patrząc na ilość ludzi która stała pod drzwiami. Ale widzę że Pani jest dobrze zorientowana to proszę napisać do kiedy strajkujecie bo nie wiem do kiedy brać opiekę..

Przykład jak można chodzić na L4 dała policja

Patologią to jest twój analfabetyzm.

Sklepy nie pracują w niedziele, nauczyciele nie pracują, bo strajkują, mogliby się przepracować, każdemu coś się nie podoba . To może w ogóle nie pracujemy, może w końcu nie będziemy mogli "biadolić".....

to są skutki bezsennsownej reformy a skutki będą jeszcze większe z chwilą likwidacji oddziałów gimnazjalnych i naboru do szkół średnich, niejedne szkoły upadną a inne pekać będą w szwach, nauczyciele będą spacerować do kilku szkół, pracować niebawem za płacę minimalną, która rośnie, o poziomie nauczania, który spada nikt nie wspomina, czas na naprawdę dobrą zmianę

Jedni pracują 40 godz. tygodniowo za takie pieniądze co nauczyciele za18 godz.,a kierownicy sklepu Społem pracują w soboty i muszą brać raporty do domu i ,,odrabiać lekcje "za które nie są oceniane finansowo-pobory1300 na rękę po 69 godz.tygodniowo

1300 na rękę?? Zachęcam zatem by pójść do sądu pracy, bo najniższa krajowa to do końca 2018 1530 zł na rękę, a o 1. stycznia 1634 złote.

Powiedz jeszcze ile zabiera Ci państwo w postaci rożnych podatkow, powiedz jaką kwotę wolna od podatku masz Ty a jaką prezes... powiedz jakie premie dla rzadu poprostu im sie należały...

Nauczyciele pracują 18 godzin......to są lekcje i to jest etat. Reszta wycieczki, rady, zebrania, dyskoteki dla dzieci, przygotowanie do lekcji, testy, sprawdziany, pisanie sprawozdań planów i dokumentów to reszta. Czyli n-l pracuje więcej niż 40h. - to dla zainteresowanych emoji

Jaka grupa zawodowa, kryje strajkujace pielegniarki, rezydentow, policjantow, pracownikow sadow, a teraz nauczycieli (bo RZĄD sie chwali ze ma kasy duzo i jeszcze ROSZCZENIA bedzie placil, czyli prawda jest jak mowia ze chca nas kolejny raz z majatku ograbic) czyzby urzednicy, ktorzy nie potrafia zweryfikowac stanu zdrowia chorego, politycy którzy nic nie robia z masowa pandemia, lekarze którzy zle rozpoznaja choroby, moze komisje lekarskie (skladajace sie z lekarz) ktore nie potrafia zweryfikowac prawidlowosci wystawiania zwolnienia?

A ja bardzo bym chciała żeby zlikwidowali kartę n-la. 40 godzin w pracy, normalny urlop, i kodeks pracy. Wycieczki - płatne za pracę w nocy i nadgodziny, zebrania, rady również. Żadnych ferii i wakacji. Przychodzę do pracy i tyle, pracuję swoje godziny jak każdy człowiek!

A wracając do domu....zajmuję się swoimi sprawami i obowiązkami....i zapominam o pracy na kilka godzin....marzenie...podobno się spełniają

Dla mnie to prawdziwy problem, bo jestem sama i nie mam z kim zostawić dziecka. Babcia to rozwiązanie na 1 dzień ale nie na tydzień czy dłużej. Będę zaprowadzić dziecko i opieka musi być zapewniona nawet gdyby prezydent sam miał się moim dzieckiem zajmować. Ja muszę pracować. Jak się rozchoruję to nie dostanę podwyżki tylko wymówienie

Skoro pracujesz wynajmij opiekunkę, zapłać starszej sąsiadce....tak się przyzwyczailiście że wszystko się należy....taka moda jakaś na nieporadność życiową. To Twoje dziecko i twój problem!!!! Nie szkoły, przedszkola czy prezydenta Myśl kobieto!!

A Ty drogi nauczycielu nie udawaj choroby cele uzyskania podwyżki.

To z pretensjami do rządu

A kto im kazał zostawać nauczycielem, mogli wybrać inny zawód ekonomisty lub informatyka to by zarobki też mieli większe...

nauczyciele wcale mało nie zarabiają, to taki stereotyp, mało kto ma tyle przywilejów w połowę pracy może wykonywać w domu

W domu to się powinno odpocząć po pracy , a nie pracować

Można odpoczywać w domu po warunkiem, że w pracy spędza się 40 godzin tygodniowo a nie 20 czy 20 i parę.

A ja wolę pracę wykonać w pracy a nie w domu. Dom to dom!

Obserwator to siedź 40 godzin w pracy tygodniowo tam wykonuj pracę, praca to praca.

Jeśli chcesz pisać prawdę, to najpierw sprawdź, ile godzin RZECZYWIŚCIE nauczyciel pracuje. Są dostępne badania, tylko trzeba chcieć sprawdzić, a nie posługiwać się stereotypami.

Nauczyciele tak jak inne urzednicze zawody, sa przekazywane z ojca na syna tzw. dziedziczenie synekur, bo gdzie indziej jest tak dobrze jak nie na panstwowym.

A to widzę, że Elo statystyki prowadzisz tak?? Kolejny mądruś!! A podasz źródło swoich mądrych wywodów? Bo jestem ich bardzo ciekawa!!

No kuźwa ,bardziej idiotycznego wywodu nie słyszałem.

taaa nauczyciele mają tak źle jak lekarze że aż swoje dzieci posyłają do tego samego zawodu

ilu znasz nauczycieli, których dzieci poszły w ślady rodziców? Bo ja żadnego.

Zzzzz głupie gadanie....a kto głupkowi kazał głupkim zostać...takie pisowskie gadanie bleee

W kutnie jest 12 wakatów w przedszkolach, np w Warszawie wg kuratorium wolnych jest 989 miejsc. Skoro to taka super praca to czemu nie chcecie isc?! Śmiało! Bedziecie stale mieli wolne i bedziecie bogaci! Teraz nierób za siedzenie w domu ma więcej niż nauczyciel i nikt z was nie mowi o tym kretyni!

serio? mi za siedzenie w domu nikt nie płacił, wiem ile zarabiają nauczyciele, w porównaniu z ich obowiązkami i godzinami pracy to jest luksus, całe życie powtarzają to samo, nic się przecież w historii czy matmie nie zmienia żeby musieli się uczyć od nowa

Jesteś z tych co wszystko wiedzą. Szkoda ze tylko na formum

Zigi co wiesz o życiu pszczół, jak żeś w ulu nie mieszkał..........

Pszczółka skąd wiesz? znasz mnie? ile zarabiają to wiem bardzo dokładnie

WIęc jak jest tak dobrze to czemu nie zatrudnisz się? W kutnie 12 wakatów a w Warszawie prawie 1000. 3 godziny dziennie i ogromne pieniądze. Dalej idź!

Zigi nie znam....ale skoro wiesz to słaby nauczyciel jesteś lub byłeś......emoji

od kiedy zarobki nauczyciela są uzależnione od tego jak dobrze/źle uczy? Żeby uczyć trzeba skończyć pedagogikę, jestem po innym kierunku - główny powód dlaczego nie idę do pracy w szkole, a żeby iść znów na studia trzeba kasy

To jest śmieszne co oni wyprawiaja, dosyć że ich etat to 20 godz tygodniowo za wszystko mają płatne wszystkie dodatki miejskie wiejskie itd wakacje feria wikeendy wolne to jeszcze im mało. Niech idą na kasę do marketu to zobaczą co to znaczy praca...

Po pierwsze nauczyciel przedszkola nie pracuje 20 godzin, po drugie nie ma ferii czy wakacji. Kolejna wypowiedź w stylu : nie znam się ale się wypowiem. Poza tym jest w Kutnie masa wakatów na nauczyciela w przedszkolu, skoro to taka super praca to czemu nie ma chętnych?

Nlka serio nie ma wakacji? sprawdź ile tygodni ciągłego urlopu przysługuje nauczycielom zanim się wypowiesz "nauczyciele w czasie ferii zimowych wykorzystują urlop odpowiadający 2 tygodniom, natomiast w ferie letnie urlop trwa od następnego dnia po zakończeniu zajęć szkolnych do dnia zakończenia roku szkolnego, tj. do 31 sierpnia"

Zigi, nauczyciele PRZEDSZKOLNI nie mają ferii zimiwych ych. I w wakacje też przedszkola pracują. Także może najpierw Ty się doinformuj a później wypowiadaj.

A ty nie masz urlopu ? Aż żal patrzeć jak społeczeństwo jest ogłupione

Nieprawda! Pracuję do 6-7 lipca i od 15 sierpnia. W ferie mam dyżury i pracę zabraną do domu.

Ponad miesiąc wolnego????????? Też tak chcę.

W czym problem? Zostań nauczycielką chemii albo fizyki czy też matematyki w szkole średniej...

A jednak nauczyciele mają 35 dni urlopu a reszta ludzi 26. A czy wolne po Bożym Narodzeniu aż do Nowego Roku to z urlopu wam schodzi czy wolne gratis macie?

Nie ma urlopu od BN do NR. W mojej szkole nauczyciele w tym terminie pracowali i sprawdź, że tak było i w kutnowskich szkołach.Ale ty chcesz jątrzyć, więc wiedza ci niepotrzebna.

Przedstawicielom trzeciej władzy oprócz urlopu przysługującemu zwykłym śmiertelnikom – maksymalnie 26 dni roboczych rocznie – zagwarantowano prawo do dodatkowego wypoczynku. Zgodnie z prawem o ustroju sądów powszechnych sędziom należy się urlop dodatkowy w wymiarze 6 dni po 10 latach pracy oraz 12 dni po 15 latach.

no ale sędzia ma bardo odpowiedzialną i wymagającą pracę, nie porównujcie jej z uczeniem dzieci

Ćwoku do pisdu!!!!

A co im rząd Prawa i Sprawiedliwości odebrał że strajkują?? Kartę nauczyciela czy 18godz tydzień pracy? A dlaczego broniarz nie strajkował za pelopeez? Te zarobki nie wzięły się z sufitu! To sposcizna ostatnich lat! A to ich mentor komuruski powiedział"niech zmienia pracę i weźmie kredyt!a jak nauczyciel pracuje od 10lat to chyba zna na pamięć program, chyba że jest"niekumaty!

Kumaty...kumaty i wreszcie przejrzał na oczy

Gratuluję odwagi brawo ten kto nie ma znajomego nauczyciela przedszkola to nie wie jak wygląda ich praca - w domu ciągła pisanina nawet w soboty i niedziele, coś mogę o tym powiedzieć bo widzę jak nauczyciele ciągle piszą jakieś plany , ciągle robią pomoce do zajęć bo małym dzieciom nie dasz zwykłego zadania. Każdą sytuację dydaktyczną trzeba wesprzeć pomocami dla wszystkich dzieci czyli razy 25. Popieram Was walczcie skoro nikt was wcześniej nie słuchał.

Ale w przedszkolu? Tak im zle?!

Zwolnić połowę i będzie spokój,budowlanka czeka.

Teraz strajkują...i narzekacie a jak zwolnią to kto będzie uczył? JEST OBOWIĄZEK nauki

Nauczycielki wolą co innego robić niż się BUDOWAĆ haha

Aaa pewnie czekasz na mieszkanie+...co jan przyznaj się

Udają, że pracują te 18 godzin tygodniowo. Olewają pracę. Na większe wynagrodzenie nie zasługują. Poza tym Nauczyciel zawsze mało zarabiał w stosunku do innych zawodów. Każdy wybierając ten zawód wiedział ile będzie zarabiał . A terz mają pretensje. Mogli wybrać zawód np lekarza. Ale nie chciało się uczyć. Poza tym Naczelny prezes Broniarz, to działacz nowoczesnej i kolega Kijowskiego, dlatego teraz organizuje strajki. Wczesniej popierał rządy PO i SLD.

zależy z jakim zawodem porównasz, jak z lekarzem czy menadżerem jakiejś korpo to mało ale jak z policjantem, urzędnikiem, kasjerem, kierowcą autobusu to nauczyciele zarabiają lepiej i jaką ma odpowiedzialność nauczyciel? byle się dzieciaki nie pozabijały i tyle. Słyszał kiedyś ktoś żeby beznajdziejny nauczyciel stracił pracę do połowy uczniów niczego nie nauczył?

"...byle się dzieciaki nie pozabijały i tyle". Nie mam dzieci, ale jak to czytam, to aż przykro. Uważam, że odpowiedzialność jest nie tylko za "przeżycie", ale i jakość Tego życia, bo dziecko w szkole spędza nawet 8 h dziennie, a niektóre przedszkolaki nawet 10, bo tak się życie zawodowe rodziców układa. 9-10h. To jest ponad połowa dnia, w ciągu którego ktoś dba o podstawowe i wyższe potrzeby Waszych dzieci. O to by były najedzone, adekwatnie ubrane, miały zapewnioną zabawę i rozwój, poczucie bezpieczeństwa, wiedziały, że mogą na dorosłego liczyć, że są bezpieczne w sensie fizycznym i psychicznym. Nauczyciele dbają o dzieci, bo to oni często pierwsi dostrzegają trudności dzieci i oferują pomoc. Ale nauczyciele nic nie robią a tyyyyle zarabiają. Ludzie, ogarnijcie się. U sąsiada trawa zawsze bardziej zielona.

serio nauczyciel ubiera dzieci? wiele się pozmieniało od kiedy nie chcę do szkoły, za moich czasów to nauczyciel był od uczenia i nie ważne z jakim skutkiem

Ale gdyby nie nauczyciele to byś nawet nie umiał napisać tego postu bo byś był tepa dzida

Pewnie byłeś "orłem" w szkole i za to że powtarzałeś klasy bo sie uczyć nie chciało to teraz masz pretensje do naczycieli. A świadczy o tym jak napisałeś słowo " terz" głą.... Oni walczą o lepsze jutro a Ty ciągle jestes zakompleksionym nieukiem. Ale tacy też są potrzebni w społeczenstwie.

Antoni seriale się skończyły, czy za duże kolejki po piwko? Że tak się uaktywniłeś ze swoimi wywodami

Trzymam w kciuki i wspieram protest!!! Wolę aby moje podatki szły na ten cel niż na 500+

Zrozum matole, że każda podwyżka dla sektora urzedniczego wiąże się tylko z jednym, kolejnym podniesiem podatków, ale odczuje to grupa społeczna pracująca fizycznie (obozy pracy), która najmniej zarabia i na jeszcze mniej sobie pozwoli, a pindy na panstwowych stolkach maja prace po tatusiu, mamusi, babci, niekiedy pracuja dwie z jednej rodziny w jednym pokoju, albo wymiennie UM, Starostwo, UG, ZUS, US itp i w zwiazku z tym dobrze sie zyje w pracy 7-15 przy zarobkach 4,5tys/mc (wliczajac premie, dodatki, 13, 14, deputaty, wczasy, rodzinne).

Po cholerę dają kasę rydzolowi i kościołom....prawdziwy katolik to i w drewnianym się pomodli...ale zdrowy i szczęśliwy

Też do niedawna byłam zdania....o co im chodzi...pensje...2600, 2800,3000, 4000 dla dyplomowanego.....ale to jest brutto!!!!!!! Odejmij jeszcze ok 1100- 1200 zł!!!!!!! To daje faktycznie 1700, 2100 i td. Co to jest??? Przy obecnych cenach???nygusy za darmo dostają a ludzie pracujący och)apy i nie m[wię już tylko o nauczycielach emoji

a my to mamy pensje netto? o czyś nie wiem?

Polecam zajrzeć do tabeli wynagrodzeń nauczycieli, która jest JAWNA. I gwarantuję, że nie zobaczycie tam Państwo kwoty 4000zł, nawet dla nauczyciela dyplomowanego. Kwoty oczywiście bez potrąconych podatków...

Rząd nie szanuje podatników i ludzi pracujących....a to odbije się na nich wielką czkawką ....

A gdzie ZUS i kontrola zwolnień lekarskich???

GS jaka kontrola? Ponad połowa dzieci w przedszku chodzi zasmarkana i kaszląca więc chciał nie chciał te L4 nauczycieli to noe koniecznie lipne ????

To co chorować zabronisz ludziom...? Zus też się szykuje...na L4...już niedługo cierpliwościemoji

wszyscy naraz zachorowali????

dziwna ta epidemia ze dzieci jednak zdrowe przychodza... a wszyscy nauczyciele naraz sie rozchorowali...

Epidemia.... Zarazili się od dzieci, które rodzice, mimo, że są chore do przedszkola i szkoły przysyłają, bo każdy gdzieś musi, a chore dziecko najlepiej posłać do szkoły, co z tego że zdrowy h zaraża....

Trzeba mieć odwagę krytykować nauczycieli ludzie którzy uczą i wychowują te wasze rozpieszczone dzieci zapraszam wszystkich co chcą pracować za te pieniądze i nie zapomnijcie że trzeba mieć wykształcenie wyższe bo ktoś pisał że jak komuś nie pasuje to na budowie jest praca tylko zapomniał że kiedy było czas się uczyć to rzucał kamieniami w szkołę ja nie jestem nauczycielem ale popieram ich protest tak trzymać a osoby które nie mają o tym pojęcia niech się nie odzywają

nauczyciel nie jest od wychowywania a WSGK nie jest chyba trudno skończyć, słyszałam o nauczycielce co po podyplmówce zaczęła uczyć całkiem innego przedmiotu, jak trudne może być uczenie dziecka tego co każdy dorosły wie? nie przesadzajmy, nauczyciele często powtarzają to co jest napisane w książce, rok w rok to samo bo przecież zakończenie Pana Tadeusz się nie zmienia

I dobrze, też nie chciałabym pracować za takie psie pieniądze...

Brawo!!!!!! Zgadzam się z poprzednikiem....rząd pijaków Pszemków i jessiki czyli 500+ sponsoruje i rydzyka a o ludzi nie dba. Mało tego traktują te 500+ jakby tego nie było a gdzie podatek??? Oni 500 nie dostają tylko 800 brutto!!!!!!!! BRAWO NAUCZYCIELE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI....jestem z Wami całym serduchem

Jak im nie pasuje, niech zmienią pracę na lepiej płatną. Każdy normalny człowiek tak robi, tylko budżetówka jęczy "daj", "daj", "daj"...

Człowieku...praca odpowiada...wielu kocha to co robi...ale płaca jest nieadekwatna do odpowiedzialności i obowiązków

Człowieku ! czy nie znasz bardziej odpowiedzialnej pracy,za jeszcze mniejsze pieniądze,to gdzie Ty żyjesz.

Jaka???? Odpowiedzialność za 2 cz)owieka za 1700 netto no gdzie, bo myślę i myślę i jakoś....

taaa 1700, u księgowych to jednak są inne dane

Jak zwykle kosztem dzieci i rodziców! Jak chcą protestować to niech jadą do sejmu.

Rodzicu....skoro Twoim kosztem...to nie pomyślisz że może zamiast kłody pod nogi...byś wsparciem choć dopomógł. Przecież szkoły i przedszkola nikt ci nie narzuca....sam wybierasz. Oddaj do prywatnej zapłać 5 tyś na m-c i wtedy wymagaj i bądź roszczeniowy. Oddajesz swój skarb w ręce ludzi i wymagasz by ten skarb wrócił do domu...cały zdrowy...szczęśliwy....jeszcze za darmo. A jeśli tak nienawidzisz nauczycieli to sam szkol dziecko w domu....i zatrudnij sobie opiekunkę. Nauczyciel wspomaga rodziców i z nimi współpracuje ...to nie jest niewolnik. A i jeszcze jedno....szanuj nauczyciela swego....możesz mieć gorszego

Za darmo?? Co Ty bredzisz...

Uczennico wiedz o tym że Mój Skarb oddaje w dobre ręce i wymagam! Bo nie oddaje za darmo bo PŁACĘ PODATKI!

To ile z tych Twoich podatków trafia do nauczycieli Twojego Skarbu. Oj, nisko go cenisz,:-)))

To na co te twoje podatki idą...zastanów się...skoro nie ma na godne pensje dla nauczycieli, policjantów,szpitale.

Akurat poczatkujacy policjant zarabia wiecej niz nauczyciel dyplomowany

hhyu7 nie porównujmy pracy policjanta do pracy za biurkiem nauczyciela, bez takich głupot

Ano, widocznie te podatki mieszkańca wcale nie są takie wysokie jak jemu się zdaje emoji

A co w niedziele maja jechać , żeby nie kosztem kogoś - już byli i gowno to dało

A nawet jeśli to niech jadą i w niedzielę. Drodzy nauczyciele a dlaczego nie protestujecie w ferie, w wakacje? Macie wtedy wolne, dzieci na tym nie ucierpią a Wy możecie się wykazać pod sejmem.

Właśnie przez śmieszne protesty w soboty przyczepili nam łatkę wiecznie niezadowolonych, strajkujących...

przedszkola są placówkami nieferyjnymi czyli pracują w ferie i w wakacje, nauczyciele nie mają wtedy wolnego tylko pracują jak każdego innego dnia

Mieszkaniec...a kiedy masz urlop?? Też podczas urlopu będziesz protestował...powodzenia. a zresztą dzieci nie cierpią...o czym ty mówisz...mogą się w tym czasie uczyć w domu...czytać książki...utrwalać wiadomości...nadrabiać zaległości. O dzieci to ty się tak nie martw. Nauczyciele walczcie o siebie i swoje godne życie i szacunek. Macie moje przyzwolenie

Rodzicu skoro bym był zmuszony to bym protestował i podczas urlopu. Dzieci mają pozmieniane plany odwołane lekcje a później nie nadrobią straconego czasu i materiału. Ja się zgadzam z tym że każdy zasługuje na godną płacę i niech o nią walczy ale NIE KOSZTEM INNYCH! Mają póki co możliwości walki o płace w sposób nieutrudniający innym.

Mieszkaniec obwiniasz nauczycieli...pomyśl kto tu jes winien tej sytuacji....ani rodzice, ani nauczyciele. Jak wszyscy mamy się domagać godności...my ludzie którzy pracują i oddają 1/3 swojej pensji i mają gorzej niż niejeden leń i obibok bo dostaje zapomogi 500+, nie płaci rachunków bo po co on jest biedny i jeszcze pluje ludziom pracującym w twarz? Uważam że wszyscy pracujący powinni się wreszcie zbuntować...na niskie płace, ciągłe podwyżki i podwyżki od podwyżek. I nie mów mi że nauczyciele robią na rodzicom i dzieciom na złość bo walczą o godne warunki zarówno dla siebie jak i dla nas...i naszych dzieci. Zadowolony pracownik wydajniej pracuje....nie masz tak?

Brawo!!! Rząd się chwali że jest tak dobrze, to czemu mają pracować za takie ochłapy.... Popieram protest!!! Policjanci, Nauczyciele itd.... Walczcie o swoje!!! Przecież jest tak dobrze, rząd już nawet pijakom wódkę kupje emoji MOPS pęka w szwach - taki dobrobyt!!!

Nauczyciele to nieroby i oszuści .Na lekcji nie chce im sie uczyć dzieci a pożniej udzielają korepetycji. I rodzic musi płacić za naukę dziecka

Popieram znam przypadki ze nauczyciel ma w **** nauka na lekcji a po lekcjach bardzo chetnie uczy dzieci a pózniej je wychwala ze sa zdolne

Jak żeś głąba zrobił to płać za korki.... ja tam nigdy nie płaciłem i dzieciaki szkoły pokończyły bez problemu!!!!

POPIERAM,Nauczyciele przez okres 5 lat mięli zamrożone wynagrodzenia.Ostatnie podwyżki to środki, które w żaden sposób nie zrekompensowały tych straconych dochodów. Nie jestem nauczycielem, ale rozumiem ich rozgoryczenie. TO PIĘKNY ZAWÓD, ale niestety bardzo niedoceniany w POLSCE. To kwiat inteligencji Polskiej, który podczas tak trudnego procesu jakim jest etap edukacji oddają młodym pokoleniom najcenniejszą rzecz,otwierają przed nimi wszystkie drzwi do przyszłości, do marzeń do życia. Tą rzeczą jest wiedza, umiejętności i doświadczenie. Jestem matką już dorosłych dzieci ale bardzo doceniam wszystkich NAUCZYCIELI, których moje dzieci spotkały na swojej drodze "Edukacyjnej", to byli cudowni pedagodzy, fachowcy ale również wspaniali ludzie. NAUCZYCIELE-POPIERAM WAS, TAK TRZYMAĆ.

Matka, czy aby na pewno sufit Ci na głowę nie spadł?

SIARA do pisdu

Podwyżka w zamian za koniec karty nauczyciela i limit 1nauczyciel =1etat? Ciekawe ile by się zgodzilo

Ja się zgadzam!!! Wreszcie przcowslibysmy tylko 40 godz. Można byłoby wziąć urlop wtedy kiedy się chce np. 2 maja, piątek po Bożym Ciele albo między świętami A sylwestrem, A nie w z góry narzuconym czasie. Nie musiałabym brać bezpłatnych, bo impreza u dziecka w szkole czy przedszkolu albo do lekarza trzeba iść... Godna płaca za .prace

Także z rozkoszą przyjęłabym 40h w tyg. O ile pracodawca zapewniłby warunki do tej pracy - miejsce gdzie można przygotować, opracować pomoce, testy itp, wydrukować (co nie jest oczywiste - większość z nas wykorzystuje non stop, z dużym natężeniem domowe drukarki, papier i tonery w RAMACH PRACY! ciekawe którzy pracownicy urzędów albo firm prywatnych muszą tak dokładać do swojej pracy?), spotkać się z rodzicem i zapewnić mu właściwą atmosferę. A odnośnie tego, którzy mówią, że jeśli chcą dostać podwyżkę to idą do swojego przełożonego i ją negocjują - my nie możemy, bo nasi bezpośredni przełożeni nie mają takiej możliwości - jest stawka MEN, a dodatek od dyrektora to np. 30 - 50zł BRUTTO motywacyjny, ok 80 zł wychowawczy, także BRUTTO. Nie wszyscy mają nadgodziny, ale i pieniądze za nadgodziny to nie gratis, tylko wynagrodzenie za czyjąś pracę! Ciekawe ilu pracowników prywatnych przedsiębiorstw nieustająco obliguje się - ustawowo (powtórzę OBLIGUJE, a nie zachęca) do nieustannego dokształcania, które jest kosztowne, niekoniecznie partycypując w kosztach które ponosi pracownik. Jest takie powiedzonko, że nauczyciel, to jedyny zawód, w którym wynosi się z domu, żeby zabrać do pracy.

jako urzędnik dodam że prywatne artykuły biurowe zabieram do pracy, uczę się w domu ciągłych zmian prawa, instaluję na własnym komputerze programy których obsługi muszę uczyć petentów, kupuję wodę do picia bo w upały urząd nie zapewnia wystarczającej ilości, do wykonywania obowiązków służbowych wykorzystuję prywatny telefon komórkowy bez żadnej rekompensaty, za nadgodziny nam nie płacą,

Więc w jakimś stopniu jest Pan/Pani w stanie zrozumieć frustrację wynikającą z tego, że się dokłada do swojego stanowiska pracy. Co do wody - to też noszę ze sobą i nie mam o to pretensji, bo woda jest dla mnie. Ale papier, tusz, urządzenia jak drukarka, laptop, laminator, kupowanie materiałów plastycznych, takich lepszych, atrakcyjniejszych, bo chce się, żeby było ciekawie, przynoszenie swoich pomocy, gier, zabawek, żeby podnosić jakość pracy, długopisów, segregatorów, koszulek, zszywaczy i spinaczy... i czego by tam jeszcze - to irytuje. Telefonów służbowych też nie ma w oświacie drodzy Państwoemoji

A czy w tej oświacie ten Pani prywatny telefon jest OBOWIĄZKOWY do wykonywania codziennej pracy? Bo u mnie jest. Jeśli kupuje Pani lepsze materiały żeby było atrakcyjniej do znaczy że Pani się w pracy stara i fajnie bo takich nauczycieli coraz mniej. Mój zawód jest znienawidzony i często muszę słuchać jaki to ze mnie darmozjad. Dodam że nauczyciele zarabiają więcej niż urzędnicy więc pewnie Pani rozumie moją frustrację a jednak nie mogę strajkować, a lewe L4 nie wypada bo etyka w moim zawodzie jest warunkiem pracy..... a właściwie służby publicznej.

Telefon jest potrzebny aby np zawiadomić, że dziecko jest chore, ma temperaturę czy wymiotuje. Chore dzieci są nagminnie przyprowadzane do przedszkoli i zarażają inne zdrowie o które dbają rodzice oraz nauczycieli, którzy też mają prawo gorzej się poczuć ale nie mogą wyjść z sali bo muszą zajmować się dziećmi.

Doskonale obydwoje wiemy że ani Pan/i jako urzędnik ani ja jako nauczyciel nie jesteśmy darmozjadami i pracujemy o wiele ciężej niż wielu się wydaje. Pedagogowi czy psychologowie szkolnemu podejrzewam że tel by się przydał. Ale komputer z pewnością każdemu nauczycielowi w wielu sytuacjach. Nasza wymiana zdań pokazuje tylko jak wiele jest stereotypów i niezgodnych z prawdą wyobrażeń na temat różnych zawodów, szczególnie z tzw. Budżetówki.

Urlop w dogodnym terminie? Błagam!!! to już 2 miesiące wakacji nie wystarczy????

Człowieku, a kto ma 2 m-ce urlopu. Ogarnij się...

Kiedy ludzie zrozumieją, że my nie mamy dwóch miesięcy wakacji???? Nigdy nie przestanie mnie to zadziwiać. Proszę zrobić rekonesans, a póżniej oceniać, dobrze?? Mamy 35 dni urlopu, który musimy wykorzystać w okresie lipca i sierpnia - tj. 31 dni, a pozostałe 4 dni musimy wykorzystać w okresie od września do grudnia. Ja osobiście wolałabym wykorzystać urlop kiedy CHCĘ, a nie kiedy MUSZĘ! przedszkola są placówkami NIEferyjnymi, dlatego pracujemy normalnie. Jeszcze jakieś wątpliwości, czy rozwiałam???

35??!!!! normalnie ludziom musi wystarczyć 26. A ile ciągłego urlopu muszą dostać nauczyciele? Wlicza się w to wolne od Bożego Narodzenia do Nowego roku? Dla mnie to normalne pracujące dni.

Dla nauczycieli przedszkola to również normalne pracujące dni!!!! Kolejny mądry komentarz w stylu nie wiem, ale się wypowiem. Na prawdę byłoby super gdyby w dyskusji brali udział ludzie, którzy są zorientowani w temacie.

Aha...zapomniałam dodać, że miesiąc, w którym możemy wziąć urlop (przypomnę lipiec bądź sierpień) jest także odgórnie narzucony. Jest to zależne od tego, które przedszkole kiedy będzie pełniło dyżur wakacyjny. Także pozdrawiam moje koleżanki i kolegów leniu****ących dwa miesiące ????????????

Ja też nie mam dowolności z urlopem. Nie dostanę w pierwszej połowie roku ani na przełomie miesiąca, na przełomie każdego miesiąca nie wezmę urlopu. Są takie zakłady gdzie całe linie produkcyjne stają i ludziom dają dwa tygodnie urlopu czy chcą czy nie. Nauczyciele to nie wyjątek. No chyba że chodzi o ilość urlopu.

Ale jak masz np pogrzeb w rodzinie to możesz wziąć urlop natomiast nauczyciel nie - chyba że jest to najbliższa rodzina(matka,ojciec itp.) wujek czy bratowa to już nikt Ci nie da.

Branie L4 dobrze idzie więc można to ogarnąć. Serio nauczyciele to nie jest jakiś szczególny wyjątek z urlopem, zapytajcie kasjerów czy dostają urlop na zawołanie, przecież trzeba poszukać kogoś na zastępstwo.

Też chętnie bym oddała te "wakacje" i ferie za normalny urlop emoji poważnie..... uwierzcie mi....

I wczasy w tańszych terminach, a nie przy cenach wywalonych s kosmos

Ja też się zgadzam!!! Lepiej byśmy na tym wyszli.

A od uczniów wymagają etyki i moralności...

Antybelfer Etyki i moralności??? Zawsze mi mówiono że takie rzeczy to z domu się wynosi. Nauczyciel ma uczyć a nie morały prawić od tego jest matka i ojciec. A propo jak nauczyciele się nie zaczną szanować to inni dalej będą po Was jeździć!!!!!!! BRAWO WRESZCIE po rozum do g)owy poszliście...ale może znp by **** ruszyło i ostrzej zareagowało co????

zobacz co z domu wynieśli nauczyciele...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także