Rejestracja i logowanie

W sobotę patriotyczne oddawanie krwi

Wydarzenia 08-11-2018 Autor: agKCI
3
W sobotę patriotyczne oddawanie krwi

Już w sobotę, 10 listopada, na ul. Królewskiej pojawi się krwiobus, czyli mobilny punt pobrań, w którym będzie można oddać krew.

Mobilny punkt pobrań będzie czynny od godziny 10:00 do 12:30. Życiodajną cieczą podzielić może się każdy, kto ukończył 18 i nie przekroczył 62 lat. Potrzebny jest także dowód osobisty, wypełniony formularz i krótkie badanie lekarskie. Pamiętajmy, aby przed pobraniem zjeść również lekkie śniadanie. 

Każdemu krwiodawcy po oddaniu krwi przysługuje:

  • ekwiwalent kaloryczny (8 czekolad, batonik i napój)
  • zwolnienie do szkoły, uczelni, pracy  - dzień wolny usprawiedliwiony
  • nieodpłatne badania: pełna morfologia, oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne na obecność: HIV, żółtaczki typu B i C, oraz bakterii kiły.

Jeśli jednak nie będziecie mogli oddać krwi tego dnia, to od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:40 do 10:30 funkcjonuje punkt pobrań w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. W najbliższy poniedziałek - 12 listopada (który w tym roku wyjątkowo ustanowiono dniem wolnym od pracy) punkt pobrań w szpitalu będzie nieczynny.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

To znaczy honorowo oddać krew to już nie wystarczy , teraz trzeba patriotycznie? Przperaszam ale czy w naszym narodzie pod "światłym" przywództwem preseza fszystkih polakuf nie postepuje proces coraz głębszego zdebilenia???????????? **** Monty Python uczyć by sie u nas mógł

Już byście dali spokój z takimi akcjami w takie święto,na każdym kroku biznes.

A ten mobilny punk pobrań gdzie zapanuje ?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także