Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Janusz Pawlak na prezydenta z listy PO i .N ''Chciałbym, by Kutno było...''

Wydarzenia 07-07-2018 Autor: ksz, ez Foto: .Nowoczesna Kutno
127
[WIDEO] Janusz Pawlak na prezydenta z listy PO i .N ''Chciałbym, by Kutno było...''

Były dyrektor "Staszica" - Janusz Pawlak zawalczy o prezydencki fotel. Dziś w Łodzi odbywa się bowiem konwencja Koalicji Obywatelskiej, na której już oficjalnie przedstawiono nazwiska kandydatów na włodarzy miast w województwie łódzkim - również Kutna.

Podczas konwencji w hali Expo podpisano porozumienie PO i .N, nazwane Koalicją Obywatelską zapowiedziano wspólną listę do sejmiku. Przede wszystkim zaprezentowano jednak wspólnych kandydatów na prezydentów czterech miast w województwie łódzkim. W Kutnie, o czym informowaliśmy już w środę TUTAJ, do boju o fotel prezydenta stanie Janusz Pawlak, odwołany przez starostę dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica (sprawa wciąż się ciągnie w kolejnych już organach oświatowych i administracyjnych).

W konwencji wzięli udział m.in. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz przewodnicząca .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, czy marszałek województwa Witold Stępień.

- Nowoczesna powstała trzy lata temu z marzeń o lepszej Polsce, o kraju dobrze zorganizowanym, sprawnym, który nie ogranicza wolności obywatelskich. Koalicja Obywatelska jest dla nas narzędziem do tego, by realizować te plany, by wprowadzać ludzi, którzy mają taką samą wizję - mówiła Katarzyna Lubnauer.

- Myślę, że te minione 8 lat daje nam argumenty, pozwala budować programy, które pozwolą na zwycięstwo w każdej gminie, w każdym mieście, w każdym powiecie. Pozwolą zaproponować program, który przekona mieszkańców, że z nami mogą się rozwijać, że z nami zmierzają w przyszłość - dodawał Witold Stępień.

Głos zabrał także kutnowski kandydat.

- Przyznam, że z ogromnych zachwytem przyglądam się zmianom, jakie zaszły w Łodzi i myślę, że Kutno również z tego korzysta. Trudno tutaj nie zauważyć, że miasto zostało znakomicie skomunikowane również dzięki Czarkowi Grabarczykowi (minister infrastruktury w rządzie PO w latach 2007-2011 - dop. red.). Mam nadzieję, że uda nam się wszystkie te doświadczenia wykorzystać - mówił podczas konwencji Janusz Pawlak.

Kandydat KO na prezydenta naszkicował swoją wizję naszego miasta.

- Chciałbym, by Kutno było nie tylko miejscem, gdzie krzyżują się ważne drogi kolejowe, czy autostrady, ale miastem, w którym ludzie z przyjemnością spędzają czas. Myślę, że te zmiany, które zaszły w Łodzi są najlepszą wskazówką dla Kutna. Chciałbym, żeby Kutno było znane nie tylko dzięki megaubojni, ale dzięki znakomitym inwestycjom, tak jak się to dzieje w Kutnie. Chciałbym, żeby w Kutnie powstawały zakłady, gdzie jest miejsce dla ludzi świetnie wykształconych, gdzie oferta kulturalna będzie taka, jak w Łodzi. Chciałbym również, żeby Kutno było lepiej skomunikowane kolejowo z Łodzią, żeby nie była już ta XIX-wieczna linia kolejowa, ale taka jak jest z innymi miastami. Podróż z Łodzi do Kutna już nie powinna w XXI wieku trwać tyle, co w wieku XIX, a czasami jest dłużej - mówił Janusz Pawlak. - Mam nadzieję, że za 5 lat, jak spotkamy się tutaj, będziemy mogli powiedzieć, że projekt pod tytułem "Nowoczesna" był projektem wspaniałym, dobrym dla nas wszystkich. Wszyscy chyba odczuwamy, że zmiany, jakie proponują w tej chwili władze PiS-u są niebezpieczne, są niebezpieczne dla nas.

Janusz Pawlak podkreślał, że wzorce dla Kutna należy czerpać z Łodzi.

- Ja do tej pory byłem dyrektorem jednej z największych szkół w Kutnie, udało mi się zrealizować pięć projektów unijnych, boisko. Myślę, że pora na to, żeby Kutno jeszcze lepiej zostało rozwinięte, żeby infrastruktura sportowa i kulturalna rozwijała się tak, jak jest to w naszym naturalnym centrum - w Łodzi - mówił. - Te zmiany, które zachodzą w Łodzi są dla nas wskazówką. Łódź, która kilkanaście lat temu była miastem, z którego trudno było być dumnym, jest miastem naturalnym dla nas wszystkich. Myślę, że Kutno za kilka lat będzie taką małą Łodzią kilkadziesiąt kilometrów na północ od naszego naturalnego serca.

komentarze (127)
Dodaj komentarz

Coś byście zrobili z pensjami w edukacji. Nauczyciele ze szkół podlegających pod UM dostają lepsze uposażenie niż my podlegający pod Starostwo Powiatowe a odpowiadamy w końcu za cały cykl kształcenia ucznia - czyt. matury. Już nie wspomnę , że pracują na lepszym sprzęcie niż my mamy. Może oddelegowalibyśice jakieś środki do powiatu.

Lodz się zmieniła. Kutno też moze.

Widać że idzie nowe. Tak dalej

Nikoś Dyzma w Kutnie

Panie Januszu ja wiem, że potrafi Pan pływać ale śmiem twierdzić, że fala wznosząca w Pana przypadku to już historia! Popłynął Pan z falami tsunami! Trzeba mieć trochę honoru i wiedzieć kiedy ze sceny zejść!

Niezła kandydatura . popieram

Platforma zrobila sobie strzal w kolano.

Grunt że PiS w powiecie nie będzie ukladal się z.komitetem obywatelskim. Odgórnie.

Para presentarme adecuadamente, soy el Sr. Michael Benson, un prestamista privado, otorgo un préstamo mínimo de €5,000 o su equivalente en otras monedas a cualquier cantidad de préstamos con una tasa de interés del 3%, esta es una oportunidad financiera a su puerta, obtenga su préstamo de 2018 rápidamente. Hay tanta gente afuera que busca oportunidades financieras o ayuda a la vuelta de la esquina y en Lugares, y aún así no pueden conseguir uno, pero aquí está. Oportunidades de financiamiento a su puerta y, por lo tanto, no puede permitirse el lujo de perder esta oportunidad. Este servicio está hecho para personas, empresas, hombres de negocios y mujeres y la disponibilidad de cualquier cantidad que desee para obtener más información. Contáctenos por correo electrónico: MICHEALBENSONLOANAGENCY@GMAIL.COM Formulario de solicitud de préstamo y devuélvalo. Nombre completo ................. Número de teléfono privado ................ País .................. Dirección ................ Estado ............... Años .............. Has aplicado antes o no. ............. Cantidad del préstamo necesaria. .................. Periodo de préstamo ................ Ocupación................. Ingreso mensual ..................... En reconocimiento de estos detalles, le enviaremos nuestro acuerdo con el cronograma de reembolso, y si acepta los Términos y Condiciones, podrá obtener su préstamo una vez aprobado, dependiendo de la gravedad, urgencia y confianza que tengamos para usted. Estoy esperando tu respuesta rápida. Atentamente Micheal Benson

Pierwsza sprawa , jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze. Cztery lata kadencji to około 500.000 zł wpływu do domowego budżetu .To po pierwsze. Możliwość załatwienia rodzinie i znajomym dobrych urzędniczych posad. To drugie. Skoro pan Pawlak jest taki dobry gospodarz to nie założy swój własny biznes i zobaczy jak jest w biznesie. Oczywiście jestem za zmianą na stołku prezydenta . W Kutnie są podatki lokalne większe niż w innych miastach . Podatek od środków transportu to już rozbój w biały dzień , np. w gminie Baranów powiat grodziski podatek od ciężarówki 800 zł a w Kutnie 2000 . Można zobaczyć ile samochodów po Polsce jeździ z tablicami WGM . 

A Burzunia na prawo i lewo + dom w spain od świniego to co?

Charytatywnie to WOŚP. Poza wolontariatem to chyba każdy pobiera wynagrodzenie. Prezesi firm chyba więcej zarabiają.

Burzyński jest 4 kadencję, więc wynika że zarobił już ponad 2 mln zł.

jak patrzę na zmianę planu MZK to widzę konieczność likwidacji MZK bo i tak nie można nigdzie dojechać o odpowiedniej porze. Po co to komu?

Głosował bym na niego ale za ta koalicję w powiecie 2010-2014 A później umieszczenie w komunikacji jednego z członków PO to niestety. PKS poszedł..

PKS padł bez udziału koalicji. Zarzad nie dawał rady prowadzić firme

Zdecydowanie to bardzo dobry kandydat na prezydenta, pomimo wielu ataków na niego nie poddał się i dalej chce służyć mieszkańcom.

Brzydka Ona, brzydki on a taka ładna miłość ... Ale pływać umie i chociaż na rowarze jeździemoji))

To akurat bardzo niestosowne i niskie przytyki ad personam, zresztą jak wiele innych . Jeśli ich autorami są nauczyciele , to naprawdę wypada współczuć uczniom...

No piękne się odezwały. Naprawdę piękne. Jakie rasowe Mariolka, Monika, Agnieszka

Zawsze może Pani/Pan załączyć zdjęcie i pochwalić się własną rasą

No tak - a "Grażyna" na pierwszą damę Kutna...

Muchy odgonilam czaru doprawiłam

Paszoł won!

Jestem Monika , dziewczyna ratownika

Ja tez zagłosuję. Tak trzymać Panie Januszu Pawlak!

Nudne już to jest

A ja zagłosuje na Pawlak

A ja nie zsglosuję na Pawlak - jego uśmiech bezcenny - ciekawe u kogo w ogródku wywiesi billboardy emoji

Dziwie sie wypowiedzia p.Pawlaka chcialby chcialby to pan nie widzi ze w naszym Kutnie ciagle sie cos dzieje nowe inwestycje w strefie ,na rozrywke tez nie mozna narzekac bo ciagle sa ciekawe propozycje ,a miasto Kutno kwitnie i jest pieknie a pan daje porownanie miasta Łodzi to niech p.jedzie do łodzi i swojmi podwojnymi oczami zobaczy jak tam jest.

Co kwitnie? Niedoszacowane inwestycje, które po kolei mają opuźnienia i nie będą zrealizowane? A te inwestycje na strefie ekonomicznej to nie sukces obecnych władz tylko zarządu tej syrefy który jest w Łodzi. Miasto jest piękne? Żart jakiś?

To chyba janusz pisał, bo z błędem ortograficznym, a to jego kolejna przypadłość

A najlepiej żeby ktoś Debicha wystawił na prezydenta Kutna, wtedy pozostaje nam tylko walizeczki pakować i jak najdalej od Kutna odlecieć.

To ja już milion razy wolę Pawlaka od Debicha. Podobno Sikora ma startować od Debicha do powiatu, taki na serce chory, że nie mogł WOŚPu organizować w tym roku, ale na politykowanie ma zdrowie. Skompromituje się, ludzie mu niewybaczą, że na to co ważne zdrowia nie miał, a teraz na start w wyborach ma, chociaż zapewne będzie to głupio tłumaczył, że teraz mu lekarz pozwolił, a wtedy nie. Dochodzi jeszcze kompromitacja za start w wyborach od Debicha.

No i PISowcy wezmą go zapewne w obroty jak od Debicha wystartuje. Jak przejmą władzę w Kutnie to przestanie być prezesem zapewne, a jak nie przejmą to jeszcze gorzej bo panowie w czapeczkach pewnie wcześnie rano do niego zapukają. A tak by sobie chłop siedział spokojnie i nikt by go nie ruszył po wyborach.

pawlak na dyrektora i prezydenta starostę i przekręta

Popieram Pawlaka.

Jeżeli nie Burzyński, to tylko Jerzy Pruk - ludzie merytoryczni dla rozwoju Kutna

dajcie spokój ! półtora metra prezydenta do tego jeszcze bez honoru - takiego chcecie prezydenta ? ? ? ehhh...

A to konkurs piękności, czy wybory samorządowe?

Odlatuje na zimę z koleżankami

Byłem w partii bylem w ormo teraz jestem za platformą

Miałem kapcie miałem klapki teraz jadę do swej babki

Panie Pawlak z szacunkiem dla pana osoby ale jak burzynski przez tyle lat zakorzenil sie w ten urzad to bedzie ciezko go wyrwac ale wierze ze to jego koniec carowania

Ten akurat bez szans, może gdyby był inny kandydat np. Wojciech

Bardzo dobra decyzja, popieram

Janusz bardzo fajny i miły człowiek, wspaniale, że będzie kandydował.

Wyjedź z Kutna,najlepiej do brata na Siemienice .Będziecie razem zatruwać ludziom życie,tylko tam łatwo po ryju dostać.

Pewno i jedno i drugie

Zaraz, zaraz... a czy jego brat to czasem od wielu lat nie jest siostrą?

Nie każdy Pawlak to rodzina

Przypomnę że koalicja powiatowa 2010-2014 Na czele z PO wtedy doprowadziła do likwidacji PKS . Dziękuję

Przypomnę że ostatni prezes miał ujemny bilans spółki. Nie było pieniędzy na odkładanie.

Ą potem.wydzial komunikacji

Debich za 6 mln remontuje SOR, zdaje się ze zaprzepaściła |Oporów. Donosy wychodzą mu przdnio

Co za głupoty. Czemu oczy zamknął? emojiemoji

Oczy szeroko zamknięte

W tak krótkim czasie potrafił zrujnować szkołę (skłócił wszystkich związanych ze Staszicem, co przełożyło się na wyniki, które są zdecydowanie gorsze niż w poprzednich latach). Nie mówiąc już o reputacji jaką straciła szkoła na rzecz jego afer i spraw sądowych. Oby ten człowiek nie miał szans działać dalej na rzecz miasta, bo jest niekompetentny w swoich działaniach.

Trzeba przetrzeć związkowe oczy , bo zamglone żółcią. W klapkach daleko się nie zajdzie

Kopiowane z kci wpisy dające do myslenia?! 1,i niestety trzeba krzyczec glosno ze to zwiazek skloca nauczycii a nie dyrektor, knuja po katach obgaduja patrza spod byka. do pracy by sie wziely ale one teraz beda tworzyly i wspieraly ALO. I dyrektor nawet nie musi sie wysilic by sklocac nauczycieli. One maja wybujale ego do tego uwlaczaja uczniom i nauczycielom na forach. Uczniowie zdaja wlasnie egzaminy niedawno skonczyli szkole z nagrodami a one nieeee ta szkola pada itd.Takie madre a takie hejciary. Hejt jako zjawisko spoleczno internetowe to szambo i kamieni kupa . przejrzyjcie ludzie na oczy

Napisz to po polsku.

Kopiowane z ekutno Można przypuszczać że starosta ograniczy klasy liceum w Staszicu w naborze na następny rok szkolny, ale pozwoli ALO, jako szkoła z dotacja z budżetu państwa, żeby robili nabór jaki chcą a nawet więcej, tak jak w zeszłym roku. Tylko w szkole Alo trzeba płacić 200 miesięcznie, tak mówi statut na dziś, zrzut ekranu jest, gdyby tak było to starosta wsparłby tych bogatszych, kosztem jakiegoś biedniejszego motłochu i ograniczyłby prawo obywatela do dostępu do edukacji w wybranej darmowej państwowej szkole? Rodzice obserwujcie informacje o naborze, w szkole dowiedzą się pod koniec maja. I wyjdzie szydło z worka!!! Zobaczymy panie Dębich jaką decyzję przedsięwzmiesz ???czy wesprzesz państwową szkołę i obywateli czy szkole woski?? Rodzice, nauczyciele i uczniowie będą pamiętać w wyborach??? Hahaha, chyba będziesz w kropce????

spadł również przyrost naturalny

Ta," wina Tuska " i nieobecnego od roku.

W psychologii to się nazywa projekcja.

I śmieszno i straszno

Bardzo trafne porównanie do Łodzi, która ostatnimi laty się bardzo rozwinęła. Dobrze, że chce korzystać z wiedzy i pomocy Zdanowskiej.

Jeszcze niech tramwaje zrobi jak w Łodzi

Można ironizować, ale komunikacja miejska, a zwłaszcza na obrzeżach Kutna, pozostawia wiele do życzenia.

Ale mają kandydata, którego wyrzucili ze szkoły , którą wyniszczał

Jak na wyniszczoną szkołę to nieźle wygląda, Mariolko

DEbich z grupą " swoich" pracował nad tym. za afer nic nie wyszło

Jak na faceta od ponad roku poddawanego obróbce termicznej wypadł nieźle.

Staszic bardzo się rozwinął za pana Pawlaka. A wyrzucił go główny konkurent polityczny.

Z niego historyk jak z koziej **** trąba - żenada Janusz, bądź Prezydentem Dybowa !!!

A co ? ma rozwijać się tylko ta część miasta gdzie Grzesiek Chojnacki ? Na Dybowie trzeba również inwestycji - np. ul. Zimowa

A co Dybow nie pasuje

Świetny kandydat na prezydenta.

Janusz, pochwal się, że WSA odrzuciło twój pozew. Ośmieszasz się na każdym kroku. Czy można się jeszcze bardziej skompromitować.

Pawlaka próbują zniszczyć od jakiegoś czasu bo jest szefem PO w Kutnie. Za to że kilka godzin w dziennikach się nie zgadzało w przedziale czadowym kilku lat prokuratura prowadzi śledztwo w jego sprawie po interwencji kukizowców i pisowców. Na chłopski rozum się proszę zadranowić czy takie rzeczy dzieją się w normalnym kraju? NIE. TAK SIĘ NISZCZY OPOZYCJE W POLSCE. Brawo Pawlak za wytrwałość.

Popieram PO i Nowoczesną, popieram też Pawlaka.

Kargul lepszy od Pawlaka., Kargul to nasz kandydat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi się facet podoba, pisowcy i burzykowcy widać że się dorwali do klawiatur i hejtują człowieka. Zagłosuje na Pawlaka.

Niebezpieczny populista... Polityk i nauczyciel? POrażka...

Raczej pragmatyk skupiony na efektywnym działaniu.

Chciałbym zakłady, chciałbym linie kolejową itd. - no i co z tego? Wszyscy by chcieli, ale prezydent nic do tego nie ma - jak nie ma inwestora, który chce u nas zainwestować , a plk-a nie chce wyremontować torów to może chcieć. Co to za porównanie z Łodzią? Kutno się do tej pory lepiej rozwijało niż Łódź - stolica województwa. Mojego głosu nie ma.

A co chcesz się porównać do Krośniewic? Zajrzyj na Piotrkowską po 20- zobaczysz różnicę, na plac przy Manufakturze

Nie zadaje się z galeria kami i dlatego nie zagląda.

Łódź lepiej się rozwijała jak Łódź? Z taką inteligencją to na PIS jesteś skazany. Swoją drogą gdyby nie Burza to Kutno by się znacznie szybciej rozwijało. Pawlak miże nie jest ładny, jest też średnio sympatyczny, ale to wirtuoz i dobry gospodarz. Ja go popre.

Program pana Pawlaka jest poprostu smieszny. Miejmy nadzieję ze przeczta lub odslucha co mówił i sam sie uśmieje lub zapłacze.

To nie program tylko wystąpienie publiczne.

To się pomódl

hahahhahahahahahahhahhahahahhahahahahahahaha

Pawlak nie ma szans w żadnych wyborach, nawet w dogrywce na radnego przegrał z Jóźwiakiem! On tylko ciągnie do stanowisk i jest konfliktowy, dlatego nie wytrwał w żadnym zespole. Ale wyczuwam tu jak zwykle u niego podstęp! Uważam, że jest to ugadany układ "burzyńszczaków" z PO i N. Pawlak jest "konserwatorem" układów kutnowskich i wszystkich starych utrzyma, a ma za zadanie odebrać głosy niezdecydowanym i wszystkim innym poza Burzyńskim! Taka koalicja wszystkich przy "korytach". Z partyjnym pozdrowieniem!

Wręcz przeciwnie, pierwszy raz PO nie popiera Burzyńskiego!!!

Czy to PiS czy po nikt nam nie pomaga samemu trzeba Pracować na pieniądze więc ja Lecę do USA tam jest normalnie

Jakie miasto, taki Dyzma - masakra

Nie ważne już teraz jest czy to dobry człowiek czy nie. Pawlak ma tak złą prasę w Kutnie, że nie ma szans. Oby tylko był ktoś jeszcze do wyboru oprócz sekty smoleńskiej... Z dwojga złego już i tak lepiej będzie na niego głosować niż na panią od Rydzyka, ale może jeszcze bedzie wybór.

Zawsze można wybrać Tryburę

A kto to taki? Pierwszy raz słyszę?.

Ma mój głos i mojej rodziny. Super

I bardzo dobrze odświeżyć magistrat

Mocny kandydat. Burzyński ma problem teraz.

Prędzej Houston będzie miało problem niż wymieniony z nazwiska.

Burzyński nie wystartuje zobaczycie sami. hoć będzie pewnie chciał.

Za dużo tych historyków w Kutnie. Żeby jeszcze mieli coś ciekawego do powiedzenia i coś dobrego zrobili dla Kutna. Wdowiak jako wiceprezydent, Saramonowicz dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu, Zawadzki radny kutnowski. Na stanowisku prezydenta widziałbym dobrego ekonomistę, menadżera , kogoś kto ma wizję a nie patrzy się ciągle wstecz.

Podobno historia jest nauczycielką życia.

Niech pan Pawlak spojrzy na swój całokształt swojej pracy i zrobi sobie rachunek sumienia. Czy nadaje się na Prezydenta Kutna czy też nie?

Pan Pawlak to dobry menadżer, Staszic bardzo się rozwinął dzięki niemu.

chyba miało być zwinął

Monika, rozwinął , rozwinął

cienko to widzę

Nie ma co mowić o tym czy ktoś ma szanse ze Zbychem czy też nie bo Zbychu czy mu się to podoba czy nie nie wystartuje. O cysterne wódki mogę się założyć.

16 lat i chwatit

Tak samo jak jeden z wicków i Siksa, też o 6 rano będzie pobódka.

Dwóch wicków i siksa... :-)

GRATULACJE

Wreszcie kandydat co może Burzyńskiego pogonić, brawo PO i Nowoczesna.

To najlepszy z możliwych kandydatów, zrobi porządek z kutnowskimi układami.

PO strzeliła sobie w kolano, wybór całkowicie nieprzemyślany,szanse niewielkie

Wydaje mi się, że to chyba najgorszy wybór jaki mógł wyjść z PO j dlatego kandydat pozbawiony realnych szans

Wręcz przeciwnie, to bardzo mądry człowiek i dobry.

Bardzo dobrze Brawo

Nie ma szans

Ooooo nie.

i super! czas na zmiany. Ma Pan mój głos na 100%

Grunt że odbierze głosy burzy

dodaj komentarz
Czytaj także