Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Nagrywali burzę pod Kutnem, piorun uderzył tuż obok!

Wydarzenia 10-09-2019 Autor: toza
16
[WIDEO] Nagrywali burzę pod Kutnem, piorun uderzył tuż obok!

Grzegorz Zawiślak - pasjonat pogodowy i łowca burz - wczoraj rejestrował to, co działo się w naszym regionie, nad który nadeszła dość intensywna burza. W pewnej chwili piorun uderzył tuż obok niego i jego ekipy! Wszystko zostało nagrane, całe szczęście nikomu nic się nie stało, a G. Zawiślak podkreśla – wiedza i doświadczenie nigdy nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa.

Jak napisał na facebooku łowca burz, on i jego ekipa zachowali ostrożność i starali się rejestrować burzę z bezpiecznej odległości.

- Wyładowania atmosferyczne padały daleko od nas - i to właśnie z bezpiecznej odległości chcieliśmy je rejestrować od północno - wschodniej krawędzi formacji konwekcyjnej. Jak widać, nie wszystko da się przewidzieć. Nigdy nie ma pewności, że wieloletnie doświadczenie i obszerna wiedza zapewnią nam 100-procentowe bezpieczeństwo. Całe szczęście wróciliśmy cali i zdrowi. A warto pamiętać, że tego typu wyładowania atmosferyczne potrafią uderzyć w odległości nawet kilku/kilkunastu kilometrów od głównej aktywności burzowej! Są cichymi, choć słyszalnymi na dziesiątki kilometrów, zabójcami... - napisał Grzegorz Zawiślak.

Chociaż burza momentami była intensywna, a opady deszczu w naszym powiecie utrzymywały się przez wiele godzin, nie mamy informacji o jakichkolwiek szkodach wyrządzonych przez pogodę.

Poniżej znajduje się relacja Grzegorza Zawiślaka na której można zobaczyć piorun uderzający ok. 100 metrów od niego.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

Więcej szczęścia niż rozumu... Ale ujęcie ponadczasowe emoji

A czytałże Pan artykuł? Gość zachował ostrożność, a uderzenia pioruna nie da się przewidzieć. Akurat ten człowiek ma wiedzę i rozum, bo jest zawodowym łowcą burz.

Piekne zjawisko ale bardzo niebezpieczne.

To nagranie jest chociaż autentyczne?

Jak najbardziej, to była relacja na facebooku.

Na drodze technicznej przy A1 od strony wschodniej z Krzyżanówka w stronę Ochni.

Czy ktoś wie co się stało w miejscowości Kuchary podczas burzy? Chodzi o Pana który rzekomo ciął kukurydze.

Ale się wydarł gościu HeHe

To nie jest pasja, pasją jest kręcenie bączków, palenie gumy, jazda do odcięcia, darcie ryja, słuchanie głośnej muzyki i chlanie na parkingu, bądź ulicy!!

ale pierdolło

To JEST pasjonactwo każdy ma inny nie każdy bezpieczne Przykładowo wyscigi rajdowe też są niebespieczne to odrazu głupota?

Na strefie

To na kiercholu?

Mi to wygląda na Krzyżanówek zaraz za autostradą

Byli na południe od Kutna, gdzieś w okolicy autostrady ale A2. Oglądałem live i powiem szczerze, że błyskawica zrobiła wrażenie.

To nie pasjonactwo. To głupota.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także