Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Najpierw KCI, potem TVN. Polska poznała kulisy wojny o płot

Wydarzenia 15-04-2019 Autor: toza, tvn24.pl Foto: toza, tvn24.pl
2
[WIDEO] Najpierw KCI, potem TVN. Polska poznała kulisy wojny o płot

Pod koniec lutego informowaliśmy o sąsiedzkim sporze w miejscowości Głogowa pod Krośniewicami. Jego zarzewiem był (a w zasadzie to nadal jest) płot postawiony przez mieszkańców jednej z nieruchomości. Padło wiele gorzkich słów i oskarżeń. Sprawa tak bardzo elektryzuje, że na pole sąsiedzkiej bitwy wybrali się dziennikarze TVN.

Mowa o dwóch budynkach wielorodzinnych – jeden ma adres Głogowa 9, drugi Głogowa 10. Pozornie panuje tutaj typowa dla polskiej wsi, swojska i spokojna atmosfera. Wszystko zmienia się, gdy w sąsiedztwie mieszkańców wspominanych wcześniej budynków padnie któreś ze słów - "płot", "ogrodzenie", "siatka". Właśnie ta konstrukcja skutecznie oddzieliła (lub podzieliła, w tym przypadku dobór słów jest dowolny) mieszkańców spod "dziewiątki" i "dziesiątki".

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w październiku ubiegłego roku. Wówczas mieszkańcy bloku nr 10 znaleźli u siebie informację, że wkrótce blok nr 9 postawi płot odgradzający od siebie dwie nieruchomości. Dotąd go nie było, wjazd na posesje był wspólny i pozornie wszystkim to odpowiadało.

- Zaraz po Bożym Narodzeniu zaczęło się grodzenie. Wzbudzało ono tym więcej emocji u trzech rodzin mieszkających pod "dziesiątką", że to po ziemi sąsiadów wiodła droga dojazdowa do ich garaży na tyle posesji. Sami mieli tylko wąski wycinek, po którym można co najwyżej przejść, ale nie przejechać – relacjonuje tvn24.pl.

Sprawę szeroko opisywaliśmy W TYM MIEJSCU. Z kolei TUTAJ można zapoznać się z materiałem zrealizowanym niedawno przez tvn24.pl.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Nie ma jak to na wsi rankiem pachnie gów...nem i rumiankiem ;-)

Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także