Rejestracja i logowanie

[WIDEO] O zamku w Oporowie głośno w telewizji. "Jesteśmy zdecydowani go kupić"

Wydarzenia 09-02-2018 Autor: ez
15
[WIDEO] O zamku w Oporowie głośno w telewizji.

We wczorajszym wydaniu wiadomości "Łodzią po regionie" prowadząca Magdalena Michalak gościła starostę kutnowskiego - Krzysztofa Debicha. Materiał poruszył istotną kwestię dotyczącą perełki powiatu kutnowskiego, jaką jest zamek w Oporowie, do którego prawa odzyskali jego właściciele.

Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego zamek wrócił w ręce państwa Karskich, którym niesłusznie został odebrany. Nowi właściciele chcą jednak sprzedać kompleks. Władze starostwa miałyby więc możliwość jego odkupienia, jednak oszacowany na niespełna 3,5 mln złotych koszt jest zbyt duży na kieszeń powiatu.

W programie starosta Krzysztof Debich deklaruje, że władze powiatu są zdecydowane kupić posiadłość.

- Daliśmy sobie czas do końca marca ze spadkobiercami, żeby oni mogli zlecić swoją wycenę i przystąpić następnie do rozmów co do wykupu tego zamku" - mówi Krzysztof Debich.

Całość materiału poniżej (wystarczy kliknąć).

Wydarzenia

 

komentarze (15)
Dodaj komentarz

ten Debich to komuch przecież

Czy to prawda że kci wygrało obsługę medialną od starostwa? 20 -20 tyś?Teraz Debich i jego drużyna, artykuły dla nich/ przez nich wskazane będą częściej na łamach portalu? Niech drży konkurencja polityczna - wybory tuż tuż.

Może Polfarmex kupiłby ten zamek ???????

Najważniejsze w tym momencie nie jest właściwie czy powiat kupi czy osoba prywatna, czy zamek zostanie u właścicieli. Grunt aby zamek który jest zabytkiem wyjątkowym w skali całego kraju również przez swietny stan zachowania. Pozostał w dobrej i zadbanej kondycji. Tak by ludzie mogli go zwiedzać i dalej żeby cieszył ludzi swoją tradycją i historią. Żeby nie popadł w ruinę lub co chyba gorsze nie został przerobiony w dziwny współczesny twór.

Ciekawe co byście zrobili będąc na miejscu właścicieli?

Jaka perełka, jeszcze tak zapuszczonego terenu to tu nie było. Mam nadzieje że po wykupieniu tej perełki, starostwo zmieni panią dyrektor.

Dałbym Ci 2 zł i kazał zrobić zakupy za 10 zł. Jak zrealizujesz plan?

Ale wąska głowaemoji

Nie ważne z kąt ważne aby nasza perełka została a nie oddać ją właścicielom którym do tej pory jakoś nie zależało dopiero jak zorientowali się że mogą sporo kasy wyciągnąć to zaczeli walczyć niby o swoje to teraz od tej kwoty co żądają odliczyć koszty utrzymania jakie do tej pory powiat dokładał bo gdyby nie to to ten zamek już dawno był by rujną zostały by tylko same mury a wtedy na pewno właściciele nie dopominali by się jestem pewna tylko zwęszyli dobry zarobek to cheia trzeba oskubać powiat taka prawda.

Gdyby złodziej nie węszył zarobku to by nie kradł.To państwo pozabierało pałace ,dwory ,zamki,fabryki i powinno teraz odpokutować .

Chore. Czy powiat nie może wystawić rachunku za utrzymanie zamku przez tyle lat ??? Na pewno przekroczyłby kwotę której żądają państwo Karscy

Nawet gdyby mógł - to spadkobiercy wystawili by rachunek za bezprawne korzystanie z nieruchomości. A poza tym czy byli właściciele czy spadkobiercy prosili o to? to nie tak ze coś jest tylko czarne albo tylko białe.

trzeba było nie zabierać, to by teraz nie trzeba było oddawać, a państwo Karscy utrzymywaliby sobie swoją własność lub sie jej wyzbyli

A skąd pieniądze?

Jak to skąd? Z naszych podatków...

dodaj komentarz
Czytaj także