Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Oskarżył policjanta o pobicie. Sąd uznał, że kłamał. Zapadł wyrok

Wydarzenia 14-03-2019 Autor: toza
11
[WIDEO] Oskarżył policjanta o pobicie. Sąd uznał, że kłamał. Zapadł wyrok

W lipcu 2017 roku informowaliśmy o incydencie na MOP Krzyżanów (KLIK). Andrzej Rosiak, jeden z policjantów, który podejmował wówczas interwencję względem pijanego mężczyzny, został przez niego pomówiony. Tak uznał wczoraj sąd. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że policjanci zostali wezwani na miejsce w związku z mężczyzną będącym pod wpływem alkoholu, który awanturował się z innymi podróżnymi na jednym z parkingów. Po dojechaniu na miejsce, mundurowi zastali leżącego na ziemi, zakrwawionego pana Jana. Mężczyzna odmawiał jakiejkolwiek pomocy, ubliżał mundurowym, podał nieprawdziwe dane osobowe i nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Po opuszczeniu „dołka” oskarżył kutnowskich policjantów o stosowanie wobec niego przemocy.

Nagrania video wykonane przez jednego ze świadków przeczą relacjom pana Jana. Widać na nich, że policjanci, mimo wielu oszczerstw kierowanych w ich stronę, zachowują zimną krew i podchodzą profesjonalnie do swoich obowiązków. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

5 czerwca pan Jan złożył zawiadomienie, w którym twierdzi, że został pobity przez policjantów. Ta akcja spotkała się z szybką reakcją ze strony Andrzeja Rosiaka, który wraz ze swoimi kolegami z kutnowskiej komendy, podejmował tamtego wieczora interwencję wobec mężczyzny będącym w alkoholowym amoku. Policjant uważał, że został pomówiony, a sprawa swój finał znalazła w Sądzie Rejonowym w Kutnie.

Policjant wczoraj, decyzją sądu, wygrał swoją walkę o dobre imię. Pana Jana skazano za pomówienia kutnowskiego mundurowego. Sąd wydał wyrok dwudziestu godzin prac społecznych miesięcznie przez pół roku. Oprócz tego mężczyzna będzie musiał zapłacić 3 tys. zł. na rzecz znieważonych policjantów.

- To powinien być jasny sygnał dla wszystkich, którzy myślą, że można kogoś bezkarnie pomówić, bo ten ktoś jest policjantem. Też jesteśmy ludźmi, powinniśmy być tak samo chronieni – podkreśla Andrzej Rosiak w rozmowie z TVN 24.

Nam natomiast policjant mówi, że ten wyrok niezwykle go cieszy.

- Dla mnie to co zrobiłem nie jest żadnym wyczynem. Cieszę się, że tak ta sprawa się zakończyła. Było trochę nerwów, ale opłacało się – komentuje dla nas Andrzej Rosiak.

Bardzo ważnym dowodem w tej sprawie były nagrania wykonane przez świadków. Gdyby nie one bardzo trudno byłoby udowodnić niewinność kutnowskiego mundurowego. Nie można także wykluczyć, że zostałby zawieszony lub wręcz wydalony ze służby.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie TVN24 (KLIK), a także na stronie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów (KLIK).

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Jakim trzeba być złym człowiekiem żeby zeznawać ikamerowac na korzyść policji, brak słów

Anna jakim trzeba być złym człowiekiem żeby kłamać i pomagać i pisać tak jak ty

Gratulacje dla Pana Andrzeja. Za determinację i siłę.

Andrzej dosc sciemniania wracaj na dzielnice

Bardzo dobrze, że ten Pan Policjant skierował sprawę do Sądu. Niech wreszcie skończy się bezkarność osób, które pomawiają Policjantów dla zabawy czy po złości za podjęte wobec nich czynności służbowe. Może oni myślą, że któryś się przestraszy z nich. Ale każdy kto pomówi policjantów powinien skończyć w sądzie. I kara powinna być surowsza od tego co dostał. Nawiązka po 50 tyś zł wtedy dwa razy się każdy zastanowi czy warto sobie robić żarty z munduru. Brawo Panie Andrzeju

Z ceerfour policjanci skazani

Super Panie Andrzeju...Widziałam tą akcje na Mopie,i krew mnie zalała jak dowiedziałam się ze ten koleś Pana oskarżył.Na szczęście wygrał Pan ..Super

Jakim trzeba być złym człowiekiem żeby zeznawać i kamerowac na korzyść policji, brak słów

Tak samo jak były wieszane psy na policjantach którzy zostali zawieszeni za interwencje z carrefoura w komentarzach pod artykułem na portalu. A jak sprawa się wyjaśniła to redakcja nic nie napisała

Jak redakcji nie wstyd sami zrobiliście i pokazaliscie wywiad z niby pobitym mężczyzna przez policjantów nie ustalając drugiej wersji

Proszę sprawdzić, która redakcja przeprowadziła wywiad z tym mężczyzną i która redakcja przedstawiła tę sprawę jednostronnie. Ja z Panem Rosiakiem rozmawiałem osobiście po tej publikacji i na naszych łamach ukazał się artykuł (właściwe to nie jeden) przedstawiający stanowisko zarówno jednej, jak i drugiej strony. Dzięki uprzejmości Pana Rosiaka jako jedyne kutnowskie media (z tego co mi wiadomo) opublikowaliśmy także filmiki nagrane przez świadków by pokazać, jak interwencja w Krzyżanowie wyglądała naprawdę. Oprócz tego pojawił się także artykuł w "Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu", który był tematem numeru, więc najbardziej rzucał się w oczy. W nim także przedstawione było maksymalnie rzetelnie to, co działo się na MOP-ie. Reasumując - proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka i wcześniej ustalić, która redakcja przedstawiła dany problem jednostronnie, bez stanowiska drugiej strony - "na szybkości, na łatwiznę, na sensację".

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także