Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Polityczny skandal w Strzelcach! Padły mocne słowa

Wydarzenia 18-06-2019 Autor: toza
106

Dziś w gminie Strzelce miała się odbyć sesja absolutoryjna, jednak... spośród 15 radnych na obradach nie stawiło się aż ośmiu. To oznacza, że nie zebrało się kworum, a więc sesja nie była prawomocna do obradowania.

Na dzisiejszej sesji nie stawili się radni opozycyjni związani z poprzednim wójtem. Poniżej zapis wideo z dzisiejszej sesji.

Radni mieli pochylić się nad niezwykle ważnymi uchwałami wśród których znalazło się m.in. udzielenie wotum zaufania i absolutoriom dla Wójta Gminy Strzelce – Tomasza Grabowskiego.

Na początku sesji ogłoszono przerwę z nadzieją, że nieobecni radni jednak przybędą do sali obrad. Tak się jednak nie stało. Kworum nie zostało zebrane i przewodnicząca rady gminy nie miała wyjścia i była zmuszona do zakończenia obrad.

Tutaj pojawia się dość duży problem, bowiem uchwałę absolutoryjną należy podjąć do 30 czerwca. Dziś tego nie zrobiono, czasu pozostaje więc niewiele. Kolejna sesja została zwołana właśnie na 30 czerwca na godz. 9 rano.

- To, co dzisiaj się wydarzyło jest szczytem... nie chcę mówić czego. Mówiliście, że nie ma podziałów. Widzicie – jest podział. Nie potraficie uszanować czasu naszego i sołtysów, którzy zostali wezwani na tę sesję. Myślę, że społeczeństwo wam za to podziękuje – mówił radny Witold Morawski.

Mecenas gminy mówiła, że wobec nieobecnych dziś radnych zostaną wyciągnięte konsekwencje o charakterze finansowym. Fakt zamknięcia sesji z powodu niestawiennictwa radnych został odnotowany w protokole.

- Klub, który ma większość może tutaj przyjść, postulować, wnioskować, dyskutować mając większość - chyba lepszej demokracji nie możemy sobie wyobrazić. To co dzisiaj się dzieje trzeba nazwać po imieniu – dziecinada, dziadostwo, chamstwo. Pani przewodnicząca, jest pani w tym klubie, który „rozchorował się”. Czy mało jest siły i mało odwagi cywilnej, żeby usiąść przy tym stole, mówić do mikrofonu i przedstawiać swoje zarzuty? (…) Mają większość, mogą przegłosować wszystko co chcą. Dzisiejsza zagrywka jest poniżej pasa – komentował radny Tomasz Śliwicki.

Do zaistniałej dziś sytuacji odniósł się również wójt Gminy Strzelce.

- Na początku tego roku pani przewodnicząca podpisała mi pięć dni urlopu wypoczynkowego. Ten urlop miałem zaplanowany od soboty do soboty, czyli siedem dni. Mam wykupione wczasy planowane od pół roku. Myślę, że nieprzyjście dzisiaj radnych jest zrobieniem mi na złość. Tak to skomentuję, ponieważ ja poniosłem jakieś koszty, sesja absolutoryjna jest sesją, na której wójt bezwzględnie musi wziąć udział. Dojdzie do takiej sytuacji, że ja po prostu z tych wczasów nie skorzystam, ale ja też będę starał się wyciągnąć z tego konsekwencje. Nie urządzamy tu dziecinady, nie robimy sobie żartów z urzędu, mieszkańców, sołtysów, z radnych, którzy przyszli na sesję. Podejście radnych jest co najmniej niepoważne – mówił Tomasz Grabowski.

Po przerwie przewodniczą rady, Teresa Sobczyk (która jest jednocześnie przewodniczącą klubu, który dziś nie stawił się na obradach) poinformowała, że nie udało się dodzwonić do żadnego z nieobecnych.

- Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia – powiedziała T. Sobczyk.

komentarze (106)
Dodaj komentarz

Ten ostatni post mnie rośmieszył bo kaczmarkowi mówiło się prosto w twarz prawdę to albo nierozumiał ,albo wypowiadała się za niego pani skarbnik a jak jej nie było to mówił że deszcz pada.

Proszę nie szkalować nieobecnych radnych, widocznie mieli powody , żeby nie przyjść na sesję, chociaż powinni być i wyrazić swoje zdanie na temat pracy wójta, która pozostawia wiele do życzenia, delikatnie mówiąc. Nie będę zniżać się do poziomu tych co obrażają Kaczmarka ,ponieważ ich wypowiedzi świadczą tylko o tym kto głosował na obecnego. Jesteście tak pewni siebie ponieważ ukrywacie się pod pseudonimem, odwaga polega na mówieniu prosto w twarz co nam się nie podoba.

Radni zagłosują jak im kaczmarek wyda dyspozycje ale najpierw musi spuścić ich ze smyczy.Tak pięknie gadał a nic ciekawego nie zrobił.

Pewien mądry tybetański mnich powiedział: „Miej wy****, a będzie ci dane” Pozdrawiam wszystkich czerpiących radość z zaistniałej tu gównoburzy

A dlaczego nie ma tej ostatniej sesji na BIP Strzelce, powinna być opublikowana. Ale widzę że niewygodne sprawy są o omijane szerokim łukiem.

Wiocha i wiesniaki ze słomą i smród em z obory.

Możecie mnie za to tutaj zwyzywać ale nasze samorządy są tak skonstruowane prawnie, że najważniejsze decyzje podejmuje rada a nie wójt. Wójt wykonuje wole rady. Problem polega na tym że wielu nowowybranych wójtów nie przyjmuje tego do wiadomości i zaczyna prowadzić swoją politykę uważając radę za zło konieczne. Jeżeli wójt w dowolny sposób przez te kilka miesięcy nie przekonał do siebie ponad połowę rady, to nie ma szans. Jeżeli dodatkowo jeszcze prowadził działania wbrew woli rady, to rada mu się odwdzięczy. Myslę ze 30 czerwca radni przyjdą, udzielą absolutorium dla budżetu za rok 2018 i nie udzielą votum zaufania, potem jest rok czasu aby się dogadali, jeżeli sie nie dogadają, to za rok o tej porze ta rada Pana Wójta zwolni. Możecie wściekać się na radę, może ich wyzywać (może nawet słusznie, bo mogli przyjść i nie dać votum na tej sesji), ale to wójt ma tutaj bardzo dużo do myślenia, a rok szybko minie.

Wójta wybierali mieszkańcy gminy, a nie rada. Skoro go wybrali, to znaczy, że mu zaufali. Teraz rada rości sobie prawa do decydowania.

Nie to nie rada sobie rości te prawa, ale tak wyglada system samorządu okreslony ustawą i to ustawa i konstytucją - wójt jest władzą wykonawczą, aż tyle i tylko tyle, rada jest wladzą uchwałodawczą i to ona ustala kierunki działania i rozwoju i dzieli finanse. Więc to wojt realizuje decyzje rady a nie odwrotnie. Tak stanowi nasz system prawa.

Jaki jest system, doskonale wiem. Powtarzam! Wójta wybrali mieszkańcy, głosując właśnie na niego. To znaczy, że poprzedni nie sprawdził się. Rada działa na niekorzyść mieszkańców, szkodzi wszystkim.

Jak jestes taka madra to odpowiedz na pytanie: KTO WYBRAŁ RADĘ?

Taka jest prawda piekne wyjasnienie

Co to za odpoczyne jak klebia sie czarne chmury Milego odpoczynku panie Wojcie

Zaorac najlepiej te całe MIASTO Strzelce.

Morde ci zaorać

Największe wieśniactwo, patologia i Sebixy bez gimnazjum = Strzelce

Krzysztof Piątek na wójta

Brawo wójt !!!

Kiedy wróci dyrrrektorka biblioteki publicznej pupilka pawelka od atrakcji ?? Dobrze Grabowski, porzadki super..

Pokaż twarz albo nie ma tematu szumowino

Strzeleckie wsiuny.

Cię spłodziły

Po prostu czytam te komentarze i nie wierzę Co na Urlop już nie można pojechać każdy może czy to zazdrość Po drugie szkoła chyba nie jest i tam wspaniale że w tylu komentarzach się tam przewija Mówcie konkretnie o co chodzi Jak widać jest wiele pytań od ludzi dajcie im odpowiedź to może zamilkną choć na chwilę Radni na sesji nie byli powód musiał być nie od tak . Na następnej sesji odpowiedzcie choć na połowę pytań widać w gminie dużo nie wiedzą lub boją się mówić . Przecież sami ludzie wybierali Wójta czego teraz chcą . Czasem ludzie boją się zmian i tu widać to jak na talerzu Macie pytania idźcie do Gminy i pytajcie kto wam broni A nie tylko ploty plotki ploteczki Jeden coś walnie A reszta za nim Szok Szok Jeszcze raz Szok

Brawo były Panie wójcie za ODWAGĘ.WIELKI szacun za podpisanie się imieniem i nazwiskiem.Nie było I nie będzie lepszego wójta od Pana. TO co się teraz dzieje wola o pomstę do Boga. ZWALNIANIE pracownika na kilka dni przed przejściem w okres chroniony to zwykle świństwo. TEGO SIĘ PO PROSTU NIE ROBI. No chyba, że jest się pozbawionym sumienia.

nie było lepszego bo jedyne co zrobił to pewnie ci umorzył rachunek za wodę

Ok ja też mam pytania Co z konkursem na panią Dyrektor . Co z Przedszkolem Co z budową stołówki szkolnej Żadnych prac nie widać Kim jest ta Sekretarka Kim jest ta Magda Ale bajzel Czy Ten obecny Wójt jest temu wszystkiemu winny Boże dajmy mu czas może odpowie

Kim jest ta Madzia, że tyle o niej komentarzy?

Jaka Petycja na Wójta Co ze Szkołą? Kto na tym Zyska ? Co tam się dzieje ? Kto ma Rację? Jak długo jeszcze będą się kłócić? Kim jest Magda ? Czy pojedzie na Urlop ? O Co przegrana Sprawa ?? Wiele pytań ........

Do mieszkanki ty na 100% jesteś od byłego wójta .Era kaczmarka przemineła jak ten film ,, przemineło z wiatrem" . Nadzieja matką głupich.

Jeśli era byłego Wojta minęła to Po co to opluwacie wybraliście pożera to macie za swoje

No taka mała pomyłeczka, bo nigdy nie głosowałam na Pana Kaczmarka. Za to na obecnego Wójta tak. Niestety tak.

A czemu wójt jeszcze nie podpisał umowy z dyrektorką szkoły, która wygrała konkurs?

Może dlatego że każdy konkurs musi się uprawomocnić

Większej bzdury nie słyszałem

I czy z tego będą wyciągnięte konsekwencje skoro zostaną wyciągnięte wobec nieobecnych radnych?

Najbardziej na tym forum ujadają ci ,którzy boją się powrotu Kaczmarka .

niech nie przychodzą dostaną mniej pieniędzy proste

Jako mieszkance gminy Strzelce jest mi wstyd, przed samą sobą, przed rodziną i znajomymi, że głosowałam na ludzi siedzących dzisiaj za tym stołem. Widząc co robi Pan Wójt liczę na referendum przeprowadzone z moich (podatków) pieniędzy. Barwo dla tych którzy nie przyszli. I dali jasny sygnał innym, że nie wszystko zostanie zamiecione pod dywan, że powiat i województwo usłyszy o kolesiostwie które uprawiane jest w gminie Strzelce, o zastraszaniu. Z resztą Pan Wójt powiedział że nie potrzebuje radnych więc o co ten szum. Skoro nie potrzebuje to nie przyszli emoji

Droga mieszkanko, wójt jest za krótko na stanowisku żeby miał już coś zamiatać. Pomyśl a później pisz. Proszę nie dysponuj moimi pieniędzmi ja również płacę podatek

No to chyba słabo Pani uczestniczy w życiu gminy skoro nie wie Pani co jest zamiatane

Proszę podać fakty.

Radni którzy się nie wstawili na sesję, są nie godni pełnienia takiej funkcji w gminie. Najwyraźniej nie umieją sami się wypowiedzieć, gdy nie mają scenariusza przygotowanego przez lalkarza pociągającego za sznurki. Uszanujcie wyborców którzy was wybrali i nie róbcie z gminy przedszkola. Jesteście infantylni!!! Wstyd. Nie mylcie demokracji z prywatą i chorymi ambicjami.

Może i lepiej, że się "nie wstawili".

Misia spadaj na szczaw wieśniaro. Ty i kino hahaha

Tymon naucz się pisać i wypowiadać cwaniaku

Nawet łogóny z simianowa sie odezwały

A dworusy im wtórują.

Domowe przedszkole. Jeden będzie pisał na drugiego. Hahaha. Nie trzeba chodzić do kina żeby się pośmiać. Wystarczy przeczytać tu komentarze.

Jednego dnia świętowali wiesniaki jakieś wymyślone dni pola a na drugi dzień afery polityczne na szczeblu wiejskim.

Gdyby nie Praca tych nazwanych przez Ciebie wieśniaków nie miałbyś co do gara włożyć pożal się Boże mieszczuchu od siedmiu boleści

Wy dajecie jeść, a my za was płacimy podatki. A więc cóż za łaska.

Radni klubu choć tak mogli wyrazić obawy o przyszłość tej gminy gdzie ważniejsze stało się urządzanie salonów i celebrowanie własnych zachowań. Powtórzyć sesje i odważnie powiedzieć "nie" z podniesionym czołem.

Będzie Wam to drodzy radni zapamiętane. Jako mieszkaniec gminy Wam mówię, nie komentator z zewnątrz. Nie chodzi tu o to kto wójt, kto ma większość, kto na urlop czy kto chory, a kto pierd****ł focha. Wasze niesnaski w radzie mnie nie interesują, tak samo jak Wasze różnice, poglądy i przynależność partyjna. To Wasz zasr**y psi obowiązek być na sesjach, za to macie płacone, po to Was ludzie wybrali. Nie pasuje, to złożyć mandaty.

Nie strasz, nie strasz, bo się .....ha ha

Baltazar wiejski KMIOTKU słoma i smród z obory ciągniesz za soba

Miało być pakowanie walizek a tu trzeba pisać durne komentarze. Chyba nici z urlopu

Były wójt na radnych na krótkiej smyczy a Madzia walczy o wpływy w szkole.Pożegnał się nieudacznik i pożegna się Madzia.

Myślę że niebawem skończy się ten bałagan w szkole. Bo jak tam idę to mi się nuż w kieszeni otwiera. Szkołą rządzi sekretarka która tylko od jakiegoś czasu zajmuje się petycją i wszystkim wtyka petycję do podpisaniami.

Petycja na wójta. Szkoła miesza się w politykę. Żenada.

Proszę częściej przychodzić do szkoły to nauczymy ortografii emoji

Madzia walczy o wpływy w szkole a jeszcze niedawno Jola cieszyła się ze zmiany Wójta może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi?

Powtórza Jescze raz i wojewoda odwoła radnych i wybory za 3 miesiące wtedy Tomek wprowadź 10 swoich

Znawca prawa się odezwał ha, ha, tylko 10 a może wiecej

Przeczytaj zobaczysz co wojewoda zrobi z radą W tym przypadku Wybory do rady a wójta mogą pocałować radni w d.. Pe

To chyba ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, Boże co ci ludzie za bzdury wypisują, znafca przez F,szkoda nawet zdzierać języka

A może to Tadzik nie spuścił ich ze smyczy?!

Nie przyszli na sesje bo Madzia nie zdążyła ułożyć im pytań i taka jest prawda!

Klub radnych to jest klub Tadeusza Kaczmarka, stochrzyli dzisiaj i widać, że nie maja nawet swojego zdania, biorą przykład z byłego wójta który również omijała sesje i tchórzył.

Jakbyś był odważny jak sugerujsz to byś się podpisał nazwiskiem ,innych wyzywasz od tchórzy a sam nim jesteś.

Wójt który płacze że nie może iść na urlop jest żałosny

Nie dziwię się że radni nie przyszli na tą sesję nie chcąc udzielić absolutorium wójtowi, bo pieniądze unijne które zdobył Kaczmarek poszły do kosza.

Konkretnie to był budżet byłego wójta i żadnych pieniędzy nikt nie zaprzepaścił. Jakie to unijne fundusze zdobywał poprzedni wójt? Popatrzcie na ościenne gminy jak one skorzystały z funduszy i jak wyglądają. Trzy kadencje a w gminie nie było żadnych zmian. Jak wyglądała tak wygląda..... smutne. Trzeba zmian i to mocnych.

Obecni nic nie zrobię bo oni celebryci A nie do pracy i rozsądnego myślenia

Tyle co ta gmina zdobyła pieniędzy unijnych za Kaczmarka to mało która z ościennych może się tym pochwalić, a ty masz wiedzę na poziomie przedszkola. Dzięki zdobytemu projektowi na termomodernizację przez byłego wójta ten ma podane wszystko na tacy, bo tak to już nic by nie robił. A te twoje wypociny są żałosne

Ciekawie piszecie ale tylko pod psełdonimem .Divo jesteś żałosna dużo straciłaś jak tamtego wójta niema .Nikt nie pamięta że stary wójt 6 miesięcy na chorobowym był.J tylko dla elity i znojomków ,kolesi a reszte ludzi miał gdzieś .

Nie pół roku tylko trzy miesiące ,byłem po operacji. Konkretnie wymień po nazwisku osoby którym nie udzieliłem wsparcia i wymień tą elitę którą wspierałem. Śmiało używajmy nazwisk, ty też się podpisz.

Brawo Panie Wójcie! Proszę nie zważać na słowa krytyki, dla nas zawsze to Pan jest wójtem i czekamy na najbliższe wybory!

Brawo Panie Wojcie dla mnie był jest i będzie człowiekiem z klasa

Były Wojt to klasa facet masz rację 100 %

Wiecie co żenada dla tego koła wstyd wstyd ciekawe kto was tak uczy

Brawo dla nieobecnych radnych????Tak trzymać.

Do piaskownicy tak nie zachowują się dorośli ludzie którym zaufalismy którzy nas reprezentują!!!!!!!

Ty chyba głosowalaś nie na tych radnych więc się nie wypowiadaj.

Trochę skromności Wojcie bo jak na razie to sama butnosc i do pracy a nie się bawić i szacunek dla ludzi

Wpierw wiejskie ĆWOKI świętowali a teraz się za łby biorą

Ćwoki to są w tzw mieście wychowaniu rynsztoku .Głosójesz na Burzę a potem to choice dziury.

To znaczy że pierwszą decyzją wójta było zaplanowanie urlopu?

Panie radny śliwicki niech pan się nie martwi kto pokryje koszty referendum bo to jest zwykłe narzędzie demokracji. Ale za to jest cisza kto pokryje koszty odszkodowań za przegraną sprawę sądową za zwolnionego pracownika

Czy to prawda że wójt przegrał sprawę w sądzie z byłym kierownikiem, którego zwolnił i czy gmina (czyli my podatnicy) będzie musiała płacić kasę?

To jest skandal, niech wojt płaci ze swoich pieniedzy za odszkodowanie dla pracownika zwolnionego nie zgodnie z prawem, a nie z naszych podatków

Jeśli gmina będzie musiała zapłacić, to zapłaci, tak samo jak zapłaciła Magdalenie L. wtedy, gdy zwolnił Ją Pan Tadeusz.

Karma wraca, niech sobie wójt przypomni co wyprawiał przed sesją absolutoryjna w tamtym roku jako przewodniczący komisji rewizyjnej .

Komisja rewizyjna jest właśnie od tego, żeby patrzeć władzy na ręce, a nie "przyklepywać".

Wraca z natężenia siła

Brawo "diva"

Brawa dla nieobecnych radnych, tak trzymać.

Dokładnie tak!

Wójt nie musi być na żadnej sesji, nawet absolutoryjnej, chyba że obecnego obowiązują inne przepisy.

To że wójt wziął się za porządek w gminie i nie rozdaje kasy na prawo i lewo, to już dla wszystkich źle? Za robotę się weźcie wszyscy a nie..

A ile ma zapłacić za przegrana sprawę w sądzie pracownikowi to jak nie rozdaje śmiech na sali

To nie my, szarzy ludzie, planujemy sobie wakacje na początku swojej nowej pracy.

chyba jest tego jakiś powód. Może jednak warto słuchać wyborców Panie Wójcie ...

Jesli na 15 radnych 8 jest w opozycji to jakim cudem pozostałych 7 tworzy koalicje skoro są mniejszością ?

Bo Wójt wybierany jest w wyborach bezpośrednich, a nie przez większość w Radzie

Brawo dla nieobecnych Radnych

żenada, tak wypowiada się była radna, w **** macie mieszkańców tylko wasze polityczne zagrywki się liczą a ja juz żałuje ze głosowałam na obecną , poprawię się!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także