Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Ratownicy Aquaparku żądają podwyżek i grożą rozwiązaniem umów. Zastąpi ich firma z zewnątrz?

Wydarzenia 02-12-2019 Autor: ksz
157
[WIDEO] Ratownicy Aquaparku żądają podwyżek i grożą rozwiązaniem umów. Zastąpi ich firma z zewnątrz?

Aquapark planuje ogłosić przetarg na outsourcing usług ratowników. Spowodowało to niemałe poruszenie, zarówno wśród załogi, jak i radnych, do których ci pierwsi wystosowali pismo. Twierdzą w nim, że należy im się podwyżka, a jeśli jej nie otrzymają, istnieje możliwość, że Aquapark pozostanie bez obsługi. W związku ze sprawą podczas ostatniej sesji Rady Miasta w prawie 20-minutowy ogień pytań wzięty został dyrektor obiektu Paweł Ślęzak.

Sprawę pisma ratowników do Rady Miasta poruszyła Ewa Rzymkowska.

- Pismo dotyczyło kwestii wynagrodzeń i tego, że ratownicy proszą o podwyżki. Może warto by było zorganizować jakieś spotkanie z tymi ratownikami, bo nie uzyskaliśmy informacji, czy były w ogóle prowadzone z nimi jakiekolwiek rozmowy. Być może wszystko jeszcze jest do uzgodnienia i doprowadzenia do konsensusu - zaczęła radna.

Jako że na sali obecny był dyrektor Aquaparku Paweł Ślęzak, oddano mu głos.

- Rzeczywiście ratownicy wystąpili z takim pismem, dostali odpowiedź, że w połowie grudnia otrzymają informację, czy będzie możliwa podwyżka i czy w ogóle ona będzie - relacjonował. - Natomiast - myślę, że państwo też się z tym zgodzicie - szukamy wszędzie oszczędności. Aquapark ma już prawie osiem lat, codziennie są podpisywane faktury dotyczące rzeczy, które się zużywają i psują - gwarancja już dawno się skończyła, a to są potężne pieniądze i naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby koszty Aquaparku były jak najmniejsze.

Dyrektor oburzał się także, że pismo ratowników w ogóle do rady trafiło.

- To jest jakiś precedens i dla mnie dziwna sprawa, bo ratownicy są pracownikami Aquaparku i skierowali pismo do wiadomości prezydenta i radnych - nie wiem, co mieli na celu, czy postraszenie? Nie mam pojęcia, dla mnie oczywistą jest sprawą, że dokonując analizy, jednym z ich punktów jest ogłoszenie przetargu na outsourcing na ratownictwo - mówił Ślęzak i zaczął wyliczać: - Ratowników na umowę zlecenie jest około 35-40 i jeden ma 4 czy 8 godzin w miesiącu, a całą robotę ZUS-u i obsłużenia tego muszą wykonać pracownicy MOSiR-u, musimy zabezpieczyć BHP, musimy ich wyposażyć i ubrać, stąd koszty są nieprawdopodobne.

Ewa Rzymkowska nie dawała jednak za wygraną.

- A może jednak warto byłoby spróbować spotkać się z tą grupą? Może ustalicie jakieś kwestie i dojdziecie do porozumienia, bo w piśmie było jakieś takie zastrzeżenie, że "w przypadku odmowy nie jest możliwa dalsza współpraca". Żeby nie było nagle takiej sytuacji, że nagle wszyscy wypowiedzą umowę - mówiła, a przytakiwał jej przewodniczący rady Mariusz Sikora: - Obecnie pracujący to sprawdzeni ratownicy, z doświadczeniem, znają nasz obiekt i gości oraz ich zachowania.

Paweł Ślęzak stwierdzał jednak jasno: nie ma tematu do rozmów z ratownikami.

- O czym ja mam rozmawiać z nimi? To jest prosty temat. Jest wystąpienie o podwyżkę, a w tym roku już jedną dostali i zostało zapowiedziane, że nie ma pieniędzy w budżecie na to, żeby dostali drugą - bo skąd ja mam te pieniądze wziąć? Dyskusja jest absolutnie zbędna. Ja nie wiem, skąd z państwa strony są jakieś niepokoje. Jeśli ktoś wymówi pracę i nie będzie chciał pracować, to nie będzie pracował - prosty temat. Jakie spotkania, z kim? Przy kawie, przy herbacie? - pytał retorycznie Ślęzak. - Jest pismo, została odpowiedź udzielona: w połowie grudnia otrzymają informację. Jeśli analiza pokaże, że będziemy mogli na to pozwolić, to pewnie podwyżki będą, choć nie wiem czy akurat tyle, ile oni sobie życzą. Stawka godzinowa ratowników kutnowskich jest w górnej strefie stanu średniego w Polsce. To nie jest tak, że ktoś kogoś wykorzystuje. Umowa zlecenie to jest umowa dobrowolna. Jeśli ktoś chce pracować, zna warunki, to pracuje. Jeśli nie - to nie pracuje.

Radni pytali o możliwe scenariusze po przetargu.

- Jeśli zostanie on wygrany przez firmę zewnętrzną, to możliwe, że wszyscy ratownicy stracą pracę, a to będą nasi mieszkańcy - zauważył Michał Łucki.

- Był już kiedyś w Aquaparku outsourcing ratownictwa, wygrała firma i pierwsze co zrobiła, to przyszła do mnie i zapytała, ilu mogę dać ratowników. Gdzie będą szukać ludzi z zewnątrz, kiedy mają gotowych ratowników - odpowiadał Ślęzak. - Jeśli się państwo wczytacie w SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia w przetargu - dop. red.), to tam są wyraźne zapisy, na tyle, ile prawo pozwala, żeby zabezpieczyć czterech zmianowych, którzy są w tej chwili, żeby zapewnić zmianowego na pełnym etacie od nas. Jeśli tak oczywista i prozaiczna sprawa, jak to pismo staje się przedmiotem debaty szacownej rady, to ja bardzo przepraszam - jest dużo więcej problemów. Proszę mi wierzyć, mam na względzie dobro i to, żeby ci pracownicy mogli dalej pracować. A jeśli nie będą chcieli, bo im warunki nie będą odpowiadały - trudno.

Stonować nastroje próbował Rafał Jóźwiak.

- Widzę, że tam jest głównie problem międzyludzki, a nie ekonomiczny i poszliście niestety na udry. Jeśli doszło do tego, że takie pisma do rady trafiają, to takie można wyciągnąć wnioski - komentował Rafał Jóźwiak, który skupił się jednak na czymś innym. - Były w historii Aquaparku bardzo dramatyczne zdarzenia związane z tym, że osoby - jak się domniemuje - nie miały odpowiednich kwalifikacji. Jaka będzie kontrola firmy w ramach outsorcingu, aby na te szczególnie wrażliwe umiejętności ratowania życia i zdrowia ludzkiego, pan miał jako dyrektor pełny wpływ? Żeby nie zrzucać na zewnętrzną firmę: "no przecież to wy mieliście to zapewnić". Czasami warto zapłacić kilka złotych więcej.

- Faktycznie była taka sytuacja, spowodowana przez czynnik ludzki, że kilku ratowników nie miało uprawnień, ale to zostało wszystko wyjaśnione, reakcja była natychmiastowa i nie chciałbym do tego wracać. Kontrola jest absolutnie zabezpieczona, zresztą to jest wpisane w SIWZ - zapewniał Ślęzak.

Dyrektor Aquaparku podkreślał, że najważniejszy jest budżet. Jeśli analizy wykażą, że można dać podwyżki, to one się pojawią. A jeśli firmy startujące do przetargu złożą nieopłacalne dla obiektu oferty, umowa na outsourcing nie zostanie podpisana.

- Natomiast dzisiaj mamy taką sytuację, że oto ratownicy, którzy - powtarzam - w tym roku otrzymali już podwyżkę, napisali pismo o następną. Będzie podsumowywany rok, pamiętacie państwo co się stało, jakie wielkie nieszczęście nam groziło, gdy jedna z kratek wentylacyjnych spadła i trzeba było zabezpieczyć 46 kratek wentylacyjnych i kosztowało to - nie mogę powiedzieć dokładnie, bo to tajemnica - paredziesiąt tysięcy. To nie jest tak, że pieniądze gdzieś na kupce leżą, a Ślęzak nie chce dać ratownikom, bo się zacietrzewił. Absolutnie się nie zacietrzewił - podsumowywał dyrektor Aquaparku.

O ratownikach i przetargu będziemy jeszcze pisać na łamach KCI.

komentarze (157)
Dodaj komentarz

Niektórzy z ratowników nie nadają się do pracy z ludźmi. Konieczne szkolenia z komunikacji społecznej i dobrych obyczajów. Basen zamieniają w disco- polową imprezę z prymitywnymi, hałaśliwymi przytupankami.

Trza sie byyło ucyc to tyz bys tak miala ja my.A co tsa było i jus

A ratownicy to 40% strażaków i 40% policjantów którzy zarabiają sporo dostając co roku podwyżki po 655 zł i 500 zł w 2020 r., płatne nadg, 13stki mundurówki, płatne dojazdy do miejsca pełnienia służby, podwyżka dodatku za wyżywienie, wczasy pod gruszą, dodatek za brak mieszkania etc. i robić im sie nie chce bo tam tez nieustannie walczą o podwy zki bo chocby mieli 10 000 zł na mc to i tak bedzie im mało !!! Mowa o policjantach

Tak sie sklada że WŁADCA BASENU bez RATOWNIKÓW jest po prostu NIKIM a oni bez niego nie lepiej,ale to On ,jako Władca powinien umieć prowadzić rozmowy,rozwiązywać konflikty i dbać o dobrą atmosfere w zespole jaki zatrudnia.A niestety w tym jest Cieniutki i mamy co mamy.

Po pierwsze nikt nie wmówi mi że nie ma nic lepszego jak zgrany zespół stałej, dobrze wyszkolonej kadry ludzi, znających specyfiką obiektu, ludzi stąd ... to cholerny atut. Ratownicy znający specyfikę miejsca i nie oszukujmy się ludzie sprawdzeni i z doświadczeniem. Firmy zewnętrzne często dają nam możliwość redukcji kosztów, to fakt. Tylko że chęć DUŻEJ REDUKCJI KOSZTÓW, może doprowadzić wykonawcę do granicy opłacalności, co zawsze odbija się negatywnie na jakości usług. Można zlecać zadania, jednak nie da się delegować odpowiedzialności … a jaka będzie kontrola Dyrektora nad tym kogo wprowadzi firma na basen ? Żadna …

Krótko, Nie kąsa się ręki, która karmi.

Do Sylwii nie ma szans na to aby ratownicy bez kwalifikacji pracowali na Aqua, kontrola jest podwójna , raz przez pracodawce w momencie naboru /firme/ dwa przez dyrekcje Aqua. Wszystkie procedury, ilosci ratownikow na zmianach, wymagania idywidualne ratownikó sa zawarte w umowie pomiedzy Aqua a firmą. Nie ma najmniejszego zagrozenia. To co było tak haniebne z ratownikami to zostało wyjasnione, To szef WOPRu sfałszował dokumenty i bogu ducha winni byli ratownicy a tym bardziej dyrektor który sprawdzał kwalifikacje, które były z godne z wymogami ale jak wiemy fałszywe. Ja mysle ze dyrektor Ślęzak nie da zrobić krzywdy ratownikom i tak to wszystko urządzi, że będą oszczędności i wysoka jakość pracy ratowników.

a u szefa WOPRu to skąd się piłkarzyki wzięli, przez przypadek?? nie sądzę...

i przecież Dyrektor szefa WOPRu w aquaparku też zatrudnił, więc kogo tu chcesz oszukać??

A tak ,na dobrą sprawe,to każdy ma prawo walczyć o podwyżke.....ratownicy też i dyrektor ,tylko że on nie odpowiada za ludzkie życie a nawet nie wiemy ile dostaje.Smutne to .Bardzo smutne.

To że Ślezak ,w stosunku do ratowników ,kulturą nie grzeszy to tak jest od b.dawna. Jeśli faktycznie Akva przejmuje zewnętrzna firma to może i pora zastąpić nieudolnego dyrektora kimś innym.On jest Cienki.B.Cienki. Ale miasto nie chce tego widzieć.Kolesie,kumple,układy. A może by tak chociaż p.dyrektor podał ile odbiera do rączki,skoro już wiemy ile ratownicy zarabiają. Przecie to chyba nie tajemnica państwowa,może tu trzeba szukać oszczędności a nie u ludzi od pracy których zależy nasze życie.

No to jednak doczekaliśmy się że ratownikami będą Ukraińcy. Brawo Panie Dyrektorze. Oby historia się nie powtórzyła że połowa bez papierów będzie.

No i doczekali skarżypyty ratownicy, dzisiaj został rozstrzygnięty przetarg na świadczenie usług ratowniczych w Aquaparku, dyrektor Ślęzak zaoszczędził 118 000 zł w skali roku. Brawo dyrektorze okazało się kolejny raz, że jest Pan fachowcem co się zowie, a ratownicy teraz w kolejce po prośbie z przeprosinami, żeby dyrektor zarekomendował ich nowej firmie żeby ich przyjęli do pracy.

napisz mi kolego "cios" jak Ty to wyliczyłeś, bo mi wychodzi zupełnie inna kwota oczywiście w drugą stronę???

Jesli nie chca pracowac za takie pieniadze a 14 zl na reke to nie jest zle dotego druga praca to niech zadaja podwyzek tam gdzie maja umowy o prace. A napewno znajda sie osoby ktore beda chcialy sobie dorobic , i niejeden ma uprawnienia.

Mam pytanko, co się stało z pierwotną wersją SIWZ-u, która na stronie MOSiR-u została opublikowana w dniu 26 listopada br.? Dlaczego ją zmieniliście i w dniu 3 grudnia została "zawieszona" wersja po zmianach? Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu na sesji tak zachęcał do zapoznania się z jej treścią, zapewniając o absolutnym bezpieczeństwie gości Aquaparku, a chyba z tym bezpieczeństwem to nie do końca zostały określone warunki w zakresie doświadczenia Wykonawcy? Tak przynajmniej wynika z treści zadanego pytania przez Wykonawcę, które jest zamieszczone na stronie MOSiR_u... Mając na uwadze zadane pytanie i fakt, że zostało przyjęte jedno kryterium oceny ofert, w przetargu mogła wystartować Babcia klozetowa i go wygrać oferując stosunkowo niską cenę za realizację przedmiotowej usługi. Tylko czy taka Babcia klozetowa zapewniłaby nam, gościom wystarczające bezpieczeństwo? To co z tym SIWZ-em? pewnie więcej takich baboli tam było stąd decyzja o całkowitej jego zmianie???

Do "Normalny" podanie ręki, rozmowa powiedzenie dzień dobry to raczej normalne sytuacje kulturalnego człowieka a nie wizerunek szef to człowiek kulturalny z natury oraz pełnionego stanowiska a przedewsztstrkim który nie zgarnia wyłącznie do siebie a dba o swoich pracowników. Może razem z panem dyrektorem przyjdz popracuj choćby dwa dyżury w godzinach kiedy jest najwięcej odwiedzających ok 200 osób na jedną godzinę w tym połowa to dzieci. Spróbuj pochodzić obserwować wszystkich pomóc jak ktoś się przewróci w tych warunkach gdzie temperatura i wilgotność często doprowadza do omdleń. A PIENIĄDZE MAJĄC TAKĄ OGROMNĄ ODPOWIEDZIALNOŚC ZA ŻYCIE !!!!!!! LUDZKIE PONIEWAŻ MY ODWIEDZAJĄCY się bawimy a on stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zastanówcie się czy chcielibyści tak pracować . Do tego każdy z ratowników musi się szkolić , musi pilnować by posiadać wszystkie uprawnienia tak jak policjant czy strażak . Nie bązmy śmieszni zadbajmy by każdy kto przychodzi do aqaparku czuł się bezpieczny a to jest połączone z zatrudnieniem odpowiednich ludzi a sądzę jestem przekonana,że KADRA RATOWNICZA OBECNAjest naprawdę dobra i odpowiedzialna.

Po takim wystąpieniu Pana Dyrektora i słowach to na miejscu ratowników na pewno bym nie przedłużył umowy. Zostanie Dyrektor sam z tymi etatowymi i niech się martwi kto w styczniu przyjdzie do pracy.- A zapomniałem chętnych tutaj jest dużo za taką kasę. Mówicie że ratownicy nic nie robią- A kto pilnuje wasze dzieci kiedy zostswiacie je idąc do sauny. Przecież jest ratownik- widziałem nie raz takie akcje. Tylko pamiętajcie że ratownik na danej sekcji jest jeden A dzieci może być kilkadziesiąt. Panie Dyrektorze to nie te czasy żeby tak traktować pracowników. Słuchając Pana wystąpienia to zmieniłem zdanie o panu. Widzi Pan tylko czubek własnego nosa i trochę woda sodowa uderzyła do głowy.

Do Aqua, po jakim wystąpieniu, że powiedział prawdę, że z takimi sprawami nie leci się do Rady ani do Prezydenta i nie robi się z igły widły, że kiedy dyrektor odpowieda, że do połowy grudnia ustosunkuje sie do wystapienia ratowników, bo wtedy będzie wiedział jakim budzetem bedzie dysponował w 2020 roku to jest normalna sprawa, ale nie radni z PiS szukaja poklasku, że tak się martwia o pracowników, którzy przecież na aquaparku dorabiaja do swoich podstawowych pensji zupełnie niezłe pieniądze, to jest kpina robienie z tego faktu taaakiej afery. Znam Pana Ślęzaka od dawna, wcześniej jako nauczyciela wf, wspaniałego trenera i teraz szefa MOSiR. Ludzie wystarczy tylko rozejrzeć sie w kalendarzu imprez sportowych i zobaczyc jak działa MOSiR zajrzeć na strone Aquaparku i poczytać opinie klientów w goole. Wszystko w temacie 90 % bardzo pozytywnych opinii. Prosze sie nie przejmowac tym hejtem wielu ludzi popiera Pana w 100 %

Do Seniora....najpierw sprawdź czy wszyscy z ratowników dorabiaja do innych pensji. Bo z tego co wiem są tacy którzy pracują tylko w Aquaparku i to jest ich jedyny dochód. Pracują na umowę zlecenie więc ani l4 ani urlopu nie mają więc chcąc mieć wolne z powodu choroby lub innej sytuacji muszą oddać dyżur, poza tym pracujący na umowę zlecenie nie mają nawet pełnego etatu tylko koło godzin w miesiącu. Więc 1450zl --100x14,5zl (Tak pisali że mają taką stawkę) jest dużo?

Seniorze jak nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj. Gdzie mieli pójść jak nie do zwierzchnika czytaj pracodawcy Dyrektora do Prezydenta czy Radnych?? To była reakcja [drugie pismo] na brak odpowiedzi i rozmów po pierwszym piśmie. Odpowiedź o analizie była skutkiem właśnie zwrócenia się o pomoc do włodarzy miasta i jestem pewna, że gdyby nie to, to wszystko byłoby zamiecione pod dywan przez Dyrektora.

Wszędzie oszczędności, a wszystko idzie do góry ,masakra co się dzieje. Szkoda dobrej zmiany na Aqua ale są madżejsi.

Hej czesto korzystam z Aquaparku i teraz jest naprawdę dobra ekipa ratownikow. Udzielają sie i sa mili ale lepiej przyoszczedzic pare zl miesiecznie. OSZCZEDZANIE NIE ZARABIA!!! Poloczki. Pozdro dla ratownikow

a tak z innej beczki to czy Pan dyrektor to nie powinien już być na zasłużonej emeryturze?

15 zł w polu dają ????

A może Pani Ewa by pomogła. Chciałbym zobaczyć Ją w stroju kąpielowym (oczywiście "w kratę"). Marnuje się w tym KRUS-ie.

Nie długo będzie pracować Ukrainnaaa skoro Pan Wielki dyrektor tak chce, wszystko w jego rękach...Tylko wtedy zrobi sie taki kibel, ze piłkarzyki to małe piwo.

Ja tam się spotykam ze swoimi pracownikami przy WÓDCE . Cha cha

50 gr x 200 godzin = 100 zł na ratownika 16 ratowników x 100 zł = 1600 zl 1600 miesięcznie x 12 = 19200 Koszty tylko dla ratownika , pracodawca płaci dwa razy tyle czyli min. 38 400, może i mało ale na ilości robi różnicę. Nie przepadam za P.Ś. bo z niego taki dyr. Jak..., że kratka spadła to wielki koszt A gdzie jest prewencja... nic nie jest na czas remontowane to takie są skutki. Jak chce się mieć zyski to trzeba dbac o obiekt i sie rozwijać. Budżet jest i trzeba się zmieścić ale są rzeczy ważne i .... a nie wlasne ego.

Panie Zygmuncie, trochę źle policzone, mniej ratowników/godzin trzeba wziąć pod uwagę i koszty na śmieciowej umowie są znikome przy zatrudnianiu studentów i osoby już otrzymujące minimalną krajową w innym zakładzie.

Największym problemem jest tu ''pan dyrektor''. Facio tak obrósł w piórka , tak się poczuł jakby był z nadania Pana Boga że nawet jakakolwiek uwaga w jego kierunku doprowadza go do szału. Uważam że ten pan już się zużył i jest do wymiany. Jak to mówią , jego wizja rozwoju firmy się wyczerpała. Traktowanie wszystkich ''z buta'' bo ma się w Kutnie ''plecy''to na obecne czasy za mało żeby być dobrym szefem.

Pani Aniu ja się z Panią nie zgadzam. Dyrektor Ślęzak jest dobrym szefem, organizatorem i bardzo dobrze dba o obiekt. Zawsze jest do dyspozycji pracowników. Potwierdzeniem tego są opinie na google, gdzie na ok. 1600 ocen 90% to 5 i 4 gwiazdki,czyli bardzo dobra opinia. W Auaparku jest czyściutko, woda jest perfect, personel miły, a ze coś czasami się uszkodzi to chyba normalne przy tylu tysiącach odwiedzających.

No ostatnio go w no z wody ratownik wylawial taka czysta woda....i za te 15. Zl nawet taka robote robią ratownicy

łubu dubu,łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam... zapomniałeś napisać.

W takiej umowie to nie rząda ani nie prosi tylko ewentualnie może się spytać czy ewentualnie przewiduje się jakieś podwyzki. Ja tez dorabiam bo poprostu z zoną mamy najniźsze i co mam zrobić, zaciskam zęby i wale 500godz miesięcznie. Może głupie ale prawdziwe bo tak jest w ochronie ale gdybym chciał postawić swoje warunki to by mnie wysłali do policji czy straży lub nauczycieli. Nie mam nic do tych zawodów ale zlecenia nic nie znaczą. A wy robicie szum z pożal się Boże jakimiś posłami. A co oni mają do samorządu? Albo jak za komuny jak coś nie po mojej myśli to poskarże się sekretarzowi partii. Zarządaj w prywatnej firmie to zobaczymy. A te samo prawo pracy. Jak nie pomogą posły to może do ksindza napiszecie i omijając droge słuźbową. Żenada. Ja też go nie kocham ale trochę rozsądku. A może jeszcze mamusi się poskarźcie że jak was traktują.

Nie podoba się to odejść z pracy. Wielcy mi ratownicy. Połowa nawet pływać nie umie.

Pracują tak, 2 osoby na basenie jedna w kanciapie tej za szklaną szybą na telefonie tak co 10 15 minut zmiana, jak więcej czasem w 2 osoby odpoczywają, to wychodzi na to, że w 1 godzinie mają 15 minut przerwy albo 20 minut, to w 8 godzin z 1,5 godziny wolnego na komórkach tel., odpoczywają, takiej pracy pozazdrościć 14,50 zł na godzinę w tym kwadrans wolnego, a jak relaksujących 10, 15 osób to zasnąć można,,,,.

Jeżeli dla niektórych komentujących wspaniałomyślnym działaniem dyrektora było zorganizowanie przetargu na firmę zewnętrzną zamiast porozmawiać z ratownikami i oburzać się że pismo poszło do wiadomości rady , nie wspominając o tej ambitnej tegorocznej podwyżce 0,50 gr to gratuluję rozumu . 

Ludzie co z tego że ratownicy w większości pracują w szkole cz w straży ... pomyślcie trochę że widocznie tam tyle ile mówicie nie zarabiają skoro szukają drugiej roboty , bo wątpię że na Aqua siedzą dla przyjemności ... i co w tym dziwnego że pracujący człowiek prosi o podwyżkę ??? czasem mam wrażenie że komentarze tutaj piszą ci co siedzą z **** w domu i za 500 plus na basen chodzą ...

Prosić a żądać, straszyć „brakiem możliwości dalszej współpracy” to jednak zdecydowana różnica. Z tego co czytałem są tam ratownicy z umową na stałe więc przez przetarg mogą ją stracić... to dopiero przykre, jedni chcieli więcej a mogą zabrać innym podstawowe źródło dochodu, ciekawe czy w straży/ szkole tez się idzie do przełożonego z takimi „prośbami”

To czemu nie proszą o podwyżki w tych miejscach pracy gdzie za mało zarabiają i muszą przez to dorabiać w Aqua....

bo w straży czy w szkole wysokość pensji ustalana jest z góry , tam się nie wnioskuje z prośbą o podwyżkę

To może trzeba pomyśleć o zmianie pracy na lepiej płatną??

rozumiem że ci co piszą niech się zwolnią to na ich miejsce przyjdą i zupełnie nie będzie im przeszkadzało że aquapark stoi zamknięty z powodu braku kadry

Własnie zrozumienia. Dorabianie i to na umowe zlecenie stawiać warunki. A te 20zł z papierami to musiał Ci pijany ochraniacz nagadać albo chciał się dowartościować. Co wy palicie?

W ochronie 10 zł to ma inwalida z grupa, zero kwalifikacji. A jeśli chodzi o pozwolenie na bron lub patrol 20zl godzina. Nie mam kompletnie do tych ludzi.. Ale bądźmy sprawiedliwi, w innych aquparkach nie daleko lepiej zarabiają...

Więcej zrozumienia, a nie zazdrość. Idź na basen na kilka godzin zobaczysz jak przyjemnie

Nie przepadam za p. Ślęzakiem ale co do ratowników popieram go całkowicie. Ludzie którzy chcą dorobić to muszą przyjąć warunki jakie im proponują a nie stawiać swoje warunki. Kto to słyszał. Jak chcą dorobić niech idą do ochrony. Jak dostaną 10zl do ręki to będzie luks i tez z papierami. Ludzie chcą dorobić to przyjmują takie warunki albo szukają innej pracy. Parodja i oczywista nagonka. Ale jak nagonka to się mówi wprost że ten pan to taki i tak że ten pan to to i tamto a nie dyktować komuś warunki. Jestem za i powiem że tym panom dziękujemy

Jadę dziś po południu na basen popatrzeć jak pracują na 100%.

Chyba piszesz jak piłkarzyki trenera Ś pracowali, hahaha co mozna bylo praca nazwać...ale afera była to teraz pozadna ekipa jest..trzymajcie się już Góra wie wszystko...

Tak trochę jesteś złośliwy,jako trener i wf,trochę wymagał a tak 25 lat wstecz i więcej pamięcią sięgam ,to 10 Pawełków ratowników jak takich znajdziesz nawet 5 to po dłoniach cię będę całował,facet w porządku a inna sprawa ,że w 900 miastach tworzy się jakaś tam ekipa jest było i będzie,nasza Kutnowska ekipa burzowa niczym się nie różni od innych a rządy złodziei naszej ojczyzny po-paprańców tuska sprzyjała dziwnym patologicznym nie prawidłowością w całym kraju. No cóż eldorado się prawie skończyło a nowe to pikuś,. Ogólnie jest w porządku.

Ta sama ekipa od lat,prezes jest o.k i nie będzie im utrudniał podwyżki taka była ......,jak wywalczą,a w cholerę ich zwolnić i tyle znajomki ro...... i znajomi znajomych,tak się przyglądam od kilku lat i połowę bym zwolnił od razu a reszta zero podwyżki,w piłeczkę se grają komóreczki jeden jak zjadł batona to ręce do wody i sobie umył,najgorzej jak są 2 ,3 osoby w wodzie to już zero reakcji sprawdzałem kładąc się na dnie przed jak po wynurzeniu nic tylko uśmiechy,z pakamerki jeden ludzi nagrywa zdjęcia sobie robi potem oglądają i się śmieją tak to prawda,teraz będą łazić jak esesmani bo ludzie piszą ale żadna podwyżka się nie należy jak chcą zarabiać więcej to na strefę ale nie odejdą od tak lukratywnego stanowiska nic nie robią ,nie pasuje do innej pracy i tyle rzecz najnormalniejsza w świecie,za popaprańców mogli strajkować,po dawnej aferze też nic ale prezes był wtedy mocny a to ,że ludzie gadają to nic,sytuacja jest niezdrowa ponieważ prezes za długo się z nimi zna oni za nim a on niby obojętny ale na rękę by zostali,dla mnie prezes jest w porządku i powinien im dać się zwolnić ciekawe który ratownik pierwszy położy wypowiedzenie- proste ŻADEN bo kasę chcą za frajer i tyle ,żadnej podwyżki w tym roku ,od stycznia pkb spadnie mocno na zachodzie bardziej nie stać AQ na podwyżki ,a jeszcze jedno można jechać tak na 8 rano popatrzeć ile autek pod AQ stoi i jakich a tak 3 latka wstecz ???ale wracając do tematu po paru latach obserwacji to raczej nie powinni dostać podwyżek a jak dostaną to święte krówki dopiero pokażą jak im zależy na rzetelnej pracy ,zasada prosta jak się nie podoba płaca szanownemu gronu droga wolna honorowo. P.S. nikt się nie zwolni. Podwyżkę był dał panu prezesowi Ś.,bo według mnie należy się obserwując pracę w AQ przez te lata.

7 ratowników tylko?łapki w dól?zamiast pracować w komóreczkach i kci czytacie???kto rano czyta kci w tym temacie -proste -raczej wy.

Wszyscy powinni godnie zarabiać etatowcy oraz zleceniowcy, Ratownik to Ratownik nikt nie jest z gorszego sortu. Dyrek próbuje grać na ludziach jakim prawem...

Wszyscy z unowy o pracę są intruktorami tez zarabiaja kasę, zresztą co to za różnica każdy, pracuje po 200/300 h żeby utrzymać rodzinę. Gdyby były normalne pensje było by inaczej...popieram Ratowników

Jest grupa ratowników która pracuje na umowę o pracę i jest to ICH JEDYNA PRACA. Więc przez bandę oszolomów którym ciagle malo i w strazy zarabiaja po 4 tys. ludzie straca jedyną prace.

To kto za tą prowokacją stoi?

Może analiza zarobków wszystkich pracowników od dyrektora po sprzątaczka??

Widać jak wiele złego dzieje się za rządów dobrej zmiany, podwyżka goni podwyżkę, każdy chce rządzić, kłótnie i tylko kłótnie, zazdrość do kwadratu. Jeśli chodzi o Aquapark to pracownik podpisujący warunki pracy zgadza się na ich respektowanie, a jeśli zaczyna chodzić na skargi i wyciąga problem na zewnątrz to staje się nie lojalny, nie kompetentny, a przede wszystkim nieudolny gdyż jeśli warunki mu nie odpowiadają to nie musi tam pracować i oczerniać wszystkich wokół, bo z tego co czytam to nasi ratownicy są nieudolni, a swoją niezaradność pokazali tupiąc nóżkami bo nam się należy i basta

przeciez oni nic nie robiom te ratowniki tylko puszczajom smierdzace bonki

A radny Markiewicz co tak siedzi jak mysz pod miotłą. Przecież on też jest pracownikiem Aquaparku. Szafki nie działają to przecież jego zasługą. Burze kasę za etat w Aquaparku i to nie małą gdzie nigdy go nie ma albo nie ma czasu bo wyjsc na papieroska i ploty tez trzeba miec kiedy. A w czasie godzin pracy obraduje na sesjach za co też bierze kasę nie małą. Informatyk z niego żaden A ponoć i tym się zajmuje. Może radni tym się zajmą na sesji.

Lolo akurat w tym przypadku to nie masz racji. Markiewicz jest jedyną osobą do której można zadzwonić w weekendy, czy w godzinach wieczornych i zgłosić problem, który w jest jak najszybciej rozwiązywany. Kiedy jest poważna awaria to przyjeżdża nie patrząc czy to są jego godziny pracy, czy też nie. także Lolo w tym przypadku to przesadziłeś.

Trochę obietnic poskładać, ciekaw jak je teraz spełni haha weryfikacja bedzoe na pewno

Ciekawe co zrobi z 3/4 praca kasjerow i kasjerek??? emoji

Do innych też można się dodzwonić.

Do Lolo . Jeśli chcesz się dowiedzieć czym od wielu lat zajmuję się w Aquaparku to zapraszam pokażę Ci. Miej jednak odwagę przyjść, a nich rzucać kłamliwe oskarżenia udając anonimowego. Pozdrawiam i życzę Ci rozumu.

Może skoro już temat na tapecie to ktoś się zajmie tą grupą najlepszych ratowników co siedzi wiecznie po 2 trzy osoby na parapecie pod oknem. Z daleka widać jak obgadują, naśmiewają się, palcami sobie pokazuje ludzi. To widać... Panowie. Tak się nie robi. Generalnie to robię tam co chcą. Skoro za plotkowanie nie chcą podnieść pensji to trzeba znów ić pracę. Popieram dyrektora który nie daje się szantażować i trzyma się planu. Poza tym podwyżki opłaca nie on A my mieszkańcy. Z naszych kieszeni to pójdzie. Jak tam się dopłaci gdzie indziej trzeba zabrać. Proste.

Nie mierzmy wszystkich ratowników jedną miara.

chłopaki nauczyli się w końcu pływać to podwyżek im się zachciało

Panie dyrektorze pan się nie boi, za panem ponad pół Kutna murem stoi.

Dokładnie, nie tak się załatwia sprawy. Widział ktoś kiedyż, żeby dostać podwyżkę 2 razy w roku albo żeby Dyrektor pracownika zapraszał na rozmowę o podwyżce.

Ratowniczkom się poprzewracalo w glowach

To GRUPA ratowników wystąpiła o podwyżkę, nie wszyscy. I w imieniu umowy zlecenie bo etatowi przez nich prace mogą stracić.

Jeszcze jedna kwestia może redukcje w biurze, nie za dużo osób pracuje od ocieplania wizreunku?? Marketing w zalosnym stanie jest, zero pomysłów na rozkręcenie aquaparku.

Niech Pan dyrektor potraca firmie którą prowadzi lekcje pływania po 2zl od lekcji, będzie na śmieszną podwyżkę 50gr. Jak Pan opowiadał na mównicy

50zl lekcja pływania płacisz ,myślisz że instruktor ma tyle do ręki?? Haha A firma, podatek 35 zostaje

Lepiej oszczędzić na ratownikach i nie tylko żeby Pawka dyrektor dostał 50tys. Premii Brawo ludzie... zapraszamy wszystkich nauczycieli na wakacje jak takie kokosy...

Rzymkowska w ostatnim tygodniu chce pomóc mieszkańcom Azorów,chce ratować koty,próbuje nagle poprawić nasze bezbieczeństwo, teraz interweniuje w sprawie ratowników.moim zdaniem przygotowywuje się w perfidny sposób do wyborów.

Ty łysa pałko! Nie lubię pisu, ale jeszcze bardziej nie znoszę szurów od kukiza i z konfederastii. Z tego co napisałeś wynika, że żadni radni nie powinni nic robić, bo napiszesz, że wszystko to jest element kampanii wyborczej, chociaż nie minęła nawet połowa kampanii samorządu.

""nie znoszę szurów"" -co to ma być?

Pani radna by wzięła jakiegoś kotka że schroniska i co miesiąc zasilił konto bezdomniakow z Cztery Łapy z Ż ychlina

Proszę państwa, przecież to żałosne, strajkować bo 2500 zł do ręki? To ile chcą? 3000 netto? Co mają powiedzieć pracownicy starostwa? Kierownicy zarabiają po ok. 4000 do ręki.

To jeszcze mało- to ich dorywcza praca, główna to przeważnie straż lub szkoła...

Każdy niech walczy o swoje, nikt nie mówi, że tylko tutaj jest źle. Wszystko drożeje, każdy powinien zarabiać więcej.

Drugi pełen etat mogą tam robić to jeszcze mało?

Jakby nie było to pan dyrektor w tym wypadku ma rację. Dlaczego ratownicy nie wspominają o tym, że sporo z nich oprócz pensji dorabia sobie na boku jako nauczyciele pływania. 50 zł za 45 minut w miejskim a nie prywatnym aquaparku.

Raczej większość ma etaty w innej świeże budżetowej. Podwyżki ZAŻĄDAŁA grupa ratowników a nie wszyscy.

Bo nie mają odwagi!!

2 zł dodatek W weekendu i święta, na produkcji lepiej zarabiają... zapraszam każdego kto tak psioczy na Ratowników na dyżur na Aquapark-praca marzeń, wynagrodzenie juz nie!!!!

A kto im tu karze pracować. Niech siedzą na **** w swojej robocie a nie łaźą nie wiadomo gdzie .

Tam pracuja glownie strazacy ktorzy jak policja maja co roku podwyzki

I policjanci. U siebie szli masowo na l4 to i tu chca

Ratownicy . Ciekawe czy juz nauczyli się sami pływać.

Nie zdziwię się jak teraz Pan Dyrektor na złość zrobi i wszystkich zwolni A zostawi wybranych

Ludzie o czym wy piszecie to dodatkowa praca na umowę zlecenie Ci Panowie pracują w innych zakładach na całe etaty przeważnie to strażacy a tu dorabiaja

Czyli jak dorabiają to tylko za marne grosze?

Najlepiej wykorzystać człowieka i upodlić, najlepiej jak za darmo przychodzili, nie?

Penie pan ratownik sie odezwał hehehe

Zwolnić tego Ślęzaka za te wszystkie wałki itp -Zwolnic!!!!!!!!!!!!. Taki cwaniak i cham w ukryciu.

Jesteśmy z Panem Panie Pawle Aqua jest świetny czysciutko miła obsługa no lux

Ok. 15 zł do ręki za godzinę to średnio jakieś 3300 zł na miesiąc brutto. A przecież dojdzie dodatek za weekendy. To jest często praca dorywcza, drugi etat, wieczorami, po południu, w weekendy. Uważam, że to znakomite pieniądze, jak na dorobienie.

Panie, ich netto interesuje, a po drugie to chyba nie jest normalne, że Polak musi na dwóch, trzech etatach zapierniczać, żeby w miarę godnie żyć, bo nie oszukujmy się oni tam dla przyjemności nie chodzą.

Proponuję lepszego informatora poszukać. Bo 3300 to zarabiają może 4 pracownicy zatrudnieni na etat A reszta koło 30 ratowników może pomarzyć o takich zarobkach

Do nauki, na studia i do roboty a nie nygusić się!

15 zł do ręki za godzinę daje taki wynik na etacie. To są bardzo dobre pieniądze jak na Kutno i robotę.

Ja się zastanawiam, dlaczego ich jest tak dużo, nie lepiej zatrudnić 10 na pełnym etacie?

A kto przyjdzie pracować na etacie jak wszyscy już gdzieś indziej etat mają, dlatego jest ich dużo bo dorabiają po kilka dni w miesiącu

To ja mam inne wytłumaczenie, niestety ale żeby zdobyć uprawnienia do bycia ratownikiem wodnym trzeba posiadać umiejętności i wiedzę wykraczającą poza podstawowy poziom. A druga sprawa, że wynagrodzenie jest na tyle niskie, że nikt nie chce, żeby to była główna forma zarobkowania.

Lepiej jest trzymać 20 na umowie zlecenie niż 10 na cały etat. Bo taki na umowę praw nie ma jak się odezwie to się go wypieprzy a przy okazji wielu innych rzeczy pracodawca nie musi płacić, tzn 13 nastki dla pracowników samorządowych , premii , jubileuszówek itd itp. Teraz już wiesz emoji

Obecna stawka ratowników to 14. 50zl netto na umowę zlecenie. W zeszłym roku było 14zl więc podwyżka która dostali Ratownicy to 50gr netto w dni powszednie. Oraz 2zl za soboty niedzielę i święta. Podwyżkę która wywalczyli rok temu dostali w tym roku w maju bez sprostowania za poprzednie miesiące. Biorąc pod uwagę że ratownik musi zrobić uprawnienia ratownicze oraz wykwalifikowanej pierwszej pomocy odpowiada za bezpieczeństwo ludzi. Siedzi w temp 33stopni gdzie jest duszno po minimum 8h. Oceńcie sobie sami czy za taką odpowiedzialność stawka 14.50 to faktycznie dużo. Zaznaczę że pensja netto za etat to 2436zl bez urlopu chorobowego dodatkowych świadczeń

kurna to aż dziwię się dlaczego tam kolejek z podaniami do pracy nie ma :-) :-) ;-)

Ależ są, dlatego dyrektor się nie boi.

Jeżeli sprawa poszła na forum rady to myślę że dyrektor nie wyrażał najmniejszej ochoty na rozmowy z ratownikami, co potwierdza to, że w odpowiedzi na ich pismo ogłasza przetarg na firmę zewnętrzną . Po drugie z tonu wypowiedzi pana Ślęzaka można sądzić że zupełnie nie zależy mu na dojściu do porozumienia ... tekst: jeśli nie będą chcieli pracować, bo im warunki nie będą odpowiadały - trudno - jest poniżej jakiejkolwiek krytyki ... na miejscu RATOWNIKÓW już dzisiaj złożyłbym wypowiedzenia - to trudno w końcu ... ... tylko że co w takiej sytuacji ?? zamknięcie Aquaparku na cały grudzień ?? ... czytając komentarze o tym ile rzeczy w Aquaparku nie działa, ile jest popsutych zupełnie nie zgadza się z tymi WIELKIMI tajemnymi kwotami podawanymi przez pana Ślęzaka wydawanymi na naprawy ...

Czy możemy poznać ile zarabiają ci ratownicy za tą swoją ciężka prace????????????

Ja Wam powiem ile zarabiają, to nie jest żadna tajemnica. Mieli 14zł/h i dostali olbrzymią podwyżkę, którą tak się chwali Dyrektor niecałe 50 groszy, czyli 14,50x168h=2436 za cały etat na umowie śmieciowej. Zapraszam chętnych do pracy, bo jak jest ogłoszenie, że potrzebni ratownicy to jakoś nikogo nie ma!!!

Ratownicy może czas do pracy się wziąć a nie plotkować zamiast obserwowac a może napiszecie ile oni zarabiają za tak ciężka pracę???

To ile zarabiają ci ratownicy?

Pół rodziny pozatrudniał mógłby chociaż udawać że nie jest chamem

Przecież aquapark jest spółką miejska i żadne jego wydatki nie mogą być tajemnicą. Redakcja może wystąpić z rządaniem o dostęp do informacji publicznej albo poprosić watchdogs.

Kobieto z PIS-u może troszeczkę empatii.Twój kolo zwalnia ludzi ze szpitala,a ty chcesz rozmawiać o drugiej podwyżce?Gdybyś poprosiła ich o pity to pomyślałabyś że twoje okulary działają w technologii 5G i zaczynają buntować się przeciwko tobie.

Wysłuchałem bełkotu tego nieszczęśliwego człowieczka. Streszczając jego wypociny to brzmiało ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble ratownicy won. Prostak i cham delikatnie mówiąc.

A czy Pan Michał Ł nie pracuje też w Aquaparku i ,warunki odpowiadają. To co jest nie tak

On pracuje na siłowni to inna bajka

Każdy orze jak może, kredyty nie wybaczają. O co Ci chodzi jak uczciwie chce dorobić?

Wszyscy wieszają psy na dyrektorze, a przecież to rada ustala budżet i kwoty dotacji. Ślęzak może rozdawać pieniądze na lewo czy prawo jak to robił MKS czy koszykówka i do czego to doprowadzi. Jeszcze jedna konkluzja, jeżeli pracownicy zaczynają szantażować pracodawcę choć podpisując umowy zgodzili się na warunki to dla mnie stają się nie wiarygodni

Może jakby Szanowny Dyrektor chociaż zechciał porozmawiać z jedną, drugą albo trzecią grupą zawodową to by nie było takich problemów. A prawda jest taka, że ma wszystkich w d.pie.

Podwyżki i Tak beda od stycznia

Tylko narzekać ludzie potrafią, oni pracują tam po 16h niektórzy, właśnie po to żeby zarobić na tej nedznej stawce za godzinę... Kursy, uprawnienia, szkolenia do wywozu śmieci nie trzeba tyle uprawnień i kwalifikacji a żeby ratować ludzkie życie tak. Tylko wypłata wyzsza w oczyszczaniu miasta... A propos kiedyś mieli nawet impreze na terenie przy aquaparku, a ratownicy z Aquaparku muszą czekać na ubranie służbowe raz na rok, a dyrektor płacze na sesji jakie to pieniądze wydaje, bo Wiesi nie chce sie tylu umów drukowac... to jest procedens

Ja mam taki widok przed oczyma, jak się idzie na zjeżdżalnie, setki uschniętych much i brud na ramach okien - oczywiście z dołu nie widać. I te obrzydliwe stare sztuczne rośliny, bez koloru, z ubytkami, z plastiku. Do tego pełno nieładnych reklam, psujących wizerunek.

Za to odpowiada dyrektor A nie ratownicy

Sprzątać zaraz też nie będzie komu, pewnie obywatele z Ukrainy się zainteresują pracą

Ukraincy wcale tam nie przyjdą. Nie za takie pieniądze. Jak czytam takie komentarze to mnie śmiech zalewa. Za1900- 2000 zł przyjdzie Ukrainiec co ma opłacic wynajem byt i jeszcze rodzinie kase wysłać chyba k... żart Tak tak tyle zarabia ekipa sprzatająca, Niedziela święta , nocki emoji

Dodam jeszcze, że w takich sytuacjach generalnie należy ufać dyrektorowi. Jeżeli mówi, że zapewni obsługę ratowników za mniejsze pieniądze, należy spróbować. Ma wiedzę i doświadczenie. Chyba, że chcecie podwyżek - ale cen biletów.

Chcą podwyżek? A podczas każdej mojej wizyty w aquaparku młodsi ratownicy zajęci są wzajemna adoracja siebie nawzajem i rozmowami. A jak się prosi o włączenie jakiegoś masażera to z łaski tylek ruszają. Skoro już jedną podwyżkę dostali w tym roku to rozumiem że teraz walczą o podwyżkę na przyszly rok. Aquapark owi jest potrzebny porządny przegląd. Dysze ledwo chodzą. Ciśnienie niskie. Z kratek czasami śmierdzi szlamem. Pod prysznicami spójrzcie w górę zobaczcie co się dzieje na suficie. Niektóre szafki mają już popsute elektrozaczepy. Mocniej pociagniesz i się otwierają. Trzeba o to zadbać bo ludzie przestaną przychodzić.

Niedlugo ratownikami beda obywatele Ukrainy, wtedy napewno będzie łatwiej poprosić o włączenie jakiegoś masażera.

Franek może ci z Ukrainy nie będą plotkować jak ci którzy są teraz zamiast obserwowac otoczenie

To, że rozmawiają nie oznacza, że nie patrzą. Jest dużo akcji ratowniczych ratujących zycie ale nikt o tym nie mówi

Podwyżki się należą za ich pracę...

To może etatowym tez niech podwyżki dadzą skoro Ci na umowy zlecenie maja dostać już drugą i to ich druga praca.

Afery ucichly, podwyżki też ucichna ludzie się boją, już z pracownikami etatowymi było zebranie.

Paweł ile premii dostałeś?? Redakcjo szanowna prosimy o sumy premii dyrektora Z poprzednich lat. Takie oszczędności robi się na ludziach może zacząć od siebie

Dokładnie. Kolejne nowe auto z salonu trzeba było opłacić przecież

Oooo właśnie, skoro takie straty to obniżyć pensję dyrektora( a może z Ukrainy jakiś wykształcony młody elokwentny sie znajdzie dyrektor) i z jakie racji dostaje te kilkudziesięcio tysięczne premie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!#### Proszę mi na to odpowiedzieć!!!!

Szkoda że Dyrektor nie pochwalił się jaką dokładnie ratownicy dostali podwyżkę. Podobno 40 groszy na godzinę...

właśnie ile oni zarabiają ?

Po pierwsze umowa zlecenie...Więc ani chorobowe ani urlop nie należy się.....Jak dobrze słyszałem to 14zl na godzinę

Do Aqua chyba nie zrozumiałes to jest ich druga praca w Aqua dorabiaja wszystkie swiadczenia maja w rodzimych firmach /straz, szkoły/

Jak do ręki to bardzo dobre pieniądze

A ile taki ratownik zarabia mniej więcej, bo artykuł bez takiej informacji nie pozwala sobie wyrobić opinii?

Mało kto chciałby pracować tak, umowy śmieciowe, trudne warunki pracy i do tego ogromna odpowiedzialność...

A mają mieć druga umowę o prace? Bo jedna już mają w straży czy szkole.

Mieć takiego szefa to tragedia. Pracowników traktuje ,, z buta". Zero szacunku i zrozumienia.Oby kiedyś sam nie został potraktowany tak samo jak sam traktuje pracowników na zasadzie-nie podoba się tam jest brama.Czy szef tego zamieszania też ma umowę sieciową.

Do Abc, powiem Ci tylko, że chciałbys miec takiego szefa, z kazdym sie przywita, zagada, dba o wyposazenie pracowników.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także