Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Remont Pałacu Saskiego z lotu ptaka. Robi wrażenie!

Wydarzenia 07-11-2019 Autor: toza Foto: wideo&fot tytułowe: youtube Andrew Andrew
7
[WIDEO] Remont Pałacu Saskiego z lotu ptaka. Robi wrażenie!

Prace w Pałacu Saskim - o czym stale informujemy - idą pełną parą. Niedawno w serwisie youtube pojawił się filmik, na którym wszystko możemy obejrzeć z nieco innej perspektywy niż zwykle.

W sieci pojawił się filmik, na którym możemy z góry zobaczyć jak wyglądają prace w Pałacu Saskim. Jak rewitalizacja prezentuje się z lotu ptaka? Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

Z najnowszych informacji przekazanych przez Urząd Miasta wynika, że zakończono prace związane z restauracją i wykonywaniem fundamentów w zachodniej i południowej części Pałacu. W trakcie realizacji jest cokół murowany z kamienia polnego wraz z żelbetową półką pod cokołem. Wykonano pokazowy fragment konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego.

Wykonano także ściany żelbetowe w parterze pawilonu ekspozycyjnego oraz szyby wind w pawilonie i w części zachodniej pałacu. W trakcie są roboty związane ze zbrojeniem i szalowaniem stropu nad parterem pawilonu ekspozycyjnego oraz prace przygotowawcze do montażu szkieletu szachulcowego na zachodniej i południowej części budynku pałacu.

Wczoraj W TYM MIEJSCU pisaliśmy o tym, co w sprawie renowacji Pałacu Saskiego ma do powiedzenia kutnowski historyk, zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Kutnie, dr Piotr Stasiak.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Ktoś napisał o potrzebie jakiejś ogromnej inwestycji drastycznie zwiększającej atrakcyjność miasta-to może zamiast WORD-u wybudować Port Lotniczy.

W Kutnie potrzeba jakiejś ogromnej inwestycji drastycznie zwiększającej atrakcyjność miasta. Ani kamienny garaż na pl. Wolności, ani zbudowany od nowa żelbetowo-drewniany dworek "z epoki saskiej" takiej atrakcyjności nie zapewnią. Potrzeba czegoś, co przyciągnie inwestorów nie tylko przemysłowych, co spowoduje, że centrum Kutna ożyje i pojawią się tu nowe usługi na wyższym poziomie niż do tej pory. Nie wiem, co to by mogło być, bo nie jestem specjalistą, ale kilkadziesiąt milionów wydanych na plac i drewniak to pieniądze stracone.

Proponuję skocznię narciarską.

Całe lata 90 do teraz, tak Panie ekipy rządzące rozwijają polski przemysł i pomagają przedsiębiorcom, że aż strach się bać..... emoji

Dla kogo ten pałac? Marnowanie publicznych pieniędzy to norma w tym chorym kraju

Raczej mieście, a nie kraju.

Lepiej postawić kolejną biedrę, aby móc wydawać socjal. Chory kraj, to kraj w którym miesięcznie wydaje się 5 mld na rozdawanie pieniążków pod konsumpcjonizm...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także