Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Strażacy szkolą się w ekstremalnych warunkach

Wydarzenia 11-06-2019 Autor: ez. Foto: wideo: KP PSP Kutno
0

Od początku miesiąca strażacy-ochotnicy z naszego powiatu biorą udział w szkoleniach, które prowadzi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Prócz teorii druhowie muszą też poddawać się testom, a taki odbył się ostatnio w dosyć ekstremalnych warunkach, bo komorze dymowej. 

W szkoleniu odbywającym się od początku czerwca udział bierze łącznie 9 jednostek OSP: Krośniewice, Wroczyny, Żychlin, Przyzórz, Klonowiec, Dąbrowice, Wola Kałkowa, Pniewo oraz Komadzyn - od 1 do 3 druhów z każdej. Prócz zajęć typowo teoretycznych, musztry czy pierwszej pomocy, strażacy-ochotnicy poddają się też ćwiczeniom czy testom i to w dość ekstremalnych warunkach.

Z pewnością do takich należał test odbywający się wczoraj (10 czerwca) na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, a dokładnej w komorze dymowej. Podczas niego druhowie używali sprzętu ochrony dróg oddechowych, o którym wcześniej dowiedzieli się wszystkiego na zajęciach dydaktycznych. Zobaczcie sami, jak wyglądają takie testy (klikając w zdjęcie poniżej).

Wydarzenia

 

Druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kutnowskiego będą się szkolić do połowy lipca. Na 14 lipca zaplanowano z kolei egzaminy.

Uczestnicy szkolenia to strażacy w wieku między 18 a 65 lat. Z racji, że kandydatów na przeprowadzane właśnie podstawowe szkolenie było dużo, KP PSP w Kutnie planuje zorganizować dodatkowe szkolenie jeszcze w IV kwartale br.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także