Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Tak wygląda nowy Polonez! Wyprodukowała go firma z Kutna

Wydarzenia 28-07-2020 Autor: bnp
56

Ta informacja przyprawi fanów tego kultowego polskiego auta o szybsze bicie serca. W halach Fabryki Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie powstał bowiem nowy samochód, którego inspiracją był właśnie słynny Polonez.

Stylistyka nowego Poloneza to dzieło Damiana Wolińskiego, jednego z laureatów konkursu organizowanego przez ElectroMobility Poland na opracowanie nadwozia polskiego samochodu elektrycznego.

- Poznaliśmy przeszłość, aby tworzyć przyszłość. Oto polski pojazd koncepcyjny inspirowany słynnym Polonezem. To samochód typu sportback, pozycjonowany w klasie premium. Mierzy ponad 5 metrów długości, co świadczy o jego dostojnym charakterze przy zachowaniu klasycznych proporcji wielobryłowego nadwozia starego modelu – mówi Woliński..

Następca Poloneza będzie autem elektrycznym. FSO Syrena dopina obecnie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na używanie nazwy modelu oraz znaku.

komentarze (56)
Dodaj komentarz

Wiecie co tak naprawdę" polski"elektryczny samochód musiał by być w cenie dwóch meleksów bo kto kupi auto bez żadnej przeszłości znanej marką? Wątpliwej jakości? Szczerze 10 lat temu wierzyłem że syrena wejdzie do produkcji i będzie miała realną i bardzo konkurencyjną cenę.Teraz wiem że to fanaberia bogatych ludzi bo tak naprawdę mając sporo pieniędzy możemy sobie nawet reaktywować czołg.

Miała być syreną w realnych cenach, później długo długo nic pokazuje się cena kosmos a teraz ktoś nudów i z nadmiarem kasy zbudował sobie poloneza dla bajeru....

fajne hobby móc projektować nadwozia samochodów

Wstyd.,..to nie ma nic wspolnego z kultowym borewiczem ktorym sam do dzisiaj jezdze

A co z arinera , taka miała być piękna i szybka.

przecie jest

Mam nadzieję że to nie AMZ Kutno? Z tamtą firmą miałem do czynienia, pewnie mało kto słyszał o pojeździe DZIK? Nie polecam..

w 2015 w Polityce był o tym artykuł. Dziki zaczęły się sypać po 3 latach użytkowania i w 2015 wojsko wystawiło je na sprzedaż. Ceny zaczynały się od 35 tys. zł. (nowy egzemplarz podobno kosztował 700 tys. zł.).

Fajnie byłoby ... Tylko dlatego że pieniądze zostaną w kraju

Niestety ale paskudztwo nie ma nic wspólnego z Polonezem kiedyś to była wspaniała bryła nadwozia. Tak samo jak tyczy się tych podobnych tworów jak mini cooper czy garbus też twory które nigdy nie będą samochodami tamtych lat.

Szkoda że to prototyp, i na tym sprawa się zatrzyma. Konkurencja powala zanim cokolwiek.......

Dla policji w sam raz emoji

JAKA CENA TAKIEJ FURY

A ten polonez nowy to czemu nie pokazali jak jedzie, czy jest on tylko makietą i na to idzie moje 20gr z litra paliwa.

Przeczytaj dokładnie artykuł, to będziesz wiedział

Gratulacje.

ja poproszę takiego Poloneza z chęcią bym nim jeździł na co dzień bardzo mi się podoba emoji

Przód brzydki ale tył to już bardzo przekombinowany. Takie brzydkie bryły np. Renault miał z 10 - 15 lat temu.

Popraw zaprojektuj, zgłoś się a później komentuj.

A ty już coś zaprojektowałeś czy tylko potrafić udzielać "dobrych rad" w necie?

Skąd wiesz, że nie.

Bo niepełnosprytny jesteś

Nie znasz mądrzejszego słowa, "niepełnosprytny" hejterze.

Nie powtarzaj, wymyśl coś innego ćwoku

Jeszcze nie zaczęli produkcji a już buda przestarzała, faktycznie brzydki

To jest niezły wał z tymi nowymi samochodami polskich marek. Dostaje się wielkie dotacje, produkuje się 2, 3 sztuki i reszta idzie do kieszeni.

Dwie, trzy sztuki to nie produkcja. Umowa reguluje takie kwestie, dotacje niczego w 100 procentach nie zwracają w pracach badawczo-rozwojowych. Rzeczywiście lepiej nic nie robić tylko kwękać po Internatach.

tak, wg ciebie lepiej robić wałki

Znów ktoś parę groszy wyciągnął z funduszy europejskich. A syreny jak nie ma tak i nie będzie. Tego poloneza w sprzedaży to też zobaczymy jak świnia niebo.

Ha, ha,ha... prędzej Cameron do kin zapuści Avatara 2 niż ten wóz wyjedzie na szosy...

W samo sedno. O to tutaj chodzi. Samochodu nie będzie ale kaska za projekt badawczo-rozwojowy przytulona. Byznesmeny emoji Śmiać misie chce jak tutaj kolesie się napinają. Ofiary obiecanek Morawieckiego hahahahhahah

A ty czym się możesz pochwalić ? Idiotycznymi wpisami tylko, ty hejterze bezmózgi. Oni chociaż ludzi zatrudniają i coś próbują zrobić

Właśnie próbują. Nie powinni próbować tylko produkować. Ciebie też zrobili na próbę i nic dobrego nie wyszło.

Próbują tak jak z syrenkami z Kutna też próbowali, dostacja na ponad 4 bańki poszła i nic z tego nie wyszło poza wizytą CBA w Kutnie.

Próbować tylko produkować - brak słów, nie wiesz jak jest procedura wprowadzenia samochodu do obrotu ? To po co idiotycznie komentujesz.

Trzeba pamiętać o tym, że w syrence autorskie jest tylko nadwozie, chociaż za bardzo przypomina garbusa dostosowanego go do naszych czasów.. Pozostałe elementy w większości bazują na produktach GM. Więc gdzie ta oryginalność?

To napisz o tej procedurze. Historia syrenki sięga 2011 roku, wartość projektu to 7,44 mln z czego 4,5 mln z dotacji unijnych. Kilka prototypów spalinowych powstało, jeden czy dwa zostało skasowanych w wypadkach. Minęła lat, mamy rok 2020 i nie ma uruchomionej produkcji, nie mówię o produkcji seryjnej, nie ma nawet produkcji limitowanej. 9 lat w motoryzacji to zacofanie. Więc o czym ty piszesz? Sam idiotyczne posty zamieszczasz. Przedstawiona wersja Poloneza zakończy żywot podobnie jak syrenka. I nie masz na to żadnego wpływu, hejterze.

w 2011 sam pomysł na reaktywację marki powstał, od 2013 pracami zajmowała się firma AMZ, która projekt odpuściła - od 2015 /16 projekt swój wdraża FSO Syrena, która ma pozwolenie na produkcje małoseryjną samochodów osobowych. Produkcja seryjna a limitowana - nie ma takich pojęć prawnych, produkcją limitowana jest produkcja seryjną - nie znasz się to nie komentuj.

Hejtrze emoji odróżniaj projekty . Syrenka zajmowały się FSO Syrena" i AMZ. A później mądruj po Internetach. Jakiego mnie matka stworzyła ...co za ludzie. Produkcji limitowanej a seryjnej ? Pusty śmiech ma głupotę takich hejterów.

99% kutnowiaków nie będzie na niego ich stać .

Rozumiem,że to ma być pojazd elektryczny.

Pokłon w stronę Superba. Cała gama Skód.. Dacii itd.

Chętnie bym go kupił, jeżeli byłby w benzynie albo dieselu

oby był elektryczny... benzyna i diesel to się leje do aut zabytkowych... mamy 2020 rok.

A słyszałeś o czymś takim, jak ślad węglowy? Jest o wiele większy, niż w samochodach z napędem tradycyjnym.

Dlatego w głowie nie masz oleju bo mamy rok 2020 czy po prostu jesteś niepełnosprytny?

Ej, nie wiedziałem że mamy rok 2020, dzięki za przypomnienie. A tak poza tym najnowsze samochody idą także w dieslach/benzynie, więc kto tu jest niepełnosprawny umysłowo?

sztos polskie a7

A będzie można założyć podtlenek LPG?

Tylko nadtlenek wolframu, sorry...

Raczej bym się skupił na cenie a nie hejtowaniu. Bo jeżeli będzie atrakcyjna to i klient się trafi

Piękny !! Nareszcie jakiś fajny model polskiej marki . 

A w ktorym miejscu on piękny, brzydki jak szpadelek. Kto tym będzie chciał jeździć. Rower dużo atrakcyjniejszy.

Nie z ostatniej chwili ale z wczoraj... Ale jak woli się spać niż pisać to takie macie artykuły emoji

Szału nie ma

Tak nic specjalnego. Wyglądem nie grzeszy. Może będzie hybryda?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także