Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Urzędniczy absurd spod Kutna na ustach całej Polski

Wydarzenia 06-12-2017 Autor: toza
16
[WIDEO] Urzędniczy absurd spod Kutna na ustach całej Polski

Dziennikarze Magazynu Ekspresu Reporterów w poszukiwaniu urzędniczych absurdów wybrali się do naszego powiatu. Trafili tutaj do miejscowości Zgórze w gminie Strzelce. Mieszkańcy dzisiejszego Zgórza, a dawnego Wzgórza, borykają się z nie lada problemem. Jakim? Czy jedna literka w nazwie miejscowości może sprawić, że odbijemy się od biurokratycznej ściany? Niestety, okazuje się, że tak.

Państwo Lewandowscy chcieli sprzedać swoją ziemię. Znaleźli kupca, dogadali się, zawarli umowę przedwstępną, wszystko szło bez zarzutów. Do czasu. Okazało się, że ziemi sprzedać nie wolno, bo w akcie notarialnym z lat 50-tych, grunty znajdują się w Wzgórzu, czyli dzisiejszym Zgórzu. W skrócie, nazwę miejscowości zmieniono, a dla sądu ówczesne Wzgórze wcale nie musi być dzisiejszym Zgórzem.

Tylko mapa z 1951 roku może przekonać urzędników, że Zgórze jest Wzgórzem, a Wzgórze Zgórzem... więc państwo Lewandowcy mapy szukają wszędzie, a jej nigdzie nie ma. A potem okazuje się, że w sumie to mapa jest niepotrzebna.

Tymczasem dziennikarze odwiedzają urząd gminy w Strzelcach. A tam pani sekretarz gminy... postanowiła na nich nakrzyczeć, a potem całą sprawą zakryć kurtyną milczenia. Absurd?

Więcej w reportażu W TYM MIEJSCU.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

urzędniczy absurd nie w gminie a sądzie

akurat w tej gminie jest jeszcze dużo innych absurdów

Krótki obraz obsługi urzędniczej. ..

Odwalic się od Pani Sekretarz. Pracowita i mądra Kobieta. Do pięt jej nie dorastacie.

Sekretarz sama się broni, nieładnie, oj nieładnie...

ciekawe czy Wójt nagrodzi panią sekretarz na święta ? Wstyd!

Wstyd przynosi stara ropa bo nawet grzecznie nie potrafi sprawy załatwić.Urzędas wielki z niej.Reklama Strzelec na cała Polskę.

W Polsce panie w urzędach to tak ciężko pracują ze szok.... bata i wyje..c je w polu niech ryją bo co ku..a się pójdzie to ciężko z którąkolwiek się dogadac

Cóż za fantastyczna forma wypowiedzi jegomościa ,,Fans1910 ". ,,Wyje..c je w polu" To znaczy, że wziąć na pole i wyje...ać? Odbyć stosunek? Czy może wyrzucić w polu? Kolejna część wypowiedzi - ,,się pójdzie to ciężko z którąkolwiek się dogadac ". Się pójdzie, to się się? Dogadac? Chłopie, jak ty możesz z kimkolwiek się dogadać, skoro nie potrafisz złożyć jednej, krótkiej wypowiedzi? Coć ty robił na języku polskim? Spałeś, onanizowałeś się? Człowieku, jest XXI wiek... Powiedz swojej Rodzinie, żeby zabrali ci klawiaturę, albo żeby zablokowali tą w laptopie. Ty już się nie wypowiadaj, bo będzie jeszcze większa siara. Pozdrawiam.

Zdanie pozbawione interpunkcji traci swój sens. Zapewne "Fans1910" nie miał na myśli przytoczonego przez Pana "...Odbyć stosunek...". Niestety, nasz język ojczysty zawiera wulgaryzmy, które zazwyczaj mają rożne znaczenia, Czasami lepsza i treściwsza jest wypowiedź jednozdaniowa, niż "pierdzielenie" po próżnicy w wykonaniu części naszych polityków.

Babsko na pole a nie w urzędzie pracować. Zero profesjonalizmu jak to w polskich urzędach bywa.

gównoburza. co ma piernik do wiatraka

Zawsze mnie nazwa tej miejscowości zastanawiała ale wszyscy mówili że tak porostu jest hehe pozdro

To teraz pani sekretarz jest sławna

Skarge napisać

Tylko w ciemnogrodzie takie apsurdy

dodaj komentarz
Czytaj także