Rejestracja i logowanie

[WIDEO, ZDJĘCIA] Protest nauczycieli na placu Piłsudskiego: ''Domagamy się godności''

Wydarzenia 13-04-2019 Autor: ksz Foto: bnp
177

Prawdziwy tłum zebrał się dziś na placu Piłsudskiego, by zamanifestować poparcie dla strajku nauczycieli. Pojawili się nie tylko nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, ale także zwykli obywatele popierający akcję w oświacie.

Pierwszy podczas spotkania głos zabrał prezes kutnowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Mariusz Kozarski.

- Chyba w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się, że dzisiaj tutaj, w pogodzie nie dla bogaczy, a dla ideowców zbierzemy się tak tłumnie. Serce rośnie, to piękny, historyczny moment, bowiem od bardzo wielu lat polska oświata nie zjednoczyła się tak, jak zrobiła to w ostatnim tygodniu - mówił Kozarski.

Szef kutnowskiego ZNP podkreślił, że jest to jest efekt wielu lat zaniedbań, nieprzemyślanych reform i braku finansowania ze strony państwa.

- Aspekt finansowy oczywiście jest ważny, to jest warunek, by prowadzić spór zbiorowy i zorganizować legalny strajk. Ale protestujemy i domagamy się godności, poszanowania i zmian w polskiej oświacie - dodawał Kozarski. - Chcemy, by polska szkoła była szkołą otwartą, nowoczesną, autonomiczną, żeby o jej kształcie decydowali rodzice, uczniowie nauczyciele, a w tym momencie mamy poczucie, że tak nie jest. Przed polskim nauczycielem stawia się niezliczoną ilość wymagań, zmienia się przepisy, a niestety za tym nie idzie wsparcie, jakiego byśmy oczekiwali. Chcemy budować autorytet szkoły, ale ciężko go budować bez zaplecza finansowego - zaznaczał.

W spotkaniu wziął także udział odpowiedzialny za oświatę w mieście wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

- Jestem tu dlatego, aby zamanifestować swoją solidarność ze wszystkimi nauczycielami, którzy w chwili próby muszą mieć nasze poparcie. Przez wiele lat sam pracowałem przy tablicy i myślę, że wiem, co boli, co wkurza, co irytuje nauczycieli - mówił Wdowiak. - Bolą wynagrodzenia, bo nauczyciele wykonują trudną pracę, wymagającą wielu umiejętności i często niewdzięczną - zwłaszcza ze strony tych, którzy z oferty szkoły korzystają najmniej, albo kiedyś skorzystali niewiele. Praca nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia, autorytetu i pozycji. Nie będzie tej pozycji, jeśli nauczyciel nie będzie miał poczucia godności w wykonywaniu swojego zawodu.

Wiceprezydent zapewnił także o poparciu magistratu dla strajkujących.

- To co najbardziej irytuje, to również coś takiego, że wszyscy odsyłają do poczucia odpowiedzialności nauczycieli, zwłaszcza w obliczu egzaminów, matur. Nauczyciel powinien być odpowiedzialny, natomiast niekoniecznie można się liczyć z jego stanowiskiem - mówił. - Dlatego w imieniu samorządu chciałbym zadeklarować nasze wsparcie, poparcie - trzymajcie się, bądźcie nadal solidarni, bo tylko i wyłącznie wtedy będzie można osiągnąć sukces. Chciałbym również zadeklarować, że budżety szkół nie zostaną uszczuplone z tytułu wynagrodzeń za czas strajku. Te budżety pozostaną do dyspozycji dyrektorów szkół. Zatem powodzenia i sukcesu - życzył zebranym.

Głos zabrać mógł każdy, kto pojawił się pod ratuszem. Akcja zakończyła się ułożeniem ze świec wykrzyknika - symbolu strajku. Więcej w materiale wideo:

komentarze (177)
Dodaj komentarz

Nie rozumiem dlaczego te znicze ? Umarł ktos ????? po drugie Dlaczego nauczyciele wzieli na zakladnikow dzieci ? Dlaczego nie domagaja sie swoich racji w wakacje ?!?!?!? Podobno w wakacje tez ciezko pracuja tak mowia ??? Pensja rzedu 5000 czy 6000 tysiecy brutto .... 13 pensja .... dodatki ... premie.... nagrody.... wychowawstwo... dodatek za prace w warunkach uciazliwych (w osrodkach) ...... KoREPeTYCJE !!!!!! TO malo ??? Naprawde ????? Za kilkanascie godzin w tygodniu....

Dla mnie to wygląda na protest KOD-u zorganizowany przez GW i PO przeciwko PIS-owi. Takie same palą wkłady do zniczy nagrobnych i takie same niby transparenty jak na innych protestach za pieniądze Sorosa!!!

słaaaaawomir sławooooomirrr..................

Oczywiście jestem za podniesieniem plac, ale nie tylko nauczycielom lecz ogólnie podniesienie plac w naszym kraju ( powinna być zrównana do krajów zachodnich).ale wróćmy do nauczycieli , podwyżka jak najbardziej, ale w zamian potrzebna cala zmiana systemu oświaty. nauczyciele powinni pracować więcej godzin w szkole a nie w domu, bo dom to nie jest ich miejsce pracy. wtedy by już nikt się nie czepiał tych 18 godzin tygodniowo emoji . Powinny być udostępniane salki dla dyżurujących i przygotowujących się do zajęć nauczycieli. Wszystkie godziny jakie niby nauczyciel musi pracować w domu powinny być spędzone w szkole plusem tego było by tez nowe miejsca pracy dla młodych nauczycieli. Uczniowie mogli by zamiast iść na płatne korepetycje mogli by zostać w szkole na BEZPLATNE godziny dokształcające ( myślę ze bez problemu w tygodniu można by było kilka takich godzin wygospodarować). Oczywiście wszystkie godziny bezpłatne spędzone na wycieczkach itp. będą mogły zostać odpisane z tych godzin pozalekcyjnych. Ale do tego wszystkiego jest potrzebna drastyczna zmiana w oświacie - zlikwidować kartę nauczyciela i zacząć wszystko od nowa, zresztą gimnazja utworzyli , a potem zlikwidowali wiec dla chcącego nic trudnego emoji. Na koniec wracając do plac to wtedy to po takich zmianach nauczyciele powinni zarabiać 3 tys. ale na początek ( stażysta) . A na koniec zostawić JEDEN wielki związek zawodowy zrzeszający wszystkich nauczycieli, bo gdzie kucharek sześć tam …….

Dzięki Panu Wdowiakowi z budżetu Kutna wydaje się 20 mln złotych na oświatę.Szkoda ,że nie na płace.Może czas to zmienić Panie prezydencie Wdowiak.

Obecność i wypowiedzi Pana Wdowiaka co najmniej nie na miejscu. jako przedstawiciel władzy bądź co bądź powinien sobie odpuścić publiczne manifestowanie sympatii . Pan Wdowiak już robi sobie grunt ? Nie jest tajemnicą że to ostatnia kadencja Burzy i po tej kadencji obaj vice raczej będą musieli się pakować z UW więc czemu by nie wrócić do szkoły ale przecież hajs musi się zgadzać więc trzeba na to "popracować" trochę . 

Młodzież zafascynowana wielkimi miastami czy potrafi wyzbyć się kompleks, aby powiedzieć Małomiasteczkowa twarz Małomiasteczkowa głowa Małomiasteczkowy styl Małomiasteczkowo kocham :

Osoba, podpisująca się nickiem "nauczycielka" pisze: "My walczymy we wspólnym interesie i uczniów i nauczycieli"... Albo ta pani kłamie w żywe oczy albo kompletnie odleciała... W interesie ucznia leży zdanie w terminie egzaminu - czy to kończącego gimnazjum, czy maturalnego. Pani "nauczycielka" walczy o interes uczniów odmawiając im możliwości zdawania owego egzaminu - takie są fakty. Wobec czego stan umysłu tej pani budzi poważne wątpliwości...

nauczyciele, niech dziękują że nie mieli takich samych nauczycieli jak oni teraz są ,im dano zdać matury których naszym dzieciom odbiera się szanse,nie jedna emerytura jest taka jak wy chcecie podwyżki,

Mnie nauczycielowi wyliczyli 800 jest moc

Jak się nie da, jak się da. Matury przeprowadza : Waszczykowski, Pawłowicz, Suski, Karczewski( temat o idei koniecznie). No i koniecznie Maciarewicz- Nie ma rzeczy niemożliwych - to są superbohaterzy

Piszesz kłamstwo jak zwykle to lewica potrafi. Oni zadeklarowali taką możliwość. Dzieci zdają egzaminy dzieki tysiącom pegagogów, którzy sa elitą tego zawodu i są z dziećmi a nie przebierają się za bydło i świnie. Tym nauczycielom, dzieki którym dzieci zdają te egzaminy należą się podwyżki a reszcie obniżki.

Rocznik 93- strajk w matury- proszę nie demonizować egzaminów, które można przełożyć bez problemu lub usiąść do stołu , ale rząd nie rozumie terminu negocjacje. Dzieci i rodzice powinni swoje frustracje skierować w tym właśnie kierunku . Tak naprawdę nawet nie pamietam czy maturę miałam przełożona, czy nie, nie mam koszmarów z tego powodu, to tylko egzamin do którego uczniowie są dobrze przygotowani . 

Zmieniając temat, dlaczego na portalach nie ma zdjęć z koncertu Dawida Pdsiadly - czyżby bilety kupili jedynie słuszni mieszkańcy Kutnaemoji

Stan umysłu po ostatnich zagrywkach nauczycieli i ich kolejnych planach budzi ogólnie poważne wątpliwości. Strajk pokazał że nauczyciele to osoby zdegenerowane skoro do własnych celów są w stanie wykorzystać dzieci i jeszcze nie widzą w tym nic złego a wręcz przekręcają fakty że to dla dobra dzieci.

Na uznanie i szacunek trzeba sobie zapracować. Niestety zawód nauczyciela został zniszczony. Wy nie strajkujecie, ale niszczycie dzieci i młodzież. Gdzie spędziliście sobotę i niedzielę na strajku, nie w domu i na zakupach. W poniedziałek pójdziecie posiedzieć, powymyślać głupoty i poznęcać się psychicznie nad tymi którzy chcą dla dzieci dobrze. Przecież jakby nie oni, to gimnazjaliści nie mieliby równych szans z tymi którzy chodzą do szkół prywatnych czy katolickich. Bardzo wam zależy żeby matury się nie odbyły. Ci którzy będą zdawać będą mieli większe szanse na odpowiednie studia. Oto wam chodzi. Zgadzam się, że macie za niskie wynagrodzenia, ale nie wszyscy. Co zrobiliście ze strajku. To że śpiewaliście głupie i żałosne piosenki, wypisywaliście głupoty na tych co cenią przede wszystkim dobro dziecka. Każdy uczeń ma prawo powiedzieć do nauczyciela ty krowo, bo to jest wasza nauka. Filmiki które pokazują jak świetnie się bawicie, to ma być walka o polepszenie w oświacie. W Polsce trzeba przeprowadzić gruntowną reformę oświaty, nauczyciele powinni dobrze zarabiać, ale wychowywać i uczyć, a teraz nie ma ani nauki, ani wychowania. A połowa kadry pedagogicznej powinna pożegnać się ze szkołami dla dobra uczniów. Nawet ze strajku zrobili teatr w którym dzieci wzięli za zakładników . 

Teatr to też sztuka, żart i ironia to broń. Nauczyciele obnażyli butę rządzących , bezprawne zmienianie przepisów ma kolanie , a także przyznanie się ze Anna pogłębiła chorobę systemu To co się dzieje to bal u Wolanda. Runie ten ten chory system - teraz PiS chce uprawomocnić klasyfikację przez 3 członków RP. Nikt mnie z moralności nie będzie rozliczał .

A powinien, bo żeś głupi.

Głupiego się nie rozlicza , bo glupi

Podpowiedz dla nauczycieli. Panie Broniarz, koncz pan. Wstydu oszczedz.

Nauczyciele domagają się godności! Powszechna deklaracja praw człowieka, proklamowana przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w Rezolucji 217 A (III) z 10 grudnia 1948 r., stwierdza w preambule, iż "uznanie przyrodzonej godności oraz równych i niezbywalnych praw wszystkich członków wspólnoty ludzkiej jest podstawą wolności, sprawiedliwości i pokoju świata", zaś artykuł 1 "wszyscy ludzie rodzą się równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa." A sumienia im zabrakło !!!!

Być człowiekiem godnym oznacza również uznać równość innych. I to niezależnie od ich rasy, statusu społecznego, sytuacji życiowej, pochodzenia czy innych cech charakterystycznych. Elito uczcie się więc przyczyniać do tworzenia społeczeństwa sprawiedliwego, zaczynając zawsze od siebie!

Być człowiekiem godnym oznacza również uznać równość innych. I to niezależnie od ich rasy, statusu społecznego, sytuacji życiowej, pochodzenia czy innych cech charakterystycznych. Elito uczcie się więc przyczyniać do tworzenia społeczeństwa sprawiedliwego, zaczynając zawsze od siebie!

Jeśli łamistrajkami nazywacie tych nauczycieli, dzięki którym uczniowie napisali egzamin, to co powiecie o Waszych koleżankach, które zaczęły z Wami strajkować i... poszły na zwolnienia lekarskie?????

Nauczyciele domagają się godności! Powszechna deklaracja praw człowieka, proklamowana przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w Rezolucji 217 A (III) z 10 grudnia 1948 r., stwierdza w preambule, iż "uznanie przyrodzonej godności oraz równych i niezbywalnych praw wszystkich członków wspólnoty ludzkiej jest podstawą wolności, sprawiedliwości i pokoju świata", zaś artykuł 1 "wszyscy ludzie rodzą się równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa." A sumienia im zabrakło !!!!

No właśnie. A przyzwyczailiście się, że nauczyciele to niewolnicy i woły robocze...

18 godzin tygodniowo to pewnie prawdziwy wol

Przestańcie kłamać, wy i woły robocze. Nawet 8 godzin nie pracujecie dziennie. Skończył się czas waszych kłamstw BO JA MAM TYLE ROBOTY W DOMU BO JA MAM RADĘ BO JA MAM ZEBRANIE wracając po 3 godz ze szkoły. Nie osmieszajcie się więcej. Jako społeczeństwo możemy wam podziękować za strajk bo dzięki niemu zobaczyliśmy waszą obłudę i kłamstwa. Powinniście być w szkole minimum 8 godzin dziennie i papiery robić po godzinach jak każdy normalny i wykształcony obywatel w tym kraju. Wy odlecieliście z tym ze tylko wy super mega hiper wykształceni a kazdy kto nie jest nauczycielem do ledwo podstawowke skonczyl taki jest wasz tok rozumowania.

Wół roboczy i niewolnik nie pracuje 18 godz. tygodniowo! inigdy tyle nie pracowal.

Co to za strajk.Trzy godziny kawki w szkole i do domu.Następnego dnia to samo.Wieczorem na placu manifestacja ( a zgoda była?) dla pokazania swoich krzywd i jutro znów to samo.Kawa 3 godz. i do domu.Szkoda ,że nie chcą płacić pensji ,bo można by tak pracować- strajkować do emerytury.

No właśnie teraz możemy zobaczyć jak wygląda praca nauczyciela w realu. Dlatego bredzą jak mają ciężko a swoich posad trzymają się nogami i rękoma. Każdy normalny człowiek jak mu w danej pracy coś nie odpowiada to szuka innej. A nauczyciele przykleili się do stołka i tylko bredzą jaką mają ciężką pracę jak źle niedobrze. To czas najwyższy zmienić pracę.

Walczymy o godność nauczycieli-panie Kozarski w latach 90tych nauczyciele (ZSZ nr1 w Żychlinie) używali fizycznej przemocy wobec uczniów,a uczeń nie mógł nic z tym zrobić bo kierownik warsztatów to był jego kolega z którym na drugiej zmianie razem pili wódkę.dzisiaj może nie używa się przemocy fizycznej ale zwroty typu miękki Wacek świadczą jedynie o zmianie sposobu pogardy wobec ucznia.gdzie jest wasza godność względem tych młodych ludzi przed którymi ważą się losy przyszłości.

A jak uczeń zakłada nauczycielowi kosz na głowę, wulgarnie się odzywa, pyskuje, nie wykonuje poleceń, prowokuje itp. to ok. ?

Za moich czasów było odwrotnie , to nauczyciel "zakładał uczniowi kosz! A co do zachowań "elyty nauczycielskiej ,to nic się nie zmieniło od lat! Mają swoich przyd........sow,jak rodzice wpływowi to i dziecko"inteligentne!nie twierdzę że dzieci są dobre i grzeczne . Ale to system nie pozwala wymóc kar! Ale wyzywanie dzieci od znajdow,bachorów? Dzięki dzieciom macie prace!mniej dzieci, a nauczycieli tyle samo

Teraz takie zachowania będą spotęgowane gdyż sami sobie w pełni na to w ostatnim czasie zapracowaliscie

i właśnie tu jest odpowiedź na to że strajk czy reforma nie ma sensu. W mojej szkole byli nauczyciele którzy nauczali mieli poważanie wśród uczniów i wzbudzali respekt,potrafili sobie poradzić z nie jednym bananowym gówniarzem bez żadnych pedagogów czy innych grup wsparcia ,pomimo upływu lat na ulicy zawsze sie przywitają zapytaja jak leci pomimo tego że nie jednemu te srogie metody pomogły w życiu,ale byli i tacy którzy..... no właśnie ciapy takie które nie potrafiły utrzymać ładu i porządku na zajeciach a gdzie tu dopiero nauczyć czegoś małolatów.

Pytam się co z przyszłością naszych dzieci? Co z maturami, tylko nie piszcie, że strajkujecie w ich imieniu. Bo to egoizm walczyć o podwyżki, kosztem drugiego niewinnego człowieka! Niezrozumiałe, cyniczne jest to zachowanie . Młodzież się stresuje bardzo, my rodzice matrwimy się o przyszłość swoich dzieci. Przerwijcie ten strajk bierzcie te podwyzki , bo to protest polityczny , szkodliwy dla innych

My walczymy we wspólnym interesie i uczniów i nauczycieli. Tu chodzi o wspólne dobro. My nie bierzemy uczniów na zakładników, my walczymy o ich przyszłość. Jeśli nauczyciel będzie doceniony, szanowany, to i uczeń będzie zadowolony. Czy rodzice są aż tak tępi. Myślicie tylko o swoich dzieciach, a my myślimy tylko o waszym dzieciach. Czy wy nie widzicie naszego poświęcenia, przecież my za strajk nie dostaniemy pieniędzy, więc co jesteśmy może jeszcze egoistami. Ludzie zacznijcie myśleć. W każdym normalnym kraju nauczyciel jest świętością, a w Polsce można nim poniewierać, poniżać. Nauczyciele mówią dość. I wy jako rodzice powinniście nas popierać, to jest dla naszej wspólnej przyszłości. Dla przyszłości waszych dzieci. Nie pozwalajcie, aby zaburzano godność waszych dzieci, które muszą pisać egzaminy z łamistrajkami, a nie ze swoimi nauczycielami. To się odbije na ich psychice. Już zawsze będą mieli to piętno, że łamistrajki byli na ich ważnych egzaminach. Jako dorośli ludzie będą czuli porażkę. Musimy wspólnie stanąć ramię w ramię i nie pozwolić na to. To dla dobra waszych dzieci i naszych uczniów.

Matko co Pani bredzi. Po pierwsze uczniowie docenią tych jak to pani nazwała łamistrajków bo to są ludzie którym zależy na uczniach, po drugie uczniowie i rodzice zapamiętają, że nauczycielom nie wolno ufać bo potrafią ich zostawić w najtrudniejszym dla nich momencie, po trzecie dlaczego mówicie tylko o pieniądzach a nie o konieczności kompleksowej zmiany systemu szkolnictwa wtedy ten strajk i miałby sens. Pani Nauczycielka ma pretensje, że myślimy o swoich dzieciach a o kim mamy myśleć czy jak inne grupy zawodowe strajkują to nauczyciele masowo wychodzą na ulicę żeby ich poprzeć, czy nauczyciele zastanawiają się czasem jak ludzie maja wyżyć za najniższą krajową pracując 40 godzin tygodniowo bez możliwości dorobienia na drugim etacie. Znam środowisko nauczycielskie uważacie, że nie ma grupy zawodowej pracującej ciężej od was wiecznie zapracowani i zmęczeni z pretensją do całego świata. Jeszcze jedno uważam się powinna być zlikwidowana karta nauczyciela nie byłoby blokowania zwolnień nieudolnych nauczycieli tyko dlatego, że są mianowani ponadto należy zróżnicować zarobki nauczycieli wtedy w zawodzi pozostaliby najlepsi. I proszę mnie nie obrażać ja nie jestem tępa moje dzieci to nie bachory a sama podwyżka wynagrodzeń nic nie zmieni.

Straciliście godność, ktorej już nie odbudujecie, a nauczyciele, ktorzy byli na egzaminie zasłużyli na szacunek i uznanie.

To nie rodzice zaburzyli godność dzieci. To Wy jako nauczyciele uczyniliście z dzieci zakładników do swoich interesów.

Swiętością jest Bóg, a nie nauczyciel który łamie wszystkie wspolne dobro. Itaki nauczyciel niech się nie nazywa świętością.

Pani Nauczycielka radzi, że jeśli w komisjach są tzw. przez was "łamistrajki" to my jako rodzice mamy nie puszczać dzieci na egzamin? A czy do Pani nauczycielskiej głowy może dotrze wreszcie, że właśnie przez te egzaminy i waszą olewkę, zarówno rodzice jak i uczniowie czują do was co najwyżej litość i współczucie. Staliście się takimi miernotami bez odrobiny empatii. Myśleliście, że wszyscy was poprą, ale dzięki temu strajkowi i swoim zagrywkom kosztem dzieci pokazaliście swoje prawdziwe oblicze. Dlatego przez strajk macie pogardę społeczeństwa. Już niżej upaść nie mogliście. Jestem tylko ciekaw jak spojrzycie rodzicom na najbliższej wywiadówce-zebraniu. Aaa...nie...no tak, sorry, tu potrzebny jest honor, a to obcy termin dla takich świętości jak nauczyciele.

Dzieci nie puszczać na egzamin tego jeszcze nie grali. Oni najpierw nie zdecydowali się być przy uczniach teraz straszą że nie będzie miał kto oceniać egzaminów a obecnie proponują żeby nie puszczać uczniów na egzaminy w formie poparcia dla nich. Kwiczą kwiczą czyli dostali po tyłku

Nie wiesz nawet jakie sa postulaty czy ty myslisz ze tylko walcza o pieniądze dzieciaki maja nadmiar materiału zbednego do przerobienia ale wy tylko o kasie gadacie POPIERAM STRAJ NAUCZYCIELI I NIM NIE JESTEM!!

Dziś na WP. był rzeczowy z życia wzięty artykuł na podstawie przeprowadzonych badań, że aktualnie nauczyciele w większości zdają maturę na poziomie 30-49%! !Uczniowie wyksztalceni nie cha byc nauczycielami tak z badan wynika.Artykuł był rano , ciekawe dlaczego juz go nie ma? !!Karta nauczyciela powinna być zlikwidowana by do tego zawodu szli dobrzy , wykształceni ludzie a nie tacy co ledwo zdają maturę! Nauczyciel powinien nauczyć a nie uczyć, pensje powinni być uzależnione od wyników ich nauczania.

Za organizację pracy w szkole odpowiada DYREKTOR. To on jest pracodawcą i organizatorem pracy - wg przepisów. A jak ma w szkole zakończyć się strajk jak dyrektor szkoły jest na zgromadzeniu popierającym strajk i "po cichu" popiera strajk? Za takich "politycznych dyrektorów" powinny się wziąć organy prowadzące ! Oni doprowadzą do nieklasyfikowania maturzystów!

Której szkoły?

W wielu szkołach tam gdzie dalej trwa strajk...

"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz. Gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów. Czy w milczeniu białych, haniebnych flag zejść z barykady. Czy podobnym być do skały posypując solą ból jak posąg pychy samotnie stać" - przepiękny cytat z "Niepokonanych" "Perfectu"... Dedykuję tym nauczycielom, którzy wychowali się na "Muzyce młodej generacji" a ten ważki tekst uszedł ich uwadze.

"Domagamy się godności"... Dziwna ta Wasza "godność", Drodzy Strajkujący Belferki i Belfrowie, skoro ma bardzo konkretny, merkantylny wymiar - tysiąc zł na głowę. "Domagamy się godności" - cóż za bałamutne hasło ! Domagacie się pieniędzy - po prostu... Tylko i wyłącznie pieniędzy. A godność tracicie - stawiając interes własny ponad interes Waszych wychowanków. Dziwi mnie, że nauczyciele, mieniący się intelektualną elitą, nie rozumieją prostego faktu - Wasz protest uderza wprost w uczniów. Nie w Kaczyńskiego, rząd PiS-u, MEN czy Zalewską... Szkodzicie wyłącznie swoim wychowankom (pośrednio - również sobie) - to niczemu nie winni uczniowie są jedynymi ofiarami Waszego protestu. Bardziej łopatologicznie wyłożyć tego już nie potrafię - mam nadzieję, że nawet najmniej zaawansowani intelektualnie przedstawiciele "elity" zrozumieją, dlaczego opinia publiczna tak źle przyjmuje ową "walkę o godność". Dla bardziej zaawansowanych - czy tak trudno zrozumieć, że kontynuacja tej hucpy nie ma już żadnego sensu ? Że eskalacja gróźb - a grozicie jedynie młodzieży szkolnej, nikomu innemu - zdecydowanie pogarsza sytuację strajkujących nauczycieli i to wieloaspektowo ? Owszem, miało być inaczej - pan Broniarz, wmanewrowując Was w strajk liczył, że społeczeństwo poprze protest - zapewne takie były zamierzenia (w domyśle - wywołanie zamieszania uderzającego w PiS poprzez wysunięcie nierealnych żądań). Niestety, przeliczył się... Okazało się, że tymi, którzy uczniom szkodzą, są strajkujący nauczyciele, natomiast MEN i nieprotestujący zadbali o dobro młodzieży, umożliwiając im zdanie egzaminów. I tak zostanie zapamiętany Wasz protest... Tego chcieliście ?

W większych miastach popierają, więc problem mają ludzie z ograniczonymi horyzontami. Im niższe wykształcenie , tym głośniej krzyczą. Będziemy strajkować, bo rządzący sami mówią, że tk co stworzyli , to chory system ( doradca prezydenta o pani minister) a ja nie zamierzam godzić się na to. Matury można przełożyć

Tak popierają celebryci biorący 50tys. zł za koncert. Oni nie wyobrażają sobie jak mozna przeżyć za 2700.

Ojciec Mateusz?

W samo sedno ☺

Nieprotestujący umożliwili co najwyżej PRZYSTĄPIENIE DO EGZAMINÓW panie Wszystkowiedzącylepiej. Ciekawe, kto to teraz sprawdzi, na pewno nie katecheta ani strażak. Pozdrawiam

Pozbądź się snów o mocy zastraszania, Kolego... Oprócz pazernych są jeszcze nauczyciele z prawdziwego zdarzenia...

Wypierz się w Omo!

No i znowu straszenie najpierw ze nie odbędą się egzaminy, potem ze nie odbędą się matury i teraz kto sprawdzi egzaminy! Tylko kaaaasa i straszenie! I jak społeczeństwo ma mieć szacunek do elity!

Omo, nie przejmuj się rolą - egzaminatorzy zawierają umowy o dzieło z OKE. I wiesz co? OKE nie narzeka na brak chętnych.

OKE płaci z góry?

Nie, za wykonaną pracę. Ale nie mam żadnych wątpliwości, że nie będzie problemu z egzaminatorami. Rodzice mogą być spokojni. Uczniowie też. I egzaminatorzy, bo to okazja do zarobienia kilku stówek w jeden czy dwa weekendy.

Jaka jest moje godność ? Otóż to praca w jednej szkole na pełny etat, praca w drugiej szkole na pół etatu, praca w UM jako bezradna i udzielanie korepetycji po całym mieście. A jestem nauczycielką dyplomowaną, żeby nie było! To umiesz policzyć moją "godność" ? 

I cóż, Miła Interlokutorko, mam Ci odpowiedzieć ? :-) Niejaki Włodzimierz Uljanow, bardziej znany jako Lenin, twierdził, że byt określa świadomość... Nota bene - osobiście się z nim nie zgadzam. Byt, co najwyżej, implikuje zbyt... Widzisz, zapewne dosyć odmiennie rozumiemy pojęcie "godność". Jeżeli dla Ciebie godność oznacza telewizor od ściany, do ściany, lodówkę od podłogi do sufitu i wypasionego SUW-a... No cóż... Żeby żyć godnie powinnaś zmienić zawód - zostać członkiem rady nadzorczej, iść w politykę (dieta radnego, niestety, nie wystarczy). Albo zostać prezesem ZNP... :-) Ale można inaczej pojęcie "godność" rozumieć. Kiedyś w Kutnie (nie tak dawno, jeszcze) żył pan, przez szereg lat bezdomny (spał po kotłowniach, pustostanach i gdzie się dało), który na życie zarabiał jako znakomity konferansjer albo wygrywając konkursy recytatorskie. Zawsze ogolony, czysty, schludnie ubrany i zachowujący się z nienaganną kulturą. Zapytany kiedyś, jak sobie radzi - odpowiedział: "narzekanie byłoby poniżej mojej godności". Wiem, że trudno dzisiaj, w dobie rozpasanego nuworyszostwa, oczekiwać podobnej postawy... Ale do mnie bardziej przemawiają jego słowa, niż bałamutne biadolenie strajkujących nauczycieli o walce o godność w formule "tysiąc na łeb" bo złotówka mniej tej godności rzekomo ich pozbawia... Mamy więc diametralnie różne punkty widzenia, wiesz ? A tak, na marginesie - bezradną jesteś ze względu na dietę (rozumianą jako ułamek godności, oczywiście), czy społecznikowskie zacięcie ? Bo, widzisz, zdarza mi się obserwować działalność Rady - i jak dotąd nie zaobserwowałem, żeby cokolwiek pożytecznego z tej działalności wynikało. Absolutna władza w Kutnie należy do Miłościwie Nam Panującego Pana Prezydenta a radni nie mają nic do gadania - buźka w ciup, rąsia w górę... Dziwiłoby mnie niepomiernie więc gdybym usłyszał, że ktoś kandydował na radnego, żeby cokolwiek zmienić na lepsze. Vide - Plac Wolności, np. Pozdrawiam !

A gdzie w twojej godność godność ucznia?

To pochwal się ile na lewo i prawo wyciagasz kasy. Z waszego płaczu wnioskuję że najniższą krajową.

Ludzie pomyślcie przez chwilę. Kto zrobił największą krzywdę waszym dzieciom? Kto kazał im się uczyć przez 2 lata materiału, który gimnazjaliści opracowywali w czasie 3 lat. Kto posyła do szkół średnich 2 roczniki. Wstyd głosować na pis ma rację- największym szkodnikiem jest zalewska!

Droga Kutnianko ! A ilu mamy w Kutnie sfrustrowanych i rozgoryczonych - po utracie dyrektorskich stołków w gimnazjum - nauczycieli ? Z punktu widzenia ZNP najlepiej byłoby, gdyby każdy rocznik uczęszczał do osobnej szkoły - wówczas na trzydziestu uczniów przypadałby dyrektor, wicedyrektor i cały administracyjny - sekretarki, księgowi, etc. - sztafaż... No a katechetów to już ze świeczką trzeba by było szukać... Zalewska może nie najmądrzej, ale zrobiła to, co zrobić trzeba było.

Winę za upadek edukacji ponosi Zalewska. Narobiła bałaganu a teraz ucieka do Brukseli.

Ale przecież wasz protest nie dotyczy Zalewskiej. Chcecie kasy.

Widac ze jestes w temacie jak 3/4 tu wypowiadających sie debili kasa to jeden z postulatów a dlaczego naprzyklad nie napiszesz nic o nadmiarze materiału do przerobienia przez ucznia bo o tym nawet nie wiesz piszesz bzdury debilu!!!

Hejtujesz koleś. Trza cię zgłosić.

Czy teraz tego materiału do - jak piszesz- przerobienia będzie mniej? Nie, ilość materiału zostanie bez zmian, tylko czasu na jego realizację będzie mniej. I dlaczego nazywasz mnie debilem? Bo mam inne poglądy niż Ty? Polska szkoła zabija kreatywność ucznia i nie lubi, gdy młody człowiek ma swoje zdanie. Teraz już wiem na czym to polega. Ach, i jeszcze jedno: na przykład piszemy oddzielnie. Pozdrawiam.

Dobrze, że nie piszą już że chodzi o dobro dzieci tylko dyplomatycznie, że o dobro oświaty. A tak naprawdę to o kasę i odsunięcie PISu od władzy.

„Nauczyciel w swoich działaniach dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie, postawę moralną i obywatelską z poszanowaniem godności osobistej ucznia” (artykuł 4 ustawy o systemie oświaty)

I gdzie to wszystko?

Martwię się o zdrowie nauczycieli. Wczoraj było zimno, padał deszcz, więc niejeden mógł złapać katar- jak tylko strajk się skończy będzie musiał iść na zwolnienie.

Całe szczęście, że niektórzy zdążyli wrócić ze zwolnienia i mogą sobie postrajkować.

Ten strajk nauczyciele przegrali już zanim go rozpoczęli... Ponieważ uczynili uczniów kartą przetargową wich rozgrywce zrządem PiS-u. Zagranie to odebrało im społeczne poparcie -zaczęli być postrzegani jako cyniczna ichciwa grupa zawodowa, przedkładająca własny interes nad interes społeczny -nad dobro ich wychowanków. Abez społecznego poparcia żaden protest nie ma racji bytu... Na nic zdały się wykrętne zapewnienia strajkujących nauczycieli, że to, co robią, robią dla dobra uczniów. Nikt wto nie uwierzył adzisiaj wyraźnie już widać, że następuje radykalna eskalacja tego procesu -jawne iewidentne szantażowanie władz edukacyjnych dobrem ucznia. Bo czym jest zapowiedź: jak nam nie dacie po tysiąc na głowę, to nie dopuścimy uczniów do matury ?Atakie głosy wśrodowisku strajkujących nauczycieli słychać inie są to, bynajmniej, pojedyncze przypadki -wystarczy poczytać sobie nauczycielskie fora... Nawoływanie do szkodzenia wychowankom aby uzyskać materialną korzyść, absurdalnie, zresztą, sformułowaną, dobitnie iźle świadczy okondycji nauczycielskiego stanu. Zresztą, wśród znajomych belferek ibelfrów przeprowadziłem małą ankietę: zjakiej postawy znany jest Janusz Korczak. Wyniki są przerażające -ponad połowa nie wie okim mowa aci, którzy coś otym pedagogu słyszeli, nie mają pojęcia oco chodzi... Może warto byłoby przypomnieć nauczycielom, że J. Korczak wyznawał zasadę: wartości są niezależne od warunków. No, ale skoro tysiąc złotych polskich miesięcznie brutto jest warte więcej niż zakwalifikowanie kilkudziesięciu młodych ludzi do egzaminu maturalnego... No cóż... Wypada tylko zadumać nad tym, kto uczy dzieci imłodzież.. Dodam jeszcze 18 godz tygodniowo przy tablicy- najmniej j w europie , 3 m-ce wolnego,po 5 latach pracy 1 rok urlop płatny dla poratowania zdrowia itd. Aby podjąć prace w szkole trzeba użyć wielu koneksji .

Dlaczego znowu ten komentarz jest powielany? Ileż można? Brak nowych pomysłów?

Proponuję Wszystkim którzy nie popierają tej maskarady by nie komentować nawet już tego. Oni za wszelką cenę chcą by jeszcze ktoś zwrócił na nich uwagę, bo przegrali. Ich żałosne zachowanie nie zna granic. Zbierze się garstka nibypedagogów i myślą że każdy będzie o nich tylko myślał jakby byli pepkiem świata :-) dajcie coś innego na KCI... Dziękuję tym nauczycielom którzy sumiennie wykonują swoją pracę. Jesteśmy z Was dumni.

Dyscyplinarka jak najszybciej i będzie po sprawie

STRAJKUJĄ ????? to co robią w czasie strajku na ulicach i na zakupach ( widziałem paru tych nauczycieli ) z

Proponuję za te 1000 zł co chcą nauczyciele wysłać każdego strajkującego na szkolenie z zakresu:jaki powinien być dobry nauczyciel i jak powinien nauczać!

I przeszkolić ich z zakresu ich obowiązków!Bo zapomnieli!

DLA PRZYPOMNIENIA Obowiązki nauczycieli Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą; wspierać każdego ucznia w jego rozwoju oraz dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego. Nauczyciel obowiązany jest kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka; dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.

Pytanie retoryczne do nauczycieli:Jakie chcielibyście otrzymywać wynagrodzenie miesięczne netto żeby godnie i ze swoimi obowiązkami wykonywać zawód”nauczyciela”???? Przypominam za te ok 490 godz pracy rocznie.

Rodzice niby tacy mądrzy, a dlaczego nie wychowują własnych dzieci, niektóre nawet proszę i dziękuję nie znają. Nauczyciel to bardzo ciężka i wyczerpująca praca, nawet żaden rodzic nie wie co to znaczy mieć cierpliwość do 25 bachorów, które są niczego nie nauczone. Ile to wysiłku i cierpliwości potrzeba. Nauczyciele powinni mieć dodatki za szkodliwość pracy. Jak to wpływa na ich życie prywatne. Tylko poniżanie nauczyciela to jest ok. Zanim zaczniecie się wypowiadać, zacznijcie wychowywać swoje dzieciaki, aby nauczycielom było latwiej i uczyć swoje znajdy, że nauczyciela trzeba szanować i odnosić się do niego z szacunkiem.

Nauczyciel wf- rzuca piłkę i do kantorka -ciężka praca . 18 godz tygodniowo. Plastyki , muzyki itd .ale wszystkim równo po 1000 zł. Może zabrać 500 + i dać nauczycielom jak powiedział polityk Ryszard P. Sory powiedział -po 250 zł na dziecko

Mam nadzieję, że Twoi nauczyciele nie mowili o Tobie znajda i bachor. Pozdrawiam.

Obowiązki nauczycieli Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą;

Znam kilku nauczycieli i niestety to oni mają największy problem z wychowaniem swoich dzieci.

Mądry rodzic ma bachory znajdy tak określa dzieci !wstyyyyyyydddd!!!!

Obowiązkiem każdego rodzica jest stanie murem za nauczycielami. Nikt nie robi zakładników z uczniów, tylko to jest walka dla wspólnego dobra i uczniów i nauczycieli. Uczniowie jak egzaminy napiszą w innym terminie ze swoimi nauczycieli będą czuli dumę, niż jak piszą z łamistrajkami, każdy normalny rodzic wie, że jego nauczyciel jest osobą godną. Jak muszą czuć się uczniowie, rodzice, kiedy piszą egzaminy z łamistrajkami. Czy ktoś o tym pomyślał. Ten strajk jest przede wszystkim dla dobra uczniów.

Dobrze się czują. Cieszą się, że egzaminy będą za nimi.

Dla dobra uczniow? Nie bądź śmieszny! Dostaliby 1000zl i wrócili natychmiast do pracy. Tylko kasa sie dla nich liczy.

Strajk tylko dla kasy!

Co robią nauczyciele? 3 godz. w szkole, potem czas wolny, tylko teraz odpada im papierologia, rady, zebrania, które wykonują w domu, bądź popołudnia w szkole. Teraz odpoczywają, chyba im się należy po 8 miesiącach ciężkiej pracy! Dzieciaki odpoczywają to nauczyciele chyba też mogą?

SKOŃCZCIE Z TYM BIADOLENIEM JAK WY CIĘŻKO PRACUJECIE. NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ BARDZIEJ. 3, 4 GODZINY W PRACY, ZEBRANIA CZY RADY MACIE OD CZASU DO CZASU, A PAPIEROWĄ ROBOTĘ TO SPOKOJNIE ZMIEŚCICIE SIĘ W 3 GODZ. W DOMU. WIĘC I TAK WIĘCEJ NIŻ 8 GODZ. DZIENNIE NIE PRACUJECIE. DOSYĆ WASZYCH KŁAMSTW. ZRESZTĄ JAK WAM NIE PASUJE TO DLACZEGO NIE ZMIENICIE PRACY TYLKO USILNIE TRZYMACIE SIĘ BYCIA NAUCZYCIELEM. ZRESZTĄ DZIĘKI WAM WASZ ZAWÓD STAŁ SIĘ JUŻ POWODEM DO WSTYDU A NIE DUMY. TERAZ JAK KTOŚ ZAPYTA GDZIE PRACUJESZ TO NIE MÓWCIE ŻE W SZKOLE BO WSZYSCY BĘDĄ SIĘ Z WAS ŚMIAĆ. UDAŁO SIĘ WAM SPAŚĆ NA SAMO DNO, MOŻNA TYLKO POGRATULOWAĆ.

Ciężkiej pracy, to pani nie zna.

A skąd ty możesz wiedzieć, że nie zna? Może jesteś nauczycielem i zaczniesz biadolić jak to Ci ciężko 5 godzin siedzieć na tyłku i potem sprawdzać sprawdziany? Rzeczywiście, górnicy ci współczują. Tylko na wakacjach się nie przemęczaj.

Ty chyba się nie zrozumieliśmy,ja uważam, że praca nauczyciela wcale nie jest taką,jak nauczyciele ją przedstawiają,wiem coś o tym.

Nauczyciele którzy nie strajkują to godni nauczyciele,którzy mają na względzie dobro dzieci i młodzieży!Dziekujemy tym nauczycielom co nie strajkują!!!!!

ciekaw jestem czy rodzice na zakończenie roku szkolnego przyjdą nauczycielom wręczać bukiety kwiatów jeżeli uczniowie nie dostaną świadectw,bo z tego co wiem jest to Strajk z nieograniczonym terminem i może trwać>>>>>>>>>>>>>>>> !!!!!!!

I zastraszanie ciągle zastraszanie . Karma wraca pamiętajcie. Ta młodzież się wam odwdzięczy.

Brawo nauczyciele! Tak trzymać! Serce rośnie jak człowiek widzi, że są w tym mieście rozsądni i mądrzy ludzie.

Nie głosuję na PiS, ale strajku też nie popieram. Od jutra jestem drugi tydzień na opiekuńczym (płatnym 80%). Czy któryś nauczyciel to rozumie? Nie! Wiekszosc ma to gdzieś! Niech mi zatem nie mówią, że robią to dla moich dzieci!

rozczarowana? - z własnym , cudownym dzieckiem w domu i rozczarowana? a bo 80% a nie 100. Przykład rodzica - gratulacje.

Wstyd - Są mądrzy,, rozsądni,, z dobrym sercem, ale Ty do takich się nie zaliczasz!!!

Skoro tak mało zarabiają w szkole, to dlaczego nie zmienią pracy? Dzisiaj większość kasjerek w marketach, sprzątaczek, magazynierów mają takie wyksztalcenie jak nauczyciele, więc w czym problem?! Niech nauczyciele zmienią pracę, a nie siłą trzymają się tych posad i wiecznie narzekają. I ciągle biadolą ile niby pracy mają, czego już słuchać się nie da.

a kasjerki, sprzątaczki itd. niech uczą twoje dzieci

Jak można popierać osoby, które powinny być przykładem i wzorem dla uczniów, a zrobiły sobie z uczniów zakładników??? Na tym wiecu to byli nauczyciele i ich rodziny, no i reszta, którzy się śmialiśmy. Tylko w Kutnowskich szkołacj jest więcej nauczycieli niż było na tym wiecu osób.

walcza oswą godność- a Gdzie jest godność bardzo dobrego ucznia z jednej ze szkól gdzie rodzice jednego z najlepszych uczniow w klasie musieli przenieśc syna do innej szkoły tylko dlatego że był poniżany przez rówieśników a szkoła nic nie robiła.Lobuzerstwo w szkołach ma władzę!

Dziadek- chyba chodzi o szkołę Nr - 6.

Drodzy Nauczyciele Daliście się wciągnąć w rozgrywkę polityczną. Rozumiałbym Was gdyby ten znienawidzony rząd nie zaproponował nic. Ale jednak propozycje padły. Uważam że strajkujecie dla strajku. Nie rozumiem dlaczego 1000? Pracuje w prywatnej firmie i nie pamiętam podwyzki wynagrodzenia jednorazowej w takiej wysokości. I nie pracuje 18 godzin w tygodniu, i nie mam 3 miesięcy wakacji. I odpowiedzialność za źle wykonaną pracę napewno jest większa. W Waszym przypadku co najwyżej uczeń nie zda egzaminu i będzie to "wina" ucznia a nie nauczyciela. Poza tym czemu nie strajkujecie w wakacje. Czemu 8 lat zaciskaliscie zęby i znosiliscie te upokazajace warunki pracy? Juz niedługo zmieni się władza i da Wam takie pieniądze o jakich nie śniliscie

Jeżeli uważasz, że odpowiedzialność za źle wykonaną pracę jest większa niż odpowiedzialność za bezpieczeństwo drugiego człowieka w tym przypadku dzieci, to brawo. Idąc dalej, spotykasz się z pracodawcą na temat podwyżki a on mówi Ci, że dostaniesz ale w 2023 roku to masz 2 wyjścia: zmienić pracę lub strajkować. Na jedno i drugie nie Masz odwagi

Skoro jest tak źle, niskie pensje, to dlaczego nie ma WAKATÓW? Można zmienić pracę! Dziś ok 35%spoleczenstwa ma wyższe wykształcenie!

Mr- Tylko dlatego że takiego korytka trzeba trzymać do dobrej emeryturki!!!

Łamistrajki wstyd. W trakcie gdy strajkujący nauczyciele walczą o waszą godność i pieniądze, zyskując szacunek i poparcie różnych mądrych grup zawodowych, wy siedzicie w szkole i nic nie robicie bo nie ma dzieci do zaopiekowania w szkole. Nie tracicie pieniędzy, ok, tracicie cos więcej... I to wlasna decyzja. Chwała dla zdolności solidaryzowania się z zawodem i odwagi dla nauczycieli strajkujących!!!

Pani chyba w szkole też tak do koleżanek i kolegów się odnosi i na zamkniętym forum prawda? proszę wziąć pod uwagę, że za chwilę zdaje pani pewno egzamin na stopień awansu. Czy teczka ładnie będzie wyglądała z tym co Pani robi obecnie czyli ubliżanie innym kolegom z pracy co oni mają prawo dokumentować?

"W trakcie gdy strajkujący nauczyciele walczą o waszą godność i pieniądze" - nie chcę , żebyście o cokolwiek mojego walczyli. O własną godność zadbałam przeprowadzając egzaminy z uczniami (pomimo Waszych obraźliwych słów, obrażania, lekceważenia), zawalczę też o nią uczestnicząc w radach klasyfikacyjnych, bo nie chcę przyczynić się do braku promocji młodzieży.... Szanuję, że macie własne poglądy (choć nie zgadzam się z nimi), przykro mi, że nie pozwalacie mieć własnego zdania innym... Historia nie raz pokazała jak kończy się taki brak poszanowania drugiego człowieka.... Co będzie następne: plucie, lincz, pobicia???? Pohamujcie trochę agresję... Dziwię się, że dyrektorzy szkół pozwalają na aż taką agresję werbalną w stosunku do nas... niestrajkujących, którzy postrzegają swoją rolę inaczej niż Wy i wypełniają obowiązki. Uważam, że powinniśmy strajkować, ale nie w takim terminie, nie takim kosztem. Nie jestem przeciwko Wam, ale za prawami ucznia.

Brawo, przede wszystkim uczniowie, którzy spotkali Panią na swojej drodze edukacji powinni być dumni z tego. Życzę wytrwałości i pamiętajmy tylko z mądrym społeczeństwem jest trudno walczyć.

Brawo i szacunek dla Pani.

No wszechstronny nauczyciel. Egzaminy przeprowadzał i promocje będzie robił. Nie poszło!!!! Nie wycieraj sobie twarzy prawami ucznia! Boisz się stracić pieniądze. A podczas strajku siedzisz w szkole 3.6 i do domu. Poza egzaminani. I nie wycieraj sobie twarzy klasyfikacja i promowaniem bo strajkujący nauczyciele nie chcą zrobić uczniom krzywdy, oni ich kształcą też i też wypełniają obowiazki. I mają jeszcze odwagę. I nie mów o agresji bo kłamiesz. Jeśli coś wywalczą nauczyciele to mam nadzieję że tego nie przytulisz i oddasz na hospicjum lub schronisko dla zwierzat. A wobec tak dużej mobilizacji nauczycieli w całej Polsce, mądrych i oddanych uczniom codziennie, niestety dla ciebie, można tylko powiedzieć szacunek i tak trzymać! A ci co nie biorą udziału w strajku to przecież po polsku łamistrajki. I tak już zawsze pozostanie.

Wszystkich którzy olali uczniów podczas egzaminów do dyscyplinarnego zwolnienia. Psim obowiązkiem nauczycieli było zawiesić strajk na czas egzaminów i być przy uczniach. A teraz jak nauczyciele pokazali jaką są mierną klasą społeczną niech strajkują do emerytury albo dłużej.

****://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24648409,strajk-nauczycieli-setki-ludzi-utworzyly-lancuch-swiatla-na.html Lubię swoje miasto - ale poraża mnie ograniczenie umysłowe niektórych ludzi - czy w Warszawie żyją według Was głupsi, że popierają nauczycieli. Pamiętajcie głupim narodem łatwiej się rządzi . Normalnie myślący człowiek obserwuje, analizuje i poddaje refleksji . Myślący inaczej wygłasza jedynie słuszne sądy. Zachęcam do MYŚLENIA

Nauczyciele którzy nie strajkują to godni nauczyciele,którzy mają na względzie dobro dzieci i młodzieży!Dziekujemy tym nauczycielom co nie strajkują!!!!!

Skoro nie chcą robic uczniom krzywdy niech pozwolom maturzystom pisać maturę w maju, bo przez ten ich strajk to będą przesunięte.

Brawo. Też nie strajkuję z podobnych powodów. Rozumiem również rozgoryczenie strajkujących. Zaangażowali się emocjonalnie i finansowo, a teraz chcą być konsekwentni. Zaangażowanie i konsekwencja to mechanizm psychologiczny, który nie pozwala wycofać się z błędnej decyzji. Widzą już, że pod wodzą prezesa Broniarza, który wystąpił z zaporowymi żądaniami ponieśli klęskę i stąd frustracja, której ofiarą padają osoby potrafiące przewidywać skutki swojego postępowania. Nie cieszę się z tego co się dzieje. Teraz potrzebny jest nam silny cieszący się autorytetem związek, który będzie niebawem negocjował z rządem zmiany systemowe. Czy ZNP jest silny? Czy cieszy się autorytetem? To pytania retoryczne.

Proponuję dać podwyżki nauczycielom według"klucza ! Tak jak emerytom

Tylko tym "łamistrajkom" należy się 2000 tysiące podwyżki, a pozostali do dyscyplinarnego zwolnienia.

Pewnie jesteś lamistrajkiem. Sam się dopingujesz.

Niech nie walczą o moją godność, bo ją mam i nikt nie próbuje mi jej odebrać i niech nie walczą i podwyżkę dla mnie skoro przez tyle lat nie byli zainteresowani tematem, a obudzili się, gdy rząd podwyżki zaproponował.

Jestem po lekturze Kodeksu Etyki Nauczyciela. Wychowawcy młodzieży, czy Wy świecicie przykładem? Proszę o wyjaśnienie.

Świecimy... Pozdrawiamy...

Gołym tyłkiem chyba

Świecicie hańbą, ale przecież jak sami to ciągle głosicie jesteście jako jedyna grupa społeczna inteligentni, to i tak niestety nie zrozumiecie. Po tym jak z uczniów zrobiliście sobie zakładników i jeszcze próbujecie z maturzystami straciliście godność, szacunek, a staliście się pośmiewiskiem. Jedynie tylko dzieci was popierają, bo mają dzięki wam wolne. Po tym wszystkim strajkujcie już do emerytury.

Kutno ma blisko 46000 mieszkańców, z gminamo osciennymi ponad 50 000 osób. Na ten więc przyszło mniej osób niż jest w Kutnie nauczycieli... Gratuluję poparcia.

Tak była garstka ludzi, ale nauczyciele twierdzą, że wszyscy ich popierają. No, ale czego można oczekiwać od osób wszechstronnie wykształconych?!

Dziękujemy... Miłego wieczoru...

Miłego strajkowania bez wynagrodzenia!

Nauczyciele trzeba czytać ze zrozumieniem...gratulacje były z waszego garstkowego poparcia

Jaki ty ciężki przypadek jesteś. Ale wyjaśnię. "Dziękujemy" to była ironia. Celowo użyta aby zlekceważyc wypowiedź hejtera. Rozumiesz już Szalonku czy Ci to rozrysowac kolorami?

Jakiego hejtera??? Zacznijcie myśleć, każdy kto was nie popiera jest hejterem??? Powinno się was nazywać bufony, zapatrzone tylko w siebie, tylko wy macie rację, tylko wy jesteście świętością!!! Odrobinę kultury, społeczeństwo zobaczyło, że to przerasta wasze możliwości. I komu trzeba rozrysować kolorami???

Wyrażenie opinii to nie hejtowanie. Nie zgadzam się z waszym protestem uważam że zarabiacie bardzo przyzwoicie i że karta nauczyciela daje wam dużo przywilejów. Protest jest polityczny i daliście się w niego wyrobić. Niby elita inteligencja a jesteście wykorzystanie jako narzędzie gry dla partii politycznych kosztem dobra dzieci. To moja opinia.

Nie zgadzam się z protestem elity nauczycielskiej. To tez moja opinia i zgadzam się z Dany.

Jest wyjście zabrać 500+ i dać 1000 zł nauczycielom

Maciusia, wielu nauczycieli pobiera to świadczenie.

W takim razie czego się domagają. Jeśli rząd ustąpi wszyscy zaczną protestować.

I o to chodzi.

Najwyższa pora...

Ten strajk nauczyciele przegrali już zanim go rozpoczęli... Ponieważ uczynili uczniów kartą przetargową w ich rozgrywce z rządem PiS-u. Zagranie to odebrało im społeczne poparcie - zaczęli być postrzegani jako cyniczna i chciwa grupa zawodowa, przedkładająca własny interes nad interes społeczny - nad dobro ich wychowanków. A bez społecznego poparcia żaden protest nie ma racji bytu... Na nic zdały się wykrętne zapewnienia strajkujących nauczycieli, że to, co robią, robią dla dobra uczniów. Nikt w to nie uwierzył a dzisiaj wyraźnie już widać, że następuje radykalna eskalacja tego procesu - jawne i ewidentne szantażowanie władz edukacyjnych dobrem ucznia. Bo czym jest zapowiedź: jak nam nie dacie po tysiąc na głowę, to nie dopuścimy uczniów do matury ? A takie głosy w środowisku strajkujących nauczycieli słychać i nie są to, bynajmniej, pojedyncze przypadki - wystarczy poczytać sobie nauczycielskie fora... Nawoływanie do szkodzenia wychowankom aby uzyskać materialną korzyść, absurdalnie, zresztą, sformułowaną, dobitnie i źle świadczy o kondycji nauczycielskiego stanu. Zresztą, wśród znajomych belferek i belfrów przeprowadziłem małą ankietę: z jakiej postawy znany jest Janusz Korczak. Wyniki są przerażające - ponad połowa nie wie o kim mowa a ci, którzy coś o tym pedagogu słyszeli, nie mają pojęcia o co chodzi... Może warto byłoby przypomnieć nauczycielom, że J. Korczak wyznawał zasadę: wartości są niezależne od warunków. No, ale skoro tysiąc złotych polskich miesięcznie brutto jest warte więcej niż zakwalifikowanie kilkudziesięciu młodych ludzi do egzaminu maturalnego... No cóż... Wypada tylko zadumać nad tym, kto uczy dzieci i młodzież...

To tak... Strajkowac może każdy picjanci, pielęgniarki, lekarze... Nie wiem dlaczego to nauczycielom szarzuca się chciwość i cała resztę.... A tak naprawdę tylko oni wiedzą jak wygląda ich praca. Rząd nie bierze ich pod uwagę więc walczą.brawo nauczyciele.

Posługujesz sie sprawnie piórem ale to nie znaczy, że piszesz mądrze. Pleciesz głupstwa i nie jesteś obiektywny. Uzywasz sformułowań typu NIKT w to nie uwierzył, wykrętne zapewnienia strajkujących itp ble ble ble. No i jeszcze ten Korczak. Żenada.

Korczak nie był nauczycielem. Był lekarzem pediatrą. Dodatkowo oficerem wojska. Owszem był opiekunem i wychowawcą dzieci ale to nie był jego zawód a raczej pasja, rodzaj posłannictwa. Porównywanie Go do dziesiejszej sytuacji i dzisiejszego sporu nauczycieli z rządem jest bez sensu.

Fajne przemyślenia... Ale... Mamy dosyć tego poniżania... Pozdrawiamy...

Kto was poniża? Pokażcie Pit! W skrajnych padło pytanie, czy roczny Pit 75tys dużo ,czy mało ? Działacz PSL powiedział że dużo, to jest pit nauczyciela ,radny peezel! To jak to jest z waszymi zarobkami?

Zawsze szanowałam nauczycieli. Aż do czasu obecnego strajku. Przykro mi, ale zupełnie nie zgadzam się z Waszym zachowaniem. Moi nauczyciele nie zostawiliby mnie w tak ważnym momencie jakim są egzaminy. Jestem o tym przekonana.

Sami siebie poniżacie...pozdrawiam

Ileż razy można wklejać ten sam komentarz pod różnymi artykułami? Brak pomysłów?

Mamy dobry rząd i dobrego prezydenta... A Polakom i Polkom żyje się lepiej... Może to dla odmiany.... Albo... Porozumienie leży na stole... Solidarność już się podpisała obniżki dla nauczycieli... Pozdrawiam

Jest mądry, więc dobrze, że autor go upowszechnia. Na pewno mądrzejszy niż piosenkarska twórczość nauczycieli w sieci czy pomysł z paleniem świeczek przed UM.

Ten bełkot jest mądry? Mądrość to obiektywizm i wyważenie racji. To wyrażanie swojej opinii bez inwektyw i z poszanowaniem myslących inaczej niż my. To przypuszczenia i wątpliwości a nie napuszone głoszenie swoich prawd jako jedynie słusznych. To tak w skrócie.

Wanda i Banda !

Czy ja wiem... Trzeba iść do przodu...

Zdarta płyta... Ależ to już było...

"Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi." To również powiedział Janusz Korczak...

I to jest ok... Pozdrawiam... Być albo nie być... O to jest pytanie...

Oto piszemy razem.

Kogo my wybraliśmy do władz miasta ? czy to PO

Nie wszyscy nauczyciele popierają ten protest. Jest grupa, która nie strajkuje, wielu strajkuje, ale ma wątpliwości natury etyczno- politycznej, bardzo wielu jest po prostu wstyd za zachowanie koleżanek i kolegów.

Łamistrajki.... I tyle... Wstyd to kraść... Apel do tych którzy nie strajkują... Jeśli uda się wywalczyć podwyżki... To niech przekażą je tym co strajkowali....

Jeśli uda wam się coś wywalczyć to weźcie to sobie w całości- ten wstyd, to rozgoryczenie rodziców, to całe rozczarowanie dzieci.

Wstyd. To słowo klucz. Nikt tam nie walczy o wyższe dobro. Chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze....

Wszystkim nam chodzi o pieniądze i nie rozumiem dlaczego nauczyciele maja być wyjątkiem. Świat modli sie do Boga dolara. Takie czasy.

Dokładnie... Chodzi o kasę... żeby nie było wstydu dla pracy nauczyciela...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także