Rejestracja i logowanie

[WIDEO/ZDJĘCIA] Kutno w niezwykłym telewizyjnym projekcie. O co chodzi?

Wydarzenia 09-12-2019 Autor: toza Foto: Telewizja Toya
14

Telewizja Toya niedawno zrealizowała w naszym mieście bardzo ciekawy materiał w ramach projektu „Łódzkie z lotu ptaka”. Zaprezentowano w nim historię Kutna, oraz przedstawiono kilka najciekawszych punktów na mapie Miasta Róż.

W trwającym ponad 10 minut filmie widzimy m.in. kościół p.w. św Wawrzyńca, pl. Piłsudskiego, znajdujące się w remoncie Pałac Saski i Plac Wolności, czy obiekty baseballowe.

O naszym mieście opowiadają Piotr Stasiak i Jacek Saramonowicz z Muzeum Regionalnego w Kutnie. Z filmu można dowiedzieć wielu historycznych ciekawostek, warto więc się z nim zapoznać.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Tu pod tą gruszką drzemał Kościuszko, dopieroż robi się skweres, A pod tą drugą Kołłątaj Hugo załatwiał mały interes" - pisał Tadeusz Boy-Żeleński w satyrycznym wierszyku o polskiej pomnikomanii już przed wojną. W Kutnie też mamy takie przykłady. Jest pewien drewniany dworek (szumnie nazywany "pałacem"), w którym August Mocny spędził aż kilka godzin ze swojego życia, a Napoleon zatrzymał się tam na godzinę. Oczywiście trzeba odbudować za 32 mln z naszych podatków, bo to takie wielkie i ważne. Już nie mówiąc, że za równowartość obecnych 32 mln w tamtych czasach dałoby się wybudować prawdziwy pałac królewski, co najmniej taki jak w Wilanowie. A to była zwykła szopa drewniana postawiona minimalnym kosztem. Teraz to taki wielki i cenny zabytek, najdroższy w Kutnie. Czy megalomani, którzy wymyślili tę legendę o rzekomym "pałacu królewskim" w Kutnie, mają jakiekolwiek poczucie wstydu? Może każdy wychodek, w którym król załatwiał się w podróży, powinien otrzymać rangę pałacu królewskiego?

Saramaonowicz jak był przy powiatowym korycie u starosty Debicha (pożal się Boże - niedoszłego senatora)to ze wspólnych naszych pieniędzy zafundował swojej wioseczce w gminie Strzelce asfaltowy dywanik, chociaż inne drogi były w znacznie gorszej kondycji. Jacuś to po prostu taki doktorek z inklinacją do katonazi - i lepiej omijać go z daleka a najlepiej zostawić go w tym muzeum ale nie na etacie ale jako eksponat muzealny słusznie minionej epoki.

`Wiesz dlaczegoś biednyś... boś głupiś i do tego ubliżasz ludziom ...

Jacek spoko koles. pamiętam jak uczyl mnie w podstawówceemoji

Hmm beton pokazany z góry. Jedynie co fajnie się prezentuje to szkoła muzyczna. Ciekawe czemu realizatorzy nie pokazali aquaparku będąc na małej lidze. Przypadek celowy czy zaniedbanie a była szansa na promocję.

. UJ, . upą i kamieni kupa... Masz rację kiedyś było to zielone miasteczko, z niewielką (ale za to prawdziwymi) liczbą zabytków. W teraz ani zieleni ani zabytków (bo te podróby po "odbudowie" to chińskie atrapy)...

Jeżeli tak to wyp.....

To Pan Jacek Saramonowicz pracuje w muzeum? Na etacie? Jeśli tak, to ciekawi mnie skąd w muzeum tyle wolnych etatów i czy znajdzie się jeszcze jeden wolny?

Dla swoich czemu nie?

Saramonowicz to wybitny historyk, doktor historii, autor kilku książek i kilkuset artykułów o historii Kutna. Jego wpływ na znajomość historii Kutna przez mieszkańców jest nie do przecenienia. Przestań go obrażać, bezintelektualisto.

Histeryk!?

"brak słów", a na czym polega ta "wybitność"?

Kutno to gówno.

Tak jak i ty.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także