Rejestracja i logowanie

[WIDEO/ZDJĘCIA] Pracownicy szpitala poszli do starostwa. Trwa spotkanie

Wydarzenia 02-12-2019 Autor: toza
5

W starostwie powiatowym trwa spotkanie z pracownikami szpitala. Jaka jest obecna sytuacja lecznicy? Z jakimi zwolnieniami trzeba się liczyć? Jakie są nastroje załogi? Transmitujemy na żywo!

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Kutnowski oddział jest wyjątkowy. Ma dobrych specjalistów, lekarzy i położne. Rodzi się tu rocznie 800 i więce dzieci. Robi się setki cesarskich cięć. Są porody rodzinne. Oddział jest wspierany, doposażany i remontowany przez Stowarzyszenie Radość Macierzyństwa. Przyjeżdżają do Kutna kobiety z innych miast, żeby tutaj rodzić. Może to przeszkadza konkurencyjnym szpitalom, a audyt jest narzędziem. Jeśli chce się zmniejszyć zadłużenie, to należy się rozwijać, a nie zwijać. Idąc tokiem rozumowania twórców audytu najlepiej zamknąć szpital i wtedy nie będzie generował długu. Swoją drogą zalecenia audytu nie zostały napisane wbrew woli zarządzających szpitalem. Klient płaci i ma to co chce. Nie tedy droga panowie. Kobiety w Kutnie też maja czarne parasolki.

Nie popieram takiej formy ratowania szpitala. A i uważam że Zarząd Powiatu może niech się dobrze zastanowi czy w tej sytuacji nie podać się zwyczajnie do dymisji

Szkoda urodziłam 2 dzieci w tym szpitalu i bardzo jestem wdzięczna położnym...

To może zmniejszyć pensje zarządu i dyrektora. Szkoda, że prezes zarządu nie może urodzić dziecka, ciekawe czy wtedy szukałby szpitala oddalonego o 60km. A może on przyjdzie na oddział i będzie przyjmował porody,bo zdarza się, że równocześnie rodzi kilka kobiet, a gdy będzie wtedy jedna położna to ma się wtedy sklonować. Już teraz są braki kadrowe,a widać, że po zwolnieniach będą jeszcze większe.

Dziwi mnie sposób na ratowanie szpitala, od 2002-go jak zostałem zwolniony z pracy podstawową zasadą każdego prezesa jest likwidacja miejsc pracy. To nie jest żaden ratunek, może niech Prezes zostawi Kadry, po jednym lekarzu na oddział i jedną pielegniarkę, acha i pęsję dla siebie 15-20- cia tyś. miesięcznie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także