Rejestracja i logowanie

[WIDEO/ZDJĘCIA] Wielkie Święto Policji w Kutnie. "Przyjęliście na siebie obowiązek niesienia pomocy"

Wydarzenia 05-07-2019 Autor: toza, ez Foto: toza, ez
31

Mszą świętą i przemarszem przy dźwiękach orkiestry dętej rozpoczęły się w Kutnie Międzypowiatowe Obchody Święta Policji. Na pl. Piłsudskiego trwają właśnie uroczystości.

Na obchodach Święta Policji zgromadziły się jednostki z 5 powiatów woj. łódzkiego. Prócz funkcjonariuszy z KPP w Kutnie w uroczystościach udział biorą funkcjonariusze z powiatów zgierskiego, łęczyckiego, łowickiego, skierniewickiego i poddębickiego. Otrzymali  oni dziś nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Wśród gości z kolei nie zabrakło przedstawicieli władz naszego miasta, powiatu oraz gmin, województwa łódzkiego, posłów i senatorów czy też komendantów powiatowych, w tym Krzysztofa Szymańskiego z KPP w Kutnie, a także Komendanta Wojewódzkiego.

- Przyjęliście na siebie obowiązek niesienia pomocy, nawet z narażeniem własnego życia. Wykazujecie swój profesjonalizm i duże zaangażowanie. Za wykazywanie gotowości, zdecydowanej i prawnej postawy w podejmowanych - niejednokrotnie trudnych - zadaniach służbowych należy wam się wdzięczność i podziękowanie. Życzę wam, by trud, który podejmujecie był zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Proszę także przyjąć i przekazać serdeczne życzenia dla wszystkich najbliższych za wsparcie jakim nas darzą, szczególnie w trudnych chwilach. Niewątpliwe osiągane przez nas sukcesy są efektem nie tylko solidnej pracy, ale także przychylności naszych najbliższych - zwracał się do mundurowych komendant KPP w Kutnie, podinsp. Krzysztof Szymański.

Głos zabierali również zaproszeni goście. W swoich przemówieniach podkreślali jak ważna jest misja, którą do spełnienia ma policja. Mówili również, że funkcjonariusze, którzy niejednokrotnie z narażeniem własnego życia niosą pomoc i strzegą porządku publicznego, zasługują na szacunek i podziw.

Podkreślano także, że rok 2019 jest wyjątkowy w historii tej formacji, bowiem właśnie w tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia policji w Polsce.

Na zakończenie dzisiejszych obchodów przed Urzędem Miasta w Kutnie odbyła się uroczysta defilada.

komentarze (31)
Dodaj komentarz

Policja byc musi. Rzecz oczywista. Ja pomocy nie otrzymałam.NIGDY. Powodzenia

Takie swieto a emerytach calkowicie zapomnieli !!! Prosze pamietac ze was tez to czeka a wtedy bedzie przykro.

Wszystkiego najlepszego panowie policjanci,pięknie się prezentujecie.

Żeby nie te zdjęcia nie uwierzyłbym że jest ich aż tak dużo. Na co dzień tego nie widać . Pewnie większość pierdzi w stołki na komendzie. Pokażcie mi też inną firmę gdzie za wykonaną robotę dostaje się coś więcej niż pensję a nikt tam nikogo na siłę nie ciągnie. Znam też parę innych zawodów w których ludzie częściej i bardziej tracą zdrowie a nawet życie niż policjanci. Nikt nad nimi się nie lituje jak nad tymi łazikami z policji.

To za calego województwa delegacje

Komenda samych kobit które nie wiedziały jak ułożyć sobie życie a tu same awanse przez znajomości albo figurę. Współczuję tym co tam jeszcze zostali.

Tylko im w głowie awanse, medale, podwyżki, lewe L4, dodatki itp. Ale już coś zrobić to nie ma komu!

Rzymkowski jest zbyt otyły.

Czy ten Baryła też coś mówił?, to jakieś Masakra, słoma z butów, a na scenę się pcha!

Czepiacie się Rzymkowskiego, tak, jakby Kowalik przypominał Clooneya...

Kowalik to taki nasz lokalny, swojski Dicaprio ;-)

Urodziwy ten Rzymkowski nie jest. Tak na marginesie ma troje dzieci czyli 1000 plus.

1500 dają za troje???? Niezła sumka jak za taka oczywistą oczywistość jak dzieci. A renciści nawet tyle na życie nie dostają....

Ksiadz Mateusz też przyjechał

Nie jest honorem przynależność do instytucji całkowicie podległej władzy pisuaru.

Grunt to msza niby święta podczas obchodów świeckiej państwowej formacji.

Są i ladne twarze i chyba jedyna która może się podobać. To pani policjant blondynka w profilu. Prosimy o więcej fotek tej pani alb nr służbowy

Tylko numer służbowy? czy w ryj też chcesz?.

brzydki? może i tak to rzecz gustu ale bardzo słowny. jak chłopaką z ochrony powiedział że nie załatwi pewnej sprawy to nie załatwił teraz ochraniacze pamietajci o tym panu przy wyborach

Jeżeli nie mógł załatwić (bo nie wszystko się da), to uczciwe z jego strony, że nie obiecywał załatwienia. Szkoda, że nie napisałeś, jaka to była sprawa. W wykazie interpelacji posła Rzymkowskiego znalazłem dwie o pracownikach ochrony 1) ****://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=16852 2) ****://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=23130 ale rozumiem, że być może chodzi o coś innego

Każdy powinien mieć super furę, paralizator lub kalasznika i nie wahać się przed użyciem kiedy trzeba. Np. NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI POLICJANT MA PRAWO STRZELAĆ TAK JAK W AMERYCE.

nie ma to jak odpier...ic ładną defialdę i wszystko niby gra....., a w środku jedna wielka śmierdząca k...a, nepoptyzm, kolesiostwo i ogólna zgnilizna. ta komenda juz nie istnieje... i to w znacznej mierze dzięki kierownictwu ps. szacun dla wszystkich prawdziwych i ciężko pracujących Policjantów.

to napisz donos do TV jak mają w zwyczaju robić to płaczki z policji

jeszcze jeden lizo****c

Zocha pokaż ty swoją urodę , chyba ładniejsza od"" DIABLA"" nie jesteś?

Panowie i panie zmieńcie swoje zachowanie, żeby wasze dzieci nie musiały się za was wstydzić.

Pałki już poświęcone.Jak ktoś zarobi taką przez plery,to poczuje się jak w niebie.

Ech, żeby to rzeczywiście te pałki były w użyciu... a przydałoby się na tych chamów co szerzą agresję na drodze na przykład

jaki ten Rzymkowski jest paskudny

A ty jaka piekna.

Zośka jak Rzymkowski jest paskudny, to ty chyba jesteś brzydsza od" AMSTAFA"

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także