Rejestracja i logowanie

Więcej zieleni w mieście: radny ma na to pomysł

Wydarzenia 18-09-2019 Autor: ez. Foto: ZMP/poglądowe
32
Więcej zieleni w mieście: radny ma na to pomysł

Sadzenie dodatkowych drzew i krzewów czy może wykonanie klombów z kwiatami? Nic z tych rzeczy. Jeden z kutnowskich radnych zwrócił się do prezydenta z dość oryginalnym pomysłem - czegoś takiego w Kutnie (jeszcze) nie ma.

Chodzi o obsadzenie roślinnością, a konkretniej bluszczem, wiat przystankowych na terenie Kutna oraz altan śmietnikowych na osiedlach. W naszym mieście nie spotkamy takiej formy wykorzystania zieleni, ale - jeśli władze miasta się zgodzą - wkrótce może się to zmienić. Taki zabieg wpłynie pozytywnie zarówno na ekologię jak też na estetykę.

- W Kutnie duże zmiany następują na przystankach MZK. Uważam, że dopełnieniem byłoby obsadzenie przystanków MZK roślinnością. Wpisałoby się to w krajobraz jako pożyteczny, estetyczny i charakterystyczny element zieleni miejskiej i równocześnie umilało oczekiwanie pasażerom na autobus. Latem zaś osłaniałoby i dawało cień przed słońcem - argumentuje radny Robert Stępniewski.

Ale nie tylko wiaty, bowiem altany śmietnikowe również mogłyby zostać obsadzone bluszczem. Jest on tani i łatwy w pielęgnacji, a ponadto oczyszcza powietrze m.in. z trujących związków chemicznych. Zieleń w takich miejscach dodatkowo zminimalizowałaby nieprzyjemny zapach ze śmietników.

Nie zapominajmy jednak, że Kutno jest miastem róż. Dlatego też - co podkreśla radny Stępniewski - postawienie donic z różami wokół oplątanych bluszczem przystanków i wiat śmietnikowych jest jak najbardziej wskazane.

Jak oceniacie ten pomysł?

komentarze (32)
Dodaj komentarz

Brawo radny .Będą miały pieski gdzie się załatwiać, a i wypić w krzaczkach zdrowo.

Co do przystanków to zły pomysł.Takie obrośnięte krzakami będą mniej bezpieczne ,zwłaszcza wieczorami.

Człowieku! Radny R.S. ! Ludzie bezdomni śpią w Twoim śmietniku pod blokiem i co robisz???? aaa gówno masz ich w ****. Pewnie nie wiesz lub nie widzisz? Super! Ludzie widza a Ty nie. Sie zielenia przejmujesz. Kurła radny...

Wczoraj w informacjach tv a dzisiaj radny błysnął pomysłem, nie swoim zresztą, bravo

Takie przystanki z roślinnością są już między innymi w Białymstoku. A ten pomysł po raz pierwszy pojawił się w Knyszynie to władze tego miasta pierwsze wpadły na taki pomysł.

Jak najdalej od Białegostoku. To "miasto" jest nie tylko mentalnie wsią.

Co do ****a jest z tą reklamą "med me" którą zasłania pół strony na tele i nie da sie jej wyłączyć?

Niech zostawi te przystanki w spokoju

Co za mądry radny!brawooo!mózg gładki jak kolano i tyle!

co sie spodziewasz po pracy w ochronie.....

Jakby jeszcze ktoś o to dbał. Krzaki będą sadzone a przystanki nie są postawione na całej łęczyckiej, ale niech zgadnę krzaki będą posadzone wyłącznie w centrum miasta? Bo reszta to już mało istotna....

Naprawdę zastanawiam się ile jeszcze róż posadzą, ile krzaków i innych pierdół zanim zwrócą uwagę , że szpital powoli jest zamykany. Kiedy w końcu w radzie zasiadać będą solidni radni , kiedy starostwo przestanie ciągnąć miast w dół. Ważne, że są róże, co tam szpital, przecież im więcej ludzi umrze tym mnie będzie emerytur do wypłat.

Komu potrzebne te chwasty przy przystankach MZK dla żuli żeby miał gdzie pawia puścić czy załatwić potrzebę

Popieram. Jak najwięcej zieleni.

Cha cha cha... pisowiec i ekologia! Cha cha cha! Nie dość że sprowadzają z Rosji dwukrotnie razy więcej węgla niż robili to ich poprzednicy to w dodatku wstrzymali rozwój technologii pozwalającej pozyskiwać energie z tzw źródeł odnawialnych! Przyszłe pokolenie nie zapomni wam tego co zrobiliście z Puszczą Białowieską! ! ! Nie zapomni wam tego że w bestialski sposób w imię ich chorej "zabawy" pozwalacie tzw myśliwym strzelać do zwierząt! I jeszcze tak na koniec...może ktoś temu człowiekowi wytłumaczy że bluszcz na altanie śmietnikowej będzie skutkowało brakiem cyrkulacji powierza i dodatkowym smrodem. tego typu pomysły sprawdzają się np na ekranach akustycznych dodatkowo wytłumiając hałas...

Ci zieloni,którzy tak bronili robactwa w Puszczy Białowieskiej,sa w koalicji z POKO .

W partii "antykomunistycznej" jak sami o sobie mówią pisowcy są komuniści. "Robactwo" o którym piszesz pozostało w puszczy ponieważ korowanie odbywało się w miejscu wycinki drzew. Na szczęście nikt nie chciał kupować drewna z tej bandyckiej wycinki i proceder został zatrzymany.

w Europie, tej cywilizowanej, usuwa się bruk i sadzi drzewa i krzewy. Pod drzewami są trawniki, wrzosy i kwiaty. Są ściany zieleni, zielone dachy itd. U nas wszystko idzie odwrotnym kierunku. Może warto byłoby miejsca, które są zdewastowane i "niczyje" zagospodarować zielenią, na początek np. skwer na rogu Shella i dawnej fabryki KRAJ

Tak to prawda , proponuje radnym weekendową wycieczkę do Antwerpii . 

Przecież pisowcy odpowiadają za bandycką wycinkę drzew w całej Polsce! ! ! 

To pis wycinał drzewa,czy samorządowcy?

A kto głabie prawo po nocach uchwała?

Prawo się uchwala po to,aby je stosować,lub nie,przede wszystkim posługujemy się rozumem.

Panie radny Stępniewski . Może coś poważniejszego niż kwiatki, pieski , smieci itd. Cos Pan małostkowy .

U mnie na wsi zieleni nie brakuje. Wszystkie rowy pozarastane emoji

Wyjątkowo durny pomysł ????Macie pojęcie ile robactwa tam się będzie wylęgało? Poza tym wiaty przystankowe nie są przystosowane do takich obciążeń. Proponuję najpierw myśleć, a potem mówić, nie odwrotnie????

nie przesadzasz? co to za wiaty, które nie uniosą ciężaru bluszczu? może dzięki roślinom wiatr ich tak szybko nie zdmuchnie....;-)

Tylko o tą zieleń w mieście nie bardzo dbają i będą przystanki zarośnięte krzakami ...

Pomysł już od dawna realizowany w wielu miastach, więc nowatorski za bardzo nie jest ale jest ok. Jeszcze lepiej byłoby jakby przestano wycinać drzewa, które niszczy się właśnie wtedy, kiedy zdołają osiągnąć swój najpiękniejszy wygląd i mogłyby cieszyć oczy jeszcze przez kilkadziesiąt lat. Sugeruję tym się też zająć w końcu!

Może redakcja zechce się dowiedzieć, co z budową skateparku, który mieszkańcy większością głosów wybrali w budżecie obywatelskim. Po interwencji radnego F., któremu skatepark przeszkadzał, sprawa budowy się rozmyła. Z dodatku w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia wśród radnych - zarówno opozycyjnych jak i koalicyjnych. Mimo wysyłanych do nich próśb żaden nie chce złożyć interpelacji w sprawie skateparku.

Ten znowu. Czy Ty chłopie nie pracujesz? Bezrobocie? Socjal? Pińcet plus? Bo non stop wypisujesz tu te brednie. Miałeś mi podać 5 lokalizacji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w centrum miasta odnośnie budowy nieruchomości - nadal brak info. Coś nie tak? ;-)

,,pincet plus´´ zwracasz uwage a Sam zachowujesz sie jak wieśniak

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także