Rejestracja i logowanie

Większego parkingu przy „Dziewiątce” nie będzie

Wydarzenia 12-10-2017 Autor: toza
10

Trawnik służący za parking, w wyniku czego zarówno on, jak i krawężnik, został kompletnie zniszczony. Problem braku miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 9 znany jest nie od dziś. Okazuje się, że na powiększenie parkingu póki co nie ma szans. Natomiast zniszczone ogrodzenie szkoły wkrótce zostanie wyremontowane.

Sprawą parkingu i ogrodzenie zainteresowała się Barbara Rostek-Nowcka, radna rady miejskiej w Kutnie. Złożyła w tej sprawie dwie interpelacje na ręce prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Jeśli chodzi o parking, wnioskowała do władz Kutna o zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla pracowników szkoły i osób odwiedzających tereny rekreacyjne znajdujące się przy placówce.

- W celu podniesienia stanu bezpieczeństwa w bezpośrednim otoczeniu szkoły, większej ilości miejsc parkingowych, a także mając na względzie poprawę estetyki miejsca, konieczną wydaje się rozbudowa powyższego parkingu – pisze B. Rostek-Nowacka.

Zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja informuje z kolei, że w tej chwili miasto nie ma pieniędzy na tego typu inwestycję, co jednak nie oznacza, że sprawa rozbudowy parkingu nie będzie miała swojego szczęśliwego finału.

- W chwili obecnej nie ma możliwości finansowych wykonania parkingu, jednak w przyszłości przy tworzeniu budżetu miasta rozważymy taką ewentualność i zabezpieczymy środki budżetowe na ten cel – informuje Jacek Boczkaja.

Oprócz tego, radna zwróciła się także do miasta z prośbą o zajęcie się ogrodzeniem szkoły od strony ul Jagiełły. Zauważa, że płot przy bramie wjazdowej posiada liczne ubytki, dzięki czemu każdy może wejść na teren placówki w każdej chwili, także wtedy, kiedy jest to ograniczone. Radna wnioskuje o przegląd i naprawę ogrodzenia.

- Z uwagi na fakt, że na terenie szkoły znajduje się liczna infrastruktura sportowa , która powinna być zabezpieczona poza godzinami dostępu przed osobami nieuprawionymi, zasadnym wydaje się dokonanie naprawy ogrodzenia. Ograniczy to możliwość dewastacji obiektów szkolnych i zwiększy poziom bezpieczeństwa – pisze radna.

Urząd Miasta 2 października dokonał przeglądu ogrodzenia we wskazanym miejscu. Zarówno władze miasta, jak i dyrekcja szkoły, dostrzegają potrzebę jego naprawy.

- Z informacji uzyskanych od Danuty Blus (dyrektor SP nr 9 przyp. red) w dniu 9 października, w sprawie naprawy ogrodzenia dokonano już wyceny i podjęto działania mające na celu optymalne rozwiązanie problemu – pisze zastępca prezydenta, Zbigniew Wdowiak.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

W żadnym razie parkingu. Raczej drzewa posadzić.

Pani radna zamiast owijac welne w bawelne mogla od razu napisac, ze ma problemy z zaparkowaniem auta gdy dziecko do szkoly odwozi.

Co za wyssany z palca problem! Miejsc na parkingu jest mnóstwo! Ktoś tu chyba dostał bólu d...

tak jak niektórzy piszą parking za szkołą duży jest tylko niektórym **** się nie chce ruszyć i pod same sody muszą podjechać od strony wejścia TAM JEST DROGA PRZECIWPOŻAROWA

Parking jest duży od strony hali.

Jest ogromny parking z wjazdem od strony starostwa, w czym tu problem?

Kuppa, duppa, jajca

Problemem nie jest mało miejsca, tylko fakt że parkujące tam "mamuśki" miały by problem z zaparkowaniem jednego samochodu na trzech miejscach parkingowych.

a ci "kierowcy" od siedmiu boleści parkujący na trawnikach powinni zostać ukarani mandatem a nie chronieni przez portal zamazywaniem tablic rejestracyjnych ale niestety - straż miejska nic nie robi a policjanci wolą wystawiać mandaty w okolicach Kasprowicza...

W celu podniesienia stanu bezpieczeństwa w bezpośrednim otoczeniu szkoły, należy zmniejszyć ilość miejsc parkingowych, także mając na względzie poprawę estetyki miejsca, konieczną wydaje się nasadzenie zieleni droga p. B. Rostek-Nowacka. Może dla pani przyroda nie ma znaczenia (co widać jeśli spojrzeć na otoczenie Kasprowicza) ale dla okolicznych mieszkańców owszem.

dodaj komentarz
Czytaj także