Rejestracja i logowanie

Wielka awaria w urzędach - również w Kutnie

Wydarzenia 12-06-2018 Autor: ez
0
Wielka awaria w urzędach - również w Kutnie

Dziś rano doszło do awarii  systemów informatycznych na szeroką skalę. Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, problemy występują w działaniu Systemu Rejestrów Państwowych. W Kutnie również pojawił się ten problem. Z jakich serwisów administracji nie skorzystamy?

Po otworzeniu stron administracji państwowej i samorządowej, na ekranie pojawia się komunikat: "Błąd wczytywania strony". Niedostępne są Profil Zaufany, CEPiK, System Rejestrów Państwowych, ePUAP czy serwis obywatel.gov.pl.

Póki co nie wiadomo, co jest przyczyną awarii, jednak jest ona poważna i jej usunięcie może potrwać. Awaria utrudni zarejestrowanie dziecka, uzyskanie aktu stanu cywilnego, wyrobienie dowodu osobistego i wiele innych. Ministerstwo poinformowało, że dziś od godzin porannych niedostępne są wyżej wymienione serwisy. Jak tylko problem zostanie rozwiązany, informacja o tym zostanie podana do publicznej wiadomości.

- Wciąż nie dysponujemy żadnymi nowymi informacjami. Cały czas pracujemy nad naprawieniem awarii - poinformowało Onet Biuro Prasowe Ministerstwa Cyfryzacji.

Problem występuje także w Kutnie, o sprawie na Facebooku pisze m.in. Starostwo Powiatowe. Awaria wystąpiła również w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Kutno, ale jak zapewnia rzecznik UM, obsługa interesantów odbywała się na bieżąco.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także