Rejestracja i logowanie

[WIELKA GALERIA] Tłumy wiernych na ulicach Kutna

Wydarzenia 20-06-2019 Autor: toza
92

Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym ciałem. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczyste procesje. Zgodnie z tradycją, nie inaczej było także w Kutnie.

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi.

O godz. 10 w kościele św. Wawrzyńca odbyła się msza święta. Po jej zakończeniu wyruszyła procesja eucharystyczna, która kończyła się przy kościele św. Jana Chrzciciela. Wierni przeszli ulicami Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego.

Na trasie procesji znajdowały się cztery ołtarze. Pierwszy, przygotowany przez parafię św. Wawrzyńca, znajdował się przy budynku Starostwa Powiatowego. Drugi ołtarz usytuowano tuż obok Stadionu Miejskiego, a przygotowała go parafia Błogosławionych Męczenników Kutnowskich.

Trzeci ołtarz znajdował się przy ul. Chodkiewicza – za jego wykonanie odpowiadali wierni z parafii św. Jadwigi. Ostatni ołtarz znajdował się nieopodal kościoła św. Jana Chrzciciela. Przygotowali go tamtejsi parafianie.

komentarze (92)
Dodaj komentarz

a ty św teresa od kotow to pewnie zgodnie z twoją ostatnią wolą zostaniesz pogrzebana tak jak kot gdzieś na polu bo przecież nie chcesz żeby ci krzyż stawiali i księdza też wołali żeby msze odprawil w twojej intencji. Zanim zaczniecie pluc jadem na kościół, księzy, boga i wszelakie związane z tym święta to wcześniej zrezygnujcie z wszelkich spraw związanych z wiarą bo jesteście w większości zakłamani.

ciekawa jestem ilu z was, tak krytykujacych boga i kosciol, ochrzcilo swoje dziecko albo poslalo je do I komunii sw. a ilu z was, przeciez niewierzacych, obchodzi swieta chrzescijanskie np boze narodzenie? no ilu?

Skoro od dziecka wtłacza się ludziom, że tak trzeba, to nie dziw się, że po kilkunastu, a czasem kilkudziesięciu latach prania mózgu ludzie to wszystko robią.

Trzeba łysych pokryć papą a czarnych asfaltem ! W domyśle czarni - kieckowi :-)

Chciałem zauważyć że kościół katolicki to jest taka " wielka pier...do...lona kupa głów....na " niezwykle szkodliwa społecznie ! Przepraszam za kolokwializm ale nie da się kk wystarczająco mocno obelżywe odzwierciedlić !

Szatanie ! Nie byłes to zamknij ryja! Ty diable jesteś szkodliwy społecznie. Sługo szatana won do piekła a nie tu piszesz! Wara diable od KOSCIOŁA!@

Sługo klesza, won do kruchty!

Nbiga - przyznaj się ruchales dzisiejszej nocy ministranta ?

To nie prawda że wszyscy księża to pedofile , zboczeńcy , chamy , pijacy i degeneraci ! Są taż normalni księża , którzy chcą ruchać zwykłe baby ! Dorosłe powyżej 25 roku życia !

Wszyscy Państwo jacyś tacy ... smutni na tych zdjęciach.

Bo to prawdziwi Polacy - katolicy !

Komentarze wstawić na grobach . Chował was pedofil . Kto się odważy chętnie poczytam .

Tak kręci się to od wieków, z pokolenia na pokolenie. Dzieciom od najmłodszych lat wmawia się, że taki czy inny bóg istnieje. Dzieci, jak to dzieci, chłoną taka "wiedzę" jak gąbka, bezrefleksyjnie. Po kilkunastu latach takiego wmawiania i utrwalania jest im bardzo trudno zrozumieć negację boga, nawet nie biorą jej pod uwagę. Wyrastają z nich gorliwi katolicy, którzy są nimi tylko dlatego, że tak ich nauczono. Tak, jak wkuwa się wiedzę przed klasówką (tylko z wieloletnią dawką utrwalacza). I w ten sposób KK się "odnawia", i w ten sposób w Polsce jest 90 % katolików. To nie jest jakiś odkrywczy mechanizm, ale dużej części z tych 90 % jest wygodniej po prostu nie przecierać oczu.

Podobno myślenie ma przyszłość choć patrząc na to jak w Polsce rozkładają się głosy wyborców śmiem w to wątpić. Wiara to strach i wygodnictwo. Wszystko można wytłumaczyć wymyślonym bogiem.

jakie 90 % wierzących.Jest o wiele mniej.Już nie ma tłumów na procesji ,co było widać wczoraj. Na czele kwiat ,,młodzieży,,

Tu chodzi bardziej o deklarację. Blisko 90% Polaków, jeśli zapytasz ich w sondzie, czy wierzą w katolickiego boga, odpowie, że wierzy. Wynika to w przeważającej większości z mechanizmu opisanego wyżej.

Komentować można ale jak odejdzie bliska osoba to zapie... do księdza . Taki bohater !!!

Piasecki, mów za siebie, proszę, bo akurat jest tak, że coraz więcej osób nie życzy sobie obecności księdza na pogrzebie.

Umiera taki bezbożnik który pluje na kosciól a rodzinka do ksiedza o pochówek. Księza nie powinni uczestniczyc w grzebaniu takiego i stanowczo odmówić rodzince1

KC, chłopie, chyba nie przeczytałeś wystarczająco uważnie tego, co napisałem wcześniej. Może spróbuj, proszę, jeszcze raz.

Kto zmusił te dzieci żeby szły w procesji kościół czy rodzice ??? Przecież mogło sobie w tym czasie leżeć w basenie o ogródku....

Skąd wiadomo że ktoś zmusił? Czytanie z fusów?

Dzieci mocherów nie mają głosu

Ja to zawsze chciałem żeby moja Pani od historii mnie zgwałciła, ale ona chyba nie była pedofile...

Pogoda piękna na spacer ale spacerowiczów relatywnie coś mało......!!!!

Oświęcim ciemnotę a znikną szamani ! Ps. Pytam gdzie w bibli jest napisane że ksiądz ma ruchać dzieci ???

Pedofilia jest w każdym środowisku czy to aktorskim dziennikarskim czy w kościele i trzeba ją piętnowac potępiać !A czepiasz się tylko kościoła, bo chodzi wam tylko o nagonke na wiarę, kościół. Kościół to nie tylko budynek , to wspólnota ludzi wierzących, religia miłości my nie przyzwalamy na zło, więc czemu nas obrażacie, profanujecie świętości , bluźnicie.Gdzie tu tolerancja, zrozumienie? Wszystko wam przeszkadza , procesja raz w roku ulicami miasta też ?l po co ta nienawiść?

Tylko czemu w kk pedofil jego czyny nie są zgłaszane do organów ścigania a przestępstwo jest ukrywanie przez przełożonego czytaj biskupa a przestępca zamiast w piedlu siedzi na innej parafii o to chodzi a nie o atak na kościół bo jeżeli pedofil em by okazał się taksówkarz a jego szef by go krył to będzie atak na kierowców czy na ich przestępstwa?

Czy to dziwne, że w tym przypadku czepia się akurat kościoła? Czy ów kościół, w którym duchowni są traktowani jako reprezentanci Boga na ziemi, nie powinien być absolutnie krystalicznie czysty? W innych środowiskach mamy do czynienia ze zwykłymi ludźmi, a tutaj, tak jak napisałem, z przedstawicielami Boga. Czy naprawdę nie dostrzegasz różnicy?

Szczegolnie, sędziowie, prokoratorzy , lekarze, nauczyciele to natychmiast zgłaszają przypadki pedofilii do organow scigania. W telewizjach aź huczy od tego rodzaju info.

Tylko w tym środowisku jest tabu i chowane "pod dywan"....? Zboki....

Z Batorego do Wawrzyńca 20 minut, potem godzina w kościele, potem półtorej godziny w procesji i godzina do domu. W potwornym upale. Nie!

Chciałbym skomentowac te wypowiedzi ale nie wiem co powiedzieć ręce opadają

Badania opublikowane w ,,Nature" muszą ludzi wierzących przygnębiać. Otóż w AAN 5,5% biologów wierzy w boga nieosobowego. 99% fizyków to ateiści . 98% ludzi świata nauki to ateiści.

Członkowie sadomasochistychno-pedofilskiej sekty onanistów w sutannach mówią o oczyszczeniu kościoła z nadużyć seksualnych w kościele . ŻENADA !

Jesteś chodzące mięso...

Dyletant piszący komentarz...ŻENADA!

Sami sobie zaprzeczacie a Bogu, w którego wierzycie urągacie oddając cześć jakiejś Maryi a Jego samego czcząc w przedmiotach.(spytajcie proboszcza gdzie zniknęło 2 przykazanie albo sami poczytajcie bo Biblii na pewno nie czytacie)

jAKIM JESTEŚ UŁOMNYM NNĘDZNIKIEM! Nie jakas maryja tylko Matka BOZA MARYJA! Obys nie wzywał i wołał o pomoc SWIETA MA RYJE. Ilu ludzi i ja tez odczułam obecność i pomoc MATKI NAJSWIETSZEJ MARYJI PANNY MATKI BOGA I NASZEJ CZUŁEJ MATKI.

Wy tzw. Ateiści nagrywający się z ludzi wierzących, przeczytajcie biografie , życiorys Bartolo Longo "Od kapłana szatana do Apostoła Różańca "był kiedyś adwokatem antyklerykalem a się nawrócil .

naigrywający... jeżeli już...

Oczywiście , ty taki profesor Miodek nigdy litery w wyrazie nie udalo ci się przeoczyć? Zawsze jesteś nieomylny? Uff

biografię... nie biografie...

Ale co z tego, bo nie za bardzo rozumiem?

To że on kiedyś też był zagorzałym ateistą, a jednak przekonał się ze Bóg istnieje i Prawdy nie zakrzyczycie. Amen

no i amen i koniec...i po co dyskusja tak jest i tak ma być i amen i koniec i bóg istnieje i po co dyskutujesz? i koniec i kropka

Nie obrażając nikogo ale po przeczytaniu komentarzy przychodzi mi na myśl tylko M. Twian "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca. "... miłego długiego weekendu...

Mam nadzieję, że szanowni państwo, którzy dzisiaj blokowali ulice, pozwolą wyrażać swój światopogląd również innym, którzy będą chcieli z kolei swój światopogląd kiedykolwiek, w podobny sposób zamanifestować.

Bez przesady. Kutno mozna w 5 min objechać w przeróżny sposób. Nie ma co robić szumu z zamkniętej przez godz. ulicy .

Protestować każdemu wolno byle nie dochodziło do obrazy uczuć innych , profanacji , promowania wynaturzen!

KT, dla wielu ludzi "wynaturzeniem" jest wiara w takich czy innych nieistniejących bożków, ale rozumiem, że promowanie tego ci nie przeszkadza, czy może się mylę? Innymi słowy, czy dobrze rozumiem, że jedne "wynaturzenia" uważasz za niedopuszczalne, a inne, te, które być może są też Twoim udziałem, uznajesz za w pełni akceptowalne?

Poroniony pomysł z organizacją procesji przez trzy parafie razem.Wracaj póżniej człowieku z Tarnowskiego na Batorego,przy takiej temperaturze powietrza ,na schorowanych nogach.

Ale mało ludzi.

Królowie , nasi przodkowie nie wstydzili się Wiary, my mieszkańcy Kutna też mamy prawo manifestowac wiarę, iść za Jezusem w Przenajswietszym Sakramencie ulicami miasta.Ci co obrażają i hejtuja życzę aby Pan Bóg was oswiecil, uleczyl wasze serca. Bóg istnieje.

To sobie manifestuj! Mnie to ani ziębi, ani grzeje.

Chyba jednak cię grzeje, bo zabierasz głos (niepotrzebnie zresztą)

Oświecenie idzie w parze z ateizmem czyli nauką a ta wyklucza istnienie tak twojego jak i innych bogów.

Większość naukowców i kosmonautów (jedyni którzy przebywali opuścili ziemię to ludzie wierzący

Nie potrafisz analfabeto poprawnie napisać jednego prostego zdania i chcesz pouczać innych...?

Nauka nie wyklucza Boga, wielu uczonych w Niego wierzy bynajmniej nie wstydzą się tego,ale im mniej się wie i im mniej się rozumie tym więcej ma się do powiedzenia.

Cha cha cha ....myślisz że jak napiszesz brednie o t że naukowcy wierzą w twojego boga to oszukasz tym prawdę. Siedem lat temu opublikowano badania ze wszystkich największych instytutów naukowych i najważniejszych uczelni wyższych. Badania jednoznacznie pokazały że 98,3% ludzi z najwyższym iloraz inteligencji to agnostycy i ateiści.

W du.. mam badania,gdyby nie On,to i badań by nie było.

Juz nie jeden ateista, naukowiec czy lekarz się nawrócili.A Bóg jest jeden a nie kilka !To,że nie wierzysz to nie znaczy , że Boga nie ma. Przekonasz się w godzinę śmierci. ..

Ale jak jest jeden skoro jest ich trzech?

Nawet nie próbuj tego zrozumieć, to nie dla Ciebie temat.

Nawet katolicy tego nie ogarniają emoji

Nie muszą,wiesz co to jest dogmat?

Nikt ci nie odbiera prawa do wiary. Dla mnie nie ma znaczenia w co tam sobie wierzysz ... Problem w tym, że dziś biskupi w tym flaszka znów udzielali się politycznie.

A dlaczego nie?są takimi obywatelami jak ja i ty.

To obywatele Watykanu . Chciałbyś żeby np Putin mówił ci co masz robić.

Mnie nikt nie mówi co mam robić,myślę i dzialam samodzielnie,po to mam rozum.

A gdzie Straż Miejska na 3 ostatnich zdjęciach mochery niszczą zieleń.

Brawo Kutno,brawo my,piękna procesja,piękna pogoda,piekni ludzie uczestniczący.

Ale jakie brawo Kutno - prawie wszyscy nie uczestniczyli.

Najwazniejsze ,że ciebie tam nie było.

Jeszcze niedawno taka ilość ludzi była z jednej parafii a nie czterech. Zobaczcie końcowe zdjęcia z Chrzciciela - mało ludzi.

Nie przesadzajcie z tymi "tłumami"!Miasto 50 tys. i garstka ludzi.

Pan Jezus był wśród nas 2019 lat temu,to fakt.

"Gwoli prawdy", no pewnie i to niejeden. Bo to generalnie było wtedy popularne imię.

A teraz popularne imie to : Robert.

Bez obrazy, ale oddawanie czci istocie, której nikt nigdy na oczy nie widział jest zdumiewające. I przerażająca jednocześnie z punktu widzenia ludzkiego rozumu.

Powietrza nie widzisz,a wierzysz że nim oddychasz.

Obserwator , może po prostu twój rozumek nie może tego ogarnąć ?

Zabobonów nie da się ogarnąć rozumem tu masz rację.

A ty rozum napewno masz?przecież go nie widzisz.

Dokładnie

Co dokładnie?historia mówi o Jezusie,czy w inne fakty historyczne też watpicie?oj ubodzy jesteście.

Pozdrawiam, historia mówi też o innych ludziach. Ale co z tego?

A to ,że o wybitnych ludziach pamiętamy i czcimy ich ,a cóż dopiero jesli chodzi o Boga.

Podaj jeden dowód na to,że to Bóg. Jeden...

Wiara to trudna sprawa,polega między innymi na tym że nie widzisz, a wierzysz,to b.trudne,dlatego myślę,że wiara to łaska.

Wierzysz, bo tak Cię nauczono, gdy byłeś/aś dzieckiem. Ot, cała filozofia.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także