Rejestracja i logowanie

Wniosek radnego o kolejny pumptrack. Co to takiego?

Wydarzenia 12-08-2019 Autor: ez.
6
Wniosek radnego o kolejny pumptrack. Co to takiego?

Kutnianie, w których imieniu do prezydenta Kutna zwrócił się jeden z radnych, chcą, aby w naszym mieście powstał specjalny tor dla rowerów. Miałby to być już drugi taki pumptrack, bowiem projekt Zielonej Osi Miasta zakłada jego budowę, z tym że w innym miejscu, niż proponuje radny.

Jak czytamy w interpelacji Roberta Stępniewskiego, po "rozmowach z mieszkańcami i własnych obserwacjach" doszedł do wniosku, że w Kutnie potrzebna jest tego typu forma rozrywki. Zapętlony tor rowerowy miałby służyć zarówno do zabawy najmłodszym mieszkańcom, jak i do treningu dla starszych osób - zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

- Mieszkańcy zwracają uwagę, że w Kutnie buduje się tylko boiska, place zabaw oraz siłownie plenerowe, gdzie z połowy tych wybudowanych siłowni się nie korzysta, a takiego obiektu jak skatepark czy pumptrack nie ma. W takim razie po co wydawać pieniądze na coś, z czego ludzie nie korzystają, tylko po to, żeby było i niszczało? - czytamy w piśmie.

Jak dodaje radny, zarówno w mieście jak i powiecie brakuje tego typu rozrywek. Argumentuje, że pumptrack jest idealnym miejscem do aktywnej jazdy w bezpiecznym miejscu. A miejscem, gdzie mógłby powstać, co sugeruje Stępniewski, są tereny w pobliżu basenu miejskiego przy ul. Narutowicza.

- Wykorzystajmy ten teren skoro i tak powycinano tam tyle drzew z niewiadomego powodu. Budowa takich obiektów byłaby ważnym aspektem propagowania aktywnego i zdrowego stylu życia oraz fajną formę spędzania wolnego czasu - pisze dalej.

Czy Urząd Miasta pozytywnie rozpatrzy wniosek, biorąc pod uwagę, że budowa pumptracku ma zostać zrealizowana w ramach Zielonej Osi Miasta? A może we wspomnianej lokalizacji udałoby wybudować skatepark? O odpowiedzi ratusza niezwłocznie poinformujemy.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Odnośnie Zielonej Osi to już od kiedy miała powstać jak do tej pory nie ma wykonawcy . Przez tyle czasu nie było wykonawcy na Pałac Saski na Parking i teraz Zielona Oś . W tym samym czasie nagle trzy inwestycje i miasto dokłada pieniądze coraz to większe. Na sesji sam Prezydent Boczkaja potwierdził że będziemy musieli zaciskać pasa bo pieniędzy nie będzie . Tylko czy ktoś pytał mieszkańców czy chcą takie inwestycje za tyle pieniędzy ? Skatepark też miał być i jakoś do tej pory nie ma . Chyba taniej by było taki pumptrack wybudować czy inne mniejsze inwestycje niż dokładać coraz to więcej pieniędzy w coś z czego mieszkańcy nie będą zadowoleni . 

''Nie chodzi o to aby złapać króliczka tyko żeby gonić gonić go''. To Kutnowska ''zielona ośka''. Ku radości mieszkańców ZHP a w kontrze władzom UM.

Sztos by był ale chyba nikt się nawet nie łudzi że coś z tego będzie, zanim postawią to każdy z obecnie jeżdżących zdąży odstawić rower haha

czy radny nie wie, że w ramach "Zielonej Osi" będzie taki obiekt? ??? Czy też gdy powstanie w ramach zielonej osi to radny będzie się chwalił, że to dzięki niemu ??? Żenada

Człowieku, o czym Ty piszesz? Obserwuję ten przetarg od początku i do budowy ZO to jeszcze daleko.

No i bajaemoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także