Rejestracja i logowanie

Wsiadł za kółko mając prawie 3 promile! Interwencja kutnianina zapobiegła tragedii

Wydarzenia 14-09-2017 Autor: adm/KPP Gostynin Foto: ilustracyjne
5
Wsiadł za kółko mając prawie 3 promile! Interwencja kutnianina zapobiegła tragedii

Kolejny kierowca wykazał się totalnym brakiem wyobraźni, decydując się na jazdę po pijaku. Zagrożeniu, jakie stwarzał na drodze, przeciwstawił się inny uczestnik ruchu drogowego, który niezwłocznie zaalarmował odpowiednie służby.

Nie lada odwagą wykazał się 33-letni mieszkaniec Kutna, który jadąc wczoraj w kierunku Szczawina Kościelnego (powiat gostyniński) zauważył niebezpieczny tor jazdy kierowcy volkswagena, co jednoznacznie wskazywało na stan nietrzeźwości.

Mężczyzna bezzwłocznie powiadomił dyżurującego policjanta z gostynińskiej komendy, umożliwiając tym samym szybką reakcję. Po przybyciu na miejsce, patrol zastał zarówno 33-latka zgłaszającego zagrożenie, jak i 59-letniego kierowcę, któremu kutnianin udaremnił dalszą ucieczkę. Jego przypuszczenia potwierdziły się, gdyż po zbadaniu alkomatem okazało się, że 59-latek ma we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Pijany kierowca zostanie również pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Obywatelska postawa, jakiej dowiódł mieszkaniec Kutna zasługuje na pochwałę, ale powinna być również przykładem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego będących świadkami niebezpiecznych zachowań na drodze.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

nie bylo zadnego poscigu, piszecie bzdury

zatrzymałem się przejezdzajac obok miejsca zatrzymania przez innego kierowce pijaka - oni nikogo nie scigali

Policja goniła go przez 30 km? Przecież powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlaczego nie zepchnęli go z drogi?

bo się bali... o siebie, o auto, o to co ludzie powiedzą, o to, że ścigany jest szychą z partii rządzącej...

Pościg za kierowcą był z Kutna, ponad 30 km

dodaj komentarz
Czytaj także