Rejestracja i logowanie

Wybory coraz bliżej - Prezydent wyznaczył pełnomocnika

Wydarzenia 09-08-2018 Autor: agKCI
11
Wybory coraz bliżej - Prezydent wyznaczył pełnomocnika

Zarządzeniem z dnia 7 sierpnia prezydent Zbigniew Burzyński ustanowił swojego pełnomocnika do spraw wyborów. Została nim Wioletta Gruszka - dotychczasowa Naczelnik Biura Rady Miasta Kutna.

Pełnomocnik do spraw wyborów współdziała z Krajowym Biurem Wyborczym oraz urzędnikiem wyborczym w zakresie zapewnienia terminowej i zgodnej z prawem, realizacji zadań wyborczych przez organy Miasta Kutno, wynikających z przepisów Kodeksu Wyborczego oraz aktów prawnych wydanych na jego podstawie.

- Upoważniam pełnomocnika do spraw wyborów do działania w moim imieniu w zakresie realizacji na obszarze Miasta Kutno zadań związanych z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów jednostek samorządu terytorialnego, wyborami Prezydenta Miasta Kutno oraz referendami ogólnokrajowymi i lokalnymi - czytamy w zarządzeniu.

W celu wykonywania zadań wyborczych pełnomocnik do spraw wyborów podejmuje w imieniu Prezydenta Miasta Kutno działania koordynacyjne wobec służb i osób wyznaczonych w Urzędzie Miasta Kutno do wykonywania poszczególnych zadań wyborczych oraz informuje Prezydenta Miasta, a w razie potrzeby także Krajowe Biuro Wyborcze oraz urzędnika wyborczego, wszelkich zagrożeniach i nieprawidłowościach w ich realizacji, wymagających działań w trybie nadzoru.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

w szkołach tez się zmienia stoleczki niektórych funfli????

Głosy taniejo, czy czymajo się mocno.

Nie mogę się nadziwić ludziom, którzy piszą o przekrętach władzy, a nie informują prokuratury. Są współwinni, więc chowają się za nickami.

POinformować sąt i sąt zawiesi odpowiednie artykuły.

Informowali, ale jak poprzedni szef prokuratury umarzał to co zrobić. A teraz Sieradz odgrzał wiele spraw, więc chyba nie trzeba komentować.

Jestem przekonany w 100%, że Ewa Rzymkowska wygra wybory lub zostanie świetnym zarządcą komisarycznym. Tym kilku panom skończy się eldorado.

Szkoda, że tak mało rzetelne są informacje na naszysz portalach. Pełnomocnik ds. Wyborów był w Kutnie od wielu, wielu lat. W 2012 r. po przejściu na emeryturę zmieniła się osoba na tę, ktora została naczelnikiem brm a teraz dostosowano zarzadzenie do nowych przepisów. Wczesniej byl to pełnomocnik ds.wyborow - urzędnik wyborczy. Teraz Kutno ma innego urzędnika wyborczego zgodnie ze zmianami KW. A sensacja normalnie z tym powołaniem, że szok.

Na ekutno już dawno podali do wiadomości...

Nie chwalą się w urzędzie, że donoszą na zbyszka ? nawet pismo o której godzinie wychodzi z urzędu już można się dowiedzieć za obietnice spokoju po wyborach . Pozdrawiam Straż Miejską

Radek to pranie 4 liter bedzie go bolalo

6:00 i puk puk do drzwi - ta chwila zbliża się coraz bardziej dla niektórych, pewne jest, że do wyborów to nastąpi. Zamiana dziadka emeryta na młodszego dyrektora jednostki podległej jako kandydata też nie pomoże. Będzie pranie czterech liter.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także