Rejestracja i logowanie

Wyciek amoniaku i ewakuacja pracowników! Kilkugodzinna akcja kutnowskiej straży

Wydarzenia 15-01-2020 Autor: toza Foto: archiwum, poglądowe
9
Wyciek amoniaku i ewakuacja pracowników! Kilkugodzinna akcja kutnowskiej straży

Ewakuacja ponad 30 osób i trwająca ponad 3 godziny akcja. Wczoraj strażacy z Kutna zostali wezwani do jednej z firm w której doszło do poważnego zagrożenia chemicznego.

Wczoraj ok. godz. 22.40 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z zakładów produkcyjnych przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą doszło do wycieku amoniaku.

- Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Kutno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z instalacji technologicznej doszło do wycieku amoniaku. Wszyscy pracownicy zakładu – 34 osoby – zostali ewakuowani przed naszym przybyciem. Nikt nie został poszkodowany – mówi nam st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP Kutno i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyznaczeniu stref niebezpiecznych. Przeprowadzano pomiary stężeń uwolnionego amoniaku prowadząc równocześnie wentylację budynku przy pomocy wentylatorów.

Strażacy zakończyli swoje działania kiedy stężenia osiągnęły normy bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi.

Akcja trwała ponad 3 godziny i została zakończona ok. godz. 1.45. Na miejscu pracowało 11 strażaków. Do atmosfery uwolniło się ok. 50 kg amoniaku.

fot. archiwum/poglądowe

komentarze (9)
Dodaj komentarz

W animexie to by kazali pracować. Tak jak to miało miejsce 2 lata temu . Wszystko ok jaki wyciek A na hali nie dało się wytrzymać

No w końcu! Raz coś się wydarzyło nie w Fuji

Wszystko odbyło się szybko sprawnie i bezpiecznie. Podziękowania dla strażaków za pomoc i wsparcie.

Sas Ty debilu masz napisane że 'Vandemoortele'.

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : ****s://wyspakobiet.eu/monia25

Jaki zakład ? Czy to tajemnica ?

Rachu ciachu no i wyciek amoniaku .

Vandemoortele

w którym zakładzie ktoś wie?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także