Rejestracja i logowanie

Wyremontują ''Kutnowiankę''? - konferencja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

Wydarzenia 10-10-2018 Autor: agKCI
77

Dziś w Kutnie pojawił się Jarosław Stawiarski - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Przybył on do naszego miasta na zaproszenie kandydatki na prezydenta  - Ewy Rzymkowskiej oraz kandydatów na radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w Kutnie. Spotkanie w formie konferencji prasowej odbyło się na terenie stadionu miejskiego "Kutnowianka". Dlaczego?

Ponieważ stan tego obiektu poważnie zaniepokoił kandydatów...

- Jesteśmy dziś przy stadionie, który ma prawie 100-letnią tradycję. To jest drugi stadion w Kutnie, ale pierwszy, który wymaga generalnego remontu i sporych nakładów finansowych - rozpoczął Rafał Jóźwiak, radny miejski. - W tej kadencji nie mieliśmy szczęścia do obiektów sportowych, były próby podejmowane z budową hali widowiskowo-sportowej - niestety miasto nie zdołało zrobić odpowiedniego zaplecza finansowego. Został też złożony wniosek o środki na obiekt lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutie. Został on jednak odrzucony ze względów formalnych... - dodał.

Głos zabrała również kandydatka na prezydenta Kutna, Ewa Rzymkowska

- Nie bez kozery znajdujemy się dziś w tym miejscu. Niejednokrotnie mieszkańcy zwracali się do nas o zainteresowanie tym obiektem. Chcę Państwa zapewnić, że jako prezydent będę wspierać sport, rekreację i kulturę fizyczną i rozwój zajęć pozalekcyjnych w szkołach. Na pewno znajdą się środki na dofinansowanie takich obiektów, jak ten, jak również należ rozważyć budowę hali widowiskowo-sportowej - mówiła kandydatka.    

Gwarantem tych słów miała być obecność sekretarza stanu - Jarosława Stawiarskiego, który zapowiedział, że pod wodzą Ewy Rzymkowskiej Kutno może liczyć na wsparcie z ministerstwa.

- Dziwię się takim włodarzom miast, którzy nie umieją wyremontować stadionu. Takie projekty nie są drogie, a my dofinasowujemy takie przedsięwzięcia w kwocie 50% kosztów. Trzeba się tylko po te pieniądze schylić. Dla mnie idealny burmistrz, prezydent czy wójt to taki, który kocha sport. Głównie dla dzieci i młodzieży. wydaje mi się, że już czas na zmiany w Kutnie, bo jak patrzę na ten obiekt, to widzę, że tu można stworzyć coś pięknego. Każdy dobry projekt, bez względu na barwy polityczne, dofinansowujemy - mówił sekretarz stanu Jarosław Stawiarski.

Po przemowach wszyscy udali się na rekonesans samego stadionu, jak i terenu wokół niego, a także na spacer po głównych ulicach Kutna. 

komentarze (77)
Dodaj komentarz

Jak czytam wypowiedzi przedstawicieli PIS i rządu co to oni nie zrobią ale tylko wtedy gdy ich przedstawiciel wygra w wyborach to zastanawiam się czy można jeszcze wyleczyć PIS z pychy obłudy panoszenia się za pieniądze podatników. Pozdrawiam normalnych ludzi którzy chcą dobrze dla kraju i społeczeństwa

A gdzie wy, PiSowcy, byliście do tej pory? Przecież trzęśliście starostwem przez dłuuugie lata!Teraz zjawiacie się z obiecankami cacankami?

Strażak to już wszędzie się pcha , masakra .......

Żebyście się nie pomylili, uważajcie bo ta p. na fotce w siwym brezelku to wiele może , startuje z 1 w okręgu nr.2 jest v-ce przewodnicząca OPZZ w Warszawie i może załatwić każdego o sorry ; wszystko; a jak jej jeszcze pomoże R. Jóżwiak ( też pracuje w W-wie i też przechta polityczny) ten co ją wciągnął na członka PiS. Taki duet samorządowy to nawet będzie góry dla nas przenosic- oczywiście jak będzie im się chciało albo ujmę to inaczej ja najdzie ich ochota. W mini pigułce Drogi Wyborco zarekomendowałem Ci ;łebskie; kadry PiSu z Kutna . Zagłosujcie na nich a w swej śmieszności prześcigną znanego nam onegdaj K K. Pozdrawiam. inaczej jak

Jakub mond przeczytaj sobie co napisałeś i pomyśl , jeżeli to nie boli kim jesteś

PiSowskich buców raczej nie przebije,Sasina,Tarczyńskiego i nienażartej Krychy ,zawsze dziewicy.No i zdradzieckiej mordy bez żadnego trybu.

Mond,kretynie.Nazwisko piszemy z dużej litery,ale widzę że z polskiego jesteś mocny jak Ziobro z prawa.

UWAGA! Kolejna afera! Tym razem CBA sprawdza AMZ w sprawie "Syrenki" ****s://antyweb.pl/cba-sprawdzi-co-sie-stalo-z-projektem-syrenka/

Teraz wszystko będą sprawdzać, żeby tylko znaleźć jakieś haki na konkurentów. Stare bolszewickie metody.

panie Jarku a dlaczego do tej pory pan nie wyremontował stadionu

Żydzi budują instytuty naukowe a cebularze stadiony. Brawo...

Drodzy pisowcy,pora wrzucić legitymacje do pieca i zająć się uczciwą pracą.Choćby kible miejskie sprzątać.Mam dla was złą wiadomość,Krysia i Jarkacz już się nie rozmnożą.Czyli wasz podły gatun wyginie,bez żalu z mojej strony.

Jak wiekszość ludzi jestem egoistą. Uważam to za naturalne i nie wstydzę sie - w przeciwieństwie do wielu - oficjalnie do tego przyznawać. A że jestem egoistą z tzw. klasy średniej, nie cierpię Platformy Obywatelskiej, która głosiła, że jest partią tejże klasy sredniej i tą właśnie klasę zdradziła. W momencie, w którym to stwierdziłem głosowałemw wyborach ogólnokrajowych na PiS jako naturalnego wroga PO chociaż założenia PiS bliskie mi nie są i nie były. Niemniej odsunięcie PO od władzy było dla mnie priorytetem stąd taka decyzja. I to sie udało. PO poszła precz. Ale w skali samorządowej problem był większy. A u nas w Kutnie szczególnie. Nie mogłem przecież lokalnie głosować na coś na czele czego stał niejaki Konrad K bo to by obrażało moją inteligencję. Mogę być hipokrytą ale do pewnych granic. Miałem więc nadzieję, że gdy PiS przejęło władze w kraju to w następnym rozdaniu spokojnie i mądrze spróbuje odzyskać samorządy. Mądrze, powtarzam. No, ale niestety tej mądrości na szczeblu samorzadowym nie widać. Przywożą nam tu do Kutna nieopierzoną, nieznaną szerzej p. Rzymkowską chcą mnie przekonać, że to będzie nowe rozdanie samorządowe w Kutnie. No, bez żartów. Dlaczego kandydatem na prezydenta miasta nie jest p. Rafał Jóżwiak? Człowiek stąd a nie przywieziony w teczce. I jeszcze ta maniera wożenia za kandydatami ludzi z rządu, którzy niemaja żadnego konkretnego programu dla konkretnych miejsc tylko wszędzie obiecuja co sie da i co popadnie. Na cholere nam drugi stadion w Kutnie jak nie można zapełnić widzami nawet tego jednego, który już jest. Co do hali - jakże potrzebnej miastu - p. Rzymkowska enigmatycznie mówi, że trzeba to rozwazyć. Za stary jestem by nie wiedzieć, że jak ma sie rozważać to znaczy, że nic z tego nie będzie. A szkoda bo gdyby to p. Rzymkowska twardo i przekonywujaco ZAGWARANTOWAŁA to wygrałaby by wybory głosami samych zwolenników tej hali czyli kibiców koszykówki oraz ludzi takich jak ja, którzy uważaja, że taka hala to powinien być standart dla kazdego miasta z ambicjami. Szkoda.

Rzymkowska to radna Strzelec. Dlaczego Strzelce na szarym końcu w pozyskiwaniu unijnych dotacji? A obiecuje, że w Kutnie to dopiero będą dotacje!

Stasiu, w Kutnie jest 15 drużyn juniorskich i seniorskich w piłce nożnej. Nie mieszczą się na Stadionie im.Reymana i zadeptują tam trawę. Boisko ze sztuczną murawą jest niezbędne do treningów Róży Kutno i KS Kutno. To nie jest kwestia zapełniania trybun gdy grają dzieci, to jest kwestia szlifowania ich talentu.

Sorry, ale są ważniejsze rzeczy niż szlifowanie talentu dziecięcych drużyn piłkarskich. "Szlifujmy" dzieci na ludzi inteligentnych, mądrych - na to niech idą pieniądze publiczne. Po co nam całe drużyny lewandowskich? Żebyśmy ich potem w reklamach szamponów oglądali? Niech dostosują murawę lub położą nową, lepszą na stadionie miejskim - to zdecydowanie wystarczy.

Taaaa, ważniejszy jest plac Wolności za ponad 30 milionów! Chore! Wolę boiska dla dzieciaków.

Place zabaw, boiska są! Ile dzieci przebywa na placu nad Ochnią?

Norbert, jasne, wybudujmy wszędzie boiska i najlepiej - narodowe, z rozmachem. To choroba jakaś z tymi boiskami. A może jeszcze skocznię narciarską, sztucznie naśnieżaną?

Kto? Jóźwiak? Żarty?

Powiem.wam tak bylem.na rynku i ludzie już mają burzynskiego dosyć i ja się nie dziwię że potrzebna zmiana na młodych. I burzynski pewny a okaze się jak u Bronka że 68% a tu klops bedzie.

Burzyński to ma swoje za uszami i tylko dlatego że jest taka ciepłą klucha dla ludzi w urzędzie miasta jeszcze nikt nic nie wydał. Ale jak słyszałam ostatnio, jednej osobie nacisnął na odcisk bardzo, a ta ma dostęp do kwitów i nie widomo czy tym razem w ostatnim tygodniu coś nie wypłynie

Burzyński za 4 lata nie wystartuje - wtedy będziecie mieli szansę emoji

Odnośnie Czarnych to podobno ma wskrzesić Janusz.kto jak kto ale na kolei on zna się najlepiej.

Rafałku nie blaźnij się, nie pasujesz do tego towarzystwa! !!

PIC (pis) na wodę fotomontaż Ewuniu!!!

Szanowna Pani miesiąc przed wyborami chce Pani zdobyć głosy,myślę że na to trzeba zacząć pracować wczesniej i z odpowiednimi osobamiPozdrawiam

No właśnie,układ tworzy się dużo wczesniej!

A pani dr Ewa da każdemu jabłko z drzewa . Jak mnie wybierzecie Kutnowiankę mieć będziecie .

jak czas do koryta to byście wszystkich po jajach lizali ale wy byli KOMUNIŚCI TYLKO PATRZYCIE JAK TU SIĘ DOROBIĆ DO KORYTA. A Pomnik Żołnierza i PIĘKNY SKWER na placu pod ratuszem STADION CZARNYCH itp.TO KTO JAK NIE WY ROZDRAPALIŚCIE a teraz co może KRÓLEWSKĄ ZAORZECIE BO TAK BĘDZIE TRZEBA ?

Jak mnie wybierzecie to bedzie metro I darmowa wòdka I szlugi.kuchara........zapomniolem pisiory wypad z kutna

Żenada, pana Rafała uważałem za człowieka bardzo rozgarniętego. A tu taki bzdet. Kutnowianka - stare dobre czasy, ale to już było Za chwile odbudują stadion CZARNYCH.

Ogarnij się, w Kutnie nie ma gdzie trenować! Jest 15 drużyn dziecięcych i seniorskich. Sale gimn. trzeszczą w szwach, zajęcia są do 22.00. A co pewnie deweloperowi oddacie następny stadion, tak jak Czarnych?

To dlaczego "Czarni" nie zadbali o teren przez tyle lat? Rosła tam tylko murawa i nic się nie działo. Teraz sobie przypomnieliście o "Czarnych"?

Zgadzam się co do Czarnych blokowisko zrobili chore

Paweł, skoro już o tym wspominasz - naprawdę uważasz, że stadiony są ważniejsze od mieszkań? Żenujące.

To może zacytuję Kazika : "Głosuj na mnie wtedy dostaniesz prawie za darmo każde śniadanie człowiek na odpowiednim miejscu powiedzie ciebie ku szczęściu tak dalej być nie musi zamknąć granice przed braćmi z Rusi a niech bogacze oddadzą pałace milion nowych miejsc pracy czy wierzysz w słowa te? Ja nie wierzę w nie czyż one prawdziwe są? Nie wierzę im k...om jak psom

Oczom nie wierzyłem jak zobaczyłem dwa wielkie billbordy Ewy Rzymkowskiej na opuszczonej i brudnej byłej stacji benzynowej na Ląkoszynie, na której właścicieli nie ma mocnych. Zdejmijcie to bo ludzie widzą że trzymacie z tymi Januszami biznesu. Straszne miejsce niszczące wizerunek dzielnicy. No ale może o to chodzi, nadzór budowlany nie jest miejski...

Najpierw niech wyborcy rozliczą terażniejszą władze a potem będziemy myśleć o tych którzy ich zastąpią. bo to chodzi tylko o stołki pół darmową kasę od podatników.

Ale WY wszyscy jesteście walnięci. Pamiętam kilkanaście lat temu jak obecny pan prezydent obiecywał na Kutnowiance sztuczną płytę, wszystko było ok, nikt nie mówił że to kiełbasa wyborcza, klepaliście go po plecach i oddawaliście swoje głosy a on zwyczajnie miał już wtedy WAS wszystkich głęboko w du.... Nic nie ma do tej pory i za jego kadencji nic nie będzie. Czas na zmiany starczy tych wszystkich mach... Przecież w TYM NASZYM panie prezydencje KUTNIE od wielu lat nic się nie dzieje te same inicjatywy co były może w lepszym wydaniu i na tym koniec a czas mija nieubłaganie. JA KUTNOWIAK mam dosyć tych ukł.... ukła..... MÓJ głos w tych wyborach należy do kogoś innego. Czas na przewietrzenie tego Miejskiego Towarzystwa wzajemnej adoracji...

Dobrze, że o darmowym internecie dla wszystkich mieszkańców nie wspomniałeś. Widać niektórzy dużo obiecują, ale gdy dojdą do władzy to obietnic przedwyborczych nie realizują. Dobra zmiana jak narazie wprowadza w życie swoje obietnice przedeyborcze. Polak nie jest głupi i nie lubi jak się go w troki wali.

oszukany, dobra kaszana raczej, a nie zmiana...

Tak, jak PiS przejmie władzę w Kutnie, zmieni się wiele na plus. Faktycznie Stadion miejski Kutnowianka to kompromitacja miasta. Ruinka! PiS dotrzymuje słowa, głosuję na Was!

PiS władzy nie przejmie bo ludzie nie są istotami. Nie chcemy tu u nas średniowiecza, ani dojnej zmiany. Ci ludzie zniszczą Polskę. Tak więc ani PiS ani Burzyński, ani żaden Kukiz.

a po co nam następny stadion jak nie ma drużyny??

Jest 15 drużyn, nie ma gdzie trenować.

Czarnych nie wskrzesili

Pis nie lubi czarnych

PIS właśnie lubi czarnych

Ale w sukienkach,lubiących małe dzieci.

droga kandydatko nie nasyłaj na kutno oficjeli ,którzy obiecują złote góry , nikt cie nie wybierze bo po prostu wasze umiejetnosci może wystarcza do rady gminy STRZELCE WRACAJ DO WARSZAWY TAM WYBUDUJESZ METRO , STWORZYSZ BEZPŁATNĄ KOMUNIKACJĘ ,WARSZAWSKIE BECIKOWE I URUCHOMISZ STARUPY DLA MŁODYCH KUTNOWIAKÓW SZKODA ,ZE MIASTO OBKLEJONE NASZĄ KANDYDATKĄ ALE PRZYNAJMNIEJ ZAROBIĄ AGENCJE REKLANOWE KOBIETO WRACAJ DO ZAMIAST GRUSZEK NA WIERZBIE WOLĘ WRÓBLA NA DACHU

Czas na zmiany w grodzie nad Ochnią. Obecna kandydatka ok.

Tak po prawdzie to Kutnowianka powinna zostać wyremontowana już dawno żeby rozwijać sport dzieci i młodzieży. To jak wyglądaja szatnię i pomieszczenia socjalne to wstyd dla miasta. W jakich warunkach żyje tą Pani która zajmuję się stadionem. Trochę to uwłaczające jest żeby palić węglem na tym obiekcie. Nic się z tym nie robi. Wszyscy wiedzą o tym z obecnej władzy i co nic? Pozdrawiam Panią opiekującą się stadionem to bardzo dobry i pracowity czlowiek

Ewka. Chcę metro, lotnisko, plaże i słońce cały rok w Kutnie. Daj mi. Obiecaj proszę. Pokaż się na zdjęciach i zrób 'konferencje' z kiełbachą z grilla... Dawaj, dawaj, dawaj. I wszystko ze swojej kasy oczywiście. Ciemny lud wszystko kupi. PS. Nie ośmieszaj się już kobito. Wracaj do Rydzyka

Kogo nazywa pan , panie steryd "debilami"?

Do "Ja" zapraszamy jutro na spotkanie z Pawłem.

Paweł da więcej? A skąd weźmie?

Kutnowianki to chyba już nie ma ponad 30 lat, ale są stadiony miejskie. To trzeba reanimować Stal i Czarnych wtedy pogadamy. hahahaha

Ha ha,pisiory macie mój głos.Agniecha z Goliszewa zwłaszcza,tylko długi po ludziach oddaj.

Bingo!!!!! Brawo!!!!

Pisuary debilom obiecają a debile uwierzą! Pisuary won z Kutna,banda kłamców i złodziei!

Rzymkowska i Jóźwiak - PiS wymiata. Jestem za halą sportową. Macie głos za!

Dobrze czytam? PiS nie dał kasy więc na tym wypromujmy kandydatkę PiS?! Jóźwiakowi to się jednak dziwię towarzystwa.

Wniosek na boisko lekkoatletyczne SP9 odrzucony z przyczyn formalnych to wina urzędu. To raczej wina nieudacznego wnioskującego nie Pisu.

to teraz wiecej zaplace za bilet pkp dobrze ze sie odezwalam bo bym przeplacila

Hurrrra, będzie też lotnisko dla "dżambodżetów"!!! Brawo Pani doktor, nasze kochane Słońce Narodu!!!

A stadion Czarnych zaorany.

Prezes z Platformy i pan prezydent bloki tam postawili - rzadko spotykana sprawa bloki zamiast boiska. Skandal.

Fajna narracja - jak prezydentem będzie P. Ewa , to damy dotacje. A jak nie, to nie dacie? To na kim partii zależy - na wyborcach, mieszkańcach, czy na swoim człowieku u władzy?

Trafione w punkt .

Kłamstwo czy obiecanki przedwyborcze, już się pogubiłem.

PiS dotrzymuje słowa! A Burza, hahahhahaha!

Jeden stadion w Kutnie wystarczy. Co wy, w Jakiego-nijakiego się bawicie? W Kutnie nie ma Legii, której kibolom można by się podlizywać. A panu sekretarzowi stanu, to chyba my - obywatele, nie płacimy za prowadzenie agitacji politycznej. Czy może się mylę? Może od teraz, wszyscy Polacy mogą oficjalnie załatwiać swoje prywatne sprawy w godzinach pracy?

Na MOSiRze na Kościuszki piłkarze się nie mieszczą. Potrzeba dobrego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią, bo trawa się zadeptuje bardzo szybko. Burza na to nie ma kasy, bo na plac Wolności potrzebuje ponad 30 melonów.

Piłkarze się nie mieszczą? To może wyburzmy okoliczne bloki i wybudujmy im cały kompleks piłkarski, żeby piłkarze i prezesi byli szczęśliwi?

Wiesław, potrzebujesz kolejnego stadionu dla swoich podopiecznych? To skrzyknij rodziców, zróbcie zrzutę, wykupcie teren i zbudujcie. Ja też mogę, na biegu, wymyślić inwestycje, które chciałbym mieć w Kutnie. Rzecz w tym, że kasa budżetowa nie ma być przeznaczona na czyjeś prywatne interesy. Powtarzam raz jeszcze jeden stadion miejski w Kutnie wystarczy. Jeśli jest taka potrzeba, to można go z budżetu modernizować. I na tym poprzestańmy.

Przed wyborami każdy wszystko będzie remontowal i wszystko zrobi emoji. Rozliczymy się po wyborach emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także