Rejestracja i logowanie

Za śmieci jak za zboże, opłata 350 procent w górę! Radni mówią stanowcze NIE

Wydarzenia 29-11-2019 Autor: bnp
28
Za śmieci jak za zboże, opłata 350 procent w górę! Radni mówią stanowcze NIE

Temat gigantycznego wzrostu opłat za odbiór śmieci nie schodzi z ust mieszkańców gminy Kutno. Uchwała wprowadzająca 350-procentową podwyżkę spotkała się z jednogłośnym sprzeciwem radnych. Do końca roku pozostał już nieco ponad miesiąc i sprawa została postawiona na ostrzu noża. Wójt zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu, lecz i to nie daje gwarancji na ustalenie stawek, na które rada da zielone światło. 

Przeciw uchwale w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki opłaty dla nieruchomości i sposobu odbioru śmieci głosowali wszyscy z obecnych na sali radnych. W ich opinii wysokość opłat jest nie do zaakceptowania. 

W porównaniu z ubiegłym rokiem stawka wzrosła bowiem kilkukrotnie. W myśl odrzuconej przez rajców uchwały wynosi ona: 33,48 zł za odbiór śmieci w sposób selektywny na mieszkańca oraz 66,96 zł na osobę zamieszkującą nieruchomość, jeśli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Z czego wynikają takie stawki?

Do przetargu na wywóz śmieci na terenie gminy Kutno zgłosiła się tylko jedna firma, jej oferta wynosi nieco ponad 3 mln zł, przy szacunkowej liczbie odpadów wynoszącej 2 651 ton. Ponadto, koszt odbioru odpadów komunalnych został zwiększony z tytułu ponoszonych przez gminę kosztów administracyjnych w wysokości ok. 13,8 tys. zł. Suma kosztów dzielona jest przez liczbę mieszkańców gminy. 

Wójt Justyna Jasińska zapowiada, że będzie starała się dojść do porozumienia z radnymi, jednocześnie przygotowywany jest kolejny przetarg. W poniedziałek w siedzibie gminy odbędzie się kolejna sesja, podczas której mają zapaść konkretne decyzje w tej sprawie. 

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Smieci ida w gore a na Batorego 3 wieczorem bezprzerwy auta podjezdzaj i smieci wyrzucaja i stare meble a my mieszkancy placimy za wywoz gdzie jest straz miejska policja

Ludzie będą śmieci wyrzucać gdzie popadnie , chory kraj wszystko w górę a człowiek ledwo wiąże koniec z końcem. Wychodzi 500 +

Pewna prywatna firma sprzatajaca w każdą niedzielę rano, podjeżdża pod śmietnik Zamenhofa 9 i wyrzuca z auta do kontenerów wielkie wory śmieci.Może ma umowę z miastem na sprzątanie a może wyrzuca jednak prywatne?

Lidl= Pre Zero róbcie wiecej zakupów w sklepach typu Kaufland,Lidl , Lidl wykupił tonsmayera płacili za dużo pieniedzy za utylizacje śmieci produktów żywnościowych itd.więc postanowili wykupic nie dosyć że kupujemy w sklepach których nas oszukują i placimy kaucję za wszystko za co mozna to jeszcze płacimy im za śmieci czysta kasa????

BO NIKOMU (PAŃSTWO, FIRMY) NIE ZALEŻY NA SEGREGACJI !!! TU CHODZI O CIĄGŁE PODWYŻKI ZA ŚMIECI !!!

No a u nas pastuchy z peło i dostaniemy po kieszeni tylko dlatego że w urzędzie od lat te same niekompetentne krawaciarze się zabetobowaly

W Stalowej Woli uchwalony przez radnych koszt odbioru śmieci na 1 mieszkańca na 2020 rok jest 13 zł, dla wielodzietnych rodzin o 2 zł mniej od osoby. Jak to się robi? Proszę o kontakt z burmistrzem Stalowej Woli Panem Lucjuszem Nadbereźnym.

Aha, jeszcze dodam ,że burmistrz jest z nadania PIS. I tyle w tym temacie.

Gdybyś posiadał minimalną wiedzę z zakresu ustawodastwa, to byś wiedział, że głównym sprawcą podwyżek jest nowa ustawa Twojego pisu podnosząca opłaty za składowanie i utylizację odpadów. Oczywiście dochodzi do tego obecna wys płacy min, paliwo itp.

Trzeba zamówić do domu 6-cio klapowca. Postawić go gdzieś w kącie działki i sypać śmieci. Za wywóz takiego kontenera jest 400zl to i tak taniej niż na 6 osób płacić po 33zl. A taki kosz to średnio pół roku by zapełnić. Pozdrawiam

A ja wyrzucam na Mc Donaldzie

Opanujcie się z tymi podwyżkami 33zl od osoby, podwyżka kilkukrotna, dlaczego pensje nie idą kilkukrotnie w górę? Zapraszam w poniedziałek do urzędu o godz 8 odbędzie rada w tej sprawie

Rządy PO doprowadziły do monopolu więc monopolista ustala teraz sobie stawki jakie chce. Pisałem i tym kilka lat temu to nikt nie słuchał.

Słychać, że upadły śmieciarz!

Przypominam że od ponad 4 lat w kraju rządzi PiS. Za 100 lat też powiesz że wina jest PO?!

Jak są rozliczani za wynajem mieszkań i domów tutaj są przekręty. Uczciwi płacimy za ilość osób.Może ktoś z państwa radnych zajmie się rozliczaniem najmu z ilości osób.Może wszyscy zaczną uczciwie płacić.

A gdzie informacja o podwyżce podatku od nieruchomości w Kutnie. Pan nie kazał pisać ?

Na sesji Rady 2 grudnia to próbowali przepchnąć opłatę w wysokości 33,48zł.Ludzie,zacznijcie coś robić ,Trzyosobowa rodzina będzie płacić za śmieci 100zł miesięcznie!

Dlaczego wrzucacie do jednego worka ludzi mieszkających w domkach, oni dzielą się na ogrzewających piecem gazowym i na ogrzewających tzw. śmieci uchem? Mieszkańcy gazowego segregują odpady, a węglowego? Odpowiedzcie sobie sami

Ja mam węglowe i nie pale odpadami szkoda pieca i komina bo o powietrzu na dworze nie wspomnę

Niedługo za śmieci będzie się płaciło 1000 zł na miesiąc. Wtedy do lasu każdy bedzie wywalał

Tak? To spróbuj teraz nie zapłacić... Komornik zapuka do drzwi...

Będzie wywalał do lasu a i tak będzie musiał za nie płacić. Podziękujcie POprzednim rządom, że wprowadzili tak "świetną ustawę".

Od ponad 1500 dni rządzi PiS w kraju i co zrobił w tym temacie? NIC!

Zboże to akurat jest tanie w przeciwieństwie do opłat za odbiór śmieci .

Około za tonę :rzepak 1600,pszenica 660 zł,640 pszenzyto 639 jęczmień 620 kukurydza sucha 920 Lubin 800 groch . Dopłaty płatność obszarowa ok 450 zł za hektar za zazielenienie ok 300 za hektar zwrot za plaliwo 1 zł od 1 litra paliwa

Mam takie pytanie - co dzieje się z odpadami z domków, których mieszkańcy nie mają, i nie wystawiają kontenerów ? Dlaczego takie zajawisko istnieje, czy posiadanie koszy nie jest obowiązkowe ? Na pierwsze pytanie sam odpowiadam, śmieci są palone, leżą po rowach i lasach lub jadą do miasta. Czy nie należałoby tego problemu uporządkować ?

Z domków śmieci przywożone są do kontenerów należących do pioniera jakie stoją na osiedlach. Wtedy za nie płacą mieszkańcy spółdzielni i każdy ma to w doupoie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także