Rejestracja i logowanie

Zabił młodą kobietę pod Kutnem, zostawił ją w rowie i uciekł. Policyjne poszukiwania i reportaż TVN

Wydarzenia 10-01-2019 Autor: toza Foto: archiwum własne, tvn 24
15

Tym wypadkiem żył cały nasz region. Październikowy wieczór w Janowie pod Kutnem. Dochodzi tam do wypadku. Potrącona zostaje 35-letnia kobieta. Sprawca nie udziela jej pomocy, zamiast tego próbuje zatrzeć ślady, ranną kobietę zostawia w rowie i po kilku chwilach ucieka. Pani Ewa przez kilka godzin umierała w ogromnych męczarniach. Niestety, śledczy nadal nie złapali kierowcy samochodu. Poszukiwania wciąż trwają o czym dziś przypomina TVN 24.

O tym wypadku pisaliśmy TUTAJTUTAJ.

12 października ok. godz. 22, jadące samochodem osoby zauważyły leżące na drodze czapkę i but. Okazało się, że w rowie przy drodze znajduje się ciało 35 - letniej mieszkanki Żychlina. Do potrącenia mogło dojść pomiędzy 19, a 20. Jedna z pobliskich mieszkanek relacjonowała, że słyszała odgłosy mogące wskazywać na potrącenie. Przypuszczała, że mogło dojść do potrącenia zwierzęcia. Z tego powodu nie podeszła do okna.

- Gdyby podjęła inną decyzję, najpewniej byłaby świadkiem kilku kluczowych minut. Sprawca wykorzystał je, by zatrzeć ślady wypadku – piszą dziennikarze portalu tvn24.pl.

Kierowca pojazdu nie udzielił pokrzywdzonej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

- Oględziny miejsca zdarzenia i zwłok wskazują, iż 35-latka mogła zostać potrącona przez kierowcę, który poruszał się białym Volkswagenem Caddy – relacjonował nam wówczas Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Prokuratorzy i funkcjonariusze KPP w Kutnie nadal pracują nad ustaleniem sprawcy wypadku. O przebiegu śledztwa donosi TVN. Kierowca zabrał część dowodów z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej znajduje się przejazd kolejowy. Monitoring zarejestrował pojazd, który prawdopodobnie potrącił 35-latkę. Jakość niestety jest słaba, nie widać tablic rejestracyjnych.

- Prokuratura pokazała nam ten film. Widać na nim samochód, który przejeżdża przez tory i zbliża się do miejsca tragedii. Sprawca mógł widzieć światła nadjeżdżającego auta. Wtedy wsiadł do swojego samochodu i ruszył. Z nagrania można wywnioskować, że volkswagen przecina przejazd kolejowy z dużą prędkością. Nie widać natomiast blasku światła z prawej strony auta. To może oznaczać, że prawy reflektor został uszkodzony – czytamy na tvn24.pl

Sprawca wypadku zostawił na jezdni części swojego pojazdu. To rozbite szkło jednego z reflektorów, oderwana maskownica halogenu, roztrzaskane lusterko lewe oraz jego plastikowe osłonki.

Sprawdzano okolicznych właścicieli VW Caddy. Odwiedzono warsztaty samochodowe. Wszystko niestety na nic. Przed Bożym Narodzeniem wydawało się, że sprawcę jednak udało się znaleźć.

- Niestety, ostatecznie nasze ustalenia okazały się błędne - przyznaje asp. sztab. Edyta Machnik z kutnowskiej komendy w rozmowie z TVN 24.

Więcej o tym w materiale tvn24 – TUTAJ.

Każdy kto może pomóc w ustaleniu sprawcy wypadku proszony jest o kontakt z KPP Kutno pod numerem telefonu 997 lub 24 253 22 00.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Pomoc prawna kancelarii odszkodowań wypadkowych telefon 798201032

No nawet jej się nie chciało wyjść babusowi wstrętnemu a nawet gdyby to było zwierzę to należało by sprawdzić co się stało skoro słyszała a tak nie znajdą bandyty a kobiety nie ma taką znieczulica jest wszędzie ludzie co się z wami dzieje

Swój Skąd pewność że nie przechodziła przez jezdnię ?? Dla własnego bezpieczeństwa włożyłbym kamizelkę na terenie ZABUDOWANYM nieoświetlonym . Art.11 Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

A co robi z tym policja w Żychlinie? Panie komendancie niech może wyjdą za biurek ludzie i coś zrobią na ulicy

MORDERCA DROGOWY !!!

ormowiec!!!!!!!!!!! No jak Ty byś już kazał pieszym po rowach chodzić to dobrze że Ci tego prawka nie dali królu Kazachstańskich szos !!!!!!!!!!!!!!

Kierowco!!!!!!!!! Jaki z Ciebie kierowca ? Gdzie jest napisany w ustawie obowiązek noszenia kamizelki odblaskowej w terenie zabudowanym ??????????? Pomyliło Ci się coś w terenie nie zabudowanym masz obowiązek noszenia kamizeli odblaskowej

Tam jest teren nie zabudowany !! Zabudowany zaczyna się w Bedlnie. Wystarczyłoby iść poboczem w kamizelce

Ok kierowca kryminał, ale dodam tylko że Pani Ewa pod sufitem też miała nierówno .Teren zabudowany nieoswietona droga gdzie kamizelka odblaskowa ???

Bez winy nie jest, po rowie na pewno nie szła. Pozdrawiam święte krowy na pasach których z dnia na dzień ubywa haha

A monitornig z Cargila z Cukrowni nie wierze by na żadnym nie było widać nr rejestracyjnych. Nie rozmył się w powietrzu !!! to nie jest igła tylko samochód uszkodzony samochód !!!

Panie Nostradamus '' buta'' bo był jeden a nie dwa. Tak jest jak ktoś nawet w takiej strasznej sytuacji chce się czegoś czepiać i pokazać że teoretycznie jest mądry... Pozdrawiam

Cóż za wnikliwe komentarze . Jak zresztą znakomita większość na KCI.

Janów jest koło Żychlina a nie koło Kutna.

CYTAT: "12 października ok. godz. 22, jadące samochodem osoby zauważyły leżące na drodze czapkę i buta". Redaktorze, prosimy o poprawną polszczyznę. Zobaczyły but, a nie buta.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także