Rejestracja i logowanie

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy to już prawie fakt

Wydarzenia 08-08-2018 Autor: ez
38
Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy to już prawie fakt

Ostatnie tygodnie na przełomie czerwca i lipca upłynęły pod znakiem konsultacji społecznych, podczas których mieszkańcy mogli zgłaszać uwagi co do projektów uchwał - przede wszystkim o nocnym zakazie sprzedaży i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Okazuje się, takowych nie było, a to z kolei oznaczać może jedno: najprawdopodobniej będzie nocna prohibicja.

Od 28 czerwca do 13 lipca zgodnie z zarządzeniem burmistrza, w gminie Żychlin odbywały się konsultacje społeczne z mieszkańcami. Dotyczyły one dwóch projektów uchwał: w sprawie wprowadzenia ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży dla terenu gminy Żychlin oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy Żychlin.

Pierwsza uchwała zakłada wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu między północą, a 6 rano.

- Uchwala się co następuje:
§ 1. Na terenie Gminy Żychlin, zakazuje się sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży między godziną 24:00 a 6:00.
§ 2. Uchwała wchodzi w życie po upłynie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego - czytamy w projekcie uchwały.

W drugim projekcie przez burmistrza Żychlina ustalona została maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów przeznaczonych do spożycia poza oraz w miejscu sprzedaży w godzinach między 24, a 6 rano. Punkty, w których mieszkańcy będą mogli zakupić alkohol nie mogą znajdować w bliskiej odległości od obiektów parafialnych, szkolnych oraz sportowych.

- Ustala się, że punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych mogą być usytuowane w odległości nie mniejszej niż 50 metrów od obiektów:

  •  kościoły, kaplice parafialne, cmentarze, stadiony;
  •  szkół i przedszkoli

Odległość, o której mowa w ust. 1 mierzona jest najkrótszą drogą dojścia wzdłuż pieszych ciągów komunikacyjnych od drzwi wejściowych punktu sprzedaży i podawania napojów alkoholowych do głównego wejścia do obiektu wymienionego w § 2.

Zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży wydano:

  • 40 na sprzedaż napojów do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo,
  • 35 na sprzedaż napojów powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa)
  • 35 na sprzedaż napojów powyżej 18% zawartości alkoholu

Jak informują władze gminy, mieszkańcy podczas konsultacji nie złożyli żadnych uwag, opinii i propozycji do przedstawionych do konsultacji projektów uchwał. Wygląda na to, że sprawa jest już przesądzona.

komentarze (38)
Dodaj komentarz

Może wreszcie skończą się te nocne libacje i imprezy pod oknami. Ten kto nie mieszka na Traugutta albo Łąkowej nawet nie ma pojęcia co gówniarstwo wyprawia pod oknami. Całe noce to krzyki, śpiewy, awantury, puszczanie muzyki, rzucanie butelkami . Bardzo dobrze ja się cieszę z tego bardzo. Mam dwójkę małych dzieci które po prostu przez te imprezy gówniarzy są notorycznie wybudzane. Ja i mąż pracujemy wstajemy po 5 a imprezy zaczynają się najczęściej od 20 i trwają dopóki gnoją nie skończy się kasa albo nie uchlają się na umór czasem i do 4 rano. Normali ludzie którzy normalnie pracują i rano do pracy wstają chcą w nocy spać a nie być mimo woli uczestnikami imprezy pod własnym oknem. Też mam dość burdelu jaki zostawia to bydło pod oknami. Zaplute chodniki, porozrzucane śmieci,puszki, potluczone butelki. Teraz nawet przy tych upalach chcialo by się otworzyć okno w nocy albo balkon ale strach po prostu żeby czegoś nie wyrzucili przez balkon i wtedy to całkiem można darować sobie sen bo ma wrażenie że ich impreza jest w moim pokoju.

Coś o tym wiem bo mieszkam Łąkowej. Noce to koszmar. Najgorsze że policja wcale nie reguje. tylko przejezdzają. nie licze ile razy już dzwoniłam.

no to mieliny już się szykują do otwarcia emoji , chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze hahahahha

Bardzo dobra decyzja,normalni ludzie.w nocy śpią,a alkoholicy i patole niech sie zaopatrza w wódkę w dzień.

W Wielki Piątek i w Popielec zakazać otwierania restauracji będzie post zachowany. Taką mam koncepcję.

kurde w czym problem jak to mówi przysłowie na wszelki wypadek to i ksiądz kondona nosi kupić flaszkę lub dwie albo czteropak albo jedno i drugie i finał i niech leży w lodówce a jak się coś trafi i ubędzie z lodówki to następnego dnia uzupełnić braki magazynowe i tyle

Alkohol jest dla wszystkich, pod warunkiem iż umiemy spożywać kulturalnie. Nie chcemy "bełkotu pijaków słuchać" . 

Czas ponyśleć nad obwoźną metą a może zakaz do 13 jak kiedyś

A ja się pytam,Jak żyć???

Ja odpowiadam emoji z dnia na dzien emoji

A poza tym ludzie w nocy tez wracaja z pracy i maja prawo napic sie piwa jak zechca...

To niech sobie kupią w dzień.

Ci ktorzy pisza ze w nocy to sie spi to widze ze maja ekstremalnie biedne zycie towarzyskie...

Jezeli twoje życie towarzyskie to picie alkoholu,to ono właśnie jest ubogie.Normalni ludzie potrafią sobie zycie tak zorganizować,aby nikomu nie przeszkadzać,wiec ci ktorzy musza napić się akurat w nocy niech to szanują i zaopatrza sie wcześniej.

Pić alkohol =/= przeszkadzać innym

czy CPN-y Pisowskie też to obowiązuje. Banda kurewska

Nie na cpn ie będziesz mógł kupi,napić się i jechać dalej.

"Babcie" się cieszą!!!

Kuzwa dobre tylko po 00 to alko można kupić W zychlinie na orlenie;D śmiech z tym zakazem A tak wgl to gdzie i kiedy byli jakies info o konsultacjach? Chyba tylko "burmistrz " o tym wiedzial pozdrawiam

A co tu konsultować?

Jak zwykle niedoprecyzowany tytuł. Trzeba było od razu napisać że to o Żychlin chodzi...

Bardzo dobra decyzja !!! O północy to się śpi a nie łazi po wódę do sklepu. Jeżeli ktoś musi w nocy kupować alkohol to czas najwyższy się leczyć z alkoholizmu. Brawo Burmistrz - stop dla alkoholików i nocnej patologii w mieście.

Chore państwo chore ustawy niedługo nic nie będzie można bez zgody prezesa i ojca Tadka

Chory to jest ktoś,kto lata w nocy po wódkę do sklepu.

To nie jest ustawa ( którą podejmuje sejm) , tylko uchwała rady miasta Żychlin. Jest to bardzo duża rożnica. Proszę mieć pretensje do burmistrza Żychlina a nie do wszystkich świętych

Wracamy do PRL z pod lady

Chcesz to wracaj,ja tu zostaje.

I po 24 zostanie tylko meta lub trawa śmiech ogarnia mnie

To mety w Zychlinie odzyja niech żyje F16

Prędzej się powykanczaja po tym F 16.

To nie f 16 się wykańczają ale ilością jaką wypijają.

Jakością również.

Jednak jestem za ilością .Setka mi nie zaszkodzi ale pięć czy dziesięć chyba tak.

Czekamy na takie kroki w Kutnie.

Bo w nocy to sie spi

A w kutnie? Kiedy cos zrobia z codziennymi awanturami pijakow pod lewiatanem na barlickiego?

Yebłem śmiechem emoji

Yebnie..temu zawsze do smiechu emoji

dodaj komentarz
Czytaj także