Rejestracja i logowanie

Zakaz wychodzenia z domów! Na ulicach, w kościołach i sklepach ma być niemal pusto

Wydarzenia 24-03-2020 Autor: toza
85

Hasło „zostań w domu” od jutra będzie wybrzmiewać jeszcze donośniej. Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o nowych ograniczeniach w przemieszczaniu się. Celem jest zastopowanie wzrostu zakażeń koronawirusem.

Ulicami miast będzie można spacerować maksymalnie w dwie osoby (wyjątkiem są rodziny). Obostrzenia dotyczą także kościołów. W mszach będzie mogło brać udział maksymalnie 7 osób.

Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjątkiem są:

  • Droga do i z pracy
  • Wolontariat w walce z koronawirusem
  • Niezbędne sprawy życia codziennego (np. zakupy, wyjście do lekarza, spacery z psem itp.)

- Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. To bardzo trudna faza - ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później – mówił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej szef rządu, Mateusz Morawiecki.

- Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu, czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu – apelował z kolei minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Obowiązuje zakaz zgromadzeń i organizacji imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu. Oprócz tego wprowadzono ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym. Dozwolona liczba osób to połowa miejsc siedzących i brak stojących w danych pojeździe.

Oprócz tego wciąż obowiązują poprzednie ograniczenia, takie jak zamknięcie galerii handlowych, ograniczenie działalności gastronomicznej, czy ograniczenie działalności rozrywkowej. Powracający z zagranicy nadal będą poddawani dwutygodniowej kwarantannie.

Nowe przepisy obowiązują od jutra do 11 kwietnia. Egzekwować będzie je straż miejska i policja.

Mateusz Morawiecki mówił, że rząd robi wszystko, by sytuacja w kraju wróciła do normy po świętach wielkanocnych.

- Nie widzę powodu, żeby egzaminy maturalne, egzamin ósmoklasisty, wybory prezydenckie się nie odbywały - dodał prezes rady ministrów.

komentarze (85)
Dodaj komentarz

Zaraza gorsza od koronawirusa to popieprzone rodzinki z socjalem 500 plusowym siedzące na ****ch ze strachem że mogą z racji sytuacji ewentualnie być pozbawieni socjalu. A tutaj przecież różne ratki do płacenia czekają bo nabrało się po kątem socjalu. PATOLOGIA.

Patologia jest w stanie spłodzić takie teksty jak powyższy.... Jak trzeba być spaczonym by tak myśleć i głosić taki hejt...

Dobrze napisane przygłupie biorący socjal 500 plus na który muszą złożyć się inni. Takze zamunicji ryj.

Takze zamunicji ryj? Oddaj komputer mamusi i do książek szczy l ku.

Dzisiaj na królewskiej tłumy - oczywiście sami 65+, w grupkach, spacerki, dyskusje - jeden pan miał nawet maseczkę, ale rozmawiał z kolegą z odległości 10 cm od twarzy... Ludzie z dziećmi siedzą 3. tydzień na ****ch w domu, a oni wychodzą na pogaduszki

Dobrze powiedziane : niemal pusto. To proszę sobie obejrzeć otwarcie sklepu na warszawskim

Gdzie to obejrzeć żuć jakiś link lub transmisje on-line.

Największą wiedzę posiadają i najwięcej do powiedzenia mają partnerki żołnierzy, koleżanki pielęgniarek i teściowe lekarzy. Ludzie , czy was nie obowiązuje tajemnica służbowa?

Przecież bezmózgi podają i przekazują dalej te informacje w tajemnicy.

Ale z Was pustaki prości ludzie ze wsi którzy przeprowadzili sie do wiekszej wsi , wypisujecie to co pierdzielą PiSiory bez dokładnego sprawdzenia faktów , a one mówią że koronavirus pochodzi od nietoperzy które są przysmakiem w chinach , a wiec głupi ludzie przestańcie wreszcie oglądać TVP i słuchać popaprańców którym wydaje sie iż wiedzą wszystko !

Słuchajcie POpaprańców i TVN.

tu jak zwykle same mądrale się wypowiadają co gdzieś usłyszą ktoś coś pierdnie to powtarzają a pojęcia zero puste baniaki emoji dla niektórych polecam słownik ortograficzny w okresie kwarantanny będzie z tego pożytek może emoji

Jak by zamkneli granicę jak tylko dowiedzieli się że Hinach jest korona virus. To by nie doszło takiej sytuacji. A podruzajacy wrucili by, gdy by przeszło. A tirów też powinni sprawdzać i nie puszczać do Polski z virusem.

najwieksza zaraza to ci co pobierali 500+ teraz juz nie dostana nic na te bachory

Ile twoja matka musiała zjeść śniegu żeby takiego bałwana ulepić.

"Menszczyzna z menszczyzną dzieci mieć nie może" chyba, że połączą się "inspiratorem"

Zarazą to jesteś co Ty masz do dzieci nazywając ich bachorami.widocznie jestes osobą pezpłodną lub mająca piasek w jajkach.

Wszystkie matki Polki tylko dzieci się dziadka podrzuca mają dzieci żeby nikt ich palcami nie wytykal

największa zaraza to nienawiść,pamiętam jak mówili że na świecie musi zostać mało ludzi, wtedy człowiek zacznie drugiego człowieka szanować , życzę ci zdrowia i nawet 1000+

Umnie w firmie zakaz z korzystania z prysznicy czy to zgodne z prawem pracujemy po 12 godz i chcemy sie umyc

Lepiej się umyć czy wrocic brudnym do domu a byc zdrowym?

Przez tych zoltkow przez tą broń biologiczną ten eksperyment nad którym stracili kontrolę już całkowicie zostanie ubezwłasnowolniona świat niedługo nie będzie nam wszystkim oddychac

Miesięcznice się skończył a ty nadal bredzisz.

A skąd wiesz, że to nie Jankesi albo Ruskie podrzucili?

Szanowna Mieszkanko poczytaj co to jest broń biologiczna a później zabieraj głos. Szanujmy sie wzajemnie niezależnie od koloru skóry

tobie już powinni zabronić

W mszach max 5 osób z rodziny plus kapłan z obsługą

I gdzie jest wasz bóg? Jednak was nie obronił

My mamy w nim nadzieje i otuche, a ty co masz?

Jeszcze się ukaże , ale miej na zapas paczkę pampersow z Biedronki. Pomodlę się za Ciebie.

Zawsze macie jakieś wytłumaczenie, jeże dzieje się źle to "Bóg tak chciał", " niech się dzieje wola Boga", a jak dzieje się dobrze to wszystko " dzięki Bogu" . Więc czemu chodzicie do lekarzy i korzystacie ze szpitali? Skoro Big chciał żebyście zachorowali to po co się leczycie i nie spełniacie jego woli?

jesli bog stworzyl swiat to i jest jego wlascielem,to koronawirus to jego sprawka.

Czy Żychlinie też obowiązuje? A jak będę potrzebowała iść po zakupy to jak mam okazać że poszłam?

Ludzie nic was nie pasuje! Trzeba siedzieć w domu na ****ch tak ciężko to zrozumieć.. Chodzi o nasze zdrowie. Bez zbędnych dyskusji.. Dbajmy o siebie swoją rodzinę i innych ludzi.. Wtedy szybciej się to skończy..

Poliż poreczę w MZK i kilka wózków w markecie to się dla ciebie bardzo szybko skończy, po co się męczyć

podoba mi sie pomysl rzadu ,ze 500+ bedzie przekazane na pomoc malych firm.Wrescie nieroby i patologia nie dostanie nic

Nie będzie pojebi..e , już po twoim nikiu widać że masz najeb...e pod kopułą, Weź się jebni... pod pospieszny i daj ludzia żyć

Wikary z tacy oddaj xD buhahaha

Z niego taki wikary jak z koziej du...y trąba. Przebieraniec jeden, nierób.

Tylko do wyborów, potem będzie tylko lepiej.

Zal tylko tuch co w budowlance pracują.. robią non stop puki hurtownie pracują i wożą towar A kto wie czy nie byli wcześniej u osoby zarażonej.. ich za **** wziąć. Oni też mają rodziny i się boją ale zarobić trzeba bo Wiesiek czy zdzisiek nie zapłaci za wolne nawet jak umowę masz. Smutna prawda

Ludzie,ogarnięcie się- każdy, KAŻDY jest narażony. Ale do licha ciężkiego pracować ktoś musi. Zdezerterujesz z roboty "bo się boisz",ale nie boisz się mieście włóczyć bo masz do załatwienia "szalenie ważną i nie cierpiącą zwłoki sprawę". Kurczę - ludziska kochane-zamiast narzekać i trząść portkami, każdy niech wykonuje swoją robotę maksymalnie dbając o swój tyłek i tyłek sąsiada. Bo wzajemna pomoc jest teraz nam wszystkim bardzo potrzebna.

A tych pracujących w straży, PKP, policji a przede wszystkim służbie zdrowia to już nie szkoda?

Ich nie, w końcu wezmą się do roboty. Zwłaszcza lekarze, którzy mają tak ciężko migrować między sześcioma etatami w czterech szpitalach swoimi beemkami za 700 tysięcy. Teraz słychać kwik bo trzeba pracować a nie spać przez trzyczwarte dyżuru. Szkoda tylko tych pielęgniarek

Kochaniutka, teraz to słychać kwik, bo pacjenci się do tych lekarzy nie mogą dostać.a dlaczego? Bo teraz pracują tylko w jednym miejscu.

Czemu Morawiecki nie wprowadza stanu wyjątkowego?!

Bo by wybory musiał przełożyć i długopis by nie wygrał

W Chinach ludzie zostawiają otwarte drzwi od klatek schodowych żeby ich nie DOTYKAĆ

JAK ZAWSZE KCI SIEJE PANIKE I PISZE KŁAMSTWA !!!!!!!!!!!

JEDYNY PORTAL W KUTNIE KTÓREMU MOŻNA WIERZYĆ

...chyba czytając wszystko od tyłu... i jedna zasadnicza UWAGA - to nie portal, tylko słup ogłoszeniowy!!!

Witam, właśnie wróciłem z pracy i słyszę 2 osoby czyli zagrożenie jest już blisko, już się nie ukryje zmarłych i tych co są w stanie ciężkim pod respiratorami dlatego wszędzie brakuje. Tydzień temu byli w stanie dobrym jak jest teraz to każdy potrafi się domyśleć, tak ten wirus robi spustoszenie w organizmie nie ważne ile masz lat. A my jutro rano do pracy na strefie w samochodzie dojeżdżamy po 4-5 osób ilu nas jest - mnóstwo. Mamy pracować bo strefa ma działać brak decyzji. W szatni jest nas kilkanaście osób na hali dużo więcej, to co czekamy, a góra już siedzi w domku i się trzęsie o swoich bliskich - oni mogą. Ty wstajesz rano patrzysz na dzieci i idziesz...., może dziś nic nie przyniosę, może wrócę. Zawsze ja albo żonka coś przyniesie, przecież My nie mamy wolnego - jesteśmy tylko na odstrzał w tym biegu wydarzeń? Za kilka dni strefa Kutnowska to będzie wielka zaraza, niestety zero reakcji ze strony Prezesów i dyrektorów. Sami zdalnie pracują bo... oni mają przeżyć a produkcja ma iść. Dziś Włochy, Francja, Hiszpania, Belgia i Wielka Brytania ostrzegają Polaków ale gdzie tam produkcja najważniejsza. Nie są to firmy spożywcze ani lekowe tylko przemysł - maszyny. Akcja zostań w domu dotyczy jedynie celebrytów i takich właśnie prezesów tych firm. Trochę logiki i obserwacji jak rozwija się wirus, wystarczy trochę analizy i wychodzi jak nasz kraj będzie wyglądać za kilka dni: szpitale i służba zdrowia to tak jak nasz szpital w Kutnie pomyślmy i podejmijmy odpowiednie kroki czy ktoś zaryzykuje i wreszcie pokaże czym jest życie drugiego człowieka. Te firmy w dobie kryzysu zapewne nie będą istnieć ale koszty poniosą wszyscy, jakimi będzie nasze zdrowie i naszych rodzin. Takich stref jak Kutno w Polsce jest mnóstwo, a życie samo nam wystawi rachunek. Co wtedy - taki prezes spojrzy w oczy tym którzy zostaną jeszcze zdrowi i żywi i wytłumaczy się? Tym co upomną się o swoich nieobecnych już braci, siostry, rodziców, dzieci, wujków, dziadków?

No, to trzeba rzucić tą robotę w diabły i zamienić na taką co to człowiek nic nie robi a zarobi.

Z całym szacunkiem, ja też muszę niestety pracować i to w miejscu, w którym przewija się kilkaset osób na dobę, radzę skrzyknacy się z innymi i zachorować. Jak im ubyje ponad pół załogi to będą musieli zamknąć. My już zaczęliśmy akcje emoji

Ja za Ciebie chętnie pójdę do pracy, bo moją zamknęli . Wolę to niż siedzieć w domu i czekać na śmierć z głodu, bo jak coś się po 11 kwietnia zmieni to na pewno nie na lepsze

Masz rację , postarajcie się to bardziej nagłośnić może coś pomoże .gdzie ten sanepid? Życzę duuużo zdrowia dla całej rodziny

Dzięki - zdrowia nam wszystkim w tym czasie życzę.

Masz u mnie browara

Przepisy te nie mają mocy prawnej. Trzeba by wprowadzić stan wyjątkowy. Pamiętajcie o swoich prawach. Nie kupujcie tego wszystkiego co serwują główne media tvp, tvn, polsat itp.

Dojna zmiana,Polak,kiedyś na nich głosowałem...troll tylko jeden czy trzech? Opozycyjne łajno w takiej sytuacji nic tylko sieje zamęt DNO!!!

Jak zachorujesz i umrzesz to cię rodzina nie będzie mogła zobaczyć z kremują cię i tyle po tobie zostanie nawet nie będzie wiadomo czy w urnie jesteś ty czy ten co Leżał obok

Jak usuwacie komentarze to napisze jeszcze raz, do kościoła 7 osób a strefie na produkcji 50 jedna obok drugiej!

Warto dodac o koniecznosci dezynfekcji klatek przez spoldzielnie mieszkaniowe oraz to, ze komunikacja zbiorowa powinna kursowac wg normalnego rozkladu jazdy, bo jest zmniejszona ilosc miejsc, ktore mozna zajmowac w autobusach

Kwarantanna dla osób przyjeżdżających z zagranicy jest fikcją. W bliskiej rodzinie mam kogoś kto ostatnio wrócił z Anglii, przez Niemcy jechał busem,a potem jeszcze z granicy do domu pociagiem..zero nakazu kwarantanny-dobrze,że sam ma na tyle oleju w glowie, żeby samemu narzucić sobie taki rygor i się odizolowac, ale ilu takich mądrych?!A co do naszych spacerujacych kutnian...brak slow, głupie ludzie..A potem szok i dramat dopiero, jak będzie za późno.Ganiac ich i dowalac kary..tylko kto to będzie robił???

W Krosniewicach tez chodza ci,ktorzy powrocii z niemiec,wloch holandii,zero kwarantanny,nikt nie kontroluje,chodza jak i gdzie chca

Wtedy dzwonimy na policję to teraz traktujemy jako obowiązek nie żałuj się ich bo oni nie żałują się ciebie i twojej rodziny !

A ja sobie nie wyobrażam, że można narażać dzieci, ich rodziny, członków komisji i ich rodziny - tysiące ludzi, dla idei przeprowadzenia egzaminów. Te można przesunąć, a promocje zrobić wzorem Czech - średnia ocen z poprzednich semestrów. O wyborach nie wspomnę, bo to skrajna nieodpowiedzialność. Chcemy żyć!

Myślisz że psychopatę z Żoliborza i jego sługusów obchodzi to czy przeżyjesz ty, ja czy jego wyznawcy? Po trupach byleby do władzy!

Opisujesz Schetyne Budkę i Kidawe.

I twoja starą, która niestety nie pojechała do Czech na narty kiedy jeszcze był czas cię wyskrobać

Czy jesteś aż tak głupi?

Pisowski kłamca! Po trupach do władzy! Nie ogłasza kleski żywiołowej żeby Duda mógł sam brać udział w kpani! Położą na szali życie Polaków byle by dojna zmiana nadal utrzymała przy korycie!

Idź spać czu b k u.

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

No to może wreszcie ławki na Królewskiej i w parkach opustoszeją od dziadków emerytów. Oczywiście pod warunkiem że policja o straż miejska dowali zapowiedziane kary po 5 tys. Inaczej będzie to martwy przepis

Ta dowali jak oni sami się boją wyjście swoich ku*i dołków

Na wybory pójdą tylko Idioci i inni wyznawcy Władcy Kota. Po wyborach już nie będą potrzebni, będą mogli odejść w urnach , no ale każdy lud ma takiego wodza na jakiego zasłużył...Mam nadzieje że tym razem ,,ciemny Lud" sie opamięta...Podły Mały człowiek rządzi tym krajem.

Co jeśli ktoś pracuje bez umowy ? Czy to będzie jakoś sprawdzane ? W wielu sklepach pracodawcy nic sobie nie robią z panującej sytuacji w Polsce . Nie wprowadzają żadnych zmian w systemie pracy . 

Ograniczenia ilość osob w każdym sklepie powinny byc . Sprawdzac czy sa rękawice i inne zabezpieczenia

Do -jakaś - Tobie powinni założyć obroże i kaganiec abyś nie kąsała swoim zabójczym jadem nienawisci.

Nie wiem gdzie widzisz jak nienawiści xxx. Ja po prostu napisałam, że jak ktoś nie umie siedzieć z **** w domu mimo zaleceń to powinien być na nich jakiś sposób, bo te policyjne kontrole niewiele dają. Mówię tylko o tych osobach, które mają obowiązkową kwarantannę m.in. tych co wrócili z zagranicy albo tych co mieli kontakt z osobami chorymi.

Moim zdaniem Ci co mają obowiązkową kwarantannę powinni mieć jakieś obroże elektryczne na nogach jak więźniowie i ograniczenie poruszania się tylko do iluś metrów w obrębie mieszkania/domu. Kiedy wyjdą poza budynek policja miałaby powiadomienie i od razu informację kto złamał kwarantannę. Bo z tego co widzę i słyszę to wiele osób nic sobie z tej kwarantanny nie robi i naraża wiele osób na zachorowanie.

To niemożliwe,wiesz ilość ludzi w kwarantannie to już liczy się w tysiącach,nie ma w Polsce takiej możliwości

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także