Rejestracja i logowanie

Zamiast nowych autobusów... zaszyfrowany plik

Wydarzenia 25-06-2019 Autor: toza Foto: archiwum, poglądowe
13
Zamiast nowych autobusów... zaszyfrowany plik

W połowie maja Kutno obiegła informacja o tym, że Miejski Zakład Komunikacji szuka dostawcy nowych autobusów. Chodziło o leasing trzech pojazdów. Pasażerowie muszą póki co obejść się smakiem, ponieważ przetarg unieważniono. Wszystko przez... zaszyfrowany plik.

Przypomnijmy, że leasing pojazdów wyprodukowanych w tym roku miał trwać 7 lat. MZK zastrzegło sobie możliwość ich wykupu po upływie tego okresu za 1 proc. wartości brutto.

Autobusy miały być dostarczone do przewoźnika najpóźniej 20 grudnia (szczegóły w naszym poprzednim artykule na ten temat – KLIK).

Kilka dni temu minął termin składania ofert. Jednak zamiast informacji o potencjalnych dostawcach pojawiła się inna – o unieważnieniu przetargu mimo, że (teoretycznie) wpłynęła jedna oferta.

- W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta w terminie przewidzianym na składanie ofert, tj. do dnia 18 czerwca 2019 r. do godziny 10:00 W skrzynce ePuap Zamawiającego znajdował się plik, który nie był możliwy do rozszyfrowania za pomocą klucza prywatnego Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający uznał, że nie wpłynęła żadna oferta – czytamy w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania.

Przypomnijmy, że w tej chwili trwa sprawdzenie ofert w innym przetargu - na tradycyjny zakup dwóch autobusów. Cena zaproponowana przez firmę Solaris nieznacznie przekracza budżet zabezpieczony przez MZK (KLIK). Oprócz tego na początku czerwca podpisano umowę na dostawę sześciu elektrycznych pojazdów (pisaliśmy o tym TUTAJ).

komentarze (13)
Dodaj komentarz

w upały najprzyjemniej ma kierowca. po 9 h. nie wie jak się nazywa.

A kogo to jak dojdzie do jakiejś tragedii wtedy będzie i tak on sam winny najlepiej jest za biurkiem ,.........

Co za hej na prezesa. A tu,, aż oczy bolą patrzeć jak się przemecza........ ''

PO co w Kutnie autobusy? jak autobusy są w Berlinie.

Co to znaczy, że wpłynęła jedna oferta, hmmmm?

Klimatyzacje są ale w biurach.. proszę zerknąć idąc ul . Sklodowskiej jak wiszą ...jak kokony.. bravo . brawo. brawo. A tabor.... cóź pod państwa rozwagę. Eco busy.... do wyboru i koloru.

Jest napisane jasno i wyraźnie, że znajdował się zaszyfrowany plik (a teoretycznie mogło znajdować się ???????)

Niech pan prezes w ten upał pojeździ sobie autobusami za bilety płacimy ale żadnych wygód ta firma to zenada

Taki z niego prezes jak z ...

A takie było halo z tymi autobusami. Podobnie Zielona Oś i biblioteka....

Hahaha wspierajmy kutnowską medycynę prezes już szyję spadochron żeby miękko wylądować ????

A kiedy będzie działać klimatyzacją w kutnowskich autobusach ???

Noooo jak zwykle żenada. Prezes,, brawo ty.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także