Rejestracja i logowanie

Zamieszanie z kutnowską porodówką. Ciężarne biorą sprawy w swoje ręce

Wydarzenia 09-12-2019 Autor: toza
44
Zamieszanie z kutnowską porodówką. Ciężarne biorą sprawy w swoje ręce

Zamieszania z kutnowską porodówką ciąg dalszy. Przypomnijmy, że oddział ma zmienić swój stopień referencyjności. Pokłosiem tego wszystkiego jest internetowa petycja, którą już podpisało ponad 1300 osób (stan na godz. 12.30). Poniżej pełna treść petycji.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Kutna przeciwko likwidacji oddziału patologii ciąży w kutnowskim szpitalu. Prosimy o podpisy pod niezmiernie ważną petycją, która ma na celu powstrzymać działania władz.

Oddział ten jest niezbędny, gdyż z roku na rok coraz więcej kobiet z naszego powiatu trafia na oddział patologii ciąży z ryzykiem przedwczesnego porodu, wad wrodzonych płodu lub innych schorzeń.

Jeżeli dopuścimy do zamknięcia oddziału, pacjentki będą zmuszone szukać pomocy w innych, odległych miejscowościach.

Czas nagłośnić sprawę i zadbać o bezpieczeństwo i komfort przyszłych ciężarnych.

Prosimy o podpisywanie i udostępnianie petycji.

Petycja znajduje się TUTAJ.

Przypomnijmy, że wszystko ma związek z audytem i planem naprawczym dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Tydzień temu w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się wspólne posiedzenie wszystkich komisji (KLIK).

Brała w nim udział także m.in. dyrekcja szpitala, jego pracownicy i przedstawiciele związków zawodowych. Pojawiły się również kobiety ciąży i pracownicy oddziału położniczo-ginekologicznego, którzy obawiają się konsekwencji zmniejszenia referencyjności oddziału z drugiego na pierwszy.

komentarze (44)
Dodaj komentarz

Położne w Kutnie to prawdziwe anioły. Każda stara się jak może żeby pomóc, doradzić... Opieka naprawdę jest super. Z tego co wiem to Łódź i Łęczyca się chowają pod tym względem. Jeśli chodzi i lekarzy no to wiadomo są ludzie i ludziska... Leżałam długo na OCP a później miałam cc i jestem zadowolona. Może ogólnie cały szpital pozostawia wiele do życzenia ale na pewno nie oddział położniczy...

Tytuł tego "artykułu" kłamie Oddział OCP, czyli powikłanej ciąży nie ma nic wspólnego z pordowką Pordowka jest i będzie

Udostępniamy gdzie możemy

Nikt nie zamyka zmniejszają liczbę łóżek.Na tym oddziale nie ma już żadnego lekarza z Kutna.

Dwa razy rodziłam naturalnie położne super opieka też ani złotówki nie dałam i każdemu życzę takiego porodu i takich położnych. Siostra rodziłam raz i też złego słowa nie powie . Powiem tylko że jeden doktor się tam nie na daje ale co zrobić. Nie można narzekać moja mama rodziła w łodzi i masakra a drugi poród w Kutnie i też zawsze mówi że było w porządku złego słowo nie powie a niestety poród naturalny boli .

Czemu chcecie to zrobić ? Kobita która rodzi ma jechać do łodzi? Do Łęczycy? Lub do Łowicza??? Czy wy serio tak uważacie? Bo miałam oceniać pobyt z szpitalu w Łęczycy i w Kutnie i jestem 100% za KUTNEM miła opieka , lekarze też! NIE ZAMYKAJCIE TEGO ODZIALU ! lepiej dożyć do lepszego sprzętu nic do zamykania wszystkiego..

Nie porodówkę a OCP.

Nie podoba się mieszkańcom szpital kutnowski. Wszyscy narzekają i chwała szpitale ościennych ze jest tam tak wspaniale. Nic prostszego. Jechać sobie np. do Łodzi . Tam będzie bez kolejki. Wszystko szybko i po myśli pacjenta. Personel będzie stał na baczność i odpadywal myśli pacjenta. Posiłki do wyboru do koloru z deserów. Powodzenia.

Popieram i jeszcze dodam Źeby ci potencjalni pacjenci innych szpitali które tak zachwala zdążyli do nich dojechać bo równie to może być i róźnym skutkiem taka podroź zakończyć się może.

Przestańcie w końcu wszystko likwidować. Tak się kończy złe zarządzanie. Kiedyś wszystko się opłacało, a teraz nic tylko zamykać. My chcemy szpital w naszym powiecie, a porodówka to akurat jeden z lepszych oddziałów tego szpitala. Położne miłe i pomocne. Lekarze też.

A może już wystarczy bezmyślnego pompowania pieniędzy w tego odwiecznego bankruta, bardzo dobrze że wreszcie ktoś odważył się ruszyć tę skamielinę.

Przez 4 lata (2015-2019) Najwieksza Partia rządząca zlikwidowała 67 szpitali !!!

A gdzie Tomaszek Tadeuszek i Przemuszek przedstawiciele partii rządzącej na ul wiejskiej.Czy obojętne wam jest gdzie będą rodziły wasze żony i córki??? Może po 5 latach rządów trzeba w końcu coś zrobić dla Kutna.

Trafiłam do spzitala z plamieniem mówiłam że biore lekii dopochwowe na podtrzymanie ciąży lekarz Dr.K...k Stwierdził że plamienia po stosunku czyli kontaktowe i zrobić usg nic innego nie pow tylko nie donosi Pani tej ciąży. Leżałam tam 3 dni miałam wyjść na własne zadanie ale mnie wypuścili. Wszystko jak z łaski się mna zajmowali i że ciąża wczesna nikt się nie przejmował. Przy przyjęciu miałam tylko usg a takto lekki. Dobrze ze rodziłam w Głównie tam cudowna opieka nie ma porównania. A w Kutnie na ginekologi moja noga nie powstanie. Dodam że mam zdrowa 2 letnia córkę

To nie wiesz kobieto źe z tak wczesna ciaźą zagrożona to oprócz luteiny , leżenia i kontrolnego usg nic się nie robi. Takie są realia. Trzeba poczytać w internecie a nie oczekiwać cudów od personelu i mieć pretensje .

Zgadza się . Ale co do niektórych to nie dociera.

Każdy ma podzielone zdanie do szpitala w Kutnie ja rodzilam 8 miesięcy temu przez cc i każdy lekarz mówił co innego ale ogólnie opieka dobra wiadomo zawsze komuś może coś nie pasować i każdy z lekarzy i położnych może mieć gorszy dzień ale trzeba myśleć o tym że nie zawsze zdąży się dojechać do Łodzi czy Łęczycy ten oddział akurat jest tutaj potrzebny też w moim przypadku jest kilka rzeczy których mi się nie podobało a co do poradni na szpitalu to podobno jest zamknięta do odwołania i z tego co mi wiadomo żaden ginekolog na terenie Kutna nie przyjmuje na nfz tylko prywatnie nawet w dermexie nie ma zapisów.

Rodzilam w tym roku w kutnowskim szpitalu. Dodatkowo na OCP spedzilam wcześniej kilka tygodni i nie moge złego slowa powiedziec. Położne i pielęgniarki są super wyrozumiale i pomocne emoji cały czas czuwają nad pacjentkami. O szpitalu można powiedzieć wiele złego slowa ale porodówka i oddziały przyległe polecam z całego serca i chce mieć możliwość rodzić tam kolejny raz!!! Nie wyobrażam sobie jeździć po okolicznych szpitalach z brzuchem i szukać nagle pomocy... Likwidacja tych oddziałow to chory żart i czekam aż ktoś "mądry "oprzytomnieje

Do czego doprowadziło kilka lat rządów Debicha?

Jak najszybciej zamknąć porodowke

Przykro jest czytać hejtujące opinie , takie najłatwiej napisać emoji Pocieszające jest to ,że ok 2000 osób jest przeciw likwidacji ,a to nie są fikcyjne głosy emoji

nie są fikcyjne, ale są np z Krakowa, Wrocławia itp. Widać podpisują położne z całej Polski.

Nikt nie zmusza do rodzenia w Kutnie. Komu się nie podoba może jechać gdzie indziej. Jednak ponad 800 porodów rocznie dzieje się w kutnowskim szpitalu. A że poród boli, to fakt znany od wieków. I nie ma co swojej frustracji przelewać na szpital i personel. Ważne, żeby poród odbył się szczęśliwie dla matki i dla dziecka. Porodówka, to nie SPA.

To że porób boli to wiadomo ale mamy XXI wiek i poród wcale nie musi boleć. ..

Brawo Ola ????????????

Czekam na tą piękna chwilę kiedy ten szpital zniknie z mapy kutna

Życzę Ci żebyś z byle gu... zapychał do Łodzi lub Płocka to może wtedy otworzą Ci się oczy. A z życia wiem że nie skończy się na jednym czy dwóch wyjazdach.

Jak zachorujesz i będziesz potrzebował szybkiej pomocy w szpitalu ratującej życie to przypomnij sobie w ostatnich minutach swego życia co napisałeś.

Ekspedientka pomyli się na swoją niekorzyść to musi z własnej kieszeni zapłacić,a w szpitalu dług powiększa z kadencji na kadencję i to nic się nie stało za to odprawy są nie małe i nikt finansowo nie odpowiada

No niestety nie mam sentymentu do kutnowskiej porodówki,rodziłam tu drugie dziecko siłami natury, masakra!!!,Pani położna do mnie: "czego Pani się tak drze"- bez komentarza!!!!!!. Oczywiście nie umniejszam innym położnym,podobno trafiłam na złą zmianę he he.Wspominam tragicznie poród.Nie dziwie się obecnej sytuacji,wręcz popieram.

Jaka jest aktualnie kadra lekarska w oddziale położniczym. Ilu lekarzy specjalistów zatrudniono na pełnym etacie w oddziale, w ostatnich pięciu latach . Czy są jacyś ginekolodzy z Kutna pracujący na ginekologii i porodówce.

Małymi kroczkami wychodzi całe oblicze PiSsu a to dopiero początek.Nie mają na 500 pluss i chcą żeby kobiety przestały rodzić po ludzku.Ponoć dwa bliźniaki z Żoliborza urodziły sie w domu wiec inni tez mogą. Przy okazji dziękujemy za wysokie rachunki za prąd i żywność.....

W końcu ktoś raczył zauważyć że ta sytuacja dotyczy skandalicznych rządów PiS-u , całej służby zdrowia i wszystkich szpitali w Polsce które są zadłużane z miesiąca na miesiąc bo brak jest jakichkolwiek rozwiązań.

Super oddział ,lekarze i połozne żona rodziła 3 razy ,miała cesarke,ostatnio w tym roku,polecam rodzić w Kutnie i nie czytać bredni

Ja wnoszę o zamkniecie całego szpitala, życzę w Nowy Roku tego całemu miastu byście jeździli z byle czym w inne miasta i tam stękali i skończyli pier..c , byście rodzili po rowach i leczyli się w piwnicach. Z całego serca Wam drodzy tego życzę.

Bardzo dobrze zamknąć odział i zrobic jak trzeba by kobiety czuły się jak należy. Panie pielęgniarki i położne chodzą nadęte jak łaskę robiły ze tam pracują. Sprywatyzowac calosc i każdy będzie zadowolony a przede wszystkim bedzie godny poziom opieki. Leżałam tydzien temu w Łęczycy ( z mojego wyboru) odział ginekologoczno-położniczy na zupelnie innym poziomie

To wszystko wina Debicha, Burzyńskiego i Tuska. PiS uzdrowiłby sytuację w szpitalu, ale poprzednicy ciągle rzucają kłody.

Dlaczego Poradnia Dla Kobiet nie działa? Może w końcu ktoś zrobi porządek w szpitalu.

Podobno sytuacja jest tak tragiczna, że albo zamkną oddział patologii ciąży albo cały szpital. Z dwojga złego lepiej pojedynczy oddział. Panie Debich, coś pan zrobił z tym szpitalem!!!

Za Debicha powiat zdycha! Trzeba natychmiast odwołać Debicha ze stanowiska starosty!

I dobrze. Powinni ten szpital w całości zlikwidować.

Tak najlepiej wszystko pozamykac szpitale apteki przychodnie bo po co chorych ratować najlepiej ich odstrzelic gratulacje Pani za tok myślenia tylko pózniej kazdy placze ze na czas nie otrzyma pomocy

Tu chodzi o szpital w Kutnie, o to jakie tam jest podejście do pacjenta. Jeśli któraś ciężarna ma powikłania w ciąży to lepiej żeby była pod najlepszą opieką w Łodzi niż tutaj w Kutnie.

A zdajesz sobie sprawę że nie zawsze dojedziesz na czas do Łodzi ?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także