Rejestracja i logowanie

Zapadnięte studzienki na Łęczyckiej zmorą kierowców - czy zostaną wyremontowane?

Wydarzenia 11-01-2019 Autor: agKCI
24
Zapadnięte studzienki na Łęczyckiej zmorą kierowców - czy zostaną wyremontowane?

Ulica Łęczycka przechodziła remont zaledwie 3,5 roku temu, a już od jakiegoś czasu zmotoryzowani mieszkańcy Kutna notorycznie narzekają na pozapadane studzienki kanalizacyjne, których zresztą na tej ulicy znajduje się nad wyraz dużo. Do Urzędu Miasta trafiła interpelacja w tej sprawie. Czy uda się rozwiązać ten problem?

- Zgłaszam interwencję mieszkańców Kutna, dotyczącą zapadniętych studzienek kanalizacyjnych na ul. Łęczyckiej. Kilka lat temu po modernizacji ulicy dokonano regulacji studzienek kanalizacyjnych, obecnie kilkanaście spośród nich zapadło się skutecznie utrudniając poruszanie się pojazdów po części jezdnej ulicy - pisze w interpelacji radny Rafał Jóźwiak

Kilka dni temu urzędnicy ustosunkowali się do wniosku.

- W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 20.12.2018 r. w sprawie zapadniętych studzienek kanalizacyjnych na ul. Łęczyckiej, uprzejmie informuję, że temat ten został przekazany Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kutnie. Ustalono, że zakład ten dokona szczegółowych oględzin, dokona niezbędnych pomiarów i zaproponuje sposób naprawy z uwzględnieniem kosztów oraz utrudnień w ruchu. Uwzględniając te informacje podjęta zostanie decyzja o sposobie sfinansowania zadania i terminie realizacji - czytamy w odpowiedzi na interpelację, której udzielił zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja.

Jak do sprawy odniesie się PWiK i jaki sposób naprawy zaproponuje? O odpowiedzi poinformujemy.

komentarze (24)
Dodaj komentarz

A gdzie byli ci co to odbierali po remoncie chyba jakiś odbiór był,ale to Polska ktoś dostał dole do kieszeni i jest ok nie wazbe studzienki mogły by być bez włazów i taknbyło by dobrze,tam juz po remonci było czuć jak na studzienkę się wyjechało ,ta droga to jeden wielki bubel poza tym kto to robił firma trakt madaje się do pchajia karizeli a nie za drogi się biorą

Jak firma nie potrafi robić drogi niech zaciągnie porady innej firmy.... Przykład wjazd do Zgierza od strony Kutna. Droga niedawno remontowana... Przejeżdżając przez studzienki woda w butelce nie zadrży... a dodam że mam utwardzone zawieszenie.... Dla mnie wzór do naśladowania.

Czy przez 3,5 roku już zapomniano, że wykonawcą była firma TRAKT z Kutna.

dzisiaj na ul. Maczka prowadzono remonty cząstkowe nawierzchni mineralno-bitumicznej, zleceniodawcy i wykonawcom tych robót nie dziękuję, temperatura poniżej zera, PO CIEMKU bez podgrzania starej nawierzchni i tylko po symbolicznym skropieniu - no ludzie - za pare dni ma być plus 7 stopni, co was tak przycisnęło, nie mogło to poczekać? a co na to zarządca drogi czyli Pan Prezydent? ile kosztowała ta fuszera?

Ta ulica już w chwili oddania do użytku miała zaniżone studzienki. Kto (z imienia i nazwiska) pytam się kto odebrał tą fuszerkę. Były już raz poprawiane, nikt nie wie czy jeszcze na gwarancji czy już za kasiorę ale na pewno robiła to ta sama firma (zakładam że powiązana w jakiś sposób z magistratem), bo efekt żałosny czyli jeszcze gorzej. Pytam się kto za to wreszcie beknie. Z Północną podobnie, a już na Kościuszki (skrzyżowanie z Chodkiewicz i Olimpijską) studzienka zarwana 10 cm już od przynajmniej 3 lat. Niedawno za 10 tys. robili tam przejazdy dla ścieżek rowerowych a studzienki nie naprawili. PATOLOGIA !

A może skoro UM przyznaje że studzienki na ulicach Kutna to lipa i zagrożenie dla kierowców to może warto zainwestować tym tematem dobrego papugę ?Bekną odszkodowanie raz , drugi nauczą się panowie urzędnicy Kutnowskiej Pierdzialni w Stolek

Studzienki na Łęczyckiej zmorą kierowców, to niech się przejdą, łącznie z autorem tego artykułu i władzami miasta ul. Jesienną od przejazdu kolejowego. Tam to jest komfort podróżowania i to już od kilku ładnych lat.

Jak się jedzie przy osi jezdni to akurat się ładnie studzienki bierze pod siebie

Gorzej jest gdy wymijasz się z innymi uczestnikami ruchu, to Twój komfort wtedy znika! A takie sytuacje są najczęstsze.

Studzienki na wszystkich ulicach remontowanych przez jedna firme zapadają się już po kilkunastu miesiącach, a i tak ta firma wygrywa wszystkie duże przetargi. Czy widzicie jakąś zależność?

Zmorą kierowców jest ul. Łąkoszyńska na odcinku od Kościoła do Biedronki. To jest dopiero "klasa" stanu drogi w XXI wieku!

Ciekawe kto zostanie obciążony za naprawę tego bubla drogowego ,proponuję obciążyć wykonawcę ,odbiorcę ulicy i osoby które zleciły naprawę tej ulicy .

Tych studzienek jest rzeczywiście masakrycznie dużo, na lewo, na prawo, po środku, jedna za drugą. Slalomem trzeba jezdzic,nie da się normalnie.

Panie Jacku jak wygląda hipokryzja i zaoranie się widzimy i słyszymy w debacie prezydenckiej radia łódź, 12 minuta , a końcówka 22 minuty to strzał do własnej bramki.nic się nie zmieni w Kutnie no chyba że przeciętny emeryt przestanie wierzyć że kutnowskie media są prywatne.

Każda ulica w mieście po wyremontowaniu, po około 6 miesiącach ma zapadnięte studzień mniej lub bardziej. Oczywiście rekordy padaja na łęczyckiej i toruńskiej ale i pozostałe ulice nie wygladają lepiej. Kiedy kur........wa miasto zacznie zatrudniać profesjonalne firmy dajace gwarancję należycie wykonanej usługi a nie firma typu "u brata a brat kondomy łata" Czy w tym magistracie w ogóle ktoś za cos ponosi odpowiedzialność? Znowu sie przeslizglali przez wybory na zasadzie każdy byle nie PIS i zaczeła sie nowa kadencja dziadostwa w wykonaiu vice i indolencji prezydenta.

Na północnej nikt nie widzi zapadniętych studzienek?

Północna wyremontowana niedawno nie całe rok temu a wygląda jeszcze gorzej niż przed remontem.

Z politowaniem potrze na tego Pana wiceprezydenta, na tę mizerię... Co tu dużo mówić, dał d..py z tą inwestycją, a teraz poprawiać ją będzie. Z tego co pamiętam, to chyba kandydaci z Kukiz 15 już dawno zwracali uwagę na te fatalne studzienki, ale oczywiście władza jest głucha.

polecam uwadze studzienki ul. Toruńska przy komendzie policji.... obniżenie wynosi jednej z nich ok 10-12 cm

Dokona oględzin co tu oglądać bubel i tyle

teraz jest moda na ekologie. w Polsce to nawet drogi i ulice mamy ekologiczne. ulegają biodegradacji już po roku.

To wykonane roboty są już po gwarancji lub rękojmi? Jeżeli nie, to zapędzić wykonawcę do usunięcia wad i usterek.

Kto naprawi dziury na ul. Józefów??

zaraz wpadnę z wiaderkiem i łopatką ...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także