Rejestracja i logowanie

Zapomniana część Kutna? „Deficyt atrakcji i usprawnień dla mieszkańców”

Wydarzenia 12-06-2019 Autor: ez.
39
Zapomniana część Kutna? „Deficyt atrakcji i usprawnień dla mieszkańców”

Brak atrakcji organizowanych przez Miasto Kutno i instytucje mu podległe oraz brak udogodnień dla mieszkańców. Taki wniosek wysnuwa się na podstawie treści pisma jednego z radnych, który, z nadzieją na poprawę takiego stanu rzeczy, zwrócił się do władz.

Wyrównywanie szans mieszkańców terenów oddalonych od centrum - to powód, dla którego prezydent Kutna mógłby przychylić się do wniosku radnego Roberta Feliniaka. W interpelacji złożonej na biurko Zbigniewa Burzyńskiego zwraca się w imieniu mieszkańców osiedli „za torami” umieszczenia tam chociażby stacji roweru publicznego.

- Występując na wniosek mieszkańców dzielnicy „za torami” zwracam się z wnioskiem do Prezydenta Miasta Kutno o umiejscowienie nowej lub przeniesienie innej, najmniej użytkowanej, stacji wypożyczania rowerów na ul. Konduktorską przy dawnej Szkole Podstawowej Nr 5 - czytamy w jej treści.

Jak argumentuje Feliniak, w tej części miasta jest duży deficyt atrakcji i usprawnień, które oferuje Miasto Kutno swoim mieszkańcom. Umiejscowienie stacji roweru publicznego na tym terenie wpisało by się, jego zdaniem,  znakomicie w ogólnopolską tendencję wyrównywania szans mieszkańców terenów oddalonych od centrów miast.

O odpowiedzi prezydenta na wniosek poinformujemy niezwłocznie. A Wy co o tym myślicie? Przydałaby się tam stacja wypożyczanania rowerów?

komentarze (39)
Dodaj komentarz

Jazda po radnym że na wniosek Stowarzyszenia zajął się tematem jest co najmniej dziwna. To czy robi to przy pomocy mediów czy też poczty pantoflowej jest bez znaczenia. Działania są zasadne a skuteczność ocenimy za jakiś czas. Nie bądźmy naiwni, radny jest radnym dzięki głosom . Głosy biorą się z tego że radny działa i ludzie o tym wiedzą, w nagłaśnianiu tego nie ma nic dziwnego ani niestosownego . Wręcz przeciwnie ,to rodzaj wywierania presji .Pisanie do pamiętniczka i trzymanie go pod podunią efektu by na pewno nie przyniosło . Ktoś tu nieźle popłyną z odniesieniem do "gorszego sortu". Radny odnosi się do zaniedbań dotyczących infrastruktury a nie tego czy ludzie są tam pierwszego, drugiego czy szesnastego sortu . A hejt ? hejt jest nawet przy prognozie pogody więc trzeba nad tym przejść do porządku dziennego.

Każde zainteresowanie naszymi sprawami jest pełne uznania. Nie mieszkacie za torami to nie wiecie. Więc nie piszcie głupot. A dla radnego podziękowanie za zainteresowanie i zgłoszenie inicjatywy.

Co za bzdury z tą zapomnianą częścią miasta. Przejdź się tymi "gruntowymi" drogami, pograj na Orliku w piłkę, przejdź się do parku na spacer. Imię wciskają kitu o zapomnianej części.

No tak. Szczególnie jak masz np. 80 lat i jesteś samotnym emerytem a do przychodni masz 4 km i dwa autobusy na dzień do dyspozycji . Idzi i pograj z innymi emerytami na Orliku w piłkę . 

zróbcie na Konduktorskiej Pizza Hut to przyjedziemy

Tymczasem Kutno zarasta trawą , nikt nie kosi

Panie radny mam pytanie co Pan zrobił sam od siebie dla swoich wyborców oprócz składania interpelacji czy zapytań? Za dietę radnego + dietę członka Komisji Alkoholowej to stosunkowo mało. Takie działania to w mojej ocenie gra pod publikę gdyż od pewnego czasu wszystkie interpelację można znaleźć na BIP. Nie ważne co się pisze, ale lud to czyta a dziennikarze bez wychodzenia z redakcji mają temat.

Co to za stygnowanie przez radnego i każdego kto wypowiada się o mieszkańcach tej okolicy jakby to byli niewiadomo jakim zapomnianym miejscem. Jak tok czytam to mnie szlag trafia że tak bardzo chce mnie się przyrównać do gorszego sortu . Jest miejsce boisko, jest Stowarzyszenie które działa na rzecz tego środowiska i najgorzej jak teraz radny jeden czy drugi, albo osoby politycznie nieapelnione chcą się podpiąć pod inicjatywę. Dajcie tym ludziom którzy tam mieszkają luz, bo zamiast wsparcia wyjdzie hejt tego środowiska jak juzbw komentarzach można poczytać. Najlepsza pomoc jest taka o której wiedzą wszyscy ale nie muszę chwalić się tym przez media. Jeszcze raz powiadam nie czuję się zapomniany przez Miasto to ja chcę wspierać działaniem moje Miasto. Choćby przez to że mieszkam w nim choćby na obrzeżach.

Masz 100% racji. Popieram

Ludzie na co wy liczycie. Prezio ma już dość a Boczek pilnuje tego przy czym można fajną fotkę zrobić. Teraz np bardzo pilnuje ''zielonej ośki'' bo to medialne i głośne. Tak mają platformerscy liberałowie.

Co tu marzyć o stacji rowerowej jak do głupiego bankomatu trzeba przejść kawał drogi a autobusy kursują 5 razy dziennie a w weekendy 2 razy dziennie.

Zobaczysz co się będzie działo jak zlikwidują przejście na Majdany a zlikwidują tylko jeszcze o tym głośno nie mówią. związane jest to z remontem torowisk i tym że po remoncie ma ją tam śmigać pociągi z prędkością 160km/h . Wtedy żeby dostać się na drugą stronę torów to ze wspomnianej konduktorskiej trzeba będzie śmigać przez oddalony od niej wiadukt - 2 km a z Azorów jakieś 4 km. Mieszkańcy sygnalizowali problem w UM i radnym ale wszyscy rozkładają ręce i działają w taktyce faktów dokonanych. Zdaniem UM Miasto nie ma żadnego wpływu na działania PKP którego infrastruktura przebiega przez środek miasta po całej jego długości. Pewnie gdyby PKP pozamykało wszystkie możliwości dostania się z jednej strony miasta na drugą to UM też by udawał że nic się nie dzieje. Od czasu do czasu na alibi jakieś pismo i to tyle na co stać UM w tej sprawie .

Który radny zafundował za pieniądze podatników ławki przy wiadukcie "37 Pułku Piechoty.... "na których to ławeczkach aktualnie kopuluje patologia?

Władze Miasta generalnie do tego rejonu miasta podchodzą z daleko idącą pomrocznością jasną. I nie chodzi tu o organizowanie atrakcji. Proszę sobie wyobrazić że szkoła podstawowa (nowa) numer 5 na Łęczyckiej to jedyna szkoła podstawowa w Kutnie gdzie nie ma normalnej sali gimnastycznej a ta która jest reliktem z czasów PRL. Pomijając względy funkcjonalno - estetyczne jest ona zagrożeniem dla dzieci ponieważ w tym roku doszło do tego że leciał tynk z sufitu... Czy ten tynk musi upaść na głowę dziecka osoby decyzyjnej z UM żeby coś z tym zrobić ? Mieszkańcy i Rada Rodziców szkoły pisała w tej sprawie pisma do Prezydenta a w odpowiedzi dostała lakoniczną odpowiedz że remont/przebudowa nie jest uwzględniona w budżecie w domyśle ...w domyśle niech ten tynk wam dalej leci na głowę. Problem jest tylko taki że remont/przebudowa BYŁA w planach na 2019 ale został zdjęta .Czemu? Ano zapewne dlatego że UM udało się wreszcie dopiąć kwestię inwestycji pt remont planu, Pałacu Saskiego co chyba samo zaskoczyło włodarzy skoro musieli wycofać się z inwestycji z szkole na korzyść inwestycji miejskich. I jak tu nie twierdzić że mieszkańcy w tym przypadku dzieci "zza torów " nie są dyskryminowane ? Ciekawe co się będzie działo gdy dojdzie do jakiegoś nieszczęścia i faktycznie ten tynk z sufitu naprawdę komuś zrobi krzywdę . 

W ktoym miejscu na Łeczyckiej jest SP 5...troche tu lat mieszkam i nie pamietam zeby tam byly dwie szkoly

Jesteś pewien / pewna że tam naprawdę mieszkasz ? Tam nie ma dwóch szkół . Jest jedna, właśnie SP 5 .

Gr76 a może ty mieszkasz na Łęczyckiej ale w innym mieście ? 

Szczera racja . Do kina daleko , pod fontannę daleko , do aqaparku bardzo daleko , na imprezy miejskie daleko to może chociaż małymi kroczkami ktoś o nas zacznie myśleć . Jesteśmy takimi samymi mieszkańcami jak ci z centrum . Dobry pomysł . Stacja rowerowa by się przydała . 

A będziesz jeździł tym rowerem?

miło się czyta - prawdziwa dyskusja, bez politycznego i Genderowego hejtu

Popieram ten radny w ogóle coś Stara się działasz brawo

Zapomniana jest na pewno ulica Przemysłowa. Puste budynki straszą po kiedyś dobrze działających firmach. Szkoda że niszczeją.

I j...Za to tartak na ul Przemysłowej się rozwija! Zapalenie, zadymienie i halas z roku na rok coraz większy.I nie ma bata na właściciela..Wszystko w granicach normy wg kontrolujących..Temat od lat wałkowany stoi w miejscu. A tak głośno o ekologii i zdrowym powietrzu..! O godzinie 6.04 już we własnym domu nie pospisz bo bo na TARTAKU zaczynają pracę panowie bez oglady przekrzykujac rębak i piły motorowe..Do tego czarny dym duszący-szczególnie w weekendy, że z własnej działki musisz uciekać do domu i pył , który nie pozwala otworzyć okna bo dostaje się wszędzie! Więc może zanim będzie nam dane jechać przez osiedle ROWEREM -niech Szanowna Władza zainteresuje się tym problemem. Zaznaczam, że przez tyle lat ZERO reakcji.! A problem jest znany..Majac tak '' czyste '' powietrze w okolicy -daleko na tych rowerach nie pojedziemy.????????????????????????????????????????????????????

Ja bym też zwrócił uwagę na tereny po byłej odlewni i okolic. Dziurawe drogi , brak chodników a nawet poboczy. To co wyrabiają firmy woła o pomstę do nieba. Buduje się betonowe lub metalowe płoty przy samym asfalcie jezdni. O miejscu dla pieszych czy rowerzystów można pomarzyć. Dzieje się to bez kontroli i nadzoru. Nikt tu nigdy nie widział policji czy straży miejskiej. Można by sądzić że tu już Kutna nie ma. To co firmy tu uprawiają to ''wolna amerykanka''. Te tereny to prawdziwe Kutnowskie ''za****''

CZy radny podał o jakie atrakcje chodzi? Jakie atrakcje miasto organizuje gdzie indziej (poza centrum) których nie organizuje na końcu miasta?

Chyba wyraźnie jest napisane ze chodzi o stacje rowerową

Gęstość zaludnienia jest skrajnie niska, to i atrakcji mało. Ile tam jest domów? 50? 40? Każde blokowisko przebija ich stukrotnie!

Parametr pt gęstość zaludnienia jest może i dobry ale np. w Chinach . Gęstość nie ma tu nic do tego, chodzi o odległość . Podchodzenie do tematu przez pryzmat gęstości zaludnienia to swego rodzaju dyskryminacja ponieważ to że dany człowiek mieszka na terenie mniej zaludnionym nie powinno być argumentem aby miał utrudniony dostęp do czegokolwiek. Oby np. władze centralne powiedzmy w Warszawie albo w innej " Brukseli " nie doszły do wniosku że Kutno to miejsce mało zaludnione i wstrzymają np. unijne dotacje na remonty etc. Bo przecież Kutno jest słabo zaludnione więc po co to robić . ..

Widzę braki informacyjne . Na samej ulicy Zielnej jest prawie 70 numerów do tego Konduktorska, Przenna, Krośniewicka, Przemysłowa, Paderewskiego, Azory itd. Pewnie lekko licząc jakieś 200 - 300 domów .Nikt tu nie mówi o organizowaniu Święta Róży na Zielnej itd. Tu chodzi o minimum . W perspektywie i to niedługiej jest likwidacja przejścia przez tory z Konduktorskiej na Majdany zatem może już teraz warto pomyśleć o lepszym skomunikowaniu. Tym bardziej że w przeciwieństwie do blokowisk które się nie rozwijają tam budowane są nowe domy i ilość mieszkańców będzie tylko wzrastać.

Dobra inicjatywa . W końcu ktoś się nami zainteresował .

Super sprawa. Mimo że tam nie mieszkam ale czasami bywam. Pod 5 np róg Łęczyckiej/ Barcewicza też postawić kółka rowerów. Młodzież dojeżdżająca z okolic starej 5 do nowej z chęcią by skorzystała.

Rowery są przy parku emoji

I co w związku z tym ? Park 2,5 km od Konduktorskiej. Ktoś np. z Azorów ma dojść do parku żeby pojechać np. na Królewską ? 

Odpowiedź moja dotyczylawpisuFtvg na temat stacji przy Barcewicza/Łęczyckiej. Nie wal na oślep.

Niczego to nie zmienia. Aby dojechać rowerem do nowej 5 z okolicy starej 5 w obu miejscach muszą być stacje.

Popieram o drogach tez zapominaja. A podatki placimy to chyba sie cos powinno z nimi robic

Za torami jest Piwna, Deotymy, Sporna, Powstania Styczniowego, Leczycka, Chopina, Moniuszki, Reymonta, Krzywa, Kutrzeby itd. Wszystkie nie zrobione?????

Za torami zwykli ludzie mieszkają, choć wiadomo, że tam psy du...ami szczekają.

Psy ****mi szczekają w każdym miejscu oddalonym od centrum i akurat samo to oddalenie i szczekanie ****mi ma swoje plusy dodatnie . Nie zmienia to faktu że mieszkają tam mieszkańcy tego miast płacący normalnie podatki i nie mogą być pomijani w procesie redystrybucji tychże podatków. Przykładem jest chociażby kwestia tych stacji rowerowych o których pisze radny. Stacji jest chyba 13 z czego 2 lub trzy tylko za torami natomiast w centrum bywa ze taka stacja stoi na praktycznie sąsiadujących ulicach. Co szkodziło miastu postawić jedną na monitorowanym terenie starej szkoły numer 5 ? Może to poprzedni radni zaniedbali , może to świadome działanie ? Dobrze że ktoś tematem się zainteresował.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także