Rejestracja i logowanie

Zatrute powietrze w całym województwie! Jest ostrzeżenie

Wydarzenia 10-08-2018 Autor: agKCI/mj-s Foto: pixabay
2

Służby Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają mieszkańców łódzkiego przed możliwością wystąpienia smogu fotochemicznego. To sytuacja szczególnie niekorzystna dla dzieci, kobiet w ciąży i seniorów.

Smog fotochemiczny powstaje w gorące, słoneczne dni, jego generowaniu sprzyja wzmożony ruch uliczny. Brunatna mgła będąca mieszaniną zanieczyszczeń powietrza (przede wszystkim spalin) i ostrego światła słonecznego to trujący gaz, czyli ozon. Gaz ten może być przyczyną trudności w oddychaniu.

Wczoraj Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi poinformował, że 9 sierpnia o godzinie 16:00 w naszym województwie zanotowano przekroczenie poziomu ozonu.

Na stanowisku pomiarowym zanotowana wartość wyniosła: 184 μg/m3 ozonu, co prawda do poziomu alarmowego, który określony jest na poziomie 240 μg/m3 jest jeszcze daleko, ale służby zalecają ostrożność. Co w tej sytuacji robić, a czego unikać?

Z pewnością unikać przebywania na otwartej przestrzeni i zrezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Wojewódzkie Centrum nie poleca, by wietrzyć pomieszczenia, w których pracujemy lub się uczymy. Ważne, by w takich sytuacjach ograniczać dalsze zanieczyszczanie powietrza, a więc służby zachęcają do korzystania z komunikacji zbiorowej i jeśli to możliwe zaniechać prac z wykorzystaniem sprzętu spalinowego w ogrodach i na polach. Niewskazane jest też wykonywanie na świeżym powietrzu prac z użyciem materiałów lakierniczych i innych na bazie rozpuszczalników.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Konstytutki psujo powiecze.

Ten trujących gaz wydziela się Podczas łamania konstytucji. Wróci Tusk i zrobi z gazem POżondek.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także