Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] 16-latka podpaliła swój ośrodek, potem z niego uciekła!

Wydarzenia 05-06-2019 Autor: toza Foto: Polskie Radio PiK, KP PSP Inowrocław
15

Ewakuacja prawie 70 osób. Ryzyko spalenia całego ośrodka – ostatecznie kompletnemu zniszczeniu uległo jedno pomieszczenie, a kolejnych kilka zostało zadymionych. Straty sięgające 100 tys zł. To bilans pożaru który, jak się dowiadujemy, wywołała 16-latka z Kutna. Już została zatrzymana przez policję, teraz zajmie się nią sąd.

W niedzielę ok. godz. 15.30 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla dziewcząt w Kruszwicy wybuchł groźny pożar. Konieczna była ewakuacja 68 osób. Do działań zostało zadysponowanych 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję

- Pożar szybko został opanowany. Spalił się jeden pokój, wszystkie pomieszczenia na tej kondygnacji są okopcone i zadymione. Okoliczności zdarzenia badają policja i biegły – mówi kpt. Jarosław Skotnicki, oficer prasowy inowrocławskiej straży pożarnej w rozmowie z Polskim Radiem PiK.

Podopiecznym ośrodka zapewniono również pomoc pielęgniarki i psychologa. Jak mówi burmistrz Kruszwicy, tylko dzięki błyskawicznej akcji strażaków udało się uniknąć większych strat.

- To, że pożar został szybko ugaszony i nie ma większych strat to zasługa naszej OSP. Ochotnicza Straż w bardzo szybkim tempie pojawiła się na miejscu zdarzenia, natomiast Państwowa Straż przyjechała około 10 minut później ze względu na odległość. Ochotnicza Straż Pożarna z Kruszwicy uchroniła nas właściwie przed pożarem całego budynku - mówi burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Koszt remontu obiektu po pożarze szacowany jest na 100 tys. zł. Niemal natychmiast wyszło na jaw, że ogień został przez kogoś podłożony. Podejrzenia padły na dwie podopieczne ośrodka, które uciekły z niego krótko po pojawieniu się żywiołu. Nie wykluczone więc, że pożar miał być przykrywką odwracającą uwagę opiekunów...

Jedna z nastolatek nadal jest poszukiwana przez policję, mówi się, że w pobliżu ośrodka czekał na nią samochód. Natomiast druga wpadła w ręce mundurowych w poniedziałek.

- Przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka w Bydgoszczy, a jutro zbierze się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kutnie, gdzie będą podejmowane dalsze kroki, zmierzające do umieszczenia tej wychowanki w ośrodku o wzmożonym rygorze. Czy druga osoba, której poszukujemy ma też związek z pożarem wyjaśnią dalsze czynności – mówił na wczorajszej konferencji prasowej insp. Marcin Ratajczak, komendant powiatowy policji w Inowrocławiu.

Okazuje się więc, co potwierdzili nam policjanci z KPP Inowrocław, że dziewczyna jest mieszkanką Kutna, która tymczasowo przebywała w ośrodku w Kruszwicy. Czy wcześniej stwarzała podobne kłopoty?

- Były z nią problemy, wcześniej była próba podpalenia. Sprawa była zgłoszona na policję. Od razu też pisałam pismo do sądu o zmianę ośrodka na poprawczy, bo nasz ośrodek jest ośrodkiem wychowawczym, o umieszczenie jej w trybie pilnym w schronisku dla nieletnich. Niestety w niedługim odstępie czasu wydarzyła się tragedia – mówiła na tej samej konferencji prasowej Ilona Dybicz, dyr. Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy.

Dziękujemy Polskiemu Radiu PiK za możliwość wykorzystania ich zdjęć i informacji.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Akurat znam tą dziewczynę i naprawdę nie oceniajcie jej rodziców.

Wie ktoś jak się nazywała ta dziewczyna z Kutna?

Mówią że ma ojca księdza .

bezstresowe wychowanie.

O wychowaniu masz takie samo pojęcie jak facet w koloratce

Może ten ośrodek prowadziły takie same siostry Boromeuszki jak te co prowadziły podobny ośrodek w Chorzowie

Zutylizować dziadostwo.

Zuch dziewczyna ! Kto wie może broniła się przed pedofilskim księdzem .

Teraz powinna być przymusowa praca za najniższą krajową aż nie nazbiera aby oddać o wyremontować. Szybko by się zresocjalizowała, a tak nie ma szans, wyjdzie jeszcze gorsza i twardsza.

Bardzo dobrze zrobiła! Precz z pisem i ziobrą! Precz z pisiorskimi represjami!

Byłeś w Gdańsku wczoraj? Lansowałeś się z ekipą, która pojechała tam z Kutna i robiła sobie foty na tle KOD-ziarskich flag, ramię w ramię z komuchami i ich współpracującymi z SB kolesiami?

Ale głupek się odezwał! Intelektualne pisowskie dno z Kutna powinien się nazwacemoji

Idź do psychiatry!

Gdyby twoją norę podpaliĺa?

Słaby troll

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także