Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Potrącenie na Troczewskiego, ranny nastolatek

Wydarzenia 09-01-2020 Autor: bnp
61

Dzisiejsza pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Ok. godz. 18:30 na ul. Troczewskiego doszło do potrącenia mężczyzny.

Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych przy moście. Na miejscu zadysponowano radiowóz oraz pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został mężczyzna. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakich obrażeń doznał. Ruch na tym odcinku może być nieco utrudniony. Więcej szczegółów wkrótce. 

Aktualizacja, 10.01

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 36-letni mężczyzna kierujący samochodem renault espace potrącił na przejściu dla pieszych 17-letniego chłopaka. Poszkodowanego przewieziono do szpitala, został poddany hospitalizacji. Kierowca renault był trzeźwy.

 

komentarze (61)
Dodaj komentarz

Zamiast pisać wypociny o kierowcach może warto odblask posiadać .... ... A nie telefon przed nosem słuchawki w uszach kaptur na głowie i wchodzę nawet się nie upewniając bo co tam wrazie co wina kierowcy

I to wszystko zapewne pisze ten, który 15 egzamin na prawo jazdy miał gratisowy i nadal go nie zdał, albo ten któremu je zabrali za alkohol.

Dla tych mend kierowców pieszy jest nikim.

Kierowca kutnowski - upocona morda , rozbiegany wzrok , auto dawno pełnoletnie, często bez przeglądu.

Zgadza się. Dodać trzeba że jezdźą jak wariaci. A większość to starzy ludzie mający swój świat. .

Kierowcy ze zrytymi łzami za kierownicami i tak się dzieje.

Jak się wchodzi na przejście dla pieszczą z jeba***ym telefonem przed nosem i słuchawkami w uszach to tak jest. Na przejazd kolejowy tez tak wchodzicie jak te święte krowy? Jestem pieszym i jestem kierowca i widze co się dzieje! Kiedy chce przejść bezpiecznie przez pasay daje kierowcy konkretne znaki, a nie gapie się w grające go*no! Kiedy widze takiego pieszego, który rozgląda się na boki jak to uczyli w szkole podstawowej bez zastanowienia ustępuje mu pierwszeństwa! Prawda jest taka, ze chodzicie jak chcecie! Bo wam się należy, ewentualnie dostaniecie odszkodowanie. To jest bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych. Baa. Cała lakoszynska jest taka. Nie ma oświetlenia, ale skoro dzień dnia wracamy tedy z pracy czy ze szkoły warto zaopatrzyć się w odblaski. Albo wykorzystajmy te telefony włączmy latarki na tych nieoświetlonych pasach jeżeli chcemy dotrzeć do domu cali i zdrowi!!!! Dni są paskudne a widoczność znikoma. W ciemnych łachach nikogo nie widać!!! Zastanówcie się! Przede wszystkim Ci którzy nigdy za kierownica nie siedzieli, a tu strasznie krzyczą!

Psim obowiązkiem kierowcy przed pasami jest zwolnic maksymalnie a nie wypieprzac się z całą prędkością przez pasy. Ale nie lepiej jest winić pieszego że w ogóle chciał przejść na drugą stronę.

Kierowcy - jako pierwsi w lot pojęli i praktycznie stosują pragmatykę rządzącej partii PiS - NIECH NIKT NAM SIĘ NIE WPIER*DALA NA NASZE PODWÓRKO - a) w rządzeniu Polską b) w rządzeniu na drodze.

Większość kierowców to totalni bezmozgowcy. Jeżdżą jak jeżdżą ale oczywiście za wszystko winia pieszych .

Bezczelni kierowcy. Myślą że są panami. Pieszego traktują jak zło konieczne. Nawet przez pasy nie można normalnie przejść tylko czekac aż łaskawie się zatrzymają. I stale pretensje o wszystko i do wszystkich bo taki pan jedzie 2 ulice do marketu i oczywiście pcha się pod same drzwi Jakby mógł to wjechalby do środka.

Drodzy piesi, nie ma takiego obowiązku na terenie zabudowanym ale dla własnego bezpieczeństwa noście odblaski albo przynajmniej jasną kolorową odzież, bo naprawdę ciemno ubranych po zmroku po prostu nie widać, szczególnie jak jest mżawka, mgła, albo kierowcę oślepiają światła auta jadącego z przeciwka.

To znowu ja. Przekonaliście mnie, macie rację, zmieniłem zdanie, ubierajcie się na ciemno, najlepiej na ciemno szaro, żeby jak najbardziej nie różnić się od koloru asfaltu. Kamizelkę w samochodzie mam, ale dzisiaj ją wyrzucę.

Po co kamizelki? Wiesz jak to brzydko wyglada na tle tych perfekcyjnie narysowanych twarzy młodych dziewcząt? Tyle pracy nad wyglądem poszłoby psu w....! To jest chore co się dzieje. Najlepiej winić zawsze kierowcę, ale swojego zachowania się nie widzi. Wchodzenia w ostatniej chwili na pasy bo jej czy jemu się spieszy. Albo często jest tak, ze do pasów jest 5m ale się nie chce do nich dojść bo „daleko” i się przechodzi w niewyznaczonym do tego miejscu w dodatku słabo oświetlonym. No ale nadal to kierowca jest całym złem świata.

TY NOSISZ KAMIZELKE BADZ JASNE UBRANIA JAK WYSIADASZ Z SAMOCHODU I GDZIES IDZIEZ ?? BO NIE WIERZE ZE ZAWSZE TAK CI SIE TRAFIA ZE WYSIADASZ POD DOCELOWYM MIEJSCEM

Nie zawsze!!! Ale nie zachowuje się na pasach jak święta krowa tylko myśle i wcielam w życie to czego uczyli w szkole podstawowej!!! Nie chcesz nie nos! Twoja sprawa, ale nie obwiniaj kogoś później za swoje nieszczęście! Siedziałaś za kierownica kiedykolwiek, ze tak tu się udzielasz? Wiesz jak potrafią oślepić światła auta jadącego z przeciwka? Szczególnie w takie pogody? Nie zawsze siedzi za kierownica wariat i pirat drogowy? Wariat drogowy wpada w pieszego z prędkością 30 km/h ? Radzę zrobić prawo jazdy, usiąść za kierownica, pojeździć pare lat i wtedy porozmawiamy o tym jak się zachowują piesi! Pozdrawiam ????

rozumiem ze ty nie jestes pieszym i wszedzie poruszasz sie samochodem w ogole z niego nie wysiadasz rzumiem 24h 7 dni w tygodniu siedzisz w samochodzie . 

Na tym przejściu dla pieszych jest słaba widoczność brak dobrego oświetlenia

Wiadomo co to był za chłopak i jaki jest jego stan zdrowia ? Pozdrawiam

Tak wyjdzie z tego

a to chłopak z Kutna czy z Łąkoszyna?

Łąkoszyn to część Kutna...

Wieczorem z lekkim deszczykiem pieszego bez odblasku po prostu nie widać. Edukować pieszych, bo włażą bez patrzenia. muszę się napić, bo się wkurłwiłem.

Brak oświetleniea nad przejsciem dla pieszych. To główny problem. Kto nie rozumie widocznie nigdy nie siedział za kierownicą. Widoczność pieszego jest bliska zeru.

Uczeń pobliskiej szkoły - młody chłopak

skąd ten chłopak?

kochani byłem tam. to była młoda kobieta.

Fiołek nie pogrążaj się idź do rospary lepiej

Skoro młoda kobieta,to prawdopodobnie z ryłem w telefonie.

To bardzo niebezpieczne przejście, często widoczność tam jest ograniczona przez mgłę, trzeba tam zwalniać bardziej niż na innych przejściach. Na Łąkoszynie mieszka dużo osób, jeżeli udają się na piechotę do centrum to przechodzą przez te pasy. Powinno się zrobić aktywne przejście

Pamietajmy ze kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych maja zachować szczególna ostrożność a nie jedna ręka pisać smsa a druga odpalać papierosa. Do takich wypadków dochodzi najczęściej przy jednoczesnym braku uwagi ze strony pieszych i braku ostrożności ze strony kierowców.

Latarnie w Kutnie to problem są stare pordzewiałe i świecą niewidzialnym światłem a za prąd zrobiony z węgla trzeba słono płacić Może by tak elektrownia wymieniał te prądożerne latarnie za co miasto płaci ?

Mimo pozornie centralnego położenia Kutno jest jednym z najgorszych miejsc do życia w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Brak jakiejkolwiek kultury, upadający szpital, brak lekarzy specjalistów, słabe szkoły, brak rozrywki i kultury, brak lokali gastronomicznych na poziomie, brak zabytków, nieciekawa przyroda w okolicy (brak lasów, jezior, totalna równina), niskie pensje, wysokie ceny mieszkań i ogółem wszystkiego, problemy komunikacyjne. Do tego słabe oświetlenie ulic i przejść oraz bezmyślni kierowcy, rowerzyści i piesi, co skutkuje codziennymi wypadkami i potrąceniami. Nie istnieje zupełnie nic, co stanowiłoby zaletę życia w Kutnie. Kutno nie ma ani jednej zalety.

Przeprowadź się.

W jakim celu kopiujesz swój komentarz w kilku artykułach?

Wyprowadź się zamiast narzekać.

...no brawo dla przepisów... DRODZY PIESI, PAMIĘTAJCIE - MACIE BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO NIM JESZCZE WEJDZIECIE NA PASY, WYSTARCZY WASZA CHĘĆ PRZEJŚCIA i JUŻ - ŚWIAT SIĘ DLA WAS ZATRZYMUJE... o, np. pan skorzystał i zyskał, bezpłatne badania i opiekę szpitalną...bez kolejki emoji "POLECAM WSZYSTKIM"

Równie dobrze mogłoby być to twoje dziecko. Ciekawe kogo wtedy byś jechał czy kierowcę czy swoje dziecko?

PRZECIEZ ZJEB NIE WYSIADA NIGDY Z SAMOCHODU I NIE CHODZI NA PIESZO

Dokładnie tak, zdecydowanie popieram osobę, która tak wyraziła swoje zdanie. To jest jedynie portal informacyjny, a ludzie przychodzą tutaj się wyżyć, nie myśląc o sobie. Powinniście zarówno współczuć wszystkim, a nie mieć pretensje do każdego. Pozdrawiam i życzę każdemu szczerze jak najwięcej szczęścia na drodze emoji

Czy pan pieszy miał klapki na oczach, zaćmienie umysłu, przekonanie o swojej nieśmiertelności? Czy może król chodnika czekał na fanfary i czerwony dywan po ON będzie przez jezdnię przechodził i klękajcie narody. Samochód musiał widzieć, jest oświetlony. KAŻDY rozsądny człowiek wie że przed auto, kiedy jest blisko się NIE WYCHODZI bo się na 10 metrach nie zatrzyma. A jak był pan ubraný? Miał odblask? Nie musi mieć oczywiście w mieście ale za to MUSI MYŚLEĆ! Już naprawdę bezmyślność pieszych w Kutnie przechodzi wszelkie granice. Współczuję poszkodowanym w takich wypadkach ale gdyby pomysleli, poczekali to wielu takich zdarzeń by po prostu nie było. Lepiej mieć ograniczone zaufanie do kierowców. Poczekać i przejść spokojnie.

Pod,nikt nie chce być potrącony przez samochód. Ten chłopak przechodził w odpowiednim miejscu. Rozumiem, że mógł być niewidoczny dla kierowcy z powodu fatalnego oświetlenia. Ty, Pod, pewnie prowadzisz często samochód. Na pewno czujesz się z tego powodu ważny: pan życia i śmierci. Dlatego teraz kpisz i obrażasz . Pamiętaj, karma wraca. Do ciebie, do twoich bliskich też.

Nie ma obowiązku noszenia odblasków na obszarze zabudowanym. Natomiast faktycznie, oświetlenie ulic w Kutnie jest gorsze niż w najbardziej zapadłych wioskach przy granicy Białorusi. Takie wybraliśmy władze, które leją na bezpieczeństwo mieszkańców, za to wydają lekką ręką ponad 60 mln zł na betonowy bunkier i ruderę saską.

No i najwyższy czas wprowadzić taki obowiązek

Zacznijmy od tego ze w jednej lampie przy tym przejscuy nie ma klosza. Spadl. Lezal rano roztrzaskanu na chodnkiu. Nieh sie wladze cieszą ze nie spadl komus na glowe bo dopiero by mieli problem. Tak dbają o bezpieczenstwo

I właśnie tego co nie zgłosił awarii należałoby winić za wypadek. Wystarczyłby zwykłym telefon a być może teraz nikt by nie miał problemu, ale najlepiej zwalać wszystko na władze miasta, straż miejską bo pan prezydent pod rękę z panem komendantem sm powinni chodzić i sprawdzać stan lamp a potem hop na latarnie wymieniać żarówkę. Żałosne podejście. Obywatelu widzisz zagrożenie - reaguj!

I teraz jest pytanie czy ten fakt zgłosiłeś? Wystarczy jeden telefon na 112. Tam nie tylko wzywa się policję, straż czy karetki. Można również zostawić informację jeśli nie działa oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna itp. Wystarczy podać miasto, ulicę lub opisać dokładne miejsce uszkodzenia. Nie każdy ma obowiązek znać numery np. pogotowia energetycznego czy gazowego. Dlatego istnieje coś takiego jak 112 gdzie masz również pewność że informacja trafi do odpowiedniej instytucji. Bym Ci polecił telefon do straży miejskiej, no ale wiadomo jak w Kutnie oni działają. W chwili gdy widzisz uszkodzenie które może wpływać na bezpieczeństwo i lekceważysz to, przyczyniasz się do tego typu wypadków. Narzekasz na brak dbania o bezpieczeństwo, a sam zapewne olałeś to i teraz z dumą piszesz tego typu komentarze aby przytrzeć nosek innym a nie sobie. Wyszło troszkę inaczej

Na pewno nie 112 czemu wprowadzasz LUDZI w błąd ! ?

Zgłosiła to Pani/Pan Zzz odpowiednim służbom? Nie. Nikt pewnie tego nie zgłosił a służby nie są duchem świętym co wie wszystko. Zdarzenie losowe Wiec po co się wypowiadać w tej kwestii.

No i tu Pan jest w bledzie emoji owszem od razu gdy to zobaczylam wykonalam telefon. I poinformowalam o tym Pana odpowiedzialnego za te rzeczy. Ale jak widac nic z tym nie zrobil. Chociaz dokladnie powiedzialam w ktorym miejscu i ktora lampa.

I teraz Szanowna Pani wypadałoby sprawę doprowadzić do końca i zgłosić najlepiej pisemnie brak reakcji elektrowni na zgłoszenie a w konsekwencji wypadek. Jakby wypłacili milionowe odszkodowanie nauczyliby się raz dwa robić to co do nich należy. ????

Byli poinformowani o tym w godzimach porannych wiec mieli czas na naprawe do wieczora.

Tak samo kilka razy zglaszane mieli ze lampy wogole na tym odcinku nie swieca. Tez nic z tym nie robili. Raz lampy palily raz nie. Kolejny raz jak znowu bylo dzwonione Pan powiedzial ze wie o tym. Bo i co ? Dalej nie bylo nic robione

Ale mieli to w d.., Amen

Przejście dla pieszych nie oznacza bezwzględnego pierwszeństwa i oby tak zostało ponieważ co raz więcej ludzi nie patrzy przed wejściem na drogę. Z autem nikt nie wygra, nawet jeśli wprowadzą bezwzględne pierwszeństwo - wtedy dopiero będzie wypadków z udziałem pieszych. Sam codziennie przynajmniej kilkakrotnie jestem świadkiem jak pieszy wchodzi na pasy z marszu bez sprawdzenia czy jest możliwość. Piesi naprawdę, szanujcie swoje życie - to że będąc na pasach macie pierwszeństwo, nie oznacza że można lekceważyć pojazdy. Nie trzeba być niedzielnym kierowcą aby podczas lekkiego deszczu, wieczoru + oświetlenia z lat 80 mieć ciężkie warunki na drodze. Co raz więcej na ulicach pojazdów które unikają przeglądów technicznych, światła są rozregulowane i nawet przy dobrych warunkach oślepiają innych kierowców. Połączcie to jeszcze z mokrą szybką, kroplami deszczu które rozbijają światło przez co pole widzenia kierowcy jest jeszcze mniejsze. Naprawdę posiadanie racji że się miało pierwszeństwo jest warte potrącenia, pobytu w szpitalu, stłuczeń, złamań czy nawet i śmierci? Wchodząc na ulicę gdy auto jest daleko - kontroluj czy auto faktycznie zwalnia aby Cię do końca przepuścić. Wtedy masz czas aby przyśpieszyć lub odskoczyć. Kierowca to tylko człowiek, człowiek który popełnia błędy ( tak jak i pieszy ) - nie jest maszyną aby działać automatycznie w każdych warunkach i o każdej porze dnia i nocy. Warto też posiadać kamerkę w aucie która nagrywa w dobrej jakości nocą - w chwili gdy pieszy wtargnie na pasy bez sprawdzenia czy może, kierowca jest zabezpieczony przed ewentualnymi roszczeniami poszkodowanego jak i odpowiedzialności. Dla władzy - naprawdę inwestycja w wymianę oświetlenia na klosze LED są aż tak mało istotne? Nie dość że redukcja zużycia prądu będzie rzędu 70% ( a w dobie drastycznych podwyżek jest to aż wskazane ) to jeszcze zapewnicie bezpieczeństwo pieszym i komfort kierowcom. Nie czekajcie z tym - dziś jeden klosz ledowy to wydatek kilkuset złotych na przynajmniej 10 lat. W momencie gdy prąd będzie stopniowo drożał, tak większość miast rzuci się na wymiany aby oszczędzać, automatycznie wszystko pójdzie w górę. Zamiast zapłacić kilka milionów za wymianę, zapłacicie kilkanaście milionów. Myślmy racjonalnie

nie zawsze kierowca winien. chyba żeby jechał przez przejście 2 km na godzine. kierowca nie zawsze widzi pieszych a pieszy zawsze widzi samochód bo jest oświetlony i może nie wchodzić na przejście. bo chodzą na ciemno ubrani i w większości są sami winni.

W pierwszej informacji było że przy wiadukcie,ale po sprostowaniu rzeczywiście na przejściu zaraz za mostem

Winni są nie tylko nieuważni kierowcy czy niedoświetlone przejścia dla pieszych ale też i sami piesi, którzy nie posiadają odblasków.

Do > Obserwator kierowca < masz rację, ale piesi, bardzo często bez upewnienia się czy mogą bezpiecznie wejść na przejście, wchodzą wpatrzeni w telefon lub patrzą w inną stronę. A skutki takiego zachowania są wiadome. Wypadek.

Dlatego aby spokojnie poruszać się po drogach i nie obawiać się że ktoś wyskoczy na maskę, trzeba zainwestować 100/200/300 zł w kamerę która będzie jedynym słusznym dowodem niewinności kierowcy jeśli pieszy wtargnie na jezdnię. Po zimie zacznie się sezon rowerowy, poczekaj aż pojawią się artykuły o potrąconych rowerzystach którzy na pełnej przejeżdżali przez ulicę "bo im wolno, bo tam jest Panie ścieżka". Mamy 2020 rok a ludzie nadal myślą że wygrają z autem

Nie koło wiaduktu tyko koło mosty na Ochni.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także