Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Chcą ratować życie i pomagać. Strażacka uroczystość pod Kutnem

Wydarzenia 26-09-2020 Autor: toza
11

Są dowodem na to, że narzekania starszych pokoleń na dzisiejszą młodzież nie zawsze mają pokrycie w faktach. Mowa o chłopcach i dziewczętach, którzy dziś złożyli uroczyste ślubowanie i wstąpili w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Śleszyna.

To ważny dzień dla Śleszyna (gm. Żychlin) i działającej tam Ochotniczej Straży Pożarnej. Tamtejsi młodzi adepci pożarnictwa od dziś oficjalnie są członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu spod remizy OSP do kościoła. Tam odbyła się msza święta. W trakcie kazania ks. Waldemar Marczak podkreślał, że młodzi adepci pożarnictwa powinni brać przykład z druhów, którzy od lat o każdej porze dnia i nocy gotowi są ruszyć z pomocą.

- Nasi przełożeni, starsi, są dla nas wzorem i przykładem. Jak służyć społeczności, w której przychodzi nam żyć? Strażak, czyli mundur, pięknie ubrany. Ale to nie tylko to. Piękno posługi strażaka polega na tym, że sprawdza się on w akcji. Jestem tu wiele lat, tych akcji jest dużo, strażacy ciągle wyjeżdżają. Kiedy jest wypadek, kiedy jest pożar – zawsze są na pierwszej linii frontu, zawsze są gotowi nieść pomoc. To piękna służba, której wzorem jest wasz patron – święty Florian. Co roku 4 maja wspominamy jego męczeńską śmierć – mówił w trakcie kazania ks. Waldemar Marczak, proboszcz parafii św. Aleksandra w Śleszynie.

Po mszy uroczystość przeniosła się przed remizę. Tam adepci pożarnictwa złożyli ślubowanie na sztandar jednostki i zostali pasowani. Świadkami tej podniosłej chwili byli m.in. mieszkańcy Śleszyna, rodzice przyszłych strażaków, a także burmistrz gminy Żychlin, Grzegorz Ambroziak.

- Serce rośnie. Od teraz będziecie służyć społeczeństwu jako drużyna pożarnicza. Bądźcie z tego dumni. Nie tylko pięknie wyglądacie, ale naprawdę przynosicie nam wszystkim ogromne zadowolenie i dumę. Jesteście młodymi ludźmi, przed wami długa nauka, ale mam nadzieję, że dzięki wam będziemy mogli spokojnie patrzeć w przyszłość. Wiadomo, że zawsze musi być ktoś, kto niesie pomoc. Tak jak patrzymy na starszych strażaków, którzy od wielu lat pełnią tę misję, tak później wy będziecie to robić – mówił burmistrz Żychlina, Grzegorz Ambroziak.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek i lampkę szampana.

Nowym członkom MDP Śleszyn życzymy wytrwałości w realizacji swojej pasji i owocnej nauki od starszych kolegów.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Wy posrańce gdzie maski wy ćwoki gdzie maski pytam bo na przykład na targowisku w Kutno to policaje posrańce chodzą i łapią i lepią mandaty bez masek. A wy szmaty bo jak inaczej to nazwać pokazujecie

Życzę żeby Pani od tych posrańców potrzebowała pomocy A oni żeby nie przyjechali z pomocą np. Jakby się Pani chata paliła

Oby Pan/i nigdy nie musiał/a korzystać z pomocy tych posrańców. Ale życie pewnie kiedyś samo zweryfikuje.

Wsioki bez maseczek ogarnijcie się, a w niedzielę zrobią spwd w Orłowie. Nasza władza tak dba o ludzi. Czy te uroczystości są konieczne w dobie pandemii? A dyrektorzy szkół ! Gdzie jestescie wysylacie dzieci na mszę do Orlowa?!

Słusznie można te imprezy w tym roku darować. Ale byle harmonogram się zgadzał.Bedziemy pamiętać przy wyborach. Gdzie świadomość? A szkoły to brak słów , wstyd pedagody. A w szkole w maseczce ha ha- hipokryzja

Gadacie, że nie mają maseczek i będą zarażać, szkoła to jakaś inna? Ogarnijcie się ludzie, tej zarazy nie ma... Wciskają wam kity które łykacie jak pelikany.

Dokładnie, koronawirus jest wśród nas, a my nawet o tym nie wiemy.Przypadki oficjalne to te zbadane, a ilu ludzi nie ma objawów i chodzi między nami? Ta choroba jest dobrze pomyślana, zgodnie z planem depopulacji ludzi, najpierw wymrą starzy i słabi, potem, zobaczymy, na kogo wypadnie, na tego bęc. Więc żyjmy zgodnie z sumieniem i nie dajmy się zwariować.

Podobno chcą pomagać ludziom a będą roznosić zarazę bo NIKT oczywiście o maseczce nie pomyślał. WSTYD !

Rozumiem,ze ze strachu odmowicie udzielenia pomocy wam przez strazakow

Żeby roznosić to trzeba ją najpierw mieć

Bez maseczek, bez reżimu sanitarnego - a co tam. niech w Polsce wskaźnik skoczy do 2 tyś dziennie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także