Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Cztery osoby ranne. Policja komentuje wczorajsze wypadki

Wydarzenia 04-08-2020 Autor: toza Foto: toza, bn
3

Trzy zdarzenia drogowe, cztery osoby ranne. To bilans zdarzeń drogowych do których doszło wczoraj na drogach powiatu kutnowskiego.

Dwie osoby ranne w Lesznie

- Około godz. 13.35 w miejscowości Leszno 35-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierując samochód marki VW T4 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu – mówi mł. asp. Justyna Filipczak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Kierowcy dostawczego auta nic się nie stało, jednak mniej szczęścia mieli pasażerowie pojazdu. Poszkodowana została 37-latka oraz 34-letni mężczyzna. Ranni są mieszkańcami powiatu łęczyckiego. Trafili do szpitala. Kierowca był trzeźwy, policja klasyfikuje to zdarzenie jako wypadek.

Kolejne zdarzenie w tym samym miejscu na A1

Do następnego zdarzenia drogowego doszło na autostradzie A1 na wysokości miejsc. Juków. Dodajmy, że to nie pierwsza groźna sytuacja na tym odcinku autostrady – do zdarzeń dochodzi tam średnio raz na kilka tygodni.

- Zgłoszenie o tym zdarzeniu odebraliśmy o godz. 15.10. Doszło do niego na 234 kilometrze autostrady A1 w kierunku Łodzi. 30-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego kierując samochodem marki Renault Megane nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bariery – mówi mł. asp. J. Filipczak.

Na miejscu oprócz policji pracowała straż pożarna i służba autostradowa. Przez pewien czas autostrada w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.

Okazuje się również, że w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden pojazd. Renault uderzyło w bariery z dużym impetem, od auta odpadły elementy karoserii, które uderzyły w jadący drugim pasem samochód marki Mitsubishi Outlander. Tym autem poruszał się mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

- Kierujący byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji kierujący renault został ukarany mandatem – dodaje mł. asp. Justyna Filipczak.

Ranne dwie osoby, sprawcą kierowca BMW

Najpoważniej wyglądającym zdarzeniem był wypadek na ul. Warszawskie Przedmieście. Na miejscu oprócz mundurowych pracowali strażacy i ratownicy medyczni, ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony.

- Do zdarzenia doszło ok. godz. 19.20. 22-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego kierując pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Alfa Romeo – relacjonuje mł. asp. J. Filipczak.

Alfę prowadził mężczyzna, samochodem podróżowała także pasażerka. To mieszkańcy naszego powiatu. W wyniku zdarzenia zostali ranni. 

Policja klasyfikuje to zdarzenie jako wypadek.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Według policyjnych statystyk, najliczniejszą grupą sprawców byli kierowcy od 18. do 24. roku życia. Najmniej zdarzeń spowodowały osoby powyżej 60-tki. Taki stan ma odzwierciedlenie w cenach OC. Najwięcej za obowiązkową polisę płacą młodzi kierowcy, najmniej, ci z największym doświadczeniem.

BMW = BezMózgieMatoły

Trzeba 60-cio latków wysłać na psycho testy, bo młodzi doprowadzili do wspomnianych wypadków . Wina starych kierowców za to co się stało na War.Przed. Lesznie i na autostradzie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także