Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Irytacja kierowców rośnie. Wstrzymano remont na Łąkoszynie! Dlaczego?

Wydarzenia 18-09-2020 Autor: toza
43

Dlaczego remont skrzyżowania na Łąkoszynie jakby stanął w miejscu? To pytanie zadają sobie kierowcy, którzy poruszają się w tej części miasta. Okazuje się, że ich spostrzeżenia nie są tylko wymysłem. Na placu budowy faktycznie nic się nie dzieje. Dlaczego?

W Kutnie trwa przebudowa skrzyżowania DK 92 i DK 60 z droga wojewódzką 702, czyli ulic: Objazdowej, Bitwy pod Kutnem, Sklęczkowskiej i Łąkoszyńskiej. Inwestorem jest GDDKiA. Prace ruszyły w czerwcu, jednak – jak się dowiadujemy – zostały wstrzymane.

- Moglibyście sprawdzić, dlaczego od pewnego czasu na skrzyżowaniu na Łąkoszynie prace są wstrzymane? Odnoszę takie wrażenie za każdym razem, kiedy tam przejeżdżam. Wiadomo, że każdy by chciał, żeby to miejsce było jak najszybciej w pełni przejezdne, tymczasem próżno szukać tam robotników – poinformował nas jeden z Czytelników (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Wybraliśmy się na miejsce by sprawdzić, czy opisywana sytuacja faktycznie ma miejsce. Okazuje się, że niestety tak - na placu budowy spotkaliśmy 3-4 robotników, nie wykonywali oni jednak żadnych prac. W galerii znajdują się zdjęcia wykonane 16 września ok. godz. 15.30.

Zwróciliśmy się więc w tej sprawie do inwestora. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza, że prace wstrzymano. Dlaczego? Jak wyjaśnia Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiej GDDKiA:

- Istotnie, prace zostały wstrzymane z przyczyn od nas niezależnych. W ich trakcie natrafiono na kolizję z instalacją teletechniczą, której nie było w dokumentacji, a którą trzeba było pilnie usunąć, co na budowach zdarza się dość często. Spowodowało to kilkutygodniowe opóźnienie, które, jak deklaruje wykonawca, zostanie nadrobione i prace będą ukończone w terminie wynikającym z umowy, czyli 1 czerwca przyszłego roku – poinformował nas M. Zalewski.

Dowiadujemy się również, że do końca roku zostanie zakończona przebudowa wlotów drogi wojewódzkiej 702 (ul. Łąkoszyńskiej) i DK60a (Bitwy pod Kutnem), aby umożliwić przejazd w pełnym zakresie (co – jak zapewnia Maciej Zalewski - zlikwiduje w praktyce utrudnienia), a prace zostaną wznowione wiosną.

Co obejmują prace?

GDDKiA podkreśla, że skrzyżowanie DK60,92 i DW702, to jeden z najbardziej newralgicznych punktów na tzw. starej trasie między Warszawą i Poznaniem. 

- Inwestycja ma na celu poprawę płynność ruchu i bezpieczeństwa. Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu pojawią się dodatkowe pasy do skrętu w prawo: między innymi z ulicy Łąkoszyńskiej (DW 702) i Bitwy pod Kutnem (DK60a). Wzdłuż drogi krajowej 60/92 (ulice: Objazdowa i Sklęczkowska), po obu jej stronach, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego – informował nas w czerwcu Maciej Zalewski.

Dodatkowo na ulicy Bitwy pod Kutnem zostanie wyznaczone przejście dla pieszych, którego wcześniej tu nie było, zaś sygnalizacja świetlna zostanie dostosowana do nowych warunków.

- Należy także dodać, że całość skrzyżowania będzie lepiej oświetlona, a przebudowane odcinki dróg, o łącznej długości blisko 850 metrów będą miały nośność 11,5 tony na oś pojazdu, a więc najwyższą z wymaganych - zaznaczał M. Zalewski.

Wykonawcą jest firma Strabag, a koszt przebudowy skrzyżowania to ok. 5,4 mln złotych.

Na zdjęciu tytułowym Maciej Zalewski (fot. Radio Łódź).

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Leśne dziadki rządzą Kutnem to się dziwicie że jest jak jest . Zaraz przyjedzie 10000 pracowników z Zibwawue za najniższą Krajową .

20 lat temu do Kutna z drogi krajowej można było wjechać na Bielawkach , Starej Wsi ,Łakoszyn, Łęczycka ,Przemysłowa,Krośniewicka a TERAZ ????????

Jaka irytacja? WKURQWIE........NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A CO Z DROGĄ W STRONĘ GOŁĘBIEWA???? TO JUŻ KONIEC REMONTU ???? od dawna nic się tam nie robi!!!

Moim skromnym zdaniem powinny być zrobione ronda na wszystkich wiazdach do Kutna i było by po problemie z korkami, ????

Co do odpalenia ponownego przejzdu na Grunwaldzkiej, raczej juz jest to nie mozliwe, miasto niby cos tam chyba kiedys skladalo w tej sprawie, jakies zapytanie, ale guzik z tego wyszlo, na drodze wytyczajacej przejazd stoi slup trakcyjny/eletrktryczny, pkp nie jest zainteresowane usunieciem tej kolizji, miasto pewnie nie jest zainteresowane zeby dac kase, ewentualnie przepisy nie pozwalaja na inwestowanie, "nie na swoim terenie"-infrastrukturze pkp. Do tego dochodzi organizacja ruchu na dk92, ponoc otwarcie przejazdu spowoduje korki na dk92 ze wzgledu na bardzo, krótki pas prawo skrętu. Rozwiazaniem problemu byla by umowa trojstrona miedzy miastem, pkp oraz gddkia i opracowanie wspolnego planu inwestycji, a przede wszystkim rozwazenie, czy jest to wykonalne.

Troszeczkę dalej, dawno temu, był jeszcze przejazd na Bielawkach.

Za rok albo dwa będą znów poprawiać, bo zapomnieli o osiedlu Łąkoszyn i całej ulicy Łąkoszyn by swobodnie mogli włanczać się do ruchu..dlaczego nie ma ścieżki rowerowej i pasa ruchu dla pieszych przy całej ul. Objazdowej i ul. Bitwy nad Bzurą Jest mnustwo osób poruszających się na jednośladach.

Wlanczać? Mnustwo???? Albo jesteś niedouczonym jutuberem albo walisz słownik, który na siłę poprawia słowa....

STRABAG. Rozumiecie?

Tam obok drogi,od strony południowej, leży kabel telefoniczny łączący Berlin z Moskwą. Taki nie był na żadnych mapach .Wyciąć go i do przodu.

Gdzie jest Admin, czemu jakiś jkedtrgh@gmail.com zaśmieca komentarze? Tak trudno wyczyścić forum ze śmieci?

Na policję potrafią przekazać dane internautów gdy radny kutnowski zarząda

DO KCI Zainteresujcie się przebudową dworca PKP w Kutnie i linii kolejowej w stronę Łowicza. Budowa miała trwać 3 lata a trwa ok 6 i końca nie widać! PKP ma w **** pasażerów dojeżdżających do Warszawy a obecnie ta droga to piekło

Teraz wszystko na raz, Troczewskiego korki, Józefów korki , Łąkoszyn korki , jak tu się nie denerwować?! Jakby nie można było etapami

Ciekawe, kiedy wpadną na pomysł żeby jeszcze na Oporowskiej i na Bielawkach coś odstawić, pamiętać należy też o centrum miasta, może tu coś jeszcze jakaś zielona oś.

Wyprowadź się do warszawy to zobaczysz korki bo na kutnowskiej wsi to ty korka nie zobaczysz!

Światowy się odezwał haha... warszawski słoik

Na Maczka też tragedia ale patolom na Wybickiego zrobią drogę bo dzielnicowy jest tam radnym.

tak tak. ręce opadają. gdzies tunel drążą 500m na tydzień a u nas głupi kawałek drogi rok. to samo jest w Łęczycy. a wogóle to te nasze drogi będą biegły równo z wierzchołkami drzew

A gdzie budowa obiecanego przed wyborami wiaduktu. Gdzie on jest panie prezydencie Burzyński

Zamiast wiaduktu mamy bunkier

TO MY POLACY ! Dobra organizacja i wysoką jakość naszej pracy to nasze cechy narodowe :-)

Zapomnialem dodać : I PRZEMYSLANE ROZWIAZANIA TECHNiOCZNE :-) To my Polacy !

Przecież to jest robione celowo ! Tak samo jak celowo ku utrudnieniu nam życia zamknęli przejazd na ul. Grunwaldzkiej ! 

a na starej wsi może by tak otworzyć ten przejazd kolejowy ile to by rozładowało tych jeb........ch korków od strefy

Termin oddania do użytku skrzyżowaniu to 1 czerwca 2021 ok ciekawe czy w takim tempie to będzie rok 2022 lub 2023?

Spokojnie dworzec PKP miał być gotowy po 3 latach budowy. Mija 6 lat i 1/3 dopiero zrobiona

To jest skandal ten, który podpisywał tą umowę powinien codziennie przez to skrzyżowanie dojeżdżać do pracy. W innyvh krajach szpital budują w przciągu miesiąca. Dno i jeszcze raz dno,, ale czego po pisowcach można się spodziewać.

Chińczycy jak było trzeba zbudowali w dwa tygodnie szpital. Przez rok można wybudować stadion na olimpiadę ( oczywiście mając projekt i wszystkie niezbędne pozwolenia, ) A nie grzebać się na skrzyżowaniu dróg krajowych!

Jeśli ktoś podejmuje się takiej pracy to powinna być noc i dzień a w tym miejscu nic się nie dzieje /rozgrzebane wykopaliska gdzie nawet jakiegoś pracownika ciężko spotkać jak już to z tel.w ręku /jedna wielka porażka /

Chore że z obu stron Łąkoszyn jest prawie że odcięty, stoi się w korkach z jednej i drugiej strony , bo trzeba przecież z dwóch stron robić w jednym czasie. Czasem muszę objwzdzac pół miasta żeby się płynnie przedostać w te część miasta . A to co się dzieje rano i po południu to masakra. Pogratulować wyobraźni.

Ścieżka rowerowa z centrum na strefę wraz z chodnikiem dla pieszych powinna istnieć od samego początku. Rozwiązanie nie powinno opierać się na pomalowaniu jezdni z prowadzących tam ulic, a jako osobne BEZPIECZNE rozwiązanie. W głębi strefy istnieje również małe osiedle. Widać wiele spraw pominięto. Komunikacja MZK Lipa szybciej przyjść pieszo do miasta.

U Strabaga to chyba normalka. To samo dzieje sie z robotami drogowymi w Leczycy, az zal patrzec na to.

Akurat to, co w pewnym czasie wstrzymało roboty, to byli archeologowie. Nie przesadzaj, tam odcinki są szybko robione i przenoszą się na kolejne

Ja pracuje w Kutnie na 2 tysiące ludzi jakie przez swoje przepracowane 15 lat spotkałem 2 porządnych ludzi ... reszta to siano robale do zapie... bez wyglądu kultury ... smutne ale prawdziwe

Gościu obiecuje zakończenie w planowym terminie na jakich podstawach jak to możliwe że opóźnienie kilkutygodniowe zostanie nadrobione ? To jak oni ta pracę planują? Zostawiają sobie furtkę kilkutygodniowa czy miesięczną na takie zdarzenia? A może jeszcze odnajdzie się tam jakiś cmentarz? I co wtedy?

ha ha to jest jakiś dramat, państwo z dykty i kartonu

nb189.artmatters.tech/sitemap.xml

Skrzyżowanie mogło zostać takie jak było. A uruchomić przejazd lub zrobić tunel pod torami na grunwaldzie. łąkoszynem puścić ruch ciężarowy.

Łąkoszynem powiadasz, może i masz rację... Tam od lat zapada się jezdnia, nic z tym nie robią, stan jest dramatyczny, więc jak chcesz by i tam zamknęli ruch, to życzę powodzenia emoji))

łąkoszynem mam na myśli ruch pojadów ciężarowych od płocka w stronę warszawy i poznania - myślę przez łąkoszyn, a osobówki na strefę puścić już grunwaldem.

pogiełło Cię

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także