Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Jak idą prace w Pałacu Saskim? Urząd informuje

Wydarzenia 21-11-2019 Autor: toza, UM Kutno Foto: UM Kutno
22

Urząd Miasta w Kutnie informuje o postępach prac w Pałacu Saskim. Zakończono prace związane z rewaloryzacją i wykonywaniem fundamentów w zachodniej i południowej części Pałacu Saskiego. Wykonano cokół murowany z kamienia polnego wraz z żelbetową półką pod cokołem w zachodniej i południowej części obiektu od strony ulicy Narutowicza.

- Powstała również część konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego budynku po stronie południowo-zachodniej. Wykonano strop nad parterem oraz ściankę konstrukcyjną dobudowaną na ostatniej kondygnacji Pawilonu Ekspozycyjnego oraz szyby wind w pawilonie i w części zachodniej pałacu - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Inne prace, które obecnie są realizowane to m.in. podbijanie fundamentów części wschodniej Pałacu Saskiego, dalsze wykonywanie konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego Pałacu Saskiego, wykonywanie warstw naprawczych ścian fundamentowych zewnętrznych dla budynku Ratusza oraz montaż więźby dachowej na Pawilonie Ekspozycyjnym.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

To w tym pałacu będzie kino a nie McDonald's?

Jaki pałac !!!zajazd pocztowy ! Gdzie macie te zapisy że to pałac. Zwykła lobuzerka i marnowanie naszych pieniędzy.

JA TU WCHODZE W ARTYKUŁ CZYTAM O PALACU SASKIM ,ODBUDOWA ,ZDJECIA WSZYSTKO LADNIE ,PIEKNIE I ZACZYNAM CZYTAK KOMENTARZE A TU PIERDOLA O DRUGIEJ SALI W KDKU. **** MUSLE SOBIE CZY JA ZLE KLIKNALEM I O KDKU ARTYKUL ALE NIE PATRZE O PALACU SASKIM A ONI PIERDOLOM MI O KDKU W KOMENTARZACH. PO****O. NIEZLE DRAGI WALA W DEKIEL emoji

Ty .amie, naucz się kultury

ALE JA JESTEM KULTURALNY. ZAWSZE PO NOCY SPEDZONEJ Z TWOJA ZONA MOWIE ,PRZYJEMNOSC PO MOJEJ STRONIE MADAM emoji I SPADAM emoji

Za wysokie progi na dziadowskie nogi...

TWOJA ZONA MOWI CO INNEGO

Uważam, że nie ma potrzeby budować w kdk budynku na potrzeby kina - wystarczy zagospodarować dodatkową niewielką salę i zacząć wreszcie puszczać normalne filmy niekomercyjne. Druga sprawa - Kdk twierdzi, że umowy nie pozwalają im na tworzenie samodzielnego repertuaru - po co więc nam taki kinowy empik gdzie z góry narzucany jest dobór filmów, z którego mamy korzystać? W normalnych miastach pojawiają się co jakiś czas przeglądy filmów tematycznych, gatunkowych, reżyserskich czy też kinematografii narodowych - w Kutnie tego nie ma.

te minusy to dają pracownicy kina kdk

Piękne obiekty powstają....a ktoś pisze kino albo 2 kina, tylko po co,w telewizorni jest dużo filmów,fajerwerki na sylwestra które pójdą z" dymem"?....będzie fajne muzeum- kropka

Niestety w Kutnie nie dba się o potrzeby mieszkańców, tylko o samozadowolenie samorządu. Film oglądany w telewizji lub na Netfliksie to co innego niż oglądany w kinie na dużym ekranie z dobrym nagłośnieniem. To hańba, że w Kutnie nadal brakuje wielu tak podstawowych usług mimo rzekomej atrakcyjności inwestycyjnej, którą ciągle chwali się prezydent (a raczej jego zastępcy, bo prezydenta od dawna nie widać).

Już nie mówiąc o tym, że filmy na portale VOD (te legalne) wchodzą najczęściej rok po premierze, a do telewizji jeszcze później.

Lepiej, gdyby te pieniądze zostały wydane na dobudowę nowego budynku do KDK z 2-3 salami kinowymi (niekoniecznie dużymi, ale po 50-150 miejsc). To by było z pożytkiem dla mnieszkańców, bo obecna sala widowiskowo-teatralna słabo nadaje się na salę kinową, a w dni z koncertami, spektaklami i innymi wydarzeniami nie mamy kina.

Chyba Kutno to nie Warszawa ani Lódż że trzeba 3 czy 4 sale kinowe i teatralne.

W Warszawie istnieje ok. 170 sal kinowych, w Łodzi 42 sale. Odnieś to do liczby mieszkańców i zobaczysz, że 3-4 sale kinowe to właściwa liczba na potrzeby Kutna. W Kutnie są natomiast 2 sale teatralne (KDK i CTMiT) i one wystarczą, ale sala teatralno-widowiskowa KDK powinna być tylko do celów teatralno-koncertowo-widowiskowych, bo na razie cierpi na tym zarówno kino, jak i teatr - większość dni musi być przeznaczona na kino, a i tak w jednej sali ze względu na wymagania dystrybutorów nie da się wyświetlać większości filmów w terminach premierowych.

Jeszcze dodam, że Kutno to nie Warszawa, ale też nie zapyziała wieś. Jedna sala kinowa to o wiele za mało w stosunku do liczby mieszkańców. Policz sobie, ilu mieszkańców przypada na jedną salę kinową w Warszawie, ilu w Łodzi, a ilu w Kutnie (i jeszcze tu trzeba doliczyć resztę mieszkańców powiatu, bo to jedyna sala kinowa na 100 tys. mieszkańców powiatu kutnowskiego(!), gdzie na 728 tys. mieszkańców Łodzi przypadają 42 sale kinowe, czyli na jedną salę przypada 17 tys. mieszkańców Łodzi, a w powiecie kutnowskim 100 tys.

jak na razie nie widać tu nic z oryginału tylko beton, nowa cegła, i współczesne belki...

OBIEKT BEDZIE NOWY ALE W MUZEUM BEDA WSTAWIONE ANTYKI W POSTACI FOTELI NASZYCH PREZYDENTOW

Rozumiem robienie tego projektu z dofinansowaniem z funduszy zewnętrznych, ale wydawanie takiej kasy z funduszy miejskich to chyba trochę słaby pomysł. Ogólnie byśmy też przestali kasę na fajerwerki na sylwestra wydawali i przeznaczyli to wszystko na jakiś ciekawy projekt.

Lepiej, gdyby te pieniądze zostały wydane na dobudowę nowego budynku do KDK z 2-3 salami kinowymi (niekoniecznie dużymi, ale po 50-150 miejsc). To by było z pożytkiem dla mnieszkańców, bo obecna sala widowiskowo-teatralna słabo nadaje się na salę kinową, a w dni z koncertami, spektaklami i innymi wydarzeniami nie mamy kina.

3 sale kinowe - to ma sens... Dlaczego nie 4? Według Ciebie ile tych sal będzie wykorzystywane jednocześnie i jakie będzie ich wypełnienie?Tak podpytuję bo kolega pytał.

Wszystkie. Dystrybutorzy mają takie wymagania, że niektóre filmy muszą być wyświetlane prze 2 tygodnie (czasem więcej niż raz dziennie) i blokują jedyną salę, która w dodatku służy też do koncertów i spektakli. Dlatego w jednej sali nie da się wyświetlać większości filmów premierowych, a jeśli oferta jest słaba, to mało klientów.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także