Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Konfederacja w Kutnie: o czym mówiła liderka w naszym okręgu?

Wydarzenia 11-09-2019 Autor: toza
43

Dziś w hotelu Rondo odbyło się spotkanie wyborcze „jedynki” Konfederacji Wolność i Niepodległość w naszym okręgu wyborczym. Izabela Walczak najpierw krótko opowiedziała o sobie i powodach, dla których ubiega się o poselski mandat, następnie poruszyła wiele tematów najbardziej interesujących opinię publiczną.

Izabela Walczak w trakcie spotkania z mieszkańcami Kutna poruszała wiele spraw – problemy małych i średnich przedsiębiorców, polityka migracyjna, edukacja, sprawy społeczne i gospodarcze, czy rolnictwo.

- Dużo się mówi o dopłatach dla rolników itp. Ale nie wiem, czy w dłuższej perspektywie polskie rolnictwo nie jest niszczone. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy idąc do sklepu mieli kupować ziemniaki sprowadzane np. z Grecji – mówiła liderka Konfederacji w naszym okręgu wyborczym.

Izabela Walczak nieco miejsca poświęciła także ochronie środowiska. Podkreślała, że kojarzenie tego problemu wyłącznie z lewą stroną sceny politycznej jest błędne, ponieważ prawica także poświęca mu dużo uwagi. I. Walczak mówiła, że chciałaby, aby w Polsce obowiązywał zakaz wwożenia odpadów z innych krajów. Mówiła także, że jest zwolenniczką odnawialnych źródeł energii, lecz nie można ich wprowadzać w taki sposób, by zamykane były polskie kopalnie.

Kandydatka wywodząca się z Ruchu Narodowego mówiła, że jej celem jest skupienie większej uwagi na mniejszych miastach i miasteczkach np. poprzez decentralizację lokalizacji urzędów. Przy okazji pochwaliła Kutno za rozwój i przyciąganie do siebie przedsiębiorców w ramach strefy ekonomicznej.

W spotkaniu z kandydatką aktywnie uczestniczyli wyborcy. Jeden z nich pytał, z kim Konfederacja mogłaby wejść w polityczny sojusz, by móc wcielać w życie swoje postulaty.

- Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jestem idealistką. Nie wyobrażam sobie żadnej koalicji z żadnym z ugrupowań. Co będzie – pokaże rzeczywistość – mówiła I. Walczak.

Dodała jednak, że nie wyklucza współpracy przy tworzeniu ustaw i głosowaniu nad nimi z poszczególnymi ugrupowaniami, jeśli tylko kwestie programowe będą spójne.

Na spotkaniu pojawił się radny miejski, Robert Feliniak. Powiedział, że jego zdaniem Konfederacja w swoich działaniach powinna zwrócić uwagę na kwestie sprowadzania repatriantów z byłego ZSRR do Polski tak, by ten proces był dużo łatwiejszy. Izabela Walczak przyznała mu rację mówiąc, że bardzo chętnie włączy taki punkt do swojego programu wyborczego.

W przestrzeni publicznej raz na jakiś czas pojawiają się głosy nawołujące do likwidacji powiatów. Zapytaliśmy Izabelę Walczak, jaki pogląd w tej sprawie ma Konfederacja.

- Być może to dobry pomysł, wydaje mi się, że to jeden z naszych postulatów. Administrację trzeba odchudzić. Komu przekazać kompetencję powiatów? Szłabym w dół i przekazała je gminom – odpowiedziała kandydatka Konfederacji.

Konfederacja swój program określa jako z jednej strony wolnościowy, z drugiej konserwatywny. Ugrupowanie chce radykalnej obniżki podatków i ograniczenia biurokracji. Działacze Konfederacji głośno mówią o konieczności zniesienia obowiązku płacenia składek do ZUS, który określają "piramidą finansową". Konfederacja jest także przeciwna, by to sejmowe ustawy decydowały o wysokości pensji minimalnej, jeśli zaś chodzi o edukację - chciałaby, żeby rodzice mieli wpływ na to, czego uczą się ich dzieci w szkole i czy nie są np. indoktrynowane ideologią LGBT. Kandydaci Konfederacji dużo miejsca poświęcają tzw. bonom oświatowym, które już funkcjonują np. w Szwecji.

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Spokojna, usystematyzowana, rzeczowa. Nie udaje że wie wszystko na każdy temat w przeciwieństwie do większości "polityków" którzy ich własnym zdaniem są omnibusami . Bardzo zdroworozsądkowe podejście do wielu ważnych kwestii. Ma Pani mój głos . 

Bo teraz takie czasy, że ani posłowie, ani tym bardziej kandydaci na posłów nie muszą nic wiedzieć (może im się co najwyżej "wydawać"). Oni mają się znaleźć w sejmie. A tam już za nich wszystko będzie wiedział wódz (taki czy inny) i cała ta wiedza spłynie po sznurku.

Masz rację. Jest taka jedna partia wodzowska, w której posłom nawet 'wydawać' się nie ma prawa. Nazwy nie muszę wymieniać.

Tak jest taka jedna partia, ale w partiach nacjonalistycznych wódz to standard, więc zróbmy wszystko by do tej jednej nie dołączyły kolejne tego typu abberacje.

PIS niszczy przedsiebiorców i całą gospodarkę, wydaje mi się ze za niedługo przyjdzie mi siedzieć przy zapalonej świeczce, i żywić sie tym co inni nie spożyli, taki widze obraz mojej przyszłości, jeżeli będzie dalej rządził PIS.

To może weż się do pracy,bo ja jestem pracownikiem najemnym,(nie mam firmy) i nie narzekam,raz że nie lubię,dwa że nareszcie.

Sprawdź sobie proszę, jaki jest wkład do PKB sektora małych i średnich przedsiębiorców a następnie wyraź opinię czy są oni potrzebni, czy nie.

Jasne, że są potrzebni,tworzą miejsca pracy, ale może niech też zauważą pracownika, jesteśmy wszyscy zależni od siebie i wszyscy są potrzebni.

Pozytywne wrażenie. Jak na początek drogi politycznej całkiem niezła frekwencja a warto zaznaczyć, że to nie był 'piknik' z karuzelami, ciasteczkami, balonikami itd. Zarys programu i propozycje zmian w omawianych kwestiach może w pewnych momentach - np. powiatach - wymagający dopracowania, ale ciągłego dopracowywania to wymaga cała klasa polityczna (niektórzy mają na to wieki a efekt marny) więc obecnie, to mi nie przeszkadza. Przyjdzie na to czas po osiągnięciu dobrego wyniku w wyborach.

Ale jakąś małą karuzelę to powinniście mieć ;-)

Narodowcy będą głosować na panią, której "wydaje się", że coś jest jednym postulatów komitetu, z list którego kandyduje emoji

Narodowcy to chorzy psychicznie ludzie , których należy izolować . Co drugi ma wytatuowany celtycki krzyż lub swastykę. Ludzie oderwani od rzeczywistości ziejący nienawiścią do wszystkiego tego co inne i nieznane . A o Branunie to już nawet nie wspomnę po prostu DEBIL !

Michał, poglądy narodowców vel nacjonalistów są dla mnie w większości nie do przyjęcia. Ale to, co napisałeś o celtyckich krzyżach i swastykach było, delikatnie mówiąc, nieprzemyślane.

"Króluj nam Chryste! W Polsce i wszędzie!" - to słowa Grzegorza Brauna, jednego z ideologów Konfederacji, wypowiedziane podczas konwencji wyborczej (przed wyborami do europarlamentu). Moim zdaniem, kto głosuje na Konfederację, ten głosuje na religijny fundamentalizm w Polsce. A jeśli do tego dojdzie, wówczas takie kapele jak Behemoth, już nigdy nie wystąpią w Kutnie podczas np. Rock & Rose Fest, bo będzie to po prostu ustawowo zabronione (gdyby Konfederacja dogadała się np. z PiS-em).

Grało w Kutnie wiele kapel, które według ciebie powinny nie zagrać. Jakoś organizatorzy wiele razy mają pod górkę ale jakoś dają radę. Wyobrażałeś sobie, że kiedyś Venom zagra w Kutnie?

Lelka, napisałem o tym co będzie, a nie o tym, co było lub jest. Niezbyt uważnie przeczytałaś/eś to co napisałem.

A ty prorokiem jesteś jakimś?

Puk,Puk, nie, nie jestem, ale uważam, że jeśli ktoś chce zupełnie poważnie mianować jakiegoś Chrystusa królem Polski, to mam prawo bać się o przyszłość mojej ojczyzny.

Nic nie będzie, jak organizatorzy będą chcieli zorganizować to co chcą to się nie podłożą

Jeśli religijni fundamentaliści z Konfederacji dogadają się np. z PiS-em i zdecydują, że chcą ustawowego zakazu występów zespołów kontestujących lub dyskredytujących religię katolicką, bo to obraża ich uczucia religijne, to takie prawo wprowadzą - jeśli taka będzie wola większości. I wtedy żaden organizator takiego koncertu nie zorganizuje. Jeśli do władzy dojdzie ktoś, kto chce ustanowić Chrystusa królem Polski, to wszystko jest możliwe.

Jest jedno wyjście-nie obrażać nikogo.

Są tacy, dla których samo stwierdzenie, że boga nie ma to obraza i foch. Poza tym akurat pan Braun nie ma problemu z obrażaniem innych. Problem w tym, że nietykalne mają być tylko wartości, które jemu są bliskie.

Powiem tak, jesteście ugrupowaniem prorosyjskim, nigdy nie zaakceptuję Korwina, Michałkuewicza Winnickiego I Bosaka, to jest kolejna agenturalna ustawka, , Michałkiewicz ten nieudacznik, uważa się nadęty buffon za wielkie go znawcę polityki, podobno dziennikarz I prawnik a tak zadłużył swoje mieszkanie w Warszawie, że był wyrok o eksmisję, żebrał na Fb, pisał prośbę aby ludzie pomogli mu wyjść z długów, spłacić je, i wykpić mieszkanie, bez wstydu, jak cygan , skoro ten życiowo nieudacznik nie poradził sobie z własnym mieszkaniem to co on może w rządzeniu krajem zrobić? Korwin kobiety wysyła do garów I komu oni razem służą?

Po pierwsze Michalkiewicz a nie Michałkiewicz ... Po drugie, powtarzasz niesprawdzone informacje co do mieszkania i długów pana Stanisława. Bardzo łatwo w internecie kogoś poniżyć, nazwać nieudacznikiem. Pan Stanisław ma ponad 70 lat, wychował dzieci, napisał wiele książek i wygłosił dziesiątki wykładów. Słucha się jego z wielką przyjemnością bo ma dużą wiedzę, którą potrafi przekazać ciekawie i z dow****m. Konfederacja nie jest agenturą prorosyjską. Po prostu nie sprzedali się nikomu, w przeciwieństwie do PiS (na klęczkach przed USA i Izraelem) i PO (na kolanach przed Niemcami).

Neofaszystowska i kościelna stara kur..... ! 

Zyczę pani osobiście i Konfederacji sukcesów w wyborach i ogólnie wszystkiego najlepszego.

Inteligencja i mentalność tych antysystemowców: hasło odchudzić administrację, a następnie wymieniają ciurkiem długą listę nowych zadań dla administracji, czego skutków będzie wiele, ale na pewno będą nowe etaty w adminsitracji...

W Polsce 80% obywateli nie czyta książek więc można im wmówić że nacjonalizm to dążenie do wolności. Jeśli ktoś taki jak ta kobieta mówi o sobie "że jest idealistką" to każdemu kto choć odrobinę porusza się w tematach historii powinna zapalić się czerwona lampka. Mało mnie obchodzi co tacy jak ona mają do powiedzenia ponieważ cały ten monolog i tak ociera się o banał.

Konfederacja nie z mojej bajki, ale każda partia jest lepsza od PiS. Jak ktoś ma poglądy prawicowe to zamiast na pseudo prawicowy PiS powinien głosować na Konfederację. Centryści powinni głosować na PSL-Koalicja Polska a ludzie o poglądach lewicowych na Lewicę. Nie dajmy się nabrać na pseudo walkę PiS-u z PO bo to od 2005r. ustawka dla gawiedzi. POPiS jest największym złem dla Polski. PiS z PO się umówiło, ze będą rządzić polską na zmianę i eliminować wszystkie inne ugrupowania co cały czas czynią. PO nie postawiło nikogo z PiS przed trybunałem Stanu, PiS też nie postawi nikogo z PO. Cały cas mówią o aferach PO a nikt z PO nie siedzi i jak będzie rządziło PO też nikt z PiS nie będzie siedział. POPiS wzajemnie się krył i będzie to robił dalej. Kruk krukowi..., Ku..a ku..ie łba nie urwie.

A jak chcesz skazać kogoś,przy tych sądach?

A masz jakieś dowody na ustawkę PO-PiS, o której piszesz? To, że ludzie tak głosują nie jest żadnym dowodem tego typu teorii spiskowych. Zakładam, że nie próbujesz powiedzieć, że odkąd PO doszła do władzy, wybory są notorycznie fałszowane, tak aby wygrała jedna lub druga partia? Że jedni nie stawiają drugich przed trybunałem stanu, to też marny dowód. Po pierwsze trzeba mieć realnie za co kogoś tam postawić (zarzuty propagandowe stawiane poszczególnym politykom w mediach służą czarnemu PR, ale z reguły nie są merytoryczne, tylko emocjonalne), a po drugie każda ze stron obawia się zwykłego rewanżyzmu, więc nie decyduje się na takie kroki. Doszukiwanie sie tutaj teorii spiskowych jest dość infantylne.

Przeczytaj wypowiedzi w necie zięcia prezydenta L.Kaczyńskiego, który mówi o ustawce między Po i PiS.

He, he, którego zięcia?

Kiedyś "rokendrolowcy" byli symbolami wolności i niezależności jednostki. Dziś często lubują się w ugrupowaniach wodzowskich, a ponad własną niezależność przedkładają sztuczny monolit narodowy, ulepiony zgodnie z wizją wodza.

Rokendrollowcy czyli?

Oni wiedzą.

Czyli kto?

Brawo, oby więcej w naszym kraju ludzi o podobnych poglądach.

Prawda jest taka, że człowiek o poglądach prawicowych nie ma wyboru, musi głosować na Konfederację, nawet jeśli do końca nie zgadza ze wszystkimi jej wyborczymi postulatami. PiS gospodarczo to żadna prawica, to socjaliści jakich w Polsce chyba jeszcze nie było, a kwestie światopoglądowe które ma określone jako konserwatywne nie mogą być jedynym wyznacznikiem - mnie jako prawicowca interesuje to, żebym miał wolność w dysponowaniu swoich pieniędzy i żeby nie dostawał ich żaden darmozjad żyjący z 500 plus. PSL i Kukiz... bardzo dziękuję, kompromitacja na skalę Kwaśniewskiego. PO i Lewicę z grzeczności pominę, nie chcę tu wulgaryzmami rzucać. Natomiast Konfederacja... typowe mniejsze zło. Ugrupowanie, na które konserwatysta musi zagłosować, no bo jaki ma inny wybór? Nieważny głos wrzucić? Sam się z nimi w wielu kwestiach nie zgadzam, ale wyjścia nie ma. Co do samej Pani Izabeli. Byłem na spotkaniu. Kobieta inteligentna, nie motała się, słuchała uwag uczestników spotkania, ale widać, że chyba jest mało przygotowana do zasiadania w poselskiej ławie, takie wrażenie odniosłem. Miewała problemy z jednoznaczną, rzeczową odpowiedzią na pytania, jak chociażby to o powiatach, potencjalnej koalicji albo strajku nauczycieli. Może to kwestia politycznego obycia i braku doświadczenia, może trema, nie mnie to oceniać, aczkolwiek, tak jak mówiłem, wyboru nie mam i muszę dać jej szansę, oby nie zmarnowała mojego głosu jeśli uda się jej dostać na Wiejską. Trzeba odsunąć od władzy nieudaczników niszczących ten kraj od kilku kadencji i dać tej izbie powiew świeżości. Wiele do stracenia nie mamy, gorzej być nie może.

Hm… Po pierwsze - sformułowanie "darmozjad żyjący z 500 plus" kwalifikuje jego autora do kategorii kołtunów raczej, niż konserwatystów, czy nawet prawicowców... Po drugie - jakoś wydaje mi się, że w Polsce każdy, kto zarabia i ma pieniądze, może nimi swobodnie dysponować. Natomiast obowiązkowe świadczenia wobec państwa - pobrany czy uiszczony podatek, składka zdrowotna, lub inne takie, od momentu opłacenia przestają być własnością obywatela i dysponuje nimi odpowiednia instytucja państwowa. Ja, np. nie chciałbym aby pieniądze z moich podatków trafiały do Kościoła, a już absolutnie do o. Rydzyka. Niestety, tam też trafiają, bo w wyniku demokratycznych wyborów funkcjonuje rząd który dysponuje również środkami z moich podatków w sposób taki, a nie inny. I jeżeli uznaję demokratyczny ustrój państwa, mogę ubolewać ale powinienem się z tym pogodzić. Jak mawiali starożytni Rzymianie: śmierci i podatków nie sposób uniknąć... Ale... Jestem w 100% przekonany, że gdyby wybory bezapelacyjnie wygrała Konfederacja i samodzielnie mogła sprawować władzę - niewiele by się zmieniło. Przyczyną sromotnej klęski koalicji PO i PSL był absolutny brak polityki społecznej, w niektórych aspektach doszło nawet do uprawiania polityki antyspołecznej - np. zmniejszenie zasiłku pogrzebowego, czy wydłużenie wieku emerytalnego. Dawniej tak rządzące władze traciły mandat wraz z głową, dziś przegrywają wybory albo - próbując utrzymać się za wszelką ceną - praktykują dyktaturę. Dla przypomnienia - pierwsze rządy PiS (w koalicji z LPR i Samoobroną skończyły się bardzo szybko). Tak samo skończyłaby Konfederacja, gdyby spróbowała wdrożyć w życie swój (idiotyczny zresztą od A do Z) program. Reasumując więc - Twoja wizja "prawicowego" państwa to czysta utopia... Zresztą, to już było - obejrzyj sobie np. obraz Aleksandra Kotsisa "Matula pomarli" albo przeczytaj "Wolnego najmitę" Konopnickiej. Może zrozumiesz co to znaczy solidarność (również społeczna) - a tym samym prawicowość. Pozdrawiam !

Jaki jest przekaz Konfederacji? Podprogowy!

Ogromne brawa za frekwencję na spotkaniu! Tak trzymać i będzie wynik pod progiem, z czego się bardzo ucieszę!

"wydaje mi się, że to jeden z naszych postulatów" - he, he emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także