Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Krajobraz po wichurze. Orkan Ksawery spowodował liczne straty

Wydarzenia 06-10-2017 Autor: toza/adm
14

Wczorajsza wichura dała się mocno we znaki mieszkańcom, a w nocy część z dróg była nieprzejezdna przez powalone drzewa. Strażacy nadal usuwają skutki nawałnicy.

Silny wiatr zaczął wiać wczoraj późnym popołudniem, i z małymi przerwami taka pogoda utrzymywała się przez większą część nocy. Orkan wyrządził duże szkody materialne, w niektórych miejscowościach powiatu pozrywane są linie energetyczne, a właściwie wszędzie łatwo natknąć się na połamane gałęzie i przewrócone drzewa. Strażacy podsumowali zdarzenia, które wystąpiły do 7:00.

- Zanotowaliśmy obecnie 53 wyjazdy. Najwięcej zdarzeń dotyczyło gminy Kutno (13) oraz miasta Kutno (12). Ponadto wzmożone działania były m.in. w gminach - Ostrowy, Krośniewice, Oporów, Krzyżanów, Łanięta, Żychlin, Dąbrowice. Cały czas napływają jednak do nas kolejne zgłoszenia. Prawdopodobnie nasze działania będą trwać do godzin popołudniowych - informuje st. kpt. Zdzisław Pęgowski, oficer prasowy KP PSP Kutno.

Wśród najpoważniejszych zdarzeń wymienić można: drzewo, które spadło na budynek, kilka uszkodzonych pojazdów oraz 5 zerwanych linii energetycznych. Na szczęście żadna osoba nie została poszkodowana.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

krajobraz po huraganie to jest jak zrobią przecinkę drzew w mieście - prawdziwy huragan się do tego umywa...

Biedny kraj,jakby rządy PiS były małą tragedią.

Jestem pełen uznania dla pracowników firmy Energa. Na Orzeszkowej złamał się słup i od 0:30 nie było prądu. Z uzyskanych informacji wynikało, że ze względu na ilość interwencji mogą go wymienić dopiero po weekendzie. Tymczasem Panowie po południu się pojawili i bardzo sprawnie usunęli awarię. Dziękuję emoji

Przeważnie tak jest, że jak zgłaszasz awarię to mówią że usuną ją w pewnym terminie - powiedzmy "dość odległym". Gdyby Ci powiedzieli że załatwią sprawę szybko i nie wywiązali się z tego to byłbyś wkurzony a tak to jesteś zadowolony. Może po prostu miałeś szczęście a inni już nie i muszą czekać dłużej. Mimo wszystko należy się cieszyć że w zaistniałej sytuacji przerwa w dostawie energii trwała krótko. Ogólnie rzecz biorąc standard obsługi odbiorców w tej firmie się poprawił i nawet jest dość wysoki...

Bardzo się cieszę, że mam prąd emoji I to jest najważniejsze. Nie zastanawiam się nad terminami, obietnicami itd...

Tak pizgało wczoraj , że mojej Andzi majtki zwiało z balkonu. Dzisiaj od rana całą rodziną 4 godziny my szukali i nic . A żem takie ładne na urodziny jej kupił na bazarze w samej Warszawie. Bidna tera siedzi od kilku godzin i w ściane patrzy tylko , myśle że z tego smutku dostała tego no co w gazecie pisały ....... depresji emoji

Obok skrzyżowania Sienkiewicza-Rychterskiego-1 maja leży wyrwane z korzeniem wielkie drzewo.

Sienkiewicza, Rychtelskiego i 1 Maja nie krzyżują się.

Faktyczne, jest to ulica 3 Maja. Widzę, że redaktor już był ponieważ zdjęcie jest dodane.

Kutno w trocinach.

Od kilku lat nie można się doprosic o przycinke drzew które przerastają linie energetyczne wystarczy przejechac przez miasto.

zenada pare galazek polamalo i wilkie krzyki

Ciekawe co byś napisał, gdybyś od wczoraj nie miał prądu. Zanosi się, że możemy nie mieć do jutra. Pozdro.

w parku wiosny ludow tez polamalo gałezie i drzewa

dodaj komentarz
Czytaj także