Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Międzynarodowo w Kutnie: Baseballowa parada przeszła przez Królewską

Wydarzenia 19-07-2019 Autor: ksz
21

Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi baseballowej czas zacząć! Z tej okazji w tradycyjne odbyła się wyjątkowa parada. Na Placu Marszałka J. Piłsudskiego zgromadziło się kilkuset zawodników i członków drużyn narodowych, biorących udział w rozgrywkach.

Uczestników powitał przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Chojnacki, który życzył sukcesów, podkreślając jednocześnie znaczenie wartości, jakie niesie za sobą sport. Po tych słowach parada przy akompaniamencie orkiestry dętej przeszła przez ulicę Królewską.

W Kutnie przez najbliższe dni o baseballowy prym walczyć będą reprezentacje kilku krajów, m.in. Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Austrii, Niemiec-USA, Włoch, Litwy, czy Czech.

Zapraszamy na stadion Małej Ligi Baseballa!

komentarze (21)
Dodaj komentarz

Najzabawniejsza drużyna na zdj. 19.

Piszący artykuł nie ma pojęcia Polska drużyna nie bierze udziały w tych rozgrywkach

Spieprzac kutniaku zacofany

20 lat temu miało to jakiś większy sens... Zainteresować mogło zaciekawić.. Teraz to przereklamowane Coś! Lepiej mieszkania na rym terenie dla mlodych podbudować.

I jeszzcze żeby za darmo dawali... Bosze...

Może poprosimy autora o większe zainteresowanie i terminarz meczy, relacje z rozgrywek. Czekamy

Rozgrywki na Lidze to są już od czerwca.Wcześniej inne grupy wiekowe.A tu w Kutnie zupełna cisza.Stadiony świecą pustkami.A niby jak mają się zapełnić skoro nie ma żadnych informacji,reklamy,promocji? A to przecież rozgrywki na światowa skalę.

Tak ciężko na promocję wykonać kilkaset plakatów? Jakieś ulotki z pełnym terminarzem i kolportaż po mieszkaniach w ilości 5-10k? Kiedyś potrafiliście organizować podczas meczy jakieś konkursy gdzie do wygrania były czapki/piłki/plakaty czy nawet zwykłe długopisy.. tak niewiele a cieszy. Mamy sezon 500+. Co raz więcej osób nie pracuje bo woli siedzieć z dziećmi i nic nie robić. Chociaż takich ludzi zachęćcie. Niech nie siedzą przed TV/komputerami/smartfonami czy innymi gadżetami. Kiedyś prawie na każdym osiedlu dzieciaki robiły prowizoryczne boiska do gry - pałki z gałęzi, niektórym nawet dziadkowie robili drewniane pałki do gry ( Pozdrawiam roczniki 88-92 z Olimpijskiej ;-) ) - w pewnych momentach Baseball był najpopularniejszym sportem wśród dzieciaków w Kutnie. Lecz co się dziwić skoro tak ogromny teren został przekazany na wykonanie takiego ośrodka sportowego. UM potrafi wydawać setki tysięcy jak nie miliony na budowy, a lekceważy to co istnieje. Jestem ciekaw ile poszło pieniędzy na organizowanie tych przejazdów kolarzy w Kutnie. Bo na pewno nie mniej niż 100k. Impreza która trwała z 20/30 minut? W zamian była wzmianka w TV przez 5 sekund. Promocja miasta ogromna...

Pamiętam jak z dobrych 10 lat temu na terenie Płocka, Gostynina czy Zgierza były normalnie na słupach plakaty reklamujące zawody na Małej Lidze. Nie tylko z naszego miasta ludzie przyjeżdżali. Niektórzy z ciekawości wpadali zobaczyć, niektórzy podczas wolnego weekendu. Na terenach Małej Ligi wtedy były organizowane grille dla każdego, działał punkt gastronomiczny, sklepik. Nie wiem jak teraz ale rok temu na parkingu który znajduje się przy zielonych trybunach ( dla młodzików ) rosła już normalnie trwa. Lecz nie tylko wina leży po stronie UM. Media jak i sami organizatorzy milczą odnośnie promocji. Media jedynie co zrobią to cykną parę zdjęć i na tym koniec. Może wypada się dowiedzieć o terminarz dla mieszkańców? Jakieś newsy na temat zbliżających się meczy, wyników, relacji? W końcu po coś macie dział SPORT. No ale po co to robić.. lepiej polecieć na giełdę jak Kowalik rozdaje patologii baloniki i zrobić na ten temat felieton.

Oj tak zgadzam sie z Heniem ... Mała Liga tętniła życiem jakies 15 lat temu...wszyscy kibicowali ulubionym drużynom...a teraz masakra....plakacik że są mecze i oprócz rodzin zawodników nie ma tam nikogo...

Dziś tylko na stadionach baseball w Kutnie to zawodnicy ich rodziny i wolontariusze(rezydenci) z naszego powiatu pomagający drużynom.

Kutno nie ma promocji zupełnie, czasami tylko wspomną o róży i tyle. Dlatego miedzy innymi spowolniło tak w rozwoju. Nikt o Kutnie nigdzie nie słyszy, chyba, ze jakiś wypadek w pobliżu. A wiem to, bo dużo jeżdżę po Polsce i w Kutnie nie mieszkam. Kluczem w rozwoju tego miasta jest promocja , bo miasto ma wzystko co potrzeba do rozwoju. Założę się, że prawie nikt w Polsce nie wie że są mecze basseball teraz w Kutnie.

A jakiś terminarz rozgrywek istnieje? Czy trzeba tak jak od lat fatygować się osobiście aby sprawdzić terminarz który nie jest uzupełniany? Smutne to że tak UM lekceważy te wydarzenia sportowe. 15 lat temu byłem pierwszy raz na Małej Lidze. Miasto żyło, tłum ludzi. Wszyscy o wszystkim wiedzieli. Później przepływ informacji był co raz słabszy - pozostawały jedynie informacja w formie plakatów na słupach w mieście. Teraz nawet nie ma takich plakatów, jedynie bilbord na terenie małej ligi tuż przy wyjeździe z galerii. Oczywiście tak skonstruowany że trzeba do niego podejść aby cokolwiek się dowiedzieć. Mam wrażenie że ta impreza sportowa już po prostu jest tworzona jedynie dla samych zawodników, nie dla kibiców. Nawet w dawnych latach UM organizował dla zawodników i kibiców darmowe autobusy z MZK które dowoziły na stadiony i centrum miasta. Co się stało że tak jest to zaniedbane? Dlaczego kiedyś hotele w Kutnie na czas tych wydarzeń były na full zajęte przez zawodników i ich rodziny a teraz pustki? Mała liga, stadion miejski, tereny na Alejach, boiska na Rejtana - 10/15 lat temu tętniły życiem przez cały okres wakacji. Międzyosiedlowe zawody w różne dziedziny sportu. Teraz jedyna atrakcja w Kutnie to Galeria w łikend dla Janusza, Halynki i pińcet plusa. Aby mieli spokój to kupują dzieciakom smartfony już w pierwszych latach życia, komputery, xboxy i inne bzdety byle by tylko im dzieciaki gitary nie zawracały podczas oglądania Trudnych Spraw i picia piwka. Masakra.

To w Kutnie taka impreza na skalę światową a informacji jakichkolwiek brak było

Impreza mało reklamowana przez włodarzy miasta

Beznadziejna! Przyjadą i tylko burdel robią.

burdelu to nie robią, ale lepiej, żeby to miasto było Cholernie zaściankowe... Polska dla Polaków, może jeszcze na granicy mamy strzelać do ludzi innego koloru skóry?

a konkretnie to gdzie bo nie widać go

Burdel to ty masz ćwoku na chacie i we łbie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także