Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Mieszkańcy Kutna i okolic w drodze na Jasną Górę

Wydarzenia 06-08-2019 Autor: ez. Foto: ŁPPM
43

24. Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę ruszyła. Nie mogło na niej zabraknąć wiernych z Kutna i okolic.

W trasę na Jasną Górę wyruszyło łącznie 11 grup. Wśród nich są również Biało-Żółta, która pielgrzymuje z Kutna i okolicznych parafii dekanatu św. Wawrzyńca, Woźniakowa i Krośniewic oraz Cytrynowa z Żychlina.

Setki wiernych wyruszyły do Częstochowy. Podczas mszy z pątnikami modlił się ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba. Dzisiaj ŁPPM pokona 24,2 km z Łowicza do Makowa, gdzie jej uczestnicy będą nocować. Jutro zaś z Makowa udadzą się do Wysokienic, w czwartek do Małecza, następnym przystankiem będzie Biskupia Wola, w sobotę z Czarnocina pomaszerują do Milejowa, niedzielnym przystankiem będzie Kuźnica. W następnym tygodniu w poniedziałek wyruszą z  Widawki Zawady, we wtorek zatrzymają się w Rędzinach, skąd w środę dotrą na Jasną Górę.

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Małpa wiary nie POjmie.

Za to ameba doskonale ja rozumie.

Szanowni katolicy, pamiętajcie, że w Polsce, publiczne demonstrowanie swojego światopoglądu nie jest zakazane. Wy możecie to robić, uszanujcie więc prawo innych do tego samego.

Polaku, to co napisałeś brzmiałoby mądrze i zachciało do promowania Twojego wniosku, gdyby nie przykład tolerancji kogoś kto podpisuje się nickiem 112.

Hej, ale przecież osoba, która podpisuje się nickiem "112" może reprezentować najróżniejsze opcje polityczno-światopoglądowe, nie wyłączając z tego środowisk narodowych (wśród których jest wielu antyklerykałów). Niezależnie od tego wypociny "112" nie mają tutaj nic do rzeczy, bo dla równowagi mogę bez większych problemów wskazać osoby jawnie deklarujące się jako katolicy, które odnoszą się do innych ludzi w bardziej obraźliwy sposób. Chodzi o to, aby każdy mógł demonstrować swój światopogląd nie obrażając jednocześnie drugiego człowieka.

Polaku, to nie ma znaczenia jaką opcję prezentuje 112 ( choć wydaje mi się, że środowiska narodowe, konserwatywne i prawicowe są zdecydowanie bardziej katolickie niż liberalne i lewicowe) faktem jest, że obraża innych, a jego wpis jest jawnie nietolerancyjny. I tylko o ten fakt chodziło.

Znaczna część młodych ludzi w środowiskach narodowych cechuje negatywny stosunek do Kościoła Katolickiego. A co do "112" - nie znam go/jej, nie wiem kogo reprezentuje (bardzo prawdopodobne, że tylko siebie). Jeśli obraża innych - robi to w swoim imieniu.

Tak czytam sobie wpisy na forum i trafiłem na ten. I rozbawił mnie. Młodzież narodowa antyklerykalna? To chyba oksymoron. No chyba że zgodzimy się z tezą, że lewicowa młodzieżówka chodzi w pielgrzymkach!

PRECZ Z KATOLICKĄ ZARAZA KTÓRA ZJADA NASZ NAROD OD ŚRODKA!!! Koniec przywilejów Kleru! Nieroby na garnuszku CIEMNOGRODU!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pielgrzymów. Życzę wytrwałości!

Pozdrawiam wszystkich reprezentantów środowisk LGBT na pielgrzymce. Radziłbym Wam się jednak nie ujawniać, ponieważ polscy katolicy to znana w Europie "ostoja" tolerancji.

Niech sobie maszerują, niech śpiewają swoje piosenki, niech demonstrują swój światopogląd. Szkoda tylko, że spora część z nich zabrania środowisku LGBT dokładnie tego samego. Szkoda, że nie dopuszczają do wiadomości dla wielu osób myślących racjonalnie wiara w takiego czy innego bożka to dewiacja intelektualna. A jednak nikt nie zabrania im z tą wiarą się obnosić.

Ja stanowczo protestuję ! Nie wszyscy księża to pedofile , ****y , zboczeńcy , degeneraci , chamy , złodzieje , alkoholicy ! Są też normalni księża którzy chcą ruchać zwykłe baby , dorosłe powyżej 20 roku życia !

Mariol, masz jakieś problemy z tożsamością?

Urojenia jedynej osoby to choroba psychiczna , urojenia wielu osób to religia - czarna zaraza ! 

Papryka korpus tam niżej piszą o tobie. Pochwal się.

Czytałem. Papryka korps dawał kochasiowi matki i teraz mu się wszystko z jednym kojarzy.

Wielu ludzi lubi wierzyć, że ktoś się nimi opiekuje, patrzy i słucha, jeśli się przy tym uśmiechają i są tolerancyjny to bardzo dobra wiara. Sam jestem ateistą, tym bardziej rozumiem trudność w ogarnięciu świata bez bogów, w którym odpowiadamy sami przed sobą i innymi, nikt nas nie ukarze, sami stanowimy ład moralny.

Bardzo mądrze napisane.

Od kiedy można chodzić po drodze ??? Pobocza sa od tego !!!! Albo polami niech chodzą , zaraz będzie płacz jak ich ktos przejdzie

Są takimi samymi podatnikami jak (przypuszczam) ty,i wolno im korzystać z dróg i chodników.

Od 24 lat nic się nie stało także spokojnie emoji

Od 30 lat nikt nie wiedział pijany w ludzie na przystanku , w tych czasach to norma haha

Poszedłbym #jestemlgbt może poznałb przystojnego kapłona

Kaplona,poznasz w kurniku.Wara od kościoła.

Siostry Boromeuszki od zbiorowych gwałtów i pedofile w sutannach , ciekawy jestem czy podczas tej pielgrzymki księża też będą ruchać ministrantów ?

Paprika, co ci zrobił konkubent mamy, że jesteś tak chory z nienawiści?

Do prawdy nie rozumie pańskiej riposty . Wszak wiadomo co księża z dziećmi lubią robić najbardziej.

Wiadomo też co się działo w twoim domu między tobą i konkubentem mamy, jak mama wychodziła. Tu nie ma co ripostować- ostro było, co paprika? Dlatego teraz masz takie spaczone spojrzenie na świat?

Mylisz się . Mnie wychowywał ojciec. Na miejscu każdego ojca po prostu wysłał bym takiego konkubenta do Sw.Piotra . A mam takie możliwości.

Dobrze wiemy co tam było z tym konkubentem. Z niczego ci się nie wzięło to doszukiwanie się nienormalnych zachowań.

Ciekawe czy autorzy zdjęć zgodzili się na ich publikację Droga Redakcjo. Dziś macie same wtopy.

zgromadzenie publiczne - nie wymagana zgoda! RODO widzę zawładnęło już całkowicie umysłami, najpierw zachęcam do zapoznania się z przepisami dopiero powoływania się na nie i oczekiwania zgody!

Nie mam nic przeciwko emoji Pozdrawiam emoji

A co to za dekanat św. Wawrzyńca...???

Genialne zdanie: "Nie mogło na niej zabraknąć wiernych z Kutna i okolic, którzy właśnie biorą w niej udział". Wy się do Płocka na kolejną noc kabaretową zapiszcie - sukces murowany.

Do redakcji "LCy" - mam podręczniki 1-3, chętnie wypożyczę Wam na korepetycje.

Idzie kolejny rok czarna zaraza! Nie życzę sobie by obchodzili sie ze swoją wiara w taki sposób..Publicznie

Jak ci nie pasuje to wypad na paradę lgbt.

Pisze kolejny raz, nietolerancyjna zaraza. Nie życzę sobie byś się publicznie obchodził ze swoją nietolerancją w taki sposób.

Ale nikt cię o to nie pyta.

Droga Redakcjo, zarówno zdjęcia jak i informacje nieaktualne.... wysoki nieprofesjonalizm.

Jeśli redaktor nie ma sprawdzonej informacji to po co wstawia artykuł? Wstyd KCI. Przewodnikiem obu Grup jest Ks. Zieliński. A ks. Wieslaw nazywa się Frelek.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także